מירי עירומה מול המצלמה: "גברים אוהבים מלאות ואני מאוד מחוזרת"

היא עדיין לא מרשה לעצמה להצטלם כמו קרן פלס, אבל רגע לפני האלבום השישי מירי מסיקה מדברת בגילוי לב על ההתפתחות המאוחרת וההתנסות החד פעמית עם אשה

מירי מסיקה מצטלמת לשער "לאשה"
צילום : ירון שרון, עריכה : דפנה פלד
מירי מסיקה. "אני מרגישה היום הרבה יותר יפה וסקסית מאשר בגיל 30. אני בשיאי" (צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: רנה גליקסמן ולימקה)
מירי מסיקה. "אני מרגישה היום הרבה יותר יפה וסקסית מאשר בגיל 30. אני בשיאי" (צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: רנה גליקסמן ולימקה)

באמצע הריאיון עם מירי מסיקה מגיעה לביתה המנקה. היא זוכה לחיבוק מרגש שלא מתאים בכלל לתדמית שדבקה במסיקה: דיווה שלא מרוצה מכלום, בעיקר לא מאלה שעובדים איתה.

 

"כן, פעם היה לי שם של מי שדורשת ולא תמיד בנימוס", היא מסכימה. "אני טיפוס שמונע מרגש, וזו פשוט הייתה ילדותיות וחוסר הבנה של המקצוע. היום, גם אם יהיה לי סאונד נוראי, אני כבר אעיר אחרת. פגעתי באנשים בלי להתכוון והכל נבע מזה שבעצם הייתי חסרת ביטחון. את יודעת, ככל שכלב קטן יותר ככה הוא נובח חזק יותר. מהפחד. מבחוץ זה התפרש כמו דרישה או טענה או התנהגות של דיווה. הרי מה זה דיווה? מאיפה זה נובע? מחוסר ביטחון".

 

מתי הבנת את זה?

"רק בשנים האחרונות גיליתי שאני לא יודעת להתנהל בחברה בכלל, שום דחיית סיפוקים ושום גבולות. עשיתי מעצמי אדם נורא מיוחד, ובעצם לא יכולתי אחרת. היה בי שילוב בלתי אפשרי של מגלומניה וחוסר ביטחון. מצד אחד אמרתי לעצמי שאני הכי הכי, ומצד שני שאני אפס. לא היה שום איזון".

 

גם כילדה היית כזו?

"הייתי ילדה חלשה שהציגה מצג שווא של ילדה חזקה. גם בבית חשבו שאני חזקה כי יש לי פה כזה, אז אמרו 'מירי? היא תסתדר'. אבל לא הסתדרתי, הייתי הכי פגועה. הכי התעללו בי, ילדים מזהים חולשה. ביטלתי את עצמי, זזתי הצדה, לא עמדתי על שלי".

 

לא מירי שאנחנו מכירים.

"כי אני מתחזקת, אני מטפלת בעצמי. היום אני מבינה שפשוט לא הבנתי איך מתנהל העולם, לא הבנתי את הקודים החברתיים הכי פשוטים. אולי הייתי צריכה לידי משלבת חברתית שתסביר לי איך להתנהל בסיטואציות חברתיות, כי עשיתי דברים חסרי טקט, ואף אחד לא כיוון אותי".

 

"כשגיליתי שיש לי ייעוד בעולם הזה, כל הפחדים נעלמו" (צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: רנה גליקסמן ולימקה)
  "כשגיליתי שיש לי ייעוד בעולם הזה, כל הפחדים נעלמו"(צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: רנה גליקסמן ולימקה)

   

  מה למשל?

  "למשל, לא ידעתי לשמור סוד, כי לא ידעתי מה זה אינטימי, אצלי שום דבר לא היה אינטימי. העלבתי אנשים בלי לדעת, כי לא ידעתי מה זה להיעלב. הייתה לי אפס הבנה בבנים, רק בגיל 35 הבנתי דברים שנשים בנות 20 כבר שכחו. למזלי לא חייתי לבד אף פעם בדירה שכורה בתל־אביב, לא חוויתי פאבים, סטוצים. לא הייתי מבינה בחיים מי נגד מי והייתי הולכת לאיבוד. החיים סידרו לי לעבור מהבית של ההורים ישר לאורי. ההתבגרות הנפשית שלי הייתה כל כך מאוחרת, מצד שני זה גם מה שאִפשר לי לממש את החלומות שלי, כי לא הייתי במודעות. מודעות היא השטן. כשאתה חי רק בחלום, הוא מתגשם".

   

  ובכל זאת הלכת לטיפול.

  "לא זוכרת מי סיפר לי על טיפול בשיטת ימימה, אולי גלית גיאת? לא משנה, העיקר שהתחלתי להבין דברים על עצמי. מצאתי בטיפול הזה שילוב של רוחניות ופסיכולוגיה וזה עשה לי טוב, קידם אותי. לאחרונה התחלתי ללכת לאורלי לסרי, שמטפלת על פי פסיכולוגיה יהודית וכתבי הקבלה. הגעתי למסקנה שטיפול דרך תקשור עובד הכי טוב בשבילי. עובדה, הכל מדויק. אורלי הצילה אותי, את לא מבינה עד כמה. כשגיליתי שיש לי ייעוד בעולם הזה, כל הפחדים נעלמו. אני חושבת שאני האמן היחיד שלא נלחץ מזה שלא מכניסים אותו לפלייליסט. אני רוצה להיות שם, אבל זה לא מעסיק אותי, כי אני מאמינה בגורל באופן מוחלט".

   

  צפו ב"אלוהי הדברים הקטנים" מתוך האלבום החדש של מירי מסיקה

   

   

  התנסיתי עם אישה

  מסיקה (39) נשואה למפיק המוזיקלי אורי זך (40). הם נפגשו לפני 17 שנה בבית הספר למוזיקה רימון, שבו למדו שניהם. הוא בן הזוג הראשון שלה, ולפניו היו לה, לדבריה, בעיקר אהבות חד־צדדיות ("אני מתאהבת סדרתית"). קצת לפני אורי היו לה התנסויות מיניות מזדמנות ("עד גיל 20 וחצי הייתי בתולה"), פעם אחת אפילו עם אישה.

   

  "זו הייתה התנסות חד־פעמית, הרבה נשים שאני מכירה היו עם אישה", היא אומרת. "מאז שאני זוכרת את עצמי אני אוהבת נשים יפות, אני מסתכלת יותר על נשים יפות ברחוב מאשר על גברים, אבל אני נמשכת לגברים, מה אני אעשה. וכמה שיותר גבריים יותר טוב. אף פעם לא התאהבתי במישהו בגלל שהוא חתיך. אובייקטיבית, אורי נהיה הרבה יותר חתיך עם השנים. אני אומרת לו 'אתה רק הולך ומשתבח ואני רק קמלה'".

   

  איך התחיל הקשר ביניכם?

  "אני התחלתי איתו, כמו עם כולם. לצערי אני לא מצליחה לתקשר עם גבר מבלי שזה ייראה כמו פלרטוט", היא צוחקת. "אמרתי לו 'תתחתן איתי', בצחוק, והוא לקח את זה ברצינות והגשים לי את כל החלומות. אני הכי נסיכה שרוצה שנסיך יעיר אותה בנשיקה".

   

   

    

   לפני חודש חגגה יום הולדת 39, השלט "יום הולדת שמח" עדיין תלוי על דלת דירתה, והגיל שנהוג להצמיד לו משבר נמצא כבר מעבר לפינה, אבל אצלה לא יהיו שום משברים, היא משוכנעת. "אני מרגישה היום הרבה יותר יפה וסקסית מאשר בגיל 30. אני בשיאי".

   

  איך זה?

  "גנים כנראה. אמא שלי בת 70 ומשהו ואין לה קמט. לי דווקא יש קמט אחד מעצבן במצח, עוד לא החלטתי מה לעשות איתו, אולי אמלא אותו בבוטוקס. אני כאילו נגד זה, אבל אני פוחדת להתעורר בגיל 50 כשכבר יהיה מאוחר מדי. בעלי לא יכול לשאת את המחשבה שאעשה בוטוקס, וזו מתנה מאוד גדולה. העניין הוא שאני מצולמת כל הזמן".

   

  "לא עושה משא ומתן עם עצמי מול המקרר" (צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: רנה גליקסמן ולימקה)
   "לא עושה משא ומתן עם עצמי מול המקרר"(צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: רנה גליקסמן ולימקה)

    

   את אוהבת את עצמך בצילומים?

   "הטלוויזיה משמינה אותי וזה מאוד אכזרי. אני לא שמנה כמו שאני נראית בטלוויזיה, אבל האמת היא שזה לא באמת מטריד אותי. הגעתי למסקנה שגברים אוהבים נשים מלאות. עובדה שאני מאוד מחוזרת, אז למה להתאמץ ולהפסיק לאכול? לא אשקר, הייתי רוצה שיהיה לי הגוף של שיר אלמליח, אבל אני לא עובדת בזה. מקסימום פילאטיס. אני גם לא עושה משא ומתן עם עצמי מול המקרר, אחרת הייתי רזה. יש לי חילוף חומרים של ילדה בת 17".

    

   היית מרגישה בנוח להצטלם לשער "לאשה" בבגד ים כמו שעשתה קרן פלס בקיץ שעבר?

   "כרגע בבגד ים, פחות, אבל אני מבטיחה לך שבתנוחה הנכונה והזווית הנכונה, אני יכולה להיראות ממש רזה בלי פוטושופ. קרן נראית מדהים. אני יודעת שהרבה ביקרו אותה על השער הזה, אבל כשאת קרן פלס ומביאה איתך כל כך הרבה קבלות, את יכולה להצטלם ככה. שילוב של כישרון ויופי תמיד עובד, בכל משקל".

    

    

   • הריאיון המלא עם מירי מסיקה בגיליון "לאשה" החדש, השבוע בדוכנים

    

   • עשו מנוי ללאשה

    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד