האבא החרדי של רתם גילה שהיא בתחרות יום לפני שהוכתרה למלכה

מלכת היופי החדשה רתם (בלי ו') רבי היתה המתמודדת הגבוהה בתחרות (1.80 מ') וזה כלל לא מפריע לה שהחבר שלה אור, מינוס הבלורית השופעת, נמוך ממנה

רתם רבי מצטלמת לשער "לאשה"
צילום : אסף מגל, עריכה : דפנה פלד
רתם רבי. "כל דתי לא יאהב את העובדה שהבת שלו לא מתלבשת צנוע, אז בהתחלה העדפתי לא לספר לו שנרשמתי לתחרות. מה שאתה לא יודע לא פוגע" (צילום: ששון משה ושי משה, סטיילינג: שלו לבן)
רתם רבי. "כל דתי לא יאהב את העובדה שהבת שלו לא מתלבשת צנוע, אז בהתחלה העדפתי לא לספר לו שנרשמתי לתחרות. מה שאתה לא יודע לא פוגע" (צילום: ששון משה ושי משה, סטיילינג: שלו לבן)

מכירים את זה שמתמודדות של טקסי מלכת היופי מספרות אחרי הזכייה עד כמה הן מופתעות שהן זכו? שהן בכלל באו רק בשביל החוויה? אז לא תשמעו את הדברים הללו מרתם רבי. "לא אשקר, באתי לתחרות כי רציתי לזכות", היא הודתה זמן קצר אחרי שקארין עליה, מלכת היופי היוצאת של 2016, הניחה על ראשה את כתר המלכות. "אבל הכנתי את עצמי לכך שזה עלול לא לקרות והנמכתי ציפיות. אף פעם אי־אפשר לדעת מה יקרה בתחרויות מהסוג הזה. ידעתי שהרבה אנשים מפרגנים לי, אבל שמעתי שהרבה מפרגנים גם למתמודדות האחרות. מה שבטוח זה שאני שמחה בטירוף ומתרגשת ברמות".

 

לטקס המסורתי מבית "לאשה", שנערך בשלישי האחרון בערב באולפן החי של ynet בבית "ידיעות אחרונות", הגיעה רבי (21) מלווה בבן זוגה זה שנה וחצי, אור מלכה (24), ובאמה מירב רבי (46).  בן זוגה של רבי, ספר גברים במקצועו, שמח לפרגן ("רתם יפה מבחוץ ויפה מבפנים. בחורה מושלמת") ומתעקש שהוא ממש לא לחוץ מ"תסמונת מלכת היופי" הידועה לשמצה. "כן, שמעתי על זה שכל מלכת יופי שהיה לה חבר נפרדה ממנו כמה חודשים אחרי הזכייה", הוא אומר. "אבל האהבה שלנו חזקה והפרסום לא ישנה אותנו. כשהיא סיפרה לי שהיא רוצה להשתתף בתחרות, פרגנתי לה מהרגע הראשון. ההצלחה שלה היא ההצלחה שלי. אני לגמרי רואה אותנו מתחתנים ומקימים ביחד משפחה. אין לי ספק בזה בכלל".

 

עם אמא שלה. "אצל אמא ניהלתי אורח חיים חילוני וכשהייתי אצל אבא כיבדתי אותו ואת המסורת" (צילום: צילום: ירון ברנר)
  עם אמא שלה. "אצל אמא ניהלתי אורח חיים חילוני וכשהייתי אצל אבא כיבדתי אותו ואת המסורת"(צילום: צילום: ירון ברנר)
   

   

  רתם בלי ו'

  אז בבקשה, קבלו אותה: מלכת היופי לשנת 2017 (שזוכה לא רק בתהילה, אלא גם במכונית שברולט ספארק!) היא רתם רבי – חיילת משוחררת מירושלים, מנהלת סניף של מותג הנעליים צ'ארלס אנד קית' שכבר הספיקה לדגמן בעבר. היא מתנשאת לגובה 1.80 מ' (היא הייתה המתמודדת הכי גבוהה בתחרות השנה), שוקלת 58 קילו ויש לה שיער שחור ועיניים שחורות. אה, כן: קוראים לה רתם. בשום פנים ואופן לא רותם. "רתם זה צמח בר", היא אומרת. "נכון שהרוב נוטים לכתוב אותו עם וי"ו, אבל ההורים שלי לקחו את השם מספר תהלים, מהפסוק חִצֵּי גִבּוֹר שְׁנוּנִים עִם גַּחֲלֵי רְתָמִים. אני לא סובלת שכותבים את השם שלי עם ו' ותמיד מבקשת לתקן".

   

  היא נולדה וגדלה בירושלים לעובד בחברת "טבע" ומנהלת בחברת הייטק, שהתגרשו כשהייתה בת שלוש. שני ההורים המשיכו לגור זה ליד זה, באותה שכונה בירושלים, ורבי אומרת שהגירושים לא השפיעו לרעה על ילדותה. "עד היום אני בקשר הדוק וקרוב עם שניהם", היא אומרת. "לא פעלנו על פי הסכם משמורת מסודר. גדלתי אצל אמא, אבל בגלל שאבא גר סמוך אלינו, הייתי הולכת אליו וישנה אצלו מתי שאני רוצה. אף פעם לא הרגשתי חריגה בתור ילדה. ההורים שלי לא החסירו ממני דבר. קיבלתי מהם הכל, בעיקר המון אהבה ותשומת לב".

   

  "לא דתייה אבל אני אדם מאמין" (צילום: ששון משה ושי משה, סטיילינג: שלו לבן)
   "לא דתייה אבל אני אדם מאמין"(צילום: ששון משה ושי משה, סטיילינג: שלו לבן)

    

   זמן קצר אחרי גירושי הוריה, אביה חזר בתשובה והפך לחרדי. "אבא שלי חזר בתשובה כשהייתי מאוד קטנה, אז גדלתי למציאות הזו. אני לא זוכרת תקופה שבה אבא לא היה דתי. ברור שהוא היה שמח אם גם אני הייתי חוזרת בתשובה, אבל הוא מעולם לא כפה את זה עליי. אצל אמא ניהלתי אורח חיים חילוני וכשהייתי אצל אבא כיבדתי אותו ואת המסורת. התלבשתי צנוע, לא הדלקתי חשמל בשבתות. אני לא דתייה אבל אני אדם מאמין. אני ואמא מדליקות נרות שבת, אני מפרידה בין בשר לחלב, צמה ביום כיפור ואפילו בתשעה באב אני לוקחת חופש מהעבודה וצמה".

    

   איך אבא מרגיש לגבי קריירת הדוגמנות שלך?

   "כל דתי לא יאהב את העובדה שהבת שלו לא מתלבשת צנוע, אז בהתחלה העדפתי לא לספר לו שנרשמתי לתחרות. מה שאתה לא יודע לא פוגע. חשפתי את זה בפניו רק יום לפני ההכתרה כי חששתי שאם אזכה והוא ישמע את זה ממישהו אחר, הוא ייפגע".

    

   ואיך הוא הגיב?

   "ברור שאי־אפשר לצפות מבן אדם שאורח החיים שלו דתי להבין את זה בשלוש דקות. זה משהו שהוא צריך לעכל. אבל בשורה התחתונה הוא הבין שזו הבחירה שלי ואמר שהוא מקבל אותה למרות שזה מאוד שונה מהדרך שלו. בגלל שאני מאוד אוהבת את אבא שלי ומכבדת אותו, אני מעדיפה לא להרחיב עוד בנושא".

    

   את בן זוגה אור מלכה הכירה רבי זמן קצר לפני שהשתחררה מהצבא. "הוא החבר הרציני הראשון שלי", היא מספרת. "הוא ראה אותי באינסטגרם, עשה לי לייקים ואז שלח לי הודעה בפייסבוק. הוא כתב: רותםםםםםם, אני עניתי לו: אורררררר".

    

   ענית לו למרות שהוא כתב את השם שלך עם ו'?

   "כן, כי הוא היה מאוד חמוד. מובן שתיקנתי אותו מיד אחרי זה".

    

   עם החבר אור מלכה. "אני יוצאת עם האישיות שלו, לא עם הגובה שלו" (צילום: צילום: ירון ברנר)
    עם החבר אור מלכה. "אני יוצאת עם האישיות שלו, לא עם הגובה שלו"(צילום: צילום: ירון ברנר)

     

    מה הגובה שלו?

    "הוא נמוך ממני, 1.72 מ'. אבל זה ממש לא מפריע לי. אני יוצאת עם האישיות שלו, לא עם הגובה שלו. לא רציתי לפספס בן אדם בגלל כמה סנטימטרים. אנחנו ביחד כבר שנה וחצי אבל לא גרים יחד. הוא גר אצל ההורים שלו ואני אצל אמא שלי. אני יודעת שאומרים שכל מלכת יופי נפרדת בסוף מהחבר שלה. אבל אני חושבת שבני זוג נפרדים מכל כך הרבה סיבות. זה שנבחרת למלכת יופי ואחרי ארבעה חודשים נפרדת מבן הזוג שלך, לא אומר בהכרח שזה קשור לעובדה שזכית. אני לא רוצה לצאת בהצהרות, אבל אני יודעת שהתואר הנוכחי שלי לא יפגע לנו בקשר".

     

    • הראיון המלא עם מלכת היופי רתם רבי מתפרסם בגיליון "לאשה" החדש, השבוע בדוכנים

     

    • עשו מנוי ללאשה

     

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד