"הוריי אף פעם לא נטו לפתור עבורי דברים או לדאוג לי לקיצורי דרך"

מאיה ורטהיימר היא לא רק יורשת מיליארדים, אלא שחקנית מבוקשת, מאמנת כושר ומעתה גם אשתו הטרייה של סגן ראש עיריית ת"א: "מצפים ממני להיות עצמאית"

" אני יודעת טוב מאוד מי מתקרב אליי כי הוא אוהב אותי ומי מסיבות אחרות. זו מומחיות שלמדתי לפתח עם השנים". מאיה ורטהיימר ואסף זמיר בחתונה באילת (צילום: מאיר אוחיון, באדיבות פנאי פלוס)
" אני יודעת טוב מאוד מי מתקרב אליי כי הוא אוהב אותי ומי מסיבות אחרות. זו מומחיות שלמדתי לפתח עם השנים". מאיה ורטהיימר ואסף זמיר בחתונה באילת (צילום: מאיר אוחיון, באדיבות פנאי פלוס)
"בכיתה ח' אף אחד כמעט לא דיבר איתי במשך שנה. כשבאתי וסיפרתי בבית להורי הייתה מילה אחת עבורי: תתמודדי" (צילום: ירדן הראל)
"בכיתה ח' אף אחד כמעט לא דיבר איתי במשך שנה. כשבאתי וסיפרתי בבית להורי הייתה מילה אחת עבורי: תתמודדי" (צילום: ירדן הראל)
ורטהיימר למשכית. המותג נוסד על ידי רות דיין בשנים הראשונות של המדינה וסבא סטף הוא אחד המשקיעים בגלגולו הנוכחי (צילום: עדי כהן צדק)
ורטהיימר למשכית. המותג נוסד על ידי רות דיין בשנים הראשונות של המדינה וסבא סטף הוא אחד המשקיעים בגלגולו הנוכחי (צילום: עדי כהן צדק)
"משחק ואופנה הם שתי האהבות הגדולות שלי" (צילום: עדי כהן צדק)
"משחק ואופנה הם שתי האהבות הגדולות שלי" (צילום: עדי כהן צדק)

שאלתן את עצמכן פעם אם מישהו מתחבר אליכן כי הוא מתעניין בכן באמת או כי יש לו אינטרס? עבור השחקנית ומאמנת הכושר מאיה ורטהיימר (26) התהייה הזאת היא עניין קבוע שהיא מכירה עוד מהילדות. "בכיתה ו' התחלתי להבין שיש ילדים שבאים אליי כי הם רואים בי סוג של אטרקציה, כמו לונה פארק, ובעצם בכלל לא רואים אותי. אני לא מעניינת אותם", היא מספרת, "מאז אני רגישה לזה". עם השנים, היא אומרת, למדה להרגיש מי מתקרב אליה בגלל שם המשפחה המוכר והטייטל הנוצץ "יורשת המיליארדים" ומי מתעניין בה בזכות עצמה.

 

נוסף על ההון המשפחתי, ורטהיימר התברכה גם בגוף דקיק וגבעולי, קומה מרשימה ושיער אדמוני חלק וארוך. השילוב של יופי וגובה עם התואר "נסיכה מקומית" הופך אותה לחשודה מיידית כסנובית, אבל המציאות מוכיחה אחרת: ורטהיימר אולי זהירה בשלב הראשון, אבל כשהיא סומכת על האדם שמולה, יוצאת ממנה הג'ינג'ית הקופצנית, הקולחת והידידותית.

 

""אנחנו שונים בהרבה דברים. הוא גם חיית לילה ואני אדם של בוקר ונכבית בשש בערב". הזוג הטרי (צילום: מאיר אוחיון, באדיבות פנאי פלוס)
  ""אנחנו שונים בהרבה דברים. הוא גם חיית לילה ואני אדם של בוקר ונכבית בשש בערב". הזוג הטרי(צילום: מאיר אוחיון, באדיבות פנאי פלוס)

   

  התוצאה: ביום שישי האחרון נערכה חתונתה עם החבר שלה בשנה ושמונת החודשים האחרונים, סגן ראש עיריית תל אביב אסף זמיר (36). החתונה התקיימה בחוף הדקל באילת. הכלה, שלאחרונה הפכה פרזנטורית של קו שמלות הכלה של מותג האופנה הישראלי "משכית", לבשה שמלת כלה של "משכית" גם בחתונתה. המותג נוסד על ידי רות דיין בשנים הראשונות של המדינה וסבא סטף הוא אחד המשקיעים בגלגולו הנוכחי. והנעליים? עליהן היא דווקא ויתרה: "אני לא צריכה נעליים על החוף".

   

  >> הון-שלטון-סגנון: ורטהיימר בצילומים לשמלות של משכית

  >> רק לא שחור: מה לבשו החברות של ורטהיימר בחתונת החוף?

   

  "חשבנו שזה מוגזם להשקיע כל כך הרבה בערב אחד שנמשך רק כמה שעות, אז הזמנו את המשפחה והחברים הכי קרובים לשלושה ימים של חופשת חתונה", מדווחת ורטהיימר. ואם זה לא מספיק, אז החתונה תגלוש גם לאירוע נוסף, לחברים בלבד, שייערך בחודש יוני.

   

  הכלה עם אבא איתן וסבא סטף (צילום: מאיר אוחיון, באדיבות פנאי פלוס)
   הכלה עם אבא איתן וסבא סטף(צילום: מאיר אוחיון, באדיבות פנאי פלוס)

   בין האורחים: שלומית מלכה ויהודה לוי, אניה בוקשטיין ובעלה דותן וינר (צילום: מאיר אוחיון, באדיבות פנאי פלוס)
    בין האורחים: שלומית מלכה ויהודה לוי, אניה בוקשטיין ובעלה דותן וינר(צילום: מאיר אוחיון, באדיבות פנאי פלוס)

     

    "לא דאגו לי לקיצורי דרך"

    ורטהיימר גדלה עם ארבעת אחיה (שניים מהם מנישואים קודמים של אִמה) וההורים, התעשיין איתן ורטהיימר (שמוגדר כאחד מארבעת האנשים העשירים בישראל לפי המגזין "פורבס") ואמא אריאלה, אחות בדימוס, מעצבת תכשיטים וציירת. בילדותה התגוררה המשפחה בכפר ורדים, שאותו הקים סבה, התעשיין המצליח סטף ורטהיימר.

     

    סבא ורטהיימר, שעלה לארץ מגרמניה, נחשב לאחד מהאישים המרכזיים בפיתוח התעשייה בישראל: הוא הקים את אזור התעשייה תפן, בנה מפעלים, הקים בתי ספר ומוזיאונים ועוד. משפחת ורטהיימר כולה היא אחת מחמש המשפחות העשירות בישראל, עם הון שמוערך על ידי המגזין הכלכלי "פורבס" בלא פחות מ־18.5 מיליארד שקל.

     

    כשהתבגרה קצת עברה ורטהיימר עם משפחתה לקיסריה ולמדה בבית הספר מעגן מיכאל עם מושבניקים וקיבוצניקים שלא תמיד ידעו איך לעכל את הילדה מהמשפחה החזקה והמוכרת, שדמויות מפתח בחברה הישראלית מסתובבות אצלה בסלון.

     

    "הייתי מרותקת לכיסא גלגלים במשך שלושה חודשים. זה היה השלב בחיים שבו ראיתי שיוגה מצילה אותי" (צילום: ירדן הראל)
     "הייתי מרותקת לכיסא גלגלים במשך שלושה חודשים. זה היה השלב בחיים שבו ראיתי שיוגה מצילה אותי"(צילום: ירדן הראל)

      

     היחס הראשוני כלפיה היה תמיד מהוסס, עד כדי חרם אמיתי שחוותה כשנכנסה לחטיבת הביניים. "בכיתה ח' אף אחד כמעט לא דיבר איתי במשך שנה", היא מספרת, "ולא קיבלתי הרבה סיוע בעניין הזה מהבית. ההורים שלי אף פעם לא נטו לפתור עבורי דברים או לדאוג לי לקיצורי דרך. כשבאתי וסיפרתי על הניכור בכיתה, הייתה להם בעיקר מילה אחת עבורי: תתמודדי. בזמנו לא הבנתי למה לא מנסים להקל עליי, אבל היום אני יודעת להודות להם על כך שהם נתנו לי ללמוד איך להסתדר לבד ואיך לגדל מרפקים".

      

     איך באמת התמודדת עם החרם?

     "זה באמת היה קשה, אבל בסוף גיליתי את האסטרטגיה שעובדת: הייתי מצחיקה".

      

     מאז היא לא הפסיקה להיות מצחיקה, ואפילו הפכה את הכישרון לקריירה, עם שירות צבאי בתיאטרון צה"ל ולימודים בבית הספר למשחק "ניסן נתיב". נכון לעכשיו, ורטהיימר היא כבר לא רק הנכדה של סטף, אלא שחקנית מבוקשת בפני עצמה.

      

     כבר במהלך הלימודים היא הצטלמה לסדרת הנוער "אליפים" של yes; לסרט "סיפור אהבה ארץ ישראלי" שייצא בקרוב, שביים דן וולמן ומופיעים בו גם אביב אלוש ועדי בילסקי; לסדרה "שבבניקים" של הבמאי מאור זגורי שעוסקת בדתיים מיוחסים ותשודר בקרוב; וגם לסדרת הילדים "דוקטור ליבי" של הוט ולפרסומת קומית מצחיקה ביותר של ספרייט, לצד סטנדאפיסטים עולים.

      

      (צילום: עדי כהן צדק)
      "עד גיל 16 הייתי שרוך ארוך בעיני כולם". ורטהיימר למשכית (צילום: עדי כהן צדק)
       "עד גיל 16 הייתי שרוך ארוך בעיני כולם". ורטהיימר למשכית (צילום: עדי כהן צדק)

        

       לצד קריירת המשחק היא מתחזקת עבודה נוספת כמאמנת כושר ומורה ליוגה, שעוזרת לה לשמור על השילוב שובר הסטריאוטיפים של מצחיקונת שגם נראית טוב. "תפקידי משחק לא תמיד באים ברצף, ואני מאמנת כי זה נותן לי שגרה של עשייה וכי הדבר שאני הכי אוהבת זה להיות במגע קרוב עם אנשים ולעשות איתם שינוי חיובי ומרים", היא מעידה.

        

       "ואם יבוא עפר שכטר"

       אם השילוב של סגן ראש עיר ושחקנית שהיא גם יורשת לא נשמע לכם מספיק יוצא דופן, לוורטהיימר וזמיר מאפיין זוגי יוצא דופן נוסף: בגובה מרשים של 1.75 מ', היא גבוהה ממנו.

        

       "רוב חיי יצאתי רק עם גבוהים ממני, כי האמנתי שככה אני יותר נשית וענוגה", היא מודה. "למעשה זה סיפור די מצחיק. כשהייתי בכיתה ח' אחותי תפסה אותי ואמרה: 'את יכולה להשיג את מי שאת רוצה. אל תצאי עם בחור נמוך ממך'. זה היה סתם איזה משפט שהיא חשבה עליו באותו רגע, אבל אני התרשמתי שמדובר בתובנה עמוקה וחקקתי אותה על לוח לִבי.

        

       "כשהייתי מדברת על זה, החברות היו שואלות אותי: 'ואם יבוא עפר שכטר?' ונהגתי לענות: 'אה, אז זה יהיה היוצא דופן'. כשנפרדתי מהחבר הרציני האחרון שלי (השחקן אורי זלצמן; ד"ד), יצא שפגשתי את עפר שכטר, שבאמת היה נמוך ממני, והוא הציע לי לצאת. כמובן שהסכמתי, ובעקבות זה הבנתי שהגובה בכלל לא משנה לי. בסופו של דבר מה שמושך אותי בבנאדם זה ההומור, הלב, הכריזמה. ככה מודדים גבריות. גם עפר וגם אסף אמרו לי שאני ה'טרופי ווייף' שלהם, ככה שזה עובד משני הצדדים".

        

       יש משהו משותף לבחורים שיצאת איתם?

       "אין שום דמיון חיצוני, אבל כולם מצחיקים".

        

        

       מה גרם לאסף להיות האחד שלך?

       "היו לי קשרים רציניים לפניו. הייתי מאוהבת, אבל לא הייתה לי בעבר את התחושה הזאת שכולם מדברים עליה: שזה זה ושזה לתמיד. עם אסף יש לי את הביטחון להגיד שאני בוחרת בגבר הזה לכל החיים שלי. אני סומכת עליו בעיניים עצומות. אני רוצה שהוא יהיה האבא של הילדים שלי. בקשרים אחרים שהיו לי, הרבה פעמים אני זאת שהובילה את הקשר. לא הייתה את התחושה שאנחנו יד ביד נגד העולם עד הסוף. עכשיו יש לי את זה בהחלט".

        

       באוגוסט 2016 העלה זמיר סטטוס מלונדון וכתב בו: "זה סעיד, הוא נהג מונית מאירן שהסיע אותנו לתחנת הרכבת בלונדון בדרכנו לפריז. דיברנו כל הדרך על כמה זה עצוב שיש בעולם כל כך הרבה שנאה בין עמים ושרובה נובעת ממנהיגי המדינות, בעוד שרוב בני האדם רק רוצים לחיות בשלום יחד. ואז, כשהגענו, הוא ביקש להצטלם איתנו ואמר שהוא מתרגש כי זו פעם ראשונה שהוא מסיע זוג שזה הרגע התארס. אה, כן, הצעתי למאיה להתחתן איתי הבוקר ושנעביר יחד את החיים. היא הדבר הכי טוב שקרה לי. היא עושה אותי אדם טוב יותר ואני אוהב אותה מאוד מאוד".

        

       "חונכתי מגיל צעיר להיות עצמאית גם מבחינה כלכלית. אני אמנם גרה בתל אביב בדירה של ההורים, אבל מנהלת חשבון בנק שאני אחראית להכנסות שלו. אני יודעת שאני מכניסה את עצמי ללחץ פיקטיבי מבחינה כלכלית לפעמים"
       בתגובה העלה ראש עיריית תל אביב רון חולדאי סטטוס שבו כתב: "סוף סוף הסגן שלי מקשיב לי. אסף ומאיה מתחתנים". ורטהיימר מצידה התרגשה עוד יותר, כי זמיר ביקש את ידה מאביה חודש לפני שפנה אליה, ואז ביקש מאמא שלו, מעצבת תכשיטים, שתעצב לה טבעת אירוסין עם אבן ירוקה, בצבע העיניים שלה.

        

       "אני החברה הרצינית הראשונה שלו פחות או יותר. היה לו קשר רציני בגיל 23 וזהו. אני הייתי צריכה לקחת ולהפוך אותו מרווק לבויפרנד מטיריאל. זה עובד לא רע. הוא כבר מוריד את הזבל וגם שם בפח את השקית אחרי".

        

       מה לגבי אלה שאומרים שלהתחתן איתך זה אקזיט מעולה?

       "אל תדאגי, אני יודעת טוב מאוד מי מתקרב אליי כי הוא אוהב אותי ומי מסיבות אחרות. זו מומחיות שלמדתי לפתח עם השנים. ומבחינת הרקע המשפחתי שלי, הדבר הראשון שמצפים ממני הוא להיות עצמאית. אף אחד לא רץ לתת לי או לבן הזוג שלי מתנות בחינם.

        

       "חונכתי מגיל צעיר להיות עצמאית גם מבחינה כלכלית. אני אמנם גרה בתל אביב בדירה של ההורים, אבל מנהלת חשבון בנק שאני אחראית להכנסות שלו. אני יודעת שאני מכניסה את עצמי ללחץ פיקטיבי מבחינה כלכלית לפעמים. כן, יש לי גב וגם אני וגם האחים שלי יודעים שבמקרים של בריאות, קורת גג, חירום וחינוך לילדים יהיה מי שיעזור אם נצטרך. אבל היה בבית שלנו חינוך לעצמאות לפני הכל. הקו שלהם היה: 'אנחנו לא תמיד נוכל להיות שם בשבילך. בואי נראה קודם איך את יכולה להסתדר לבד'

        

       "גם אסף בונה את עצמו מגיל מאוד צעיר ורוצה להצליח ולהתקדם בזכות עצמו. הוא היה סגן ראש העירייה הצעיר ביותר בתולדות העיר, בגיל 28, ועכשיו הוא ממלא מקום של חולדאי, והוא גם עורך דין".

        

       כל צד ימין התרסק

       אז ורטהיימר אולי מסתדרת לבד, אבל גם מוקפת חברות. שלומית מלכה, לירן כוהנר, שביט ויזל, ירדן הראל ועוד מפורסמות אחרות הגיעו לחתונה ונחשבות גם ל־BFFs. יכול להיות שנוח לה יותר בחברה של שמות מוכרים?

        

       "מה פתאום. יש לי חברות ילדות שעברתי איתן המון והן מלוות וילוו אותי כל החיים. אבל לפעמים את פוגשת מישהי מוכרת שהלב שלה פתוח, ומתברר שכמו שהיא יפה ומוצלחת, ככה היא גם חכמה ורגישה וחברה נהדרת. זה מה שקרה עם שלומית מלכה, שמתחתנת גם בחודש שלי. את פוגשת אותה, והבחורה אור".

        

       "כל צד ימין של הגוף שלי התרסק. הברך, הרגל, חוליות בעמוד השִדרה. הייתי מרותקת לכיסא גלגלים במשך שלושה חודשים. זה היה השלב בחיים שבו ראיתי שיוגה מצילה אותי. זה היה השלב שבו ספורט התחיל להפוך לדרך חיים"
       כשוורטהיימר מדברת על דברים שעברה עם חברות, היא מתכוונת בין היתר לתאונת הפגע וברח שחוותה בקיסריה כשהייתה בת 17. רכב התפרץ לשביל הולכי רגל ופגע בה ובשתיים מחברותיה. היא וחברה נוספת נפצעו והוגדרו במצב בינוני. "כל צד ימין של הגוף שלי התרסק", היא מספרת. "הברך, הרגל, חוליות בעמוד השִדרה. הייתי מרותקת לכיסא גלגלים במשך שלושה חודשים. זה היה השלב בחיים שבו ראיתי שיוגה מצילה אותי. זה היה השלב שבו ספורט התחיל להפוך לדרך חיים".

        

       דווקא החתן שלך נוטה להתבדח על חוסר הספורטיביות שלו ומעלה סטטוסים מצחיקים על הבדלי הטמפרמנט ביניכם. לא הדבקת אותו באהבה לאימונים?

       "אנחנו שונים בהרבה דברים. הוא גם חיית לילה ואני אדם של בוקר ונכבית בשש בערב. אני לא מאמנת את אסף. החלטנו שזה יותר בריא להפריד כוחות בעניין הזה".

        

       מתי את צופה שתהפכו להורים?

       "אני מפטפטת הרבה על ארבעה ילדים שהייתי רוצה, אבל לא באמת ברור לי איך עושים את זה. נעשה את הראשון ואז אדע יותר. אני כבר רואה את האחים שלי מתחילים להביא ילדים ומתרשמת שהילד הראשון זה אתגר והילד השני זה סרט שנע על הסקאלה שבין מעייף לסרט אימה. לא ברור לי איך אמא שלי גידלה חמישה ילדים. אני לא מבינה את זה".

        

       הלוקים של ורטהיימר (צילום: ניר פקין, ענת מוסברג)
        הלוקים של ורטהיימר (צילום: ניר פקין, ענת מוסברג)

         

        לפני שתיכנס לסרט האימה של ההורות, ורטהיימר מתרכזת בכל האהבות שלה, שכוללות גם אהבה גדולה לאופנה. "בגיל 16 נסעתי לחברה של ההורים, מעצבת אופנה איטלקייה, ודִגמנתי עבורה. זו הייתה הפעם הראשונה שבה מישהו אמר לי שאני 'שיק'. עד אז פשוט הייתי שרוך ארוך בעיני כולם. משחק ואופנה הם שתי האהבות הגדולות שלי, אבל ידעתי שלימודי משחק הם משהו שאפשר לעשות רק בגיל צעיר, ואולי עם האופנה אוכל לחכות".

         

        אהבה נוספת היא הקומדיה: "הייתי הבחורה הראשונה שאי פעם ייצגה את בית הספר למשחק של ניסן נתיב באליפות האימפרוביזציה. זה לרוב קומי וזה כיף בטירוף. הקומיקאיות שאני אוהבת הן איימי שומר וטינה פיי ובארץ תום יער. בשביל סטנד־אפ צריך אומץ ואני עוד לא שם, אבל אולי עוד אהיה. ככל שאני משחקת יותר מבינים שהכיוון שלי קומי, ואני מקווה שהתפקידים שיציעו לי ילכו לכיוון הזה".

         

         

        לינור אברג'יל ממציאה את עצמה מחדש בגיליון מאי (צילום: ירדן הראל)
         לינור אברג'יל ממציאה את עצמה מחדש בגיליון מאי (צילום: ירדן הראל)

          

          

          
         הצג:
         אזהרה:
         פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד