יופי פנימי: נבחרת המועמדות לכתר מתגייסות למען ילדי וראייטי

לא רק צילומים אינטנסיביים לקמפיינים ואימוני כושר מפרכים: 16 המתמודדות על תואר מלכת היופי של ישראל נרתמות ליום פעילות מרגש במרכז הטיפולים של העמותה

אביב וינברגר

|

30.04.17 | 16:22

יפות, גם מבפנים. שורה עליונה, מימין: לינוי בראל, זהבית סימון, נויה אריאלי, נויה אורלי, יאנה גרוס, נוי ביבי, מאיה קגנסקי. שורה תחתונה, מימין: דנה סולומון, אסתי דיסקינד, מיכל אלבז, אדר גנדלסמן, סתיו וייסלר, אלינור יזוביצקי, בר מור, רתם רבי וטל בן חיים (צילום: רויטל אילוז)
יפות, גם מבפנים. שורה עליונה, מימין: לינוי בראל, זהבית סימון, נויה אריאלי, נויה אורלי, יאנה גרוס, נוי ביבי, מאיה קגנסקי. שורה תחתונה, מימין: דנה סולומון, אסתי דיסקינד, מיכל אלבז, אדר גנדלסמן, סתיו וייסלר, אלינור יזוביצקי, בר מור, רתם רבי וטל בן חיים (צילום: רויטל אילוז)
היכרות מרגשת עם הילדים המטופלים במרכז. המועמדת יאנה גרוס (צילום: רויטל אילוז)
היכרות מרגשת עם הילדים המטופלים במרכז. המועמדת יאנה גרוס (צילום: רויטל אילוז)
מרכז "תלמים" מתמקד בטיפול בעזרת בעלי חיים. המועמדת זהבית סימון (צילום: רויטל אילוז)
מרכז "תלמים" מתמקד בטיפול בעזרת בעלי חיים. המועמדת זהבית סימון (צילום: רויטל אילוז)
בעוד קצת יותר משבוע יתקיים טקס ההכרזה על מלכת היופי ונערת ישראל לשנת 2017, שיבחרו מתוך 16 המתמודדות המהממות שלנו. אחרי אינספור ימי צילומים לא קלים, אימוני כושר מפרכים וטיפולי יופי מהפכניים, נרתמה הנבחרת המלכותית ליום פעילות עם עמותת וראייטי, המלווה את תחרות "מלכת היופי".

 

לאחר שיחת היכרות עם אוקי לב - מנהלת "וראייטי" צפון, במהלכה עברו הדרכה ואף נפגשו עם אמו של אחד מהילדים הלוקחים חלק בפעילות העמותה, התייצבו הבנות במרכז של עמותת "משעולים"- התומכת באוכלוסיה בעלת צרכים מיוחדים ובסיכון. ב"תלמים"- מרכז המתמקד בטיפול בעזרת בעלי חיים ונמצא בקיבוץ מגל, נפגשה הנבחרת עם מדריכים, מגוון בעלי חיים וילדים מקסימים בעלי צרכים מיוחדים. באותם רגעים - המתח, ההתרגשות והשאלה "מי תזכה" פינו את מקומן לשיח קשוב ורגיש עם הילדים.

 

היום התחיל בשיחת פתיחה עם ענת לביא קוברסקי, מנכ"לית עמותת משעולים, אשר קיבלה את פניהן בחיוך רחב, קפה ועוגה. בשיחת הפתיחה ספרה ענת על החשיבות והשליחות של הפעילות המתבצעת בעמותה: "אנחנו עובדים עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים, פגועי ראש, גוף ונפש במגוון גילאים, ערבים ויהודים כאחד".

 

"דרך הכלב" - מרכז הכלבים של העמותה. המועמדת אדר גנדלסמן (צילום: רויטל אילוז)
  "דרך הכלב" - מרכז הכלבים של העמותה. המועמדת אדר גנדלסמן(צילום: רויטל אילוז)

   

  הפעילות במרכז מתקיימת על ידי מטפלים מוסמכים ואנשי מקצוע, בסיוע ילדים ונוער מתנדבים. בין היתר, עומדים לרשותם של הילדים בית ספר לרכיבה טיפולית, מרכז כלבנות בשם "דרך הכלב" - בו מתקיימת פעילות טיפולית בעזרת הכלבים (לצד גידול ואילוף כלבי עזר לנכים), מרכז חיות בר ומשק המורגלות בפעילות עם בני אדם ועוד.

   

  לאחר פגישת היכרות עם הילדים, התחלקו המועמדות לשלוש קבוצות - איתן בילו את המשך היום. היה מרגש במיוחד לצפות בחיבור שנוצר בין הבנות לילדים,  שגילו התלהבות רבה לאורך היום כולו. לאחר יום גדוש ומשמעותי נפרדו הקבוצות בחיבוק ושיחת סיכום, במהלכה סיפרו על החוויה המשמעותית והמחזקת. לרגע אחד, היה ברור שהמתח לקראת סיום התחרות וההתעסקות בשאלה מי תזכה בתואר הנחשק התפוגגו ואיבדו כל חשיבות. כאן כולן הוכיחו שהיופי הפנימי שלהן עולה על החיצוני.

   

  הבנות נחשפו לשגרת היומיום במרכז וסייעו לפעילויות התבצעות בו. המועמדת אלינור יזוביצקי (צילום: רויטל אילוז)
   הבנות נחשפו לשגרת היומיום במרכז וסייעו לפעילויות התבצעות בו. המועמדת אלינור יזוביצקי(צילום: רויטל אילוז)

    

   קצת על העמותה:

   עמותת משעולים הוקמה בשנת 2009 במטרה לתמוך ולקדם אוכלוסייה רב גילאית, ערבית ויהודית, בעלת צרכים מיוחדים - פגועי ראש, גוף ונפש ובסיכון, תוך טיפול באמצעות בעלי חיים. העמותה פועלת ברוח משפחתית של שיתוף פעולה הדדי, מסירות, חברות, כבוד, נאמנות ותמיכה ללא גבול, בין חבריה לבין עצמם ובין חבריה לבין הקהילה המטופלת על ידה. הפעילות מתאפשרת הודות לצוות מתנדבים מסור ואיכותי שמלווה את פעילות העמותה בכל עת וללא לאות.

    

   במרכז - צוות מתנדבים מסור ואיכותי המלווה את פעילות העמותה בכל עת. המועמדת נויה אורלי (צילום: רויטל אילוז)
    במרכז - צוות מתנדבים מסור ואיכותי המלווה את פעילות העמותה בכל עת. המועמדת נויה אורלי(צילום: רויטל אילוז)

     

    העמותה פועלת בשיתוף פעולה מלא עם מרכז "תלמים" במטרה להעניק למטופליה את האפשרות לשפר את איכות חייהם באמצעות המפגש עם בעלי חיים, מתוך מחוייבות לעבודה מקצועית בסטנדרטים גבוהים תוך הפגנת רגישות לצרכיי האוכלוסייה, והכל בכפוף לשמירה על איכות חייהם של בעלי החיים.

    הגישה הטיפולית נשענת על ראייה מערכתית כוללת המתייחסת למכלול הצרכים של המטופל תוך מתן הזדמנות למטופל להשתלב במערכת הנורמטיבית, ולחוות מקסימום חוויות של הצלחה כחלק מתהליך הטיפול והשיקום. כל אלו על מנת לסייע ולהגביר את תחושת הערך העצמי של הפרט, לזהות את הכוחות, את משאבי ההתמודדות, לאפשר אלטרנטיבות, ולהרחיב את זוויות הראיה.

     

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד