ציפי רפאלי, אמא של בר: "אני לא קונה יהלומים, אני יולדת אותם"

רפאלי שוברת שתיקה של שנים, ומדברת בפתיחות על ההסתבכות של בעלה עם המשטרה, 30 הקילוגרמים שהשילה, הנכדה ליב וההיריון השני המפתיע של בתה

ציפי רפאלי. "הילדים שלי הם יפי נפש, וחבל שלא עשיתי עוד 12 כאלה" (צילום: אייל נבו, סגנון: סיימון אלמלם)
ציפי רפאלי. "הילדים שלי הם יפי נפש, וחבל שלא עשיתי עוד 12 כאלה" (צילום: אייל נבו, סגנון: סיימון אלמלם)

היא אחת הנשים המדוברות ביותר במדינה, שהצליחה להפוך את בתה, בר רפאלי, לדוגמנית הישראלית המצליחה בעולם. ועדיין, כבר שנים שציפי רפאלי, נערת זוהר לשעבר וסוכנת־על בהווה, מקפידה שלא להתראיין בכלי התקשורת. בראיון מיוחד לגיליון החג של לאשה היא שוברת שתיקה ומספרת לראשונה על נכדתה ליב, מתייחסת להריון השני של בתה בר וגם לפרסומים שנקשרו סביב משפחתה בשנה האחרונה. הנה ציטוטים נבחרים מתוך הראיון המלא שנעשה במתכונת אל"ף-בי"ת. 

 

אמת

"אני חיה עם הידיעה שיש רק אמת אחת, והיא תמיד מנצחת. הבנתי את זה כשהפכנו למשפחה שמופיעה הרבה בתקשורת. לא הבנתי את זה לפני כן, כשהיינו מיני־אנונימיים.

 

"לפני כחצי שנה המשפחה שלי עברה טלטלות הזויות שכולם היו עדים להן, בכיכובה של משטרת ישראל. זה התחיל בסיפור מסיבת הקריוקי שמעולם לא הייתה. לא הייתה מוזיקה ולא מסיבה, רק חבר עם שני ילדיו הקטנים. בעקבות תלונה של שכן שהוא מתנכל סדרתי, נעצרו בעלי וחברו, נאזקו באזיקים, ישבו בתא מעצר 13 שעות עם עבריינים, נתנו את גרסתם, והתמודדו עם גרסה הזויה של השוטרים ועם הדלפות שקריות לתקשורת, שפתחו את כל מהדורות החדשות. למזלנו, כל האירוע תועד במצלמות האבטחה בבית ובסלולרי של הבן שלי, וככה הצלחנו להוכיח שהגרסה של השוטרים הייתה שקרית ומגמתית. מזעזע לחשוב שאם האירוע לא היה מתועד, בעלי וחברו היו יכולים לשבת בכלא. מה שקרה לנו זו שערורייה שאין לה אח ורע".

 

בר

"אני חזיתי את ההצלחה שלה באינטואיציה, משום שהיא כל כך הרבה יותר אינטליגנטית מאשר יפה, וזה קשה. כדי להצליח בקנה המידה שהיא הצליחה, את לא יכולה להיות רק יפה, כי יש כל כך הרבה יפות בעולם. צריך שיהיה את הבייגלה הזה מעל הראש, או כמו שהסוכן הצרפתי שלה אמר פעם: 'יש לה את האקס פקטור'. היום היא מנחה תוכנית בשם הזה".

 

על רקע התמונה של בר" היא כל כך הרבה יותר אינטליגנטית מאשר יפה" (צילום: אייל נבו, סגנון: סיימון אלמלם)
  על רקע התמונה של בר" היא כל כך הרבה יותר אינטליגנטית מאשר יפה"(צילום: אייל נבו, סגנון: סיימון אלמלם)

   

   

  זיכרונות ילדות

  "בגיל 12 ראיתי מודעה בעיתון: 'דרושה ילדה לשחק בהצגה'. לא סיפרתי לאמא שלי, הלכתי לבד לאודישן. כשהגיע תורי שאלו אותי: 'ילדה, את רוצה לשחק בהצגה?' עניתי להם: 'יש עוד סיבה שאני אהיה פה?' כשהתחיל האודישן חשבתי, אני לא חוזרת הביתה בלי התפקיד הזה. כשאמא שלי שאלה איפה הייתי, עניתי לה שהייתי באודישן להצגה ובחרו בי. היא שאלה, 'איך את יודעת, אמרו לך?' עניתי: 'לא, אבל יגידו לי'. ובאמת, אחרי שעה התקשרו לומר לה שנבחרתי.

  "בהצגה הזו שיחק איתי חנן גולדבלט, שהיה אז חלק משלישיית זמר עם ישראל פוליאקוב ופופיק ארנון. פופיק הגיע לראות את ההצגה, הכרנו, ובאחד מימי שישי נשמעה דפיקה בדלת בבית הוריי. פתחתי את הדלת, ומולי עמד פופיק ואמר, 'את מוכנה רגע לצאת החוצה?' יצאתי וראיתי מולי, יושב על הגדר, את לא אחר מאשר אריק איינשטיין, ואיתו הבמאי בועז דוידזון. אריק הוציא אז את השיר 'הימים

  הארוכים העצובים', והציעו לי לקחת חלק בקליפ לצדו. זה היה הקליפ הראשון ששודר בישראל, ואפשר לצפות בו עד היום ביוטיוב".

   

  צפו בציפי רפאלי בקליפ של של אריק איינשטיין 

   

  חרטות

  "אני לא מתחרטת על שום דבר, רק על דבר אחד - שלא ילדתי עוד ילדים. עזבי יופי, הוא לא נשאר לנצח. הילדים שלי הם יפי נפש, וחבל שלא עשיתי עוד 12 כאלה".

   

  יהלומים

  "הקלישאה שיהלומים הם חבריה הטובים של האישה לא בלקסיקון שלי. אין לי שום סנטימנטים לתכשיטים בכלל וליהלומים בפרט. קיבלתי במהלך חיי תכשיטי יהלומים, ונתתי את כולם. אני נוהגת לומר שאני לא קונה יהלומים, אני יולדת אותם".

   

  עם הבן הבכור ניל, הבעל רפי, דור ובר (צילום: צילום: שוש גת)
   עם הבן הבכור ניל, הבעל רפי, דור ובר(צילום: צילום: שוש גת)

     

   ליב

   "היא מזכירה לי את בר כשהייתה קטנה, רק עשרת מונים יפה יותר. חשבתי שילדתי את היצור הכי יפה בעולם, עד שליב נולדה. אני מבקרת אותה בספונטניות, אין לי ימים קבועים עם נכדים. עכשיו עם ההיריון השני של בר, אני מאוד נרגשת".

      

   קריירה

   "הקריירה האולטימטיבית מבחינתי היא אמהוּת. זאת הקריירה שבחרתי, ובה השקעתי את כל כולי. לאורך כל שנות הנישואים שלי לרפי, מעולם לא נסענו יחד והשארנו לבד את הילדים, למעט פעמיים למשך יומיים. אף פעם לא באמת הייתה לי קריירה אחרת מלבד אמהוּת, ומבחירה".

    

   עם בר כילדה" חשבתי שילדתי את היצור הכי יפה בעולם, עד שליב נולדה" (צילום: ציון ציפריס, ארכיון "העולם הזה")
    עם בר כילדה" חשבתי שילדתי את היצור הכי יפה בעולם, עד שליב נולדה"(צילום: ציון ציפריס, ארכיון "העולם הזה")

     

    ראי

    "המהפך הוויזואלי והנפשי שלי התרחש כמה חודשים לפני שבר התחתנה. כל ההסתתרות שלי והעובדה שבחרתי להיות מאחורי הקלעים, נבעו מתוך בחירה להיות המגן האנושי שלה. ברגע שהיא התחילה לכבוש את העולם, ידעתי מה מחכה לה ובחרתי להיות שם בשבילה. הורדתי ממנה כל נושא ואחריות שקשורים בקריירה שלה, מלבד העבודה עצמה.

    "ברגע שבר התחתנה והפכה לאשת איש, הרגשתי שאני יכולה לתת לה לעוף, כמו גם לעצמי. זה היה סוג של שחרור, במובן הטוב של המילה, ועם הבנה והכרה שהיא מקימה משפחה משל עצמה, וזה הזמן לעשות לעצמי. השלתי מעליי 30 קילו, הרמתי את המסך ונפתחתי לעולם. המהפך אמנם שינה אותי ויזואלית, וזה עושה מאוד טוב לנשמה, אבל הייתי מאושרת גם קודם, כי זו הבחירה שלי".

     

    • מה דעתה של ציפי רפאלי על הדמות שלה ב"ארץ נהדרת"? מה היא חושבת על בעלה של בר? ואיך היא הצליחה להשיל 30 קילו ממשקלה - כל התשובות בראיון המלא בגיליון "לאשה" החדש, השבוע בדוכנים

     

    עשו מנוי ל"לאשה"

     

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד