עונג אלוהי: חנויות הסקס למגזר החרדי והדתי תופסות תאוצה

ויברטורים, ג'ל בטעמים וטבעות רטט לקהל שומר מצוות? תתפלאו! שלוש נשים שמובילות את הבשורה מספרות על הלקוחות שנוהרים והרבנים שמשתפים פעולה

איילת ספרא. "הכל בחנות לפי רוח ההלכה. יש לי רב צמוד – בעלי! " (צילום: אוהד צויגנברג)
איילת ספרא. "הכל בחנות לפי רוח ההלכה. יש לי רב צמוד – בעלי! " (צילום: אוהד צויגנברג)

חנויות סקס למגזר הדתי והחרדי הן כבר כמעט בגדר טרנד. שלוש נשים שלפניכם מובילות את הבשורה וטוענות: אנחנו עושות עבודת קודש.  

 

"אצלי זה קודש הקודשים"

איילת ספרא (45), נשואה לבצלאל, רב בארגון צהר, יועצת הלכה ועוברת קורס מטפלות מיניות, אמא לחמישה ילדים, מתגוררת בקיבוץ ראש־צורים

 

שם העסק: "SHE נשי", חנות להלבשה תחתונה ומוצרים להעצמה זוגית, ביישוב אפרת שבגושעציון.

 

ותק: החנות קיימת שמונה שנים, אך רק לפני כמה חודשים החלה למכור גם אביזרי סקס.

 

על המדפים: שמנים, חומרי סיכה, מוצרי רטט, מוצרים לעינוג זוגי, בייבי דולס.

 

קהל היעד: "נשים חרדיות ומהמגזר הדתי־לאומי, וגם חילוניות מהסביבה. גברים נכנסים בדרך כלל כדי לפנק את הנשים שלהם".

 

כך התחלתי: "היה לי ברור שאני רוצה להקים משהו שיעצים ויפנק נשים, ופתחתי חנות להלבשה תחתונה. אחרי שנה הזמנתי יועצת זוגית שהרצתה ללקוחות על סקס וזוגיות בבית היהודי.

 

איילת ספרא: "כרגע המוצר הכי נמכר הוא טבעת רטט, אביזר שמביא לעונג זוגי משותף. יש גם ביצים סיניות שעובדות על שרירי רצפת האגן. חובה לכל אישה"

בסוף ההרצאה באה אליי אישה בת 60 ואמרה לי: 'על מה מדברים? השיא של הגבר, של האישה? אני אמא לילדים וסבתא לנכדים, ואני לא יודעת מה זה'. גם לאחרונה פגשתי נשים כמוה. הן בזוגיות 20 שנה ולא יודעות מה זה.

"בעקבות החשיפה לקשיים האלה, החלטתי להרחיב את החנות. נכנסתי לקבוצת פייסבוק שנקראת 'דתיות עסקיות', ושאלתי אם אני צריכה להכניס אביזרים לעינוג זוגי. היו מאות תגובות חיוביות, והבנתי שיש לזה מקום. מכאן רצתי".

 

תו תקן: "הכל בחנות לפי רוח ההלכה. יש לי רב צמוד – בעלי! שנינו חקרנו את הנושא עם סקסולוגים ויועצות מיניות. ערכתי בירור רוחני ונפגשתי עם רבנים, סקסולוגית בכירה, נשים מהתחום. חשוב לי שהמוצרים בחנות יהיו בריאים ואיכותיים".

 

ייעוץ והדרכה: "כשלקוחה נכנסת אני יוצרת איתה שיח עדין. המטרה היא לדבר ולספר, ולאט־לאט להעלות את הקושי. אני לא אשאל לקוחה בצורה ישירה מה היא צריכה. אני אשאל על מה היא חולמת בזוגיות שלה, וככה אסייע לה. אני סטייליסטית בתחום הזה".

 

הכי פופולרי: "כרגע המוצר הכי נמכר הוא טבעת רטט. זה מוצר זוגי. הוא יושב על איבר המין של הגבר, ולשניהם יש עונג זוגי משותף. כל מוצר שיש לי בחנות הוא זוגי, חוץ מהביצים הסיניות שעובדות על שרירי רצפת האגן. חובה לכל אישה".

 

לקוחה בלתי נשכחת: "התרגשתי מאוד ממישהי שהגיעה אלינו לפני החתונה, לא הייתה מוכנה לבחור הלבשה תחתונה ולא התחברה לצד הנשי שלה. עכשיו זה כנראה הבשיל אצלה, היא באה שוב וקנתה בשמחה".

 

תגובות: "כשפתחתי, הייתה לידי חנות לספרי קודש. אנשים עיקמו את האף ואמרו: 'מה, חנות להלבשה תחתונה ליד חנות לספרי קודש?' אז עניתי ששם יש את הקודש ואצלי זה קודש הקודשים".

 

רוחות של שינוי: "אני מרגישה שהשיח השתנה לגמרי, ונשים מובילות את זה. לא הייתי יכולה לעשות את זה לפני שמונה שנים, כי הייתי רצה עם זה לבד. היום אני יכולה לשלב ידיים ולרוץ יחד עם הלקוחות שלי. בשיר השירים ובכתבי הקודש היו חלקים ארוטיים. אני מרגישה שהתרחקנו מהמקור, והיום אנחנו חוזרים למצב הטבעי שלנו".

 

"רבנים שולחים אליי לקוחות"

יעל מן (28), נשואה ואם לשלוש בנות, סיימה לימודי הדרכת אישוּת, מעבירה סדנאות, אירועי בית והרצאות בנושא העצמה זוגית, מתגוררת ביישוב שילה שבשומרון

 

יעל מן."הרבנים משתפים פעולה כי הם מבינים שזה לטובה" (צילום: אוהד צויגנברג)
  יעל מן."הרבנים משתפים פעולה כי הם מבינים שזה לטובה"(צילום: אוהד צויגנברג)

   

  שם העסק: "יעל מן - העצמה זוגית", חנות סקס ביתית ואינטרנטית.

   

  ותק: כשנה.

   

  על המדפים: נרות עיסוי, שמנים, ספרים, אביזרי רטט ומכשירי רטט, בשמים מעוררים, הלבשה תחתונה ועוד. ״הכל אצלנו במסגרת ההלכה, דיברתי עם רבנים ויש הסכמות על המוצרים".

   

  קהל היעד: נשים וזוגות מהמגזר החרדי והדתי־לאומי. "מדובר בנשים שמתביישות ללכת לחנויות שמוכרות מוצרים שקשורים לאינטימיות ורוצות יחס אישי. הגיעה אליי אישה שאמרה שלא היה לה

  יעל מן: "בעלי אומר שאני עושה עבודת קודש ושזו שליחות. כשהתחלתי אמרתי: 'וואו, מעניין מה ההורים שלי יגידו', והם הכי פרגנו ותמכו"

  אומץ להיכנס לקנות בייבי דול, וכשכבר אזרה אומץ ונכנסה לחנות הלבשה תחתונה, המוכרת אמרה לה: 'הבגדים כאן לא מתאימים לכן, הדתיות'. היא יצאה מיד. אצלי נשים יוצאות עם חיוך ואומרות לי תודה".

   

  כך התחלתי: "פתחתי חנות להלבשה תחתונה למגזר שלנו, ואז זיהיתי צורך והתחלתי להביא מוצרים נוספים. נשים מגיעות אליי לרוב מפה לאוזן, וגם רבנים שולחים אליי לקוחות. אני מקבלת אותן בבית, ובמקביל התחלנו בתהליך בנייה של חנות ביישוב. אני גם מדברת איתן בטלפון, שולחת להן את המוצרים ועושה גם מכירות ביתיות ביישובים שונים".

   

  ייעוץ והדרכה: "מגיעה אישה שיש לה קושי ספציפי, ואני מכוונת אותה. זה הרבה פעמים פתרון פשוט. יש המון מוצרים מדהימים, וכל אחת מתחברת למשהו אחר. נשים מספרות לי אחר כך איך זה עשה להן טוב לזוגיות".

   

  מוצר פופולרי: "נשים אוהבות את הג'ל המתחמם ואת נרות העיסוי. לאחרונה החלו להגיע אליי זוגות והם מעדיפים מכשירי רטט".

   

  לקוחה בלתי נשכחת: "לא מזמן העברתי סדנה ופרשתי את כל המוצרים, ומישהי ניגשה אליי ואמרה לי: 'את יודעת, מעולם לא ראיתי כאלה אביזרים. כל כך חבל לי שרק עכשיו, כשבעלי כבר לא בחיים, נתקלתי בך. האינטימיות שלנו הייתה משתנה לגמרי וזה היה יכול לעזור לנו מאוד!' מאוד התרגשתי ממנה".

   

  תגובות: "בעלי אומר שאני עושה עבודת קודש ושזו שליחות. כשהתחלתי אמרתי: 'וואו, מעניין מה ההורים שלי יגידו', והם הכי פרגנו ותמכו, ופשוט אמרו לי ׳כל הכבוד׳. לפעמים מגיעות אליי שמועות על תגובות שליליות של אנשים ששואלים: 'למה צריך את זה?' אבל זה לא מגיע אליי ישירות".

   

  רוחות של שינוי: "העולם התקדם. אנחנו דור שרוצה לדבר על הדברים האלה. גם רבנים משתפים פעולה כי הם מבינים שזה לטובה. אני מרגישה פתיחות. זה מרגיש לי טבעי לגמרי, היהדות הרי מקדשת את זה".

   

  "יום יום אנחנו מצילים זוגות"

  מאיה דוד־גיספאן (43), נשואה ואם לשלושה מראשון־לציון, מדריכת אישוּת מוסמכת, מרצה בבתי ספר, פועלת "להעשרה והעצמת הזוגיות במגזר החרדי והדתי"

   

  מאיה דוד־גיספאן. "דואגים להסיר תמונות לא ראויות למגזר" (צילום: צביקה טישלר)
   מאיה דוד־גיספאן. "דואגים להסיר תמונות לא ראויות למגזר"(צילום: צביקה טישלר)

    

   שם העסק: רמוניה", חנות סקס ביתית ואינטרנטית כשרה.

    

   ותק: חמש שנים.

    

   על המדפים: ויברטורים, ויברטורים זוגיים, ספריי השהיה לגבר, ג׳ל לתחושה מוגברת לאישה, ג׳ל סיכוך, ג׳ל בטעמים, נר עיסוי, שמן מתחמם, קלפי משחק, ספרי הדרכה. "אנחנו לא מחזיקים דברים שאינם על פי ההלכה – למשל, סרטים פורנוגרפיים, שגורמים לשפיכת זרע לבטלה".

    

   כך התחלתי: "אחי הצעיר, שחזר בתשובה, ביקש ממני להשיג עבור חבריו בקבוצת הלימוד ספריי השהיה המסייע למניעת שפיכה מוקדמת. הוא הסביר לי שהמוצרים האלה נמכרים בחנויות מין, אבל על האריזות שלהם מופיעים כיתובים שקשורים לסקס ותמונות שאינן ראויות לאדם דתי. מהסיבה הזו, בן תורה לא יכול להיכנס ולרכוש אותם, למרות שהם לא רק מותרים אלא נהדרים, והמגזר מעודד אותם. הרעיון שלי ושל השותף שלי היה להנגיש ולמתג מחדש את המוצרים האלה. התייעצנו עם משרד פרסום חרדי, שינינו את הטקסטים על המוצרים ודאגנו להסיר תמונות לא ראויות למגזר".

    

   ייעוץ והדרכה: "החנות ממוקמת בחדר אצלי בבית, וניתן

   מאיה דוד־גיספאן: "אני נתקלת בהמון קשיים, כמו חסימת טלפונים שלנו למספרים כשרים, בטענה שהחנות פורנוגרפית מדי. מי שרוצה להשיג אותנו - מצליח"

   לקבוע פגישות. במקביל, אנחנו מעניקים ייעוץ טלפוני. יש לנו מערכת לניתוב שיחות - אני עונה לנשים והשותף עונה לגברים, ואנחנו מתאימים לכל לקוח את המוצר בהתאם לצורך שהוא מציף. אם אנחנו מרגישים שנדרשת התערבות רופא או איש מקצוע – נפנה אליהם. בעצם, את הופכת לחדר מיון לזוגות. אני יכולה להגיד בצניעות שיום־יום אנחנו מצילים לא מעט זוגות שפונים אלינו".

    

   הקהל שלנו: "המגזר החרדי על זרמיו השונים, והמגזר הדתי־לאומי. היום, גם יותר ויותר מהקהל החילוני השמרני מעדיף להגיע אלינו".

    

   מוצר פופולרי: "לגברים - ספריי השהיה, לנשים – אביזרי רטט ומוצרי אווירה כמו שמנים ונרות".

    

   לקוח בלתי נשכח: "היה גבר שהגיע אליי וסיפר שהוא ואשתו מקיימים יחסי מין באותה תנוחה כבר 30 שנה, אחרי שהסבירו להם שהיא מקובלת. רוב השיחה הוא לא יצר איתי קשר עין. הצעתי לו מוצר או שניים ואת הספר 'לדעת לאהוב', שנכתב ברוח ההלכה ומיועד להרחבת הידע של זוגות נשואים. הוא חשש שבנו בן ה־16 ייחשף לספר הזה. שאלתי אותו אם בעוד 30 שנה הוא ירצה שהבן שלו יחפש מישהי כמוני שתיתן לו תשובות - או שהוא עצמו יפתח לו צוהר אחרי שיתחתן וייתן לו כלים שלא היו לו. הוא קנה את הספר, ולאחר מכן התקשר אליי וסיפר איך הוא שינה לו ולאשתו את החיים, ואיך הוא פספס כל כך הרבה שנים שבהן הוא חי בתחושת תסכול".

    

   סקס במגזר הדתי: "לא פשוט להגיע לקהל הזה. התחום הזה הוא עדיין טאבו, אין שיח עליו. כשמדובר בחרדים, זה אפילו יותר קשה - לפעמים מישהו רוכש ממני מוצר ואפילו לא משתף את בת זוגו בכך. חברנו למדריכות כלות וחתנים, מדריכי אישוּת, פסיכותרפיסטים, יועצים זוגיים ומיניים ורבנים, והם מעבירים אלינו לקוחות. בנוסף, יש לנו קבוצת פייסבוק סגורה לנשים, רובן מהמגזר הדתי־לאומי".

    

   אלוהים ואני: "אני לא חרדית ולא דתייה. התגלגלתי לדבר הזה, והמון מתפיסות העולם שלי כלפי המגזר המדהים הזה השתנו. לאורך כל העבודה מול החרדים, שואלים אותי: 'לאיזה זרם את שייכת?' ואני עונה: 'לזרם של עם ישראל'. אני כאן לעשות טוב, לתת כלים, לחבר. אם רוצים לקבל את שירותיי – בשמחה.

   "אני לא באה ממקום של סליחה או התנצלות. מצד שני, אני נתקלת בהמון קשיים, כמו חסימת טלפונים שלנו למספרים כשרים בטענה שהחנות פורנוגרפית מדי. החלטתי לא להילחם. מי שרוצה להשיג אותנו - מצליח".

    

   תוכניות להמשך: "לפני שנה וחצי עברתי קורס מדריכי אישות. בנוסף לייעוץ בחנות, אני מעבירה הדרכות לנשים וזוגות בבתים, במתנ"סים ובאירועים פרטיים. השאיפה היא לפתוח בעתיד מרכז עם מטפלים. יש הרבה עבודה לעשות במגזר, ואני גאה לקחת בזה חלק. אני עושה את זה בתחושה שזו המהות שלי".

    

   רוחות של שינוי: "כשהתחלתי הרגשתי די לבד, אבל היום נפתחות עוד חנויות. זה עדיין על אש קטנה, אבל מתחיל לקרות".

    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד