שירה נאור (ליה מ"תאג"ד"):
"אני הכי נהנית כשאני רק עובדת"

העור שלה נהנה מ־200 מוצרי טיפוח אבל לא מגיב טוב לימי חופש: שירה נאור אוספת צעיפים וחולצות מכופתרות, ויש סיבה אחת שבגללה היא מפנטזת על בלונד

עומר טל

|

30.03.17 | 13:21

"ליה היה תפקיד שנורא רציתי בפעם הראשונה שהלכתי להיבחן לסדרה". שירה נאור. שרשרת, Marni ל"הלגה עיצובים", 2,950 שקל (צילום: יניב אדרי, סטיילינג: מיקי ממון)
"ליה היה תפקיד שנורא רציתי בפעם הראשונה שהלכתי להיבחן לסדרה". שירה נאור. שרשרת, Marni ל"הלגה עיצובים", 2,950 שקל (צילום: יניב אדרי, סטיילינג: מיקי ממון)
ההוכחה לכך ששירה נאור היא טיפוס וורקוהולי מקבלת עכשיו גיבוי, שלא לומר מתפוצצת, על המסכים שבבעלותכם. לאן שלא תזפזפו או תגלשו, נאור, עם עור הפורצלן ועיני התכלת הענקיות שלה, נמצאת שם: "לה פמיליה" בערוץ 10 שבה היא משחקת את מיקה, בתם של רותם אבוהב ומריאנו אידלמן, "אנחנו במפה" ב־HOT, ובקרוב תעלה בערוץ “זום” הסדרה “צפוף” שבה היא מגלמת את בתו של אלי פיניש ("שיחקתי במקביל את הבת של אלי ומריאנו, מבלבל ומצחיק"). בקרוב יעלה גם הסרט "לגו באטמן", שבו נאור מדובבת את באטגירל ("זה סרט מעולה וקורע ואני ממליצה ממש").

 

טיפוס וורקוהולי. שירה נאור. שמלת וינטג' פרחונית, אוסף פרטי; ז'קט עם הדפס פרחוני, Juicy Coutur ל"פקטורי 54", 700 שקל (צילום: יניב אדרי, סטיילינג: מיקי ממון)
  טיפוס וורקוהולי. שירה נאור. שמלת וינטג' פרחונית, אוסף פרטי; ז'קט עם הדפס פרחוני, Juicy Coutur ל"פקטורי 54", 700 שקל(צילום: יניב אדרי, סטיילינג: מיקי ממון)

   

  כל זה קורה כאמור כעת, אבל נאור כבר מזמן שעטה הלאה. "אני מתחילה לצלם סרט בעקבות סדרת הילדים 'מועדון החנונים' ועובדת על העונה השנייה של 'שוסטר ושוסטר' - סדרת תחקירים מקסימה־מקסימה ומיוחדת שצילמתי עם מיכאל הנגבי לחינוכית", היא יורה. "גם 'תאג"ד' תחזור לעונה שנייה, זה מתוכנן וזה ייקח עוד טיפה זמן".

   

  בקרוב בעונה השנייה של תאג"ד. שירה נאור. שמלת שיפון משי עם הדפס פרחוני, מרים, שוק הפשפשים, 500 שקל; חולצה מכופתרת מכותנה עם פסים והדפס פרחוני, זארה, 269 שקל; כובע, פרדה, אוסף פרטי (צילום: יניב אדרי, סטיילינג: מיקי ממון)
   בקרוב בעונה השנייה של תאג"ד. שירה נאור. שמלת שיפון משי עם הדפס פרחוני, מרים, שוק הפשפשים, 500 שקל; חולצה מכופתרת מכותנה עם פסים והדפס פרחוני, זארה, 269 שקל; כובע, פרדה, אוסף פרטי(צילום: יניב אדרי, סטיילינג: מיקי ממון)

    

   וואו, את לא עוצרת.

   "השנה האחרונה שלי הייתה די פסיכית, עבדתי בלי הפסקה ואני הכי נהנית כשאני רק עובדת. אני לא כל כך אוהבת לצאת, והעבודה חשובה לי ומאזנת אותי, ובעיקר גם השתתפתי בכמה פרויקטים שתענוג לצלם אותם".

    

   "אני לא כל כך אוהבת לצאת". שירה נאור. טופ, פיליפ לין ל"הלגה עיצובים", 2,795 שקל; טייץ, Fausto Puglisi, ל"אמור", כיכר המדינה, תל אביב, 2,000 שקל (צילום: יניב אדרי, סטיילינג: מיקי ממון)
    "אני לא כל כך אוהבת לצאת". שירה נאור. טופ, פיליפ לין ל"הלגה עיצובים", 2,795 שקל; טייץ, Fausto Puglisi, ל"אמור", כיכר המדינה, תל אביב, 2,000 שקל(צילום: יניב אדרי, סטיילינג: מיקי ממון)

     

    שיחות שימוע אצל המנהלת

    עם כל הכבוד לשלל הפרויקטים, כולל הדיבוב הוותיק לדמותה של דורה שעליה כבר נחקרה נאור לא מעט, הסדרה שהפכה אותה למפורסמת היא "תאג"ד" המצליחה של yes, שם היא מגלמת את ליה, חובשת פרועה שלא ממש מתרגשת מפקודות. "באמת היה ל'תאג"ד' אימפקט מאוד משמעותי", היא מסכימה. "הייתה חוויה מטורפת בצילומים, אבל היה גם מרגש לראות את זה מקבל ממדים היסטריים. ליה היה תפקיד שנורא רציתי בפעם הראשונה שהלכתי להיבחן לסדרה. התיאור של הדמות היה מאוד שונה ויזואלית מאיך שאני נראית, אבל פשוט ידעתי שהתפקיד הזה שלי ושאני חייבת לעשות אותו".

     

    "לתאג"ד היה אימפקט מאוד משמעותי". שירה נאור. שמלה עם הדפס פרחוני, אלמביקה, 1,198 שקל (צילום: יניב אדרי, סטיילינג: מיקי ממון)
     "לתאג"ד היה אימפקט מאוד משמעותי". שירה נאור. שמלה עם הדפס פרחוני, אלמביקה, 1,198 שקל(צילום: יניב אדרי, סטיילינג: מיקי ממון)

      

     נמקי.

     "כל חיי הייתי קצת טרבלמייקרית אבל לא באופן אגרסיבי. הייתי מין ילדה מופרעת כזאת שתמיד הולכת עם הבנים לשיחות שימוע אצל המנהלת. תמיד היה ניגוד בין המראה שלי, של ילדה טובה וכזאת מלאכית, למשהו שיוצא ממני והוא ההפך המוחלט. ידעתי שאני כמו ליה על סמך מונולוג ההתמסכנות המפורסם והמרגש עד דמעות (בפרק 3, ע"ט) שאני נותנת שם במשפט כדי להתחמק מעונש. לקראת סוף השירות הצבאי שלי לא הסתדרתי עם המפקדת החדשה שהייתה לי, והיא העלתה אותי למשפט ועשיתי את אותו הדבר בדיוק ולא האמנתי כשקראתי את זה. אמרתי: 'אני יודעת מה לעשות!'".

      

     "הייתי ילדה מופרעת". שירה נאור. שמלת גלבייה וינטג' בוכרית, מרים, שוק הפשפשים, 450 שקל; טופ, דריס ואן נוטן ל"הלגה עיצובים", 1,695 שקל; מכנסיים, Parosh ל"אמור", 2,350 שקל (צילום: יניב אדרי, סטיילינג: מיקי ממון)
      "הייתי ילדה מופרעת". שירה נאור. שמלת גלבייה וינטג' בוכרית, מרים, שוק הפשפשים, 450 שקל; טופ, דריס ואן נוטן ל"הלגה עיצובים", 1,695 שקל; מכנסיים, Parosh ל"אמור", 2,350 שקל(צילום: יניב אדרי, סטיילינג: מיקי ממון)

       

      נשמע שזה נדיר, אבל מה את עושה כשמתפנה לך זמן?

      "אני נטרפת מזה אחרי שלושה ימים, אבל אני משתדלת לטוס לחו"ל, והחלטתי לחזור לתחביב ישן ולרכוב על סוסים, עשיתי את זה שש שנים כילדה. התאמנתי גם המון בפילאטיס ובאימוני כושר פרטיים, ואז התחילה תקופה מטורפת של צילומים שנמשכה שמונה חודשים ברצף, ואמרתי שבימי החופש הנדירים אני רוצה לנוח, ופשוט לא חזרתי. זה קצת מבאס, אבל רכיבה על סוסים זה מטורף. אחרי השיעור הראשון לא יכולתי ללכת שבוע".

       

      נאור גרה בתל אביב מגיל 19, ובניגוד לרוב בני גילה פסחה על שלב השותפות והכלים המלוכלכים בכיור, שאיש לא תובע עליהם בעלות. "היו לי מספיק חברים שהתנסו בזה ולימדו אותי שזה אסון, ולכן מצאתי דירה קטנה ומקסימה לבד. נכון שההוצאה יקרה, אבל אני עובדת מגיל צעיר וזאת הייתה החלטה מאוד טובה".

       

      עובדת מגיל צעיר. שירה נאור. שמלת גלבייה וינטג', Cut Velvet, אוסף פרטי; מכנסי משי, Cavalli ל"אמור", 3,400 שקל (צילום: יניב אדרי, סטיילינג: מיקי ממון)
       עובדת מגיל צעיר. שירה נאור. שמלת גלבייה וינטג', Cut Velvet, אוסף פרטי; מכנסי משי, Cavalli ל"אמור", 3,400 שקל(צילום: יניב אדרי, סטיילינג: מיקי ממון)

        

       את מדובבת לפרנסתך כבר מגיל שמונה. נראה מהצד שזאת עבודה קלילה וכיפית. זה נכון?

       "אני יודעת לעשות את זה, אבל זאת ממש לא עבודה קלה. המאמץ לקול הוא אדיר, וצריך יכולת להביע את כל הרגשות דרך הקול וכישרון מוזיקלי מסוים, כי כשאתה מדובב אתה שומע באוזניות את שפת המקור ותוך כדי כך מדובב בעברית, ובמקביל מסתכל על מסך שעליו מופיעה הדמות שלך ויחד עם זה גם צריך לקרוא את הטקסט".

        

       מדובבת מגיל 8. שירה נאור. חולצת פיג'מה, דריס ואן נוטן ל"הלגה עיצובים", 2,295 שקל; שרשרת, Marni ל"הלגה עיצובים", 2,950 שקל (צילום: יניב אדרי, סטיילינג: מיקי ממון)
        מדובבת מגיל 8. שירה נאור. חולצת פיג'מה, דריס ואן נוטן ל"הלגה עיצובים", 2,295 שקל; שרשרת, Marni ל"הלגה עיצובים", 2,950 שקל(צילום: יניב אדרי, סטיילינג: מיקי ממון)

         

        בקיצור, מולטי טסקינג ברמה גבוהה.

        "המיומנות היא גם היכולת לבצע את כל הפעולות האלה במקביל וגם להיות נאמן למקור, וצריך להבין איך 'לנגן' את זה נכון. זה לא קשור לתרגול ולניסיון בכלל. זה חלק מהחיים שלי".

         

        ובמעבר חד לאופנה. מה את אוהבת ללבוש? איפה את קונה בגדים?

        "זה די מגוון. אני מתחברת לחנויות שסקאלת הצבעים שלהן מונוכרומטי, ואלה גם הצבעים של הבית שלי. כשאני מתלבשת לאירועים שאני מצטלמת בהם, אני הולכת על דברים פחות ניסיוניים כי יש לי פחות סבלנות להתעסק באיך זה יצטלם. ביומיום אני יותר מתעניינת בלבוש כי אני מתלבשת בשביל עצמי, ואז אני יכולה ללכת עם מכנסי בד רחבים ובדים נופלים, כי אני לא כל כך אוהבת צמוד. אני תמיד אומרת שאם הייתי בלונדינית, הייתי מתלבשת הרבה יותר גברי".

         

        מה הקשר?

        "יש משהו בבלונד ש'מחזיק' לוקים גבריים נורא טוב דווקא כי הבלונד נשי, ואז את יכולה ללכת בסגנון טום בוי וזה מהמם בעיניי. אבל אני נמוכה, אז הרבה דברים שאני רוצה ללבוש נראים עלי לא טוב. בארץ אני קונה אצל שרון ברונשר, אביבה זילברמן, קום איל פו".

         

        סוגדת לסרום

        את גבותיה העבות והמטופחות מסדר איציק וקיל "המדהים, ולא הייתי אצלו המון זמן כי לא הייתה לי דקה והתחלתי להתעסק איתן בעצמי וזאת טעות. אז הגעתי אליו ונתתי לו את המילה שלי שאני מתאפקת ולא נוגעת בהן וזה משגע אותי. על מניקור־פדיקור אני מאוד מקפידה, והתחלתי בשנה האחרונה להקפיד על טיפולי פנים. חוץ מזה יש לי סרומים, קרם עיניים, ארון מוצרים מפוצץ, ובכל פעם אני מגלה מוצרים חדשים וסוגדת להם תוך התעלמות מהישנים. זה הפך מאפס מוצרים בארון ל־200".

         

        מתלבשת בשביל עצמה. שירה נאור. חלוק עליונית, F.R.S ל"הלגה עיצובים", 4,250 שקל; חצאית פליסה, פרינט, מאסימו דוטי, 425 שקל; מכנסי פסים, Dorote Shumacher ל"הלגה עיצובים", 1,995 שקל (צילום: יניב אדרי, סטיילינג: מיקי ממון)
         מתלבשת בשביל עצמה. שירה נאור. חלוק עליונית, F.R.S ל"הלגה עיצובים", 4,250 שקל; חצאית פליסה, פרינט, מאסימו דוטי, 425 שקל; מכנסי פסים, Dorote Shumacher ל"הלגה עיצובים", 1,995 שקל(צילום: יניב אדרי, סטיילינג: מיקי ממון)

           

         מה הפטיש שלך?

         "נראה לי שחולצות מכופתרות. יש לי המון. אני נורא אוהבת צעיפים, יש לי גם המון".

          

         כמה כסף את מוציאה על בגדים?

         "אם בגד יפה מרגש אותי ואיכותי בעיניי, אני משלמת עליו. הייתה לי 'טרגדיה' לפני כמה ימים. קניתי סוודר קשמיר במחיר מכובד מאוד, וסיגריה של מישהו פגעה לי בסוודר והרסה אותו. הייתי כל כך עצובה שפשוט עזבתי את המקום והלכתי הביתה. לא האמנתי שהוא עשה לי את זה. דיברתי על זה 48 שעות ברציפות, על החור בקשמיר".

          

         • ניתן להשיג ברשתות - זארה, אלמביקה, פקטורי 54, מאסימו דוטי; בחנויות - הלגה עיצובים: ה באייר 12, כיכר המדינה, תל אביב; אמור: ה' באייר 72, כיכר המדינה, תל אביב; מרים: שוק הפשפשים, יפו
         • איפור: שירלי ויינר; שיער: יניב זאדה; דוגמנית: שירה נאור ל"זוהר יעקובסון"

          

          

          
         הצג:
         אזהרה:
         פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד