מרב פלדמן: "אמנם לא יצאתי עם אתיופי, אבל לא רואה גבר בצבעים"

אחרי 11 שנה בבידור ולא מעט משברים, פתאום היא בכל מקום: בתיאטרון, ב"חברים של נאור", וב"נבסו", שם היא נשואה לגבר אתיופי. בחיים היא מתחתנת עם ליבוביץ'

מרב פלדמן מצטלמת לשער "לאשה"
כתבת: קרן נתנזון ויץ, צילום: אבי חי, עריכה: דפי מקל
מרב פלדמן. "גדלתי ברמת־השרון, ועד הצבא בכלל לא נתקלתי באתיופים. אני לא מנסה להתייפייף, אבל הרגשתי שבמידה שאקבל את התפקיד, תהיה לי זכות להיות דוברת של משהו חשוב" (צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: שלו לבן)
מרב פלדמן. "גדלתי ברמת־השרון, ועד הצבא בכלל לא נתקלתי באתיופים. אני לא מנסה להתייפייף, אבל הרגשתי שבמידה שאקבל את התפקיד, תהיה לי זכות להיות דוברת של משהו חשוב" (צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: שלו לבן)

לפני עשרה חודשים, בדיוק כאשר החלה לצאת עם ארוסה הטרי, אסף ליבוביץ', הצטלמה מירב פלדמן לסדרה הקומית החדשה "נבסו", שבה היא מגלמת ישראלית ממוצא אשכנזי שנשואה לגבר ממוצא אתיופי. בשלב מסוים פלדמן העלתה לאינסטגרם תמונה שלה מסט הצילומים עם השחקן ויוצר הסדרה, יוסי וואסה, שמגלם את בעלה. "זה בן הזוג שלך?" ו"הוא הבחור שאת יוצאת איתו"?, היו רק חלק מהתגובות הנרעשות.

 

 

קשה לומר שפלדמן הופתעה. "אני חושבת שאנחנו חיים בתקופה חשוכה", היא אומרת. "מקיפים אותנו בהרבה שנאה ומתסיסים אותנו אחד נגד השני. בגלל זה, אחרי שעשיתי את האודישן ל'נבסו', התסריט שלו המשיך ללוות אותי. אמרתי לעצמי שבזמן שאני קוראת את הסצנות המצחיקות האלו, יש מחאה של קהילה שמתעלמים ממנה ומנדים אותה. והנה, עכשיו הולכת להיות סדרה על זוג שמצליח להתגבר על הפער בדרך של צחוק, אור ואהבה".

 

A post shared by Meyrav Feldman (@meyravf) on

אני מניחה שלא היה לך קשר למחאת האתיופים לפני הסדרה.

"בואי נגיד את האמת: גדלתי ברמת־השרון, ועד הצבא בכלל לא נתקלתי באתיופים. אני לא מנסה להתייפייף, אבל הרגשתי שבמידה שאקבל את התפקיד, תהיה לי זכות להיות דוברת של משהו חשוב, שמביא אלטרנטיבה לנושא שיש בו כל כך הרבה חושך. אפילו היום, את יכולה לראות אתיופים רק בתוכניות ריאליטי. כדי

"אני זוכרת שבמהלך הצילומים ראיינו את השחקנים על הסט, ושאלו אותי אם הייתי יוצאת עם גבר אתיופי, ואיך ההורים שלי היו מגיבים. אני רוצה להאמין שההורים שלי לא היו מרימים גבה, אבל יכול להיות שכן"

שאתיופי ישחק בסדרת טלוויזיה הוא צריך לעשות סדרה על עצמו, על איך שהוא משתלב בחברה, במקום שבאופן טבעי הוא יהיה חלק מהחברה.

 

"אני זוכרת שבמהלך הצילומים ראיינו את השחקנים על הסט, ושאלו אותי אם הייתי יוצאת עם גבר אתיופי, ואיך ההורים שלי היו מגיבים. אני רוצה להאמין שההורים שלי לא היו מרימים גבה, אבל יכול להיות שכן. יכול להיות שהרבה הורים היו מרימים גבה. ובדיוק בשביל זה באה הסדרה הזו: להאיר את העיניים ולעשות איזה תיקון".

 

היית יוצאת עם גבר אתיופי?

"תראי, אני כבר כמעט אישה נשואה", היא מצביעה על טבעת האירוסים היפה שעל אצבעה. "אבל מבחינתי גבר זה גבר, אני לא מסתכלת על צבעים. מצד שני, אני לא מנסה להניף כאן דגלים. בפועל מעולם לא יצאתי עם גבר אתיופי, ובסוף אני בכל זאת מתחתנת עם ליבוביץ'".

 

פלדמן. "מבחינתי גבר זה גבר, אני לא מסתכלת על צבעים" (צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: שלו לבן)
  פלדמן. "מבחינתי גבר זה גבר, אני לא מסתכלת על צבעים"(צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: שלו לבן)

   

  לא כוכבת ריאליטי

  אז כן, בקרוב מאוד - ב־9 באפריל ליתר דיוק - תינשא פלדמן בת ה־31 לאסף ליבוביץ', בנקאי השקעות בן 36. אחרי כמה שנים לא פשוטות בחייה המקצועיים והאישיים, 2017, כך נראה, מקבלת את פניה בחיוך רחב. בימים אלה היא מופיעה בתיאטרון

  "אני גם די ארכאית בכל מה שקשור לאינסטגרם ופייסבוק. פתחתי פרופיל די מאוחר, ועדיין מאוד קשה לי לשתף. למדתי שזה חלק מהמשחק, אבל זה לא בא לי בקלות"

   הקאמרי בהצגה "אויב הציבור"; היא משתתפת בעונה הרביעית של הסדרה הקומית "החברים של נאור"; בקרוב צפוי לצאת "באומשלאגר", סרט קומי בכיכובה, שבו היא מגלמת קצינה ישראלית שנקלעת לתקרית בינלאומית; ועכשיו תזכו לראות אותה גם ב"נבסו" (ימי חמישי ב־21:00, "רשת"), שבה, כאמור, היא משחקת לצדו של יוסי וואסה, שיצר את הסדרה בהשראת חייו האישיים.

   

  במילים אחרות, אם יש מישהו שעדיין לא שמע על פלדמן, זה עומד להשתנות בקרוב. מצד שני, קשה שלא לתהות איך זה לא קרה עד עכשיו. אחרי הכל, פלדמן לא התחילה את הקריירה

   שלה אתמול. היא נמצאת בתעשייה כבר למעלה מ־11 שנה, והרזומה שלה כולל בין היתר ארבע שנים של הנחיה בערוץ הילדים, הופעות בפסטיגלים, כיכוב בסדרות כמו "השמינייה", "הבורר" ו"נויורק" והופעות על בימות התיאטרון, למשל, במחזמר "שיער" של הקאמרי.

   

   עם שחקני "נבסו". לעשות תיקון (צילום: טל גבעוני)
   עם שחקני "נבסו". לעשות תיקון(צילום: טל גבעוני)

    

   כשאני מציינת בפניה שמות של ידועניות עם קורות חיים דלילים משלה, ותוהה איך בניגוד אליה, כולם מכירים אותן, היא לא נראית פגועה או מופתעת במיוחד. "תשמעי, אני שחקנית, לא כוכבת ריאליטי", היא חורצת. "את לא תראי אותי כל הזמן בהשקות, כי אני הולכת רק לדברים שאני משתתפת בהם או שחברים שלי משתתפים בהם. יצא לי להגיד 'לא' לכל מיני תוכניות ריאליטי, כי אני פחות מרגישה שזה הפורמט בשבילי. אני גם די ארכאית בכל מה שקשור לאינסטגרם ופייסבוק. פתחתי פרופיל די מאוחר, ועדיין מאוד קשה לי לשתף. למדתי שזה חלק מהמשחק, אבל זה לא בא לי בקלות. אני תמיד אומרת שאני המנכ"לית של העסק שלי ושאני בוחרת איך הוא יתנהל. אני מעדיפה לשים יותר דגש על הדרך, ופחות להסתכל על התוצאה".

     

   חסידה של דייטים

   למרות שהשנה האחרונה הייתה אחת העמוסות בחייה, פלדמן החליטה להשקיע במקביל בעניין לא פחות חשוב: חיי האהבה שלה. פלדמן החליטה לצאת לכמה שיותר פגישות: "הייתי חסידה של דייטים. האמנתי שזו הדרך". כך, בסופו של דבר, גם

   "אסף כל כך מכיר אותי. הוא בחיים לא יבקש ממני לוותר על עצמי או על החלומות שלי. הכל איתו יהיה שונה, כי אנחנו משפחה"

    הכירה את מי שבקרוב יהפוך לבעלה. אסף ליבוביץ' נחשב לחבר טוב של בר רפאלי, שאותה הוא מכיר עוד מילדותם. אבל למרות הקרבה שלו לביצה המקומית, פלדמן פגשה אותו דרך הדלת האחורית.

    

   "לאחותי יש חבר טוב, ויום אחד הוא החליט שהוא לוקח על עצמו למצוא לי מישהו. לפני אסף הוא שידך לי חבר אחר שלו. יצאנו פעם אחת וזה לא התאים. הוא אמר לי 'אוקיי, הבנתי, יש לי מישהו אחר בשבילך'. אמרתי לו 'תודה, אבל לא צריך'. חשבתי שיכולות השידוך שלו מוטלות בספק. אבל הוא המשיך להתעקש, הראה לי תמונה של אסף ואמר: 'דברי איתו, יש לי הרגשה טובה'".

    

   אז היא דיברה, נפגשה, כעבור ארבעה חודשים הם כבר עברו לגור ביחד, ואחרי שמונה חודשי היכרות הגיעה הצעת נישואים. החתונה תתקיים באותו תאריך שבו השניים יצאו לדייט הראשון שלהם, שנה לפני כן.

   A post shared by Meyrav Feldman (@meyravf) on

   חתונה אחרי שנה – זה לא מהר מדי?

   "מהרגע הראשון שפגשתי את אסף זה הרגיש לי הכי נכון. הוא כל מה שקיוויתי למצוא בגבר: חבר לחיים וחבר למסע. יש פה גם עניין של טיימינג. הרבה שנים באתי בטענות לגברים שלי, שהם לא מבינים ולא מכילים אותי.

    

   "אבל אני חושבת שגם אני לא הבנתי ולא הכלתי את עצמי. עם אסף, מהר מאוד ראיתי שאנחנו מדברים באותה שפה, ושאנחנו כנראה פוגשים אחד את השנייה ברגע מאוד נכון בחיים של שנינו. זה נשמע הכי קלישאה, אבל בכל בוקר אני מתעוררת מאושרת מהידיעה שפגשתי את הגבר של חיי, ושאני חולקת איתו את חיי בלי פחדים".

    

   לפני שנתיים רמזת בריאיון שאת כבר ממש בעניין של ילדים.

   "אז מה את שואלת? אם זה בתכנון? אני יכולה להגיד לך שממש היום בבוקר עשינו חזרה גנרלית ואני אודיע לך כשאני מבייצת".

    

   וברצינות?

   "ברור שאמהוּת היא דבר שאני מאוד מחכה לו. גם אסף. ילדים זה משהו ששנינו רוצים ומדברים עליו".

    

   מה אם אסף יקבל תפקיד בכיר בבנק בחו"ל?

   "אסף כל כך מכיר אותי. הוא בחיים לא יבקש ממני לוותר על עצמי או על החלומות שלי. הכל איתו יהיה שונה, כי אנחנו משפחה". 

    

   • הריאיון המלא עם מרב פלדמן בגיליון "לאשה" החדש, השבוע בדוכנים 

    

   • עשו מנוי ללאשה

    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד