אשתי היקרה, אנחנו צריכים לדבר: מה בדיוק התפקיד שלך בבית?

הוא יוצא עם הכלב, עושה כלים, מתנהל מול שיפוצניקים וגם מקפיץ את סבתא ולא שיש לו בעיה עם כל זה. תום קינן פשוט רוצה לדעת מה התפקיד של אישתו בכל הסיפור

תום קינןפורסם: 28.02.17 08:47
כלים שהם הבעיה של גבר אחר בעולם. צילום אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)
כלים שהם הבעיה של גבר אחר בעולם. צילום אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)
המלחמה הקרה בעיצומה. כבר שלושה ימים שהכיור מפוצץ. כמעט ולא נשארו כלים נקיים. למעשה, יותר קל בבית הזה להתנתק מהוט מאשר להשיג כפית. אז מתחילים לאלתר. לערבב את האוכל בסיר עם סכין החיתוך של הלחם, לאכול מילקי עם מזלג, אבל זה לא הזמן להישבר עכשיו, בטח לא לפני נעמי.

 

כמה מכונות כביסה שווה טיול אחד עם הכלבים?

ברגע שהיא קמה להביא לה משהו לשתות, ניצלתי את ההזדמנות להכניס את נושא הכלים בצורה אלגנטית ומתוחכמת: "נעמי, אם כבר קמת, את עושה כלים?"

 

נעמי שמרה על קור רוח יחסית לטמטום שלי וענתה באדישות, שהיא זו שעשתה בפעם הקודמת, זו שלפניה ואפילו הוסיפה נתון נוסטלגי, על זה שהיא עושה כלים מהיום שעברנו לגור יחד. בתגובה שלפתי את קלף הכלבים. מדובר על מהלך "התנתקות חד צדדית", שנעמי קבעה לפני כשנתיים בכל הקשור לטיולים עם הכלבים ומאז – רק אני יורד איתם, עם הזנב בין הרגליים.

 

"וכביסה?" היא לא ויתרה לי וקיבלה ביטחון מהמבט המופתע שלי. "מי אחראי על הכביסה, תום? זה הזמן לספר לך, שהבגדים לא מופיעים פתאום מקופלים ומריחים טוב בארון שלך. חוץ מזה, איך אתה משווה טיול עם הכלבים לניקיון בבית?" אמרה והחלה למנות במהירות את הרשימה, כמו מלצר במסעדה ערבית שמוודא הזמנה.

 

"אומרת מי שלא הלכה לעשות קניות, מהימים שמכרו קרח ברחוב", לחשתי בחוזקה.

 

שתיקה. ברגעים כאלה אתה מבין שהמחלוקת במזרח התיכון תיפתר הרבה לפני שתגיעו להסכמה מי עושה יותר בבית ואיזו מטלה נחשבת יותר.

 

איך עוד לא יצאה האפליקציה שיכולה למדוד את זה, לנקד משימות ולשמור "זמן ביצוע מטלה". שיהיה אפשר לשלוף את הסמארטפון בשיא הוויכוח ולהגיד בביטחון: "הנה, ב-21.1, עשיתי כלים בשעה 19:00 ובאותו בוקר, בשעה 9:20 גם לקחתי את דניאל לרופא ומה את עשית, בואי נראה, בואי נראה... אה, כן, את לא רשומה, אז כנראה נרדמת בסלון אחרי שאכלת שני קרמבו".

 

האפליקציה תוכל לשלוח הודעה לבן הזוג אחרי ביצוע המטלה, כולל תמונה מהשטח וטקסט מתנשא, לעדכן על מצב הניקוד הזמני בטבלה היומית, להציע משימות בונוס שיזכו אותך באקסטרה ניקוד, כמו "ללכת להורים שלה" והכי חשוב - לקבוע מנצח שבועי.

 

אצלנו בבית. מי יישבר ראשון?
  אצלנו בבית. מי יישבר ראשון?

   

  חלוקת תיקים במשפחת קינן

  עד שמישהו ירים את הכפפה ויעשה מיליונים - או יתגרש, זוגות רבים לוקחים על עצמם תפקידים בבית, במשא ומתן שלא יבייש חלוקת תיקים בממשלה חדשה ומורכבת. יש את התפקידים הגדולים והנחשבים יותר, כמו: שר האוצר, שאחראי על העניין הכספי, כלומר להתריע פעם בשבועיים שצריך להתחיל להצטמצם בהוצאות, רגע לפני שהוא טס למסיבת רווקים ברומניה. בנוסף, לעקוב אחרי תוויות שמפוזרות בארון ולשאול: "מה, ממתי זה?!!?"

   

  יש גם את שר הבריאות, שבמקרים חריגים זה ללכת לרופא עם הילד, אבל העבודה השוטפת היא ללכת לסופר פארם בזמן היחידי שאין שם חניה. שר החוץ, שאחראי על היחסים מול השכנים, כולל השתתפות בוועדות, כמו: "ישיבת דיירים במוצ"ש" וניהול משברים מול ספקים: שיפוצניקים, מתווכים, בעלי דירה ואנשי רוח נוספים.

   

  שר החינוך, שרוב עבודתו היא לענות לוואסטאפים מהגננת ולהגיב בתזמון מושלם: "אויייי איזה כיף לכם, מדהימים!" שר התקשורת – שמחליט במה צופים הערב ואחרון חביב – שר הרווחה, שתפקידו לדאוג לקופסאות אוכל מאמא ולהחזיר את סבתא בחג.

   

  לצד התפקידים הבכירים האלה בבית, יש תיקים נוספים, המקבילים בחשיבותם לשר בלי תיק, כלומר אף אחד לא מבקר את מה שאתה עושה ואתה יכול להמשיך שנים בקדנציה בלי לקדם משהו ולעשות כלום. למשל, להאכיל את הדגים ולהשקות את העציצים. אני לא רוצה להגיד כלום, כי זה לא פייר כלפי נעמי, שלא יכולה לתת את הצד שלה, אבל רק אומר, שזה היה התפקיד שלה והיום – עברנו לעציצים מפלסטיק והאקווריום משמש למחזיק ספרים שקוף.

   

  הממשלה חזרה לתפקד. יומיים נוספים של מצור במטבח, גרמו לי להיכנע ולשטוף את הכלים. אגב, ב-WINNER ההימור שאני זה שאשבר ראשון היה אחד ל- "מה אתה ילד, ברור שתפסיד".

   

  אחרי ישיבת לילה מאוחרת בסלון ודיון מעמיק בפרויקטים העתידיים והגדולים שמחכים לנו וביניהם: לתפוס את ביטוח לאומי בטלפון בין השעות 11:30 ל-11:32, להסביר לבלה, הכלבה שלי, שרק לי מותר לעשות קקי בשטיח באמבטיה ואפילו אני לא עושה ולהסביר לשכנה החדשה, שלתפוס לנו את החניה זה בעייתי, כי זה תופס לנו את החניה - החלטנו, שהדבר הנכון והאחראי ביותר לעשות הוא לצאת לפגרה. נתראה בקיץ.

   

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קופירייטר, בן 33, נשוי לנעמי, אשתי המדהימה, שגם עברה על הטקסט הזה לפני. אבא לדניאל בן השמונה חודשים ולשני כלבי פרא: ירמי, חצי לברדור – חצי קנגרו ובלה, סוג של עטלף פירות. גר בכפר סבא, עיר עם כיבוי אורות ב-21:00. רוב הזמן בעבודה ובזמני הפנוי בסופר פארם. בקיצור, חי את החיים.