גרב גרב תרדוף: כל השיטות שיעזרו לכם להפסיק לאבד גרביים בכביסה

לא חשוב כמה תתאמצו, תמיד תמצאו את עצמכם מחפשים אחר גרב כזה או אחר. הנה תשע דרכים יעילות שיעזרו לכם להשיב את הבנים האובדים לארון הבגדים

לי רותם

|

16.02.17 | 09:31

טיפ מספר 1: פתחו מדור לחיפוש גרביים אבודים (צילום: Shutterstock)
טיפ מספר 1: פתחו מדור לחיפוש גרביים אבודים (צילום: Shutterstock)

הם אמורים לחיות בזוג, אבל מוצאים את דרכם לפח בודדים וגלמודים. הגרביים שלנו הולכים לאיבוד בדרך מהרגל לסל הכביסה, ממכונת הכביסה למייבש, או לחבל הכביסה, ורק אלוהי הגרביים יודע לאן הן מטיילים מהמגירה שבה הם גרים. את אז איך משיבים את הגרביים הביתה?

 

למרות שזוהי בעיה עתיקת יומין, רק לאחרונה יצאו חוקרים לברר למה ומדוע הגרביים הסוררים שלנו הולכים לאיבוד. סטטיסטיקאי ופסיכולוג התנהגותי חקרו כ-2,000 בריטים ויצרו תאוריה מסודרת שעושה סדר בערימת הגרביים האבודים. תופתעו לשמוע שמלבד משוואה מתמטית הכוללת את כמות הבגדים/הכביסות/האנשים המתגוררים בבית/מורכבות הכביסה/הרגשות הקשורים בכביסה (!), החוקרים הגיעו לכמה מסקנות שיכולות לעניין את כולנו.

 

הסקר גילה שבין הסיבות לאובדן הגרביים נמצאת העובדה שאנחנו מפילים אותם מאחורי מכונת הכביסה, מאבדים אותם לרוח על חבל הכביסה, או פשוט מפרידים אותם בטעות מבני הזוג שלהם. הם הצליחו לבודד גם מספר גורמים פסיכולוגיים הקשורים באובדן הגרביים, כמו העובדה שאנחנו נוטים לחפש איפה שנראה לנו הגיוני שנמצא אותם,  ושאנחנו לא מרימים אותם מהרצפה בזמן אמת, למשל.

 

לא משנה כמה תחפשו, הם לא מסתתרים המכונה (צילום: Shutterstock)
  לא משנה כמה תחפשו, הם לא מסתתרים המכונה(צילום: Shutterstock)

   

  אם הפתרונות לבעיות המוצעות נשמעים לכם ברורים מאליהם, אבל אתם עדיין מאבדים גרביים בקצב של כ-15 בשנה (מספר אמיתי!), אנחנו כאן לספק לכם קבוצת תמיכה. עם זאת, לפניכם מבחר רעיונות שיעזרו להתמודד עם התופעה, ואולי אף למזער אותה:

   

  מדור לחיפוש קרובים

  הם בסך הכל רוצים הביתה, הרי. אז עד שימצאו את דרכם בחזרה, תלו על השלט את בני הזוג שלהם במדור לחיפוש קרובים שתכינו במו ידיכם בעזרת מדף או קרש וחבל יציב שיתמוך בכולם. את החזון אנחנו משאירים לכם ולטוטאל לוק של פינת הכביסה שלכם. הבלוגרית אנדריאה מהבלוג saltycanary.com מציעה שלט מקסים עם אטבים והרבה חוש הומור.

  • להדרכה המלאה

   

  ממתינים לאיחוד המחודש (מתוך saltycanary.com)
   ממתינים לאיחוד המחודש(מתוך saltycanary.com)

    

   משיכה מגנטית

   אם לא מתחשק לכם לייצר בית מתוחכם לגרביים הגלמודים, גם השיטה הבאה עשויה לספק אתכם: אטבי ענק, מגנט חזק וקצת צבע בשביל המצב רוח הטוב, ותוכלו הבאה לתלות את הגרביים שלכם ישירות על מכונת הכביסה בעזרת מגנט.

   • להדרכה המלאה

    

     

   ליתר בטחון

   בואו נהיה כנים רגע. כולנו יודעים מה אתם באמת צריכים כדי לא לאבד גרביים – להכניס את שני בני הזוג ביחד למכונת הכביסה ולדאוג ששניהם גם ייצאו משם ביחד.  הסבתות הרציניות במיוחד היו מחברות את הגרביים החשובים זה לזה בעזרת סיכת בטחון מהרגע שבו מסירים אותם מהרגליים ועד שגורבים אותם שוב. אם זה לא היה לגמרי ברור, כך תעשו זאת.

    

    

   צובעים את החיים בגוון אחד

   יש התומכים ברכישת גרביים בצבע אחד בלבד, כך שכשאובד גרב לא מרגישים בחסרונו. השיטה הזו עלולה להיות מבלבלת עבור מי שיש לו בבית משפחה שלמה עם ילדים ורגליים בגדלים שונים. האמא הבאה מוסיפה גם את הרעיון הבא: השאירו את כל הגרביים ליד דלת הכניסה כדי למנוע את העיכוב והריצה לחדר להביא גרביים כל פעם מחדש.

    

    

    

   כל אחד והצבע שלו?

   רעיון נוסף, יצירתי ומעניין, הוא לוודא שלכל אחד במשפחה יש גרביים בצבע שלו, כך שקל לברור ולהפריד מה למי. עם זאת, אנשים נוטים ליהנות מהאפשרות לבחור גרביים שמתאימים להם לכל ארוע ומצב רוח. איך פותרים את זה? הגרסה שלנו: גרביים לא תואמים. כך תוכלו לרכוש גרביים בכל הצבעים, ולהרשות לעצמכם לגרוב מה שיש בארון לפי החשק.

    

   שקיק מבריק

   אם אתם בכל זאת לא רוצים לבחור את הגרביים שלכם לפי הגיל, תצטרכו למצוא פתרון לשמור עליהם מכל משמר בכביסה. לשם כך המציאו את שקי הגרביים/הלבשה תחתונה שמתאימים בדיוק לכביסה. במקרה שלנו, למה שלא תייצרו אחד? תזדקקו לבד (היצירתיים במיוחד עשויים לעשות שימוש בציפית קטנה שאין בה שימוש), רוכסן או חוט או כפתור והרבה רצון טוב. כשהשקיק הזה יהיה מוכן, תוכלו לזרוק לתוכו את כל הגרביים ולמצוא את כולם שם בסוף הכביסה.

   • להדרכה המלאה

    

   A post shared by Lauren (@momhomeguide) on

   שקיק גרביים אלגנט

   לא שמישהו רואה את שקיק הגרביים שלכם, אבל יש משהו מרשים בהשקעה גם בדברים הקטנים, במיוחד שאתם רואים אותם כל יום. הבלוגרית קריסטינה מפנטזת על שקיק גרביים בשחור ולבן.

   להדרכה המלאה

    

    

    

    

   סל נפרד לגרביים

   ולבסוף, יש אנשים שפשוט מכבסים את כל הגרביים שלהם בנפרד, תאמינו או לא. כדי לשגשג במשימה הזו, הפרידו את הגרביים מראש לתוך סל כביסה ייעודי, וכך תוודאו שלא מתחבא לכם שום גרב סורר בציפה מרושעת.

    

    

    

   הגרב חוזר לארון

   ואם לא עזר כלום ואיבדתם את הגרב לעד, למזל מ"מזל של סדר" יש רעיון מושלם לשימוש בנפש הבודדת שנשארה מאחור:

    

    

    

   --------------------------------------------------------------------------------------------------

    

   עשיתם סדר בגרביים? הגיע הזמן לארגן גם את פינת הכביסה

    

   לחצו על התמונה כדי לעבור להדרכה המלאה (צילום: Shutterstock)
   לחצו על התמונה כדי לעבור להדרכה המלאה (צילום: Shutterstock)

    

    

    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד