"היום אני מבינה שבקושי הכרנו":
מלכות היופי מדברות על אהבה

למה נערת ישראל שומרת על קשר עם האקס ומי התארסה עם בחיר ליבה אחרי חמישה חודשי היכרות בלבד? כינסנו את היפות בנשים לשיחה שכולה פרפרים בבטן

איתי א. גורביץ'

|

13.02.17 | 09:45

"אהבתי אותו מאוד". ים קספרס אנשל מספרת על האהבה הראשונה (צילום: איתן טל)
"אהבתי אותו מאוד". ים קספרס אנשל מספרת על האהבה הראשונה (צילום: איתן טל)
"מההתחלה ידעתי שזה זה". נערת ישראל לשנת 2000 דנה דנטס פדידה (צילום: אורית פניני)
"מההתחלה ידעתי שזה זה". נערת ישראל לשנת 2000 דנה דנטס פדידה (צילום: אורית פניני)
"האהבה הכי משמעותית והכי עוצמתית זו האהבה לילדים שלנו". מלכת היופי לשנת 1992 רוית אסף (צילום: סטודיו OM)
"האהבה הכי משמעותית והכי עוצמתית זו האהבה לילדים שלנו". מלכת היופי לשנת 1992 רוית אסף (צילום: סטודיו OM)
אהבה ממבט ראשון. מלכת היופי לשנת 2005 ילנה ראלף (צילום: גילעד משיח)
אהבה ממבט ראשון. מלכת היופי לשנת 2005 ילנה ראלף (צילום: גילעד משיח)

פילוסופים, פסיכולוגים, פסיכיאטרים, רומנטיקנים ואפילו פיזיקאים מלומדים מנסים באופן קבוע למצוא את ההגדרה האידיאלית לרגש הקסום הזה ששמו אהבה. לפי ההסבר המתומצת בויקיפדיה, "אהבה היא קבוצת רגשות וחוויות הקשורות לתחושה של חיבה עזה או אחדות עמוקה כלפי ישות כלשהי: אדם, בעל חיים, חפץ ואף רעיון".

 

בימים רגילים היינו מסתפקים בהגדרה זו וממשיכים בשגרת חיינו. לא כך בימים שלפני חגי האהבה (היוש, וולנטיין) שממלאים אותנו באופוריה וורדרדה רגשנית. לרגל המאורע המתקרב הרכבנו נבחרת על טהרת הבנות הכי יפות במדינה לשיחה על אהבה ומשמעותה. הקשבנו. למדנו. הפנמנו. עכשיו תורכם.

 

מצפן החיים

דנה דנטס פדידה, נערת ישראל 2000: "אהבה בשבילי היא סוג של אינסטינקט מאוד שימושי, מעשי והישרדותי. מעין חוש נוסף שמוביל אותי בחיים ובבחירות שאני עושה ביומיום. זה יתבטא בלהיות מוקפת באנשים שאני אוהבת, בדברים שאני אוהבת לעשות, באוכל, מוזיקה שאני שומעת, בבחירה להשהות את הקריירה ולגדל את שלושת ילדיי, בדברים שלמדתי, בקריירת הדוגמנות - הכל בא מאהבה. וכמובן בחלק הרומנטי בחיי. אני נשואה מזה 8 שנים באושר רב (טפו טפו). מההתחלה ידעתי שזה זה. התארסנו אחרי 5 חודשים! אחרי 10 חודשים כבר היינו נשואים! החלטה לא מובנת מאליה. היום אני מבינה שבקושי הכרנו, אבל האינסטינקט שלי עשה את הבחירה הנכונה".

 

 

 

פשוט להיות שם

ים קספרס אנשל, נערת ישראל 2016: "ממרום גילי המופלג (למחרת וולנטיין אחגוג יום הולדת 19) עוד קשה לי לדעת. היה לי רק חבר אחד, כמעט שלוש שנים. אהבתי אותו מאוד. לא יודעת באמת להסביר במילים למה. אבל הכי אהבה בעיניי זה פשוט להסתכל על בן אדם ולהגיד אני אוהבת אותו בלי סיבה. קיבלנו אחד את השנייה על כל המוזרויות והשטויות והיינו אחד בשביל השנייה. הוא עמד מאחורי משך כל תקופת המלכות ואנחנו עד היום מאוד אוהבים, שומרים על קשר און אנד אוף, בודקים שהכל במקום והכל בסדר".

 

שומרת על קשר עם האקס. ים קספרס אנשל (צילום: איתן טל)
  שומרת על קשר עם האקס. ים קספרס אנשל(צילום: איתן טל)

   

  לאהוב את עצמך

  קארין עליה, מלכת יופי 2016: "מבחינתי אהבה זה שילוב של רגש עז פלוס עשייה למען האהבה, רגש שאינו תלוי בדבר. כשאני אוהבת מישהו - זה עד הסוף. אני גם מאמינה שקודם כל בן אדם צריך לאהוב את עצמו. בן אדם שלא אוהב את עצמו אינו יכול להעניק אהבה לאף אחד".

   

  "אדם שלא אוהב את עצמו אינו יכול להעניק אהבה לאף אחד". מלכת היופי קארין עליה (צילום: איתן טל)
   "אדם שלא אוהב את עצמו אינו יכול להעניק אהבה לאף אחד". מלכת היופי קארין עליה(צילום: איתן טל)

    

   אהבה זה כואב

   מור ממן, מלכת יופי 2014: "אהבה בעיניי היא כמו בית. המקום הכי בטוח. כשאתה אוהב מישהו, אתה מרגיש הכי בטוח. האהבה מוציאה מאיתנו דברים שאנחנו לא מכירים ולא יכולים להסביר במילים – התחושה הזאת בגוף שנוצרת בגלל געגוע, הדברים הקטנים שבן הזוג עושה וממלאים אותך בתחושות בלתי מובנות. אצלי האהבה יכולה להיות אגרסיבית, לא במובן האלים של המילה אלא במובן הרגשי".

    

    

   A photo posted by @mormaman3007 on

    

   טעם החיים

   רוית אסף, מלכת יופי 1992: "אהבה היא הרגע בו כל הגוף מרגיש 'פרפרים'. לקום בבוקר בחיוך ולהנות גם משיגרה וגם מהפתעות. ויש הרבה רגעים כאלה בחיים שלי.

   זה בן זוג שהוא חבר, מפרגן ואני סומכת עליו. כשאני מסתכלת בעיניו והוא מבין אותי ואני אותו בלי לדבר הרבה. זו העבודה שלי - כשאני מגיעה והתלמידים מקבלים אותי בחיבוק חם ואוהב. זה הפידבק הכי כייפי שבן אדם יכול לקבל וסיפוק אדיר שרק כשחווים אותו מבינים. זו אהבה למקצוע - לקום בבוקר ולדעת שאתה הולך למקום שכיף לך בו".

    

   "האהבה הכי משמעותית והכי עוצמתית זו האהבה לילדים שלנו. היום שבו הפכתי לאימא והרגשתי את החיבור המיידי ואת הצורך להגן, לשמור ולחבק. מה שיצר מהרגע הראשון פרפרים בעוצמות שלא ניתן לתאר, ההתרגשות הזאת שאתה לא יכול לישון בלילה מרוב אהבה. אהבה זה צורך בסיסי להרגיש ולדעת את טעם החיים!".

    

    

    

   הדברים הקטנים האלו

   דורון מטלון, נערת ישראל 2014: "יום האהבה זה דבר מאוד יפה, אבל אסור לשכוח את המחוות הקטנות האלו במהלך כל השנה. דווקא הרגעים הקטנים הם אלה שממלאים באהבה, כמה שזה נשמע קלישאתי. אני ואופיר בחרנו אחד בשנייה בגלל המחוות הקטנות היומיומיות האלה. ברור שלהצעת נישואין וחתונה, שהם אירועים גדולים מאוד, יש מקום של כבוד בחיינו, אבל בסופו של דבר אנחנו חיים בשגרה, אוהבים אותה ושוברים אותה מדי פעם. לפעמים הוא כותב לי איזה פתק ומצמיד אליו סוכריה, פעם אני החבאתי לו בלפטופ פתק בו הזכרתי מה אני מרגישה. ההפתעות הקטנות האלה שמגיעות ברגעים הכי לא צפויים הן אלה שממלאות באהבה".

    

    

    

   להרגיש את החץ

   ילנה ראלף, מלכת יופי 2005: "אני מאוד מאמינה באהבה. היא מובילה אותי בחיים. אצלי האהבה במקום הראשון ואז כל השאר. ההצלחה שלנו תלויה באהבה. אני מאמינה שגבר או אישה, כשלצדם נמצא פרטנר אוהב, יכולים להגיע להישגים גבוהים יותר מהרגיל. אבל זה לא משהו שאני יכולה להסביר במילים. את בן הזוג שלי פגשתי בתקופה בה למדתי גמולוגיה. ראיתי אותו כשירדתי במעלית לכיתה. זה היה כמו בציורים האלו עם המלאך שמחזיק קשת ויורה חץ אל תוך הלב - ממש הרגשתי את החץ. אחרי שבועיים התחלנו לצאת והיום יש לנו ילד מקסים ויפה, כי מתוך אהבה יוצאים ילדים יפים יותר. הילדים גם מרגישים את האהבה בין ההורים וכך גדלים טובים ונעימים יותר".

    

   "את וולנטיין אנחנו לא ממש חוגגים, כי זה בדיוק יום ההולדת של אימא שלי, אז האהבה שלי מופנית אליה ביום הזה. אבל כמו שבן הזוג שלי אומר, יש לנו את כל השנה, אנחנו לא צריכים יום אחד בשביל זה. והנה, רק לפני שבוע, ללא כל סיבה, הוא הביא לי זר פרחים. הרגעים הקטנים האלו הם מה שעוזר לשמור על אהבה ועל זוגיות, כי למען הדברים האלו חייבים לעבוד ולא לקחת אותם כמובנים מאליהם".

    

    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד