מירי בוהדנה: "בגלל שאני חיה עם גבר אמיד, חושבים שאני דיווה"

אחרי עשור שלא הובילה מותג אופנה, בוחרת בוהדנה להיות האישה של אריסטו שמט. את הכסף היא בטוח לא צריכה, אז למה היא ממשיכה לתחזק את התדמית העממית?

איתי יעקב

|

12.02.17 | 08:44

"אני באמת חיה חיים שקטים, פשוטים, ונוחים. ולא חיי ראוותנות". צפו בראיון עם מירי בוהדנה
צילום: יוגב אטיאס
"האמת שלא כיוונתי לקריירה של 25 שנה. הכנסתי לעצמי לראש שזאת חוויה לפרק זמן קצר, ואחר כך אלך ללמוד ואקים משפחה, אתעסק בדברים המהותים בחיים". מירי בוהדנה בצילומים לאריסטו שמט (צילום: שי יחזקאל)
"האמת שלא כיוונתי לקריירה של 25 שנה. הכנסתי לעצמי לראש שזאת חוויה לפרק זמן קצר, ואחר כך אלך ללמוד ואקים משפחה, אתעסק בדברים המהותים בחיים". מירי בוהדנה בצילומים לאריסטו שמט (צילום: שי יחזקאל)
"מה אכפת לי מה אנשים חושבים עליי. אם היה לי אופי ראוותני הייתי מצפצפת לך כאן עם יאכטה, ואומרת לך, נשמה, בוא תעלה" (צילום: שי יחזקאל)
"מה אכפת לי מה אנשים חושבים עליי. אם היה לי אופי ראוותני הייתי מצפצפת לך כאן עם יאכטה, ואומרת לך, נשמה, בוא תעלה" (צילום: שי יחזקאל)

הדוגמנית ומגישת הטלוויזיה מירי בוהדנה תחגוג את 2017 בסימן של החלפת קידומת וכתובות. בחודשים הקרובים היא צפויה לעבור יחד עם בן זוגה, איש העסקים בבו קובו ושלושת ילדיהם, לאחוזת פאר ביישוב היוקרה ארסוף, ובאוקטובר הקרוב תחגוג יומולדת 40, ו-25 שנות קריירה כדוגמנית, מאז זכתה במקום השני בתחרות מיס הנגב. "הגעתי לתחרות משדרות, ילדה בת 15", נזכרת בוהדנה בראיון ל-Xnet. "וזכיתי סגנית ראשונה, שזה כנראה המזל שלי, כי גם בתחרות מלכות היופי ב-1994 זכיתי במקום השני, עם התואר נערת ישראל. האמת שלא כיוונתי לקריירה של 25 שנה. הכנסתי לעצמי לראש שזאת חוויה לפרק זמן קצר, ואחר כך אלך ללמוד ואקים משפחה, אתעסק בדברים המהותים בחיים. אבל מצאתי לנכון שזה הדבר שאני הכי נהנית לעשות, ואני מקבלת מחמאות כל הזמן. זו אחלה זריקת עידוד לאגו, בואכה גיל ארבעים".

 

"אורח החיים שלי הוא לגמרי עמך. אני חיה את העם. אני חיה במושב בטבע ומטגנת שניצלים בצהריים" (צילום: ברק פכטר)
  "אורח החיים שלי הוא לגמרי עמך. אני חיה את העם. אני חיה במושב בטבע ומטגנת שניצלים בצהריים"(צילום: ברק פכטר)

   

  בוהדנה אכן נראית נפלא. הגוף האתלטי מרכיבת סוסים ופעילות אירובית עדיין שם, גם עיני האיילה והחיוך הממזרי. לראיון על סט הצילומים לקמפיין הקיץ של חברת האופנה אריסטו שמט, אחרי שנים ארוכות שלא דגמנה למותג אופנה, היא מתייצבת חייכנית ועממית, אבל רק לכאורה. במהלך הראיון היא מייצרת אינטימיות מהירה עם מי שמולה, אבל עולה תחושה שהיא שולפת תשובות מוכנות מראש, והודפת במיומנות כל ניסיון לתהות על הפער בין הדימוי העממי שהיא מתחזקת בתקשורת (ובבחירה לדגמן למותג נגיש כאריסטו שמט) לבין מי שחיה חיי מותרות בחוג הסילון.

   

  עוד בערוץ האופנה

   

  "זו אחלה זריקת עידוד לאגו, בואכה גיל ארבעים". מירי בוהדנה לאריסטו שמט (צילום: שי יחזקאל)
   "זו אחלה זריקת עידוד לאגו, בואכה גיל ארבעים". מירי בוהדנה לאריסטו שמט(צילום: שי יחזקאל)

    

   "אורח החיים שלי הוא לגמרי עמך. אני חיה את העם. אני חיה במושב בטבע ומטגנת שניצלים בצהריים. לא תראה אותי פוסעת בכיכר המדינה עם שקיות של כריסטיאן דיור, ואחר כך הולכת לקנח במסעדה. אני לא חיה את החיים האלה", היא אומרת במה שנשמע כמניפסט שהוכן מראש.

    

   את חיה ברישפון, לא במושב פטיש בנגב.

   "זה עדיין מושב, זו עדיין פרובינציה, זה אומנם 10 דקות מתל אביב, אבל הפעם האחרונה בה הייתי בתל אביב היתה לפני כמה חודשים טובים. אני באמת חיה חיים שקטים, פשוטים, ונוחים. ולא חיי ראוותנות".

    

   אז אין פה ניסיון להדהד בכוח את הדימוי של מירי העממית?

   "שום ניסיון, זאת אני! מה אכפת לי מה אנשים חושבים עליי. אם היה לי אופי ראוותני הייתי מצפצפת לך כאן עם יאכטה, ואומרת לך, נשמה, בוא תעלה".

    

   "היום אני אמא לשלושה אוצרות שממלאים אותי באור - הדבר האחרון שאני עושה זה לפתוח את המדורים האלה ולשאול למה אני לא שם". בוהדנה, 2001 (צילום: אופירה יוחנן)
    "היום אני אמא לשלושה אוצרות שממלאים אותי באור - הדבר האחרון שאני עושה זה לפתוח את המדורים האלה ולשאול למה אני לא שם". בוהדנה, 2001(צילום: אופירה יוחנן)

     

    לאחרונה נודע כי את מעמידה למכירה שתי דירות שרכשת במגדל הגימנסיה בתל אביב, בשווי של 19 מיליון שקל.

    "קרעתי את התחת שנים, ועם קצת עזרה, קטנה מאוד, הצלחתי לקנות דירה בתל אביב (ברחוב לוי אשכול, א"י). מכרתי אותה אחרי תקופה, ואז קניתי את שתי הדירות על הנייר. חיכיתי בשקט שש שנים שהן ייבנו, ועכשיו אני קוצרת את הפירות".

     

    אז אולי מתחת לעממיות מסתתרת אשת עסקים ממולחת?

    "אם הייתי רוצה לפתוח עסק הייתי עושה את זה מזמן. לא מבינה בזה, לא מעוניינת להבין בזה. לקנות ולמכור זה חזק מדי עבורי. לשמחתי, יש לי אחלה מורה שמדריך אותי".

     

    "מה היה בשנות התשעים?"
     "מה היה בשנות התשעים?"

      

     כבר חמש עשרה שנה שבוהדנה מתחזקת זוגיות עם בבו קובו, המבוגר ממנה בכמעט שלושים שנה. לשניים שלושה ילדים: בן, אסתר ורפאל, אבל לא תוכלו לראות אותם ברשתות החברתיות. ראשית, כי בוהדנה לא מתפעלת חשבון פייסבוק או אינסטגרם. שנית, כי היא פוחדת מעין הרע. "אם היה לי אינסטגרם זה היה בעיקר תמונות של סוסים וילדים. די משעמם", היא אומרת. כשהיא נשאלת כיצד, להבדיל, היה נראה הפיד שלה בשנות התשעים, היא מבקשת שיזכירו לה "מה היה בשנות התשעים?"

      

     תלתלים, קעקועים, מועדונים, ביקיני ואווירה אנטי בורגנית.

     "התלתלים עוד שם, את הקעקועים הסרתי. ומועדונים, כן, כמו כולם. אתה אומר את זה כאילו זה משויך רק אליי".

      

     לא כולם היו סמל מין בכל מגזין בשנים האלה. את לא מתגעגעת לתקופה ההיא?

     "חד משמעית, לא. נשמה, אני אמא לשלושה אוצרות שממלאים אותי באור - הדבר האחרון שאני עושה זה לפתוח את המדורים האלה ולשאול למה אני לא שם".

      

     "מה ולנטייינ'ס? הילדים נרדמים, ואני שנייה אחריהם". עם בבו קובו (צילום: יגל בר קמא)
      "מה ולנטייינ'ס? הילדים נרדמים, ואני שנייה אחריהם". עם בבו קובו(צילום: יגל בר קמא)

       

      הריחוק מתל אביב ומהברנז'ה, חוסר העניין שלה באירועים יחצניים ("אני שונאת מתנות"), והחיים מתחת לרדאר התקשורתי, הפכו את בוהדנה לאניגמה. מלבד צילומי פפראצי פה ושם עם קובו והילדים, הקשרים החברתיים שלה נראים עמומים, בהשוואה לחיים הסוערים מפעם. "יש לי חברות שהן לא מהתחום", היא מציינת, "ויש את מאיר סוויסה, נדב אבוקסיס, ולנצח נצחים את מיקי בוגנים".

       

      זאת נשמעת רשימה של חברים, לא חברות.

      "רוב החברים שלי גייז, כן".

       

      "אני מסתדרת עם נשים. לצערי, הן לא מסתדרות איתי". החברים הטובים נדב אבוקסיס, מאיר סוויסה ומיקי בוגנים (צילום: ענת מוסברג, דנה קופל)
       "אני מסתדרת עם נשים. לצערי, הן לא מסתדרות איתי". החברים הטובים נדב אבוקסיס, מאיר סוויסה ומיקי בוגנים(צילום: ענת מוסברג, דנה קופל)

        

       את עדיין בקשר חברי קרוב עם אילנית לוי?

       "הקשר פחות אינטנסיבי, אבל גם אם נדבר פעם בחודשיים זה ירגיש כאילו דיברנו לפני שעה".

        

       את מסתדרת עם נשים?

       "אני מסתדרת עם נשים. לצערי, הן לא מסתדרות איתי", היא אומרת וצוחקת בקול. אני תמיד שומעת: את לא מה שחשבנו, כי אנשים מגיעים אליי עם דעה קדומה. מטבע הדברים, בגלל שאני חיה עם גבר אמיד, יש איזשהו רעיון שאני מתפלצנת או דיווה".

        

       "הקשר פחות אינטנסיבי, אבל גם אם נדבר פעם בחודשיים זה ירגיש כאילו דיברנו לפני שעה". מירי בוהדנה ואילנית לוי (צילום: ששון משה)
        "הקשר פחות אינטנסיבי, אבל גם אם נדבר פעם בחודשיים זה ירגיש כאילו דיברנו לפני שעה". מירי בוהדנה ואילנית לוי(צילום: ששון משה)

         

        איך אתם נוהגים לבלות יחד?

        "אנחנו לא מבלים בחוץ, מעדיפים בבית. ואם יוצאים, בעיקר בחו"ל".

         

        איך תבלו את ערב ה-ולנטיין השבוע?

        "בבית. בתשע הולכות לישון. מה ולנטייינ'ס? הילדים נרדמים, ואני שנייה אחריהם".

         

        אין רומנטיקה?

        "אין רומנטיקה. מחר. אם אפשר, טבעת יהלום. ונדבר".

        ______________________________________________________

         

        ומה עובר על הדוגמנית ג'יג'י חדיד? 

        לאן נעלמו הקימורים? לחצו על התמונה (צילום: טומי הילפיגר)
        לאן נעלמו הקימורים? לחצו על התמונה (צילום: טומי הילפיגר)

         

         

         
        הצג:
        אזהרה:
        פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד