אם הקירות יכלו לדבר:
הטפטים שמספרים סיפור

אם פעם ההיצע בתחום הטפטים הסתכם בצורות שחוזרות על עצמן, היום מדביקים על הקירות תמונות וטקסטים שהופכים את החדר למקום עם אמירה. הטפטים חזרו ובגדול

כל אחד יכול למצוא את הקיר שמספר קצת מהסיפור שלו (צילום: תומר בורמד)
כל אחד יכול למצוא את הקיר שמספר קצת מהסיפור שלו (צילום: תומר בורמד)
בשלב הראשון מגדירים מי קהל היעד ומה רוצים לשדר. צעיר וכייפי? יוקרתי? ביטחון ויציבות? שיקי ואופנתי? (צילום: סיון אסקיו)
בשלב הראשון מגדירים מי קהל היעד ומה רוצים לשדר. צעיר וכייפי? יוקרתי? ביטחון ויציבות? שיקי ואופנתי? (צילום: סיון אסקיו)

 

אם פעם ההיצע בתחום הטפטים הסתכם בפטרנים שחוזרים על עצמם, היום המגמה היא ללכת על ויז׳ואלים וטקסטים שהופכים את החדר למקום עם אמירה. אורלי רונן, מומחית למיתוג משרדים ועסקים, מספרת לנו על מיתוג, עיצוב והחיבור ביניהם.

 

למה חשוב כיום למתג את העסק?

"מיתוג זה החזות: איך אתה נראה ומה אתה משדר. כל עסק שמכבד את עצמו צריך מיתוג. בשלב הראשון מגדירים מי קהל היעד ומה רוצים לשדר. צעיר וכייפי? יוקרתי? ביטחון ויציבות? שיקי ואופנתי? עם הערכים הללו מתחילים לעצב לוגו ושפה גרפית המתבטאת בכרטיסי הביקור והניירת, באתר ובחומרים השיווקיים".

 

אילו פתרונות עיצוביים קיימים כיום לעסקים?

"ישנם פתרונות מגוונים כיום כגון: טפטים לקיר, טפטים מעוצבים, תמונות קיר, מדבקות קיר, זכוכיות מעוצבות ועוד. הכל כמובן בהתאמה אישית לכל לקוח".

 

מה הייחודיות של ווליז?

"אנחנו לא מספקים רק עיצוב, אלא גם חשיבה קונספטואלית ומעסיקים קופירייטרים שהופכים את העיצוב לקריאטיב. כל פרוייקט מתחיל בבריף בו אנו מבינים את העסק, את הערכים, הלקוחות והעובדים. ישנם לקוחות שמגיעים מוכנים וישנם כאלה שלא ועבורם אני יוצרת שפה גרפית חדשה דרך העיצוב של הקירות. אני חושבת שהייחודיות של ווליז היא ביצירתיות ובהבנת הלקוח".

 

איך הגעת לעסוק בתחום?

"אני מעצבת גרפית במקצועי, ולאחר עשור וחצי בעולם הפרסום, הגעתי לתחושת מיצוי. בעיקר חיפשתי לעשות משהו עם ערך. 5 שנים של חיפושים ורגע לפני גיל 40, מצאתי את התשוקה שלי בין הקירות. זו היתה אהבה ממבט ראשון, ובשנתיים וחצי הצלחתי להפוך את האהבה הזו לעסק רווחי. זה תמיד היה החלום וזו היתה השאיפה - לאהוב ולהתרגש ממה שאני עושה".

 

נשמע כמו תחום תובעני ולא פשוט, מהיכן את שואבת את ההשראה?

"אני פשוט אוהבת את מה שאני עושה... קצת יותר מדי כנראה. אני עובדת 24/7 ומצליחה להתנתק רק לקראת 4 בבוקר. לשמחתי יש לי שני בנים גדולים ועצמאיים שמאפשרים לי זאת, ובזכותם הצלחתי להרים את העסק".

 

אז מה את מחדשת לנו ב-2017?

״בימים אלה אנו משיקים את האתר החדש שלנו עם קטלוג להזמנות אונליין של תמונות וטפטים בהתאמה לכל חלל בבית. את היצירתיות שלנו בעיצוב המשרדים, הבאנו לקהל הרחב הביתה כי גם לקירות בבית יש סיפור לספר - את הסיפור של הילד שחולה על כדורגל, או זה של הילדה שרוקדת היפ-הופ. בשיתוף עם עשרות אמנים, יצרנו קטלוג עשיר ומגוון, שיאפשר לכל אחד למצוא את הקיר שמספר קצת מהסיפור שלו״.

 

אז מי אתם ומה ה-wallis שלכם? www.wallis-art.co.il

 

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד