צילום: שי יחזקאל

התרסקות המרוסק: מדלגים על שלב ה'גרבר' ועוברים ישירות לאוכל מוצק

מחקר חדש מראה שוויתור על שלב האוכל המרוסק מפחית הפרעות אכילה בעתיד וחוסך מאבקי שליטה סביב שולחן האוכל. איך עושים את זה ומה לגבי הסיכון לחנק?

"בשיטה זו, שיותר הורים מאמצים לאחרונה, התינוק גדל כשהוא מחובר טוב יותר למנגנון הרעב והשובע" (צילום: Shutterstock)
"בשיטה זו, שיותר הורים מאמצים לאחרונה, התינוק גדל כשהוא מחובר טוב יותר למנגנון הרעב והשובע" (צילום: Shutterstock)

לפני שאתם נחנקים מהרעיון, כדאי שתדעו שמחקר שהתפרסם לאחרונה בכתב העת Pediatrics, הראה שתינוקות המדלגים על שלב האוכל המרוסק ועוברים מהנקה ישירות לאוכל מוצק, לא נחנקים יותר מתינוקות שחווים את השלב הזה, ואף עשויים לסבול פחות מהפרעות אכילה בעתיד. סיבות החנק העיקריות הן בעיקר מזונות קטנים מדי (ענבים, פיצוחים) או חתוכים לטבעות (נקניקיות, גזר) וישיבה לא נכונה של התינוק (בסל קל).

 

סוף עידן הגרבר? (צילום: Shutterstock)
  סוף עידן הגרבר?(צילום: Shutterstock)

   

  "בשיטה זו, שיותר הורים מאמצים לאחרונה, התינוק גדל כשהוא מחובר טוב יותר למנגנון הרעב והשובע", מסבירה הדיאטנית לימור טל פוני, מומחית בתזונת תינוקות וילדים ומנהלת תחום תזונה במחוז שרון של מכבי שירותי בריאות, "בנוסף, הוא זוכה לעצמאות וכך נחסכים מאבקי שליטה שהם לא פעם מקור לבעיות האכלה של ילדים".

   

  • עם מה מתחילים? אצבעות גזר מאודה (כאלה שיימעכו בקלות בין האצבע לאגודל), מקלות מלפפון מקולף או מנגו. גם פסטה בולונז ופירה תפוחי אדמה הם אופציה.
  • איך מגישים? שכחו מצלחות - הן מהר מאוד מתעופפות. אם אפשר - הניחו ישירות על מגש כסא האוכל או השולחן, ועדיף לא יותר מ-2-3 חתיכות בכל פעם - שהם לא ירגישו מוצפים.
  • תיזמון נכון - רעב יתר מקשה על תינוקות שעדיין מסתגלים לאכילת מוצק - עדיף לתזמן את הארוחות הללו בין  ההנקות / תחליף החלב.

   

  רוצים לאמץ את השיטה וזקוקים לעוד מידע? מוזמנים להציץ באתר: www.babyledweaning.com

   

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד