"צבעה לירוק, הזקנה": איך סגנון הקשישות הנלעג הפך למראה החם?

איריס אברמוביץ' מזכירה לבנות דור ה־Y איפה התחיל הטרנד של צביעת השיער בגוונים כמו ורוד, סגול או תכלת, ומחכה ליום שבו תפגוש ברחוב סבתא ונכדה בשיער ירוק זהה

כוהנת הסטייל אנה דלו רוסו (54, עורכת האופנה של "ווג" יפן) צבעה את שערה בגוון ירוק עז וגם לשוקינג פינק (צילום: Gettyimages)
כוהנת הסטייל אנה דלו רוסו (54, עורכת האופנה של "ווג" יפן) צבעה את שערה בגוון ירוק עז וגם לשוקינג פינק (צילום: Gettyimages)
קיילי ג'נר, ג'מימה קירק וריהאנה בצבעוניות עזה (צילום: Gettyimages)
קיילי ג'נר, ג'מימה קירק וריהאנה בצבעוניות עזה (צילום: Gettyimages)
קיילי ג'נר מגוונת (צילום: Gettyimages)
קיילי ג'נר מגוונת (צילום: Gettyimages)

אחד מהטרנדים המדוברים ביותר כרגע הוא זה של צביעת השיער לגוונים מאוד לא טבעיים כמו ורוד, ירוק, סגלגל ותכלת. כוכבות כמו קנדל וקיילי ג'נר, ריהאנה וליידי גאגא, ג'מימה קירק ואשלי בנסון, קייטי פרי וריטה אורה - כולן צבעו את שערן לוורוד בשנים האחרונות. צביעה כזו נחשבת לאחד מהמאפיינים של דור ה־Y, של הצעירות והצעירות מאוד.

 

השיער הצבוע הפך כרגע לנחלתן של שתי קבוצות גיל הפוכות בעת ובעונה אחת, חוצה גבולות ובקרוב גם מגדרים
אלא שתנאי הכרחי לצביעת השיער בגוני הפסטל הללו הוא הבהרת השיער, ומי אוחז בשיער מובהר באופן טבעי? קשישות ששערן כבר הלבין. ואכן, אם תפעילו את זיכרונכן או את הגוגל שלכן, תגלו שטרנד צביעת השיער לגוני פסטל התחיל אצל גברות מקשישות וחביבות כמו מיסיס סלוקומב מהסדרה הבריטית הקלאסית "מישהו מטפל בך?" (וגם אצל ראש הממשלה שלנו, ששערו הסגול כבר הפך לבדיחה נפוצה).

 

הכי בסטייל, מיסיס סלוקומב:

 

 

דלו רוסו פשוט עשתה מה שזקנות נוהגות לעשות כבר שנים. זו לא אשמתן שהצעירות קפצו על הטרנד, אימצו אותו ועושות בו כשלהן
הטרנד, שנחשב נלעג כאשר שויך לקשישות, עשה בשנים האחרונות מהפך של 180 מעלות והפך לנחשק ביותר בקרב צעירות. אפשר לומר שמה שהיה מאפיין מעייף של דור ה־Z) Z זה זקנה) התגלגל למסמן טרנדי של דור ה־Y. אולי זה חלק מהעניין כשמדובר בדור שהשינויים קורים בו באופן כל כך מהיר, כמעט בלתי נתפס. העניין הוא שאין יותר סממנים מובהקים המאפיינים את הזִקנה, ויש מצב - אל תתפסו אותי במילה - שבקרוב הקמטים יהפכו לטרנד אצל צעירות שיציירו אותם באופן מלאכותי על עור הפנים.

 

הלו מירן. ורוד-תינוק גם בגיל 71 (צילום: Gettyimages)
  הלו מירן. ורוד-תינוק גם בגיל 71(צילום: Gettyimages)

   

  כך או כך, דווקא המהפך הזה מאפשר לנשים מבוגרות לאמץ חזרה את הטרנד ולהחזיר אותו הביתה. לראיה, הלן מירן  (71) צבעה לפני כשנה את שערה לוורוד בייבי וכוהנת הסטייל אנה דלו רוסו (54, עורכת האופנה של "ווג" יפן) צבעה ממש לאחרונה את שערה בגוון ירוק עז. "צבעה לירוק, הזקנה", נכתב על כך בקבוצת ווטסאפ שבה חברה כותבת שורות אלה, והכוונה מאחורי המילים הייתה: "הזקנה חושבת שהיא צעירה".

   

   

  אבל לא, היא פשוט עשתה מה שזקנות נוהגות לעשות כבר שנים. זו לא אשמתן שהצעירות קפצו על הטרנד, אימצו אותו ועושות בו כשלהן. השיער הצבוע הפך כרגע לנחלתן של שתי קבוצות גיל הפוכות בעת ובעונה אחת, חוצה גבולות ובקרוב גם מגדרים. בעיניי זה מקסים, ואני מחכה ליום שבו אראה סבתא ונכדה או סבא ונכד מטיילים ברחוב עם שיער בגוונים דומים של ירוק.

   

  עוד דעות, טרנדים וסטייל, בגיליון החדש של Gostyle:

   (צילום: גיא כושי ויריב פיין)
   (צילום: גיא כושי ויריב פיין)

    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד