פרובוקטיבית מזדקנת או פמיניסטית לוחמת: למה נטפלים למדונה?

אחרי הנאום המרגש בטקס הבילבורד, מדונה נוחתת על שער מגזין הארפרס בזאר ומוכיחה שוב שהיא הרבה יותר מפרובוקציות זולות וטיפולי הצערה לעור

מדונה בכניסה לטקס הבילבורד. "אל תתבגרי, כי גיל הוא חטא"

בעולמנו הלא מושלם, אם מישהי רוצה לעבור פרוצדורות כדי להיראות טוב יותר, זו לגמרי, לגמרי זכותה. מדונה בטקס פרסי הבילבורד (צילום: Gettyimages)
בעולמנו הלא מושלם, אם מישהי רוצה לעבור פרוצדורות כדי להיראות טוב יותר, זו לגמרי, לגמרי זכותה. מדונה בטקס פרסי הבילבורד (צילום: Gettyimages)

 מדונה לא מפסיקה לייצר כותרות ושערים: אחרי הנאום המצוין שלה בטקס הבילבורד, נוחתת מלכת הפופ ואייקון האופנה על שער מגזין הארפרס בזאר, המציין 150 שנה לקיומו, לשיחה על אייג'יזם וסקסיזם. בראיון היא טוענת שהלבוש הפרובוקטיבי שלה הוא הצהרה פוליטית וכי לנשים, בכל גיל, מותר להתלבש באופן מיני. "אני לא פרובוקטיבית לצורך הפרובוקציה. אני אוהבת לגרום לאנשים לחשוב", אומרת מדונה.

 

מדונה על שער הארפרס בזאר
  מדונה על שער הארפרס בזאר

   

  תוך כדי הצפייה בנאום של מדונה, אני זוכרת שחשבתי לעצמי: וואו, יש כאן כל כך הרבה ציטוטים ששווה לחרוט איפשהו. היה בנאום הזה משהו שפשוט זעק את עצמו החוצה, איזו אמת גולמית שנראה היה שהיא שמרה בפנים במשך הרבה מאוד זמן.

   

  עוד סלבס וסטייל:

   

  מדובר בנאום שבו פצצות מוטלות בו בזו אחר זו, עד שאת מסיימת אותו בטלטלה, עם דמעות בעיניים. אלא אם כן את עסוקה בכלל בעור הפנים של מדונה – שזה, כך מסתבר, מה שעשו לא מעט אנשים

  מדונה (58), זוכת פרס אשת השנה של המגזין, דיברה על האונס שעברה, על ההבנה שלה שאין שום מידה של ביטחון בעולם מלבד הביטחון שיש לך בעצמך. על הקושי העצום בלהיות אישה במוזיקה, על הביקורת שספגה על הפרובוקציות שלה, בזמן שפרינס ודיוויד בואי עשו מה שמתחשק להם. על הבדידות שהרגישה לאורך הדרך וכמה הייתה רוצה קולגה אישה לחלוק איתה את מה שעבר עליה.

   

  מדובר בנאום של עשר דקות וחצי שבו פצצות מוטלות בו בזו אחר זו, עד שאת מסיימת אותו בטלטלה, עם דמעות בעיניים. אלא אם כן את עסוקה בכלל בעור הפנים של מדונה – שזה, כך מסתבר, מה שעשו לא מעט אנשים.

   

  כששיתפתי את הנאום בפייסבוק, הייתה מישהי שהיה לה חשוב מאוד לציין שמדונה היא צבועה, כי היא מזריקה לעצמה השד יודע מה כדי להשאיר את העור שלה חלק, אז היא לא באמת יכולה לדבר על העצמה נשית. זה נכון שבגיל 58 למדונה אין אפילו קמט אחד בפרצוף והיא מעולם לא הכחישה את החיבה שלה לטיפולים אסתטיים, אבל למה זה בדיוק עומד בסתירה עם המסר שהיא מנסה להעביר? בגלל שרוב האנשים חושבים שזה בסדר להגיד לאישה מה היא צריכה לעשות ואפילו איך הפמיניזם שלה צריך להיראות.

   

  "מותר לך להיות יפה וחמודה וסקסית, אבל אל תהיי חכמה מדי. שלא תהיה לך דעה שחורגת מהמקובל. והכי חשוב - אל תתבגרי, כי גיל הוא חטא". הנאום המלא של מדונה:

   

   

  אין ספק שאייג'יזם הוא דבר אמיתי ומוחשי. אנחנו חיים בעולם שמקדש את הנעורים וגם מדונה עושה כל מה שהיא יכולה כדי להישאר צעירה. לכאן בדיוק נכנס המושג הקטן הזה שכולם נהנים לזרוק לאוויר כל הזמן, בלי באמת להבין אותו: פמיניזם. המשמעות היא שמדונה וכל אישה אחרת על הפלנטה יכולה לעשות מה שהיא פאקינג רוצה.

   

  כשל הפמיניזם

  הקלות שבה אנחנו מבקרות נשים אחרות על הבחירות שלהן היא זו שמכשילה רבות מאיתנו בהבנה האמיתית של פמיניזם. יש נשים שעדיין מתעקשות לחנך, להטיף, לדחוס ולצמצם נשים אחרות לתוך הפרספקטיבה הפרטית שלהן. אז כן, ברור שבעולם מושלם כולם היו מפסיקים לגלגל את תעשיית היופי ולהזריק לעצמם כל מיני דברים, ובמקום זאת צוללים יחד למעגל של השלמה עצמית. אבל בעולמנו הלא מושלם, אם מישהי רוצה לעבור פרוצדורות כדי להיראות טוב יותר, זו לגמרי, לגמרי זכותה.

   

  מדונה לא ביקשה להיות הפרזנטורית של המאבק באייג'יזם, היא בחרה לעצמה חזית אחרת, וסחתיין עליה. תפסיקו להגיד לה מה לעשות ומצאו דרכים אחרות לשרוף אנרגיה, למשל לאתר מישהו אחר שינהל את המאבק הזה בשבילכם.

   

   

  גם לקורין גדעון לא מפרגנים, עכשיו בגיליון החדש של Gostyle:

   

   (צילום: גיא כושי ויריב פיין)
   (צילום: גיא כושי ויריב פיין)

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד