ממגישת קפה למעצבת ראשית: הכירו את האישה החדשה בקלואה

במשך שנים נטשה ראמסי-לוי הסתפקה בלהיות מספר 2 של המעצב-כוכב ניקולא גסקייה, ובת זוג לפלייבוי של האופנה בפריז, אוליבייה זאהם – עכשיו הגיע תורה לשלוט

איתי יעקב

|

11.01.17 | 13:18

"לנהל קריירה עם ילדים זה עדיין קשה מאוד לנשים. לכן אני מאמינה בסולידריות נשית". נטשה ראמסי-לוי (צילום: rex/asap creative)
"לנהל קריירה עם ילדים זה עדיין קשה מאוד לנשים. לכן אני מאמינה בסולידריות נשית". נטשה ראמסי-לוי (צילום: rex/asap creative)
מותג המזוהה עם פריטי לבוש רומנטיים ושמלות שיפון רכות וחלומיות. תצוגת אביב-קיץ 2017 של קלואה (צילום: Gettyimages)
מותג המזוהה עם פריטי לבוש רומנטיים ושמלות שיפון רכות וחלומיות. תצוגת אביב-קיץ 2017 של קלואה (צילום: Gettyimages)
בחרה לעזוב את קלואה כדי להצטרף לבעלה ושלושת ילדיה שחזרו להתגורר בקיץ האחרון בביתם בלונדון. קלייר ווייט קלר (צילום: Gettyimages)
בחרה לעזוב את קלואה כדי להצטרף לבעלה ושלושת ילדיה שחזרו להתגורר בקיץ האחרון בביתם בלונדון. קלייר ווייט קלר (צילום: Gettyimages)

משחק הכיסאות המוזיקלי של תעשיית האופנה לשנת 2017 יצא השבוע לדרך. מה שהחל לפני כשלושה שבועות בידיעה קטנה ביומון האופנה WWD, שדיווח על שמועות בדבר משא ומתן המתנהל בין בית האופנה קלואה למעצבת נטשה ראמסי-לוי, יד ימינו של ניקולא גסקייה, המנהל האמנותי של לואי ויטון, הפך השבוע למינוי חתום וסגור, כך על פי דיווח של סוכנות הידיעות רויטרס, הנשען על מקורות מבית האופנה.

 

"ניסיתי לחיות בלי אוליבייה, אבל זה לא קרה. הוא המורה שלי. הוא איש חכם מאוד, והוא מנשק נפלא". ראמסי-לוי עם אוליבייה זאהם (צילום: rex/asap creative)
  "ניסיתי לחיות בלי אוליבייה, אבל זה לא קרה. הוא המורה שלי. הוא איש חכם מאוד, והוא מנשק נפלא". ראמסי-לוי עם אוליבייה זאהם(צילום: rex/asap creative)
   

   

  על פי הדיווח, בתום שבוע האופנה הקרוב בפריז, שיסתיים ב-8 במרץ, צפויה מעצבת קלואה, קלייר ווייט קלר, שנכנסה לתפקידה ב-2011, לסיים את עבודתה בקלואה. קלר בחרה לעזוב את תפקידה במותג, ולהצטרף לבעלה ושלושת ילדיה שחזרו להתגורר בקיץ האחרון בביתם בלונדון. מהלך דומה בקלואה התרחש בשנת 2006, אז עזבה מעצבת האופנה פיבי פילו את החברה לטובת מגורים עם משפחתה בלונדון, ממנה היא מעצבת כיום לבית האופנה הצרפתי סלין, שאיפשר לה להעביר את סטודיו המותג מעיר האורות לבירה הבריטית. ראמסי-לוי צפויה להיכנס לתפקיד במהלך השנה והקולקציה הראשונה אותה תציג תהיה באוקטובר 2017 לעונת אביב-קיץ 2018.

   

  עוד בערוץ האופנה

   

  האם המעצבת החדשה תביא איתה רוח מחוספסת למותג? קולקציית אביב-קיץ 2017 של קלואה (צילום: Gettyimages)
   האם המעצבת החדשה תביא איתה רוח מחוספסת למותג? קולקציית אביב-קיץ 2017 של קלואה(צילום: Gettyimages)

    

   "בלנסיאגה היה כמו משפחה עבורי"

   שמה של ראמסי-לוי ידוע בחוגי האופנה בפריז, הודות לעבודתה כיד ימינו של גסקייה עוד מתקופתו בבית האופנה בלנסיאגה, אותו עזב בטריקת דלת בשנת 2012. כפי שעולה משם משפחתה, ראמסי-לוי נולדה וגדלה בצרפת למשפחה יהודית, ובתקופת הפיגועים בפריז לפני כשנה פרסמה בחשבון האינסטגרם שלה הזדהות עם תושביה היהודים של צרפת וההאשטג jesuisjuif# (מצרפתית: אני יהודי). לבלנסיאגה הצטרפה בשנת 2002 כמתמחה, ומהר מאוד התברגה לתפקידי עיצוב. היא בכלל חשבה לפנות ללימודי היסטוריה, אך בדברים שאמרה בראיון למגזין Interview הגרמני בספטמבר 2015, סיפרה כי היתה מוקסמת מהנשים החזקות של גסקייה, ורצתה לקחת חלק בעבודה הזו, ולכן נרשמה ללימודי עיצוב אופנה.

    

    

   במשך עשור בבלנסיאגה התברגה ראמסי-לוי מעלה בבית האופנה - מתפקידה הראשון כאחראית על חלוקת קפה בסטודיו ומיון מסמכים, ועד למנהלת מחלקת העיצוב, תפקידה האחרון במותג בשנת 2012. "הנשים של גסקייה היו צעירות, קוליות, אנדרוגיניות", סיפרה בראיון. "עם הגעתי לסטודיו התקרבתי לניקולא, והייתי אחראית על מחקר החומרים ולוחות ההשראה. בלנסיאגה היה כמו משפחה עבורי. אנשים רבים שהכרתי במהלך חיי, הכרתי כאן, כולל את בעלי אוליבייה". באותו ראיון, הבודד שהעניקה עד היום, הודתה כי "לנהל קריירה עם ילדים זה עדיין קשה מאוד לנשים. לכן אני מאמינה בסולידריות נשית".

    

   ראמסי-לוי על ניקולא גסקייה: "הנשים שלו היו צעירות, קוליות, אנדרוגיניות" (צילום: Gettyimages)
    ראמסי-לוי על ניקולא גסקייה: "הנשים שלו היו צעירות, קוליות, אנדרוגיניות"(צילום: Gettyimages)

     

    ראמסי-לוי עשתה יחד עם גסקייה גם את המעבר ללואי ויטון ב-2012, וכיום היא מספר 2 במחלקת העיצוב של החברה. גורמים בתעשיית האופנה מספרים כי לפני שעברה ללואי ויטון, ציפתה לקבל את תפקיד המעצבת הראשית בבלנסיאגה, אולם לבסוף הופקד הג'וב הנשחק בידיו של מעצב האופנה האמריקאי אלכסנדר וונג. על פי רויטרס, ראמסי-לוי היא כיום המנהלת בפועל של הסטודיו לעיצוב בלואי ויטון, בעוד גסקייה מגיע רק לעתים רחוקות, ומפקח מלמעלה על תהליך העיצוב.

     

    הפאוור קאפל החדש של פריז

    בהנחה שראמסי-לוי אכן תמונה לתפקיד המנהלת הקריאטיבית של קלואה, היא תביא איתה רוח חדשה ומחוספסת למותג המזוהה עם פריטי לבוש רומנטיים ושמלות שיפון רכות וחלומיות - אבל היא גם תהפוך את נטשה ואת בעלה, עורך מגזין האופנה פרפל אוליבייה זאהם, לפאוור קאפל החדש של פריז. מערכת היחסים בין השניים, שהחלה בשנת 2007, ידעה עליות ומורדות, כולל פוסט מפורסם שפרסם זאהם בבלוג שלו, ובו קונן על שברון הלב ממנו סבל, לאחר שנטשה נטשה אותו לטובת מאהבה.

     

    צפויה לעזוב את תפקידה כמעצבת של קלואה בתום שבוע האופנה הקרוב בפריז. קלייר ווייט קלר (צילום: Gettyimages)
     צפויה לעזוב את תפקידה כמעצבת של קלואה בתום שבוע האופנה הקרוב בפריז. קלייר ווייט קלר(צילום: Gettyimages)

      

     השניים חזרו לחיות יחד לאחר מספר חודשים, ובשנת 2012 נולד בנם בן ה-4, באלתוס. מאז הם מקפידים לפעול כזוג בחוגי הברנז'ה האופנתית ומתחת לרדאר התקשורתי, כשרמזים ליחסיהם ניתן למצוא בעיקר בחשבון האינסטגרם של ראמסי-לוי, בשעה שזאהם בן ה-52 ממשיך לתחזק את תדמית הפלייבוי שלו במועדוני פריז.

      

      

     "הכרנו דרך אמן הגרפיטי אנדרה סרביה, שהיה חבר קרוב של אוליבייה", סיפרה ראמסי-לוי באותו ראיון. "בהתחלה היינו חברים מאוד קרובים ומאוחר יותר זוג. המעבר היה חלק. היה לנו אידיאל אהבה של שנות ה-70, והאמנו ביחסים פתוחים, אבל לפני חמש שנים (בשנת 2010, א"י) נכשלנו והסוף היה מאוד תיאטרלי. כל אחד הלך לדרכו, ואוליבייה שיתף את עוקביו בטמבלר של פרפל ברגשות הכואבים שלו מהפרידה". בהמשך סיפרה: "ניסיתי לחיות בלי אוליבייה, אבל זה לא קרה. הוא המורה שלי. דרכו הכרתי פילוסופיה. הוא בטירוף רוחני, אוהב את מישל פוקו וסלבוי ז'יז'ק. הוא איש חכם מאוד, והוא מנשק נפלא".

     ______________________________________________________

      

     ומיהי המעצבת שהגיעה מהכלא באיראן לשבוע בגדי הים במיאמי?

     טאלא ראסי בוחרת בביקיני. לחצו על התמונה לסיפור המלא (צילום: Micheal Woodward)
     טאלא ראסי בוחרת בביקיני. לחצו על התמונה לסיפור המלא (צילום: Micheal Woodward)

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד