סבא דודק הדוגמן: בן 88 בקמפיין בגדי המועדונים של הנכד יואב מאיר

לפני 3 שנים פנה לרוה"מ ומחה נגד אפליית גייז, וכעת הפך לפרזנטור של המותג שמעצב יואב. "את החברים שלי מעניין רק לאיזה רופא ללכת", מספר סופר-סבא

איתי יעקב

|

05.12.16 | 09:06

צפו: יואב מאיר מראיין את סבא דוד (דודק) יבלונסקי
יואב מאיר: "סבא דודק כבר הפך למותג. הוא סמי-סלב בקרב החברים שלי, שנחשפו לתמונות שלו לבוש בחולצות ובגופיות שלי" (צילום: רן יחזקאל)
יואב מאיר: "סבא דודק כבר הפך למותג. הוא סמי-סלב בקרב החברים שלי, שנחשפו לתמונות שלו לבוש בחולצות ובגופיות שלי" (צילום: רן יחזקאל)
"החבר'ה בצילומים קיבלו אותי בתרועות, ונהניתי מאוד ביום הזה" (צילום: רן יחזקאל)
"החבר'ה בצילומים קיבלו אותי בתרועות, ונהניתי מאוד ביום הזה" (צילום: רן יחזקאל)

"סוף סוף יש דוגמן במשפחה!", מכריז דוד (דודק) יבלונסקי בן ה-88, כשהוא מספר על התגובות שקיבל על הקמפיין החדש בכיכובו למותג האופנה Jo Mayer של נכדו, המעצב והסטייליסט יואב מאיר. "סבא דודק כבר הפך למותג", מפרגן הנכד בן ה-34. "הוא סמי-סלב בקרב החברים שלי, שנחשפו בשנים האחרונות לתמונות שלו, לבוש בקולקציית החולצות והגופיות שלי. כך גם נולד הרעיון לצלם אותו לקמפיין, שזכה למספר הלייקים הגבוה ביותר שקיבלתי מאז שאני ברשתות החברתיות".

 

עוד בערוץ האופנה 

 

למרות שיהיו מי שיגידו שמדובר בגימיק, מאיר מאמין כי מדובר במהלך טבעי, המשלים את היחסים הקרובים ביניהם. "סבא דודק וסבתא גרטי הם החברים הכי טובים שלי", הוא מספר בהתרגשות. "אנחנו מדברים לפחות פעם ביום, ונפגשים פעמיים בשבוע. אפילו עם ההורים שלי אני לא בקשר כזה קרוב".

 

"בלתי נסבל שנכדיי מופלים לרעה בשל נטייתם המינית" (צילום: רן יחזקאל)
  "בלתי נסבל שנכדיי מופלים לרעה בשל נטייתם המינית" (צילום: רן יחזקאל)

   

  גם בכל הנוגע להעדפותיהם המיניות של שני נכדיו, מספר יואב כי השיח עם הסב פתוח וגלוי. לפני כשלוש שנים אף פרסם יבלונסקי מכתב פתוח לראש הממשלה בנימין נתניהו, ובו התלונן על אפליה של הקהילה הלהט"בית בישראל. "בלתי נסבל שנכדיי מופלים לרעה בשל נטייתם המינית", כתב הסבא לביבי בכתב ידו בפוסט שהפך ויראלי בפייסבוק. "אני יודע מה זו אפליה. חוויתי בגולה גזענות על רקע דתי, וכעת שניים מנכדיי - יואב ועידו, סובלים מאפליה על רקע נטייה זו. לא זו המדינה שחלמתי עליה. בקשתי אליך היא ממש אישית, לעשות כל שביכולתך ולדאוג לשוויון זכויות לכל אזרחי ישראל, כולל גם אוכלוסיית ההומואים. בתודה ובברכה, דודק יבלונסקי. אזרח ישראל, סבא גאה".

   

  לובש בקביעות את העיצובים של הנכד. יואב מאיר וסבא דודק (צילום: רן יחזקאל)
   לובש בקביעות את העיצובים של הנכד. יואב מאיר וסבא דודק(צילום: רן יחזקאל)

    

   במהלך לימודיו של יואב בשנקר, פתח בפניו סבו את המורשת האופנתית של משפחתו, שחלקה נספתה בשואה. "לודז' היתה עיר חייטים ידועה", מספר יבלונסקי. "אבי היה חייט ודודים שלי היו בעסקי האופנה בפולין. הם היו מוכרים את עיצוביהם בפריז ובלונדון. בזמן המלחמה הציבו אותי על מכונת תפירה, והייתי יושב ותופר מעילים לחיילים הנאצים". בתום המלחמה עלה יבלונסקי לישראל, ונחת בקיבוץ מענית הסמוך לפרדס חנה, ומשם המשיך לקיבוץ רבדים, אז עוד בגלגולו הראשון בגוש עציון. במלחמת העצמאות השתתף בקרבות בגוש עציון, ולאחר שהמקום נכבש על ידי הלגיון הירדני, יבלונסקי מצא את עצמו בשבי הירדני במשך תשעה חודשים. במשך השנים, סיפר, לחם בכל מלחמות ישראל. כיום הוא מתגורר בגבעתיים עם אשתו גרטי, כפנסיונר של חברת הארגז. הוא אב לשני ילדים, מהם יש לו שבעה נכדים ושישה נינים. עם כולם, לדבריו, הוא שומר על קשרים חבריים וצמודים.

    

   "במלחמה תפרתי מעילים לחיילים הנאצים" (צילום: רן יחזקאל)
    "במלחמה תפרתי מעילים לחיילים הנאצים"(צילום: רן יחזקאל)

     

    בתמונות מתוך הקמפיין מתגלה יבלונסקי כסבא קולי, חייכני ונינוח, שנראה מצוין בפריטים כמו טוניקת קטיפה סגולה עם מכנסי סקיני שחורים, או חולצת משבצות בסגנון גראנג'. "החבר'ה בצילומים קיבלו אותי בתרועות", הוא אומר בגאווה, "ונהניתי מאוד ביום הצילומים". בשיחה איתו הוא מספר כי הוא לקוח נאמן של הנכד, ולובש את עיצוביו בקביעות. "יש לי מספר חולצות וחמש גופיות צבעוניות שלו. אני אוהב 99 אחוז מהדגמים של יואב, יש לו בחירות בד וצבע יוצאות מגדר הרגיל. אם בעבר היית קונה בגד בעיניים עצומות, היום, עם כל הבגדים מניילון שיש, אתה צריך למשש ולבדוק. הבגדים של יואב נעימים מאוד למגע".

     

    שומר על קשרים מצוינים עם כל שבעת הנכדים וששת הנינים (צילום: רן יחזקאל)
     שומר על קשרים מצוינים עם כל שבעת הנכדים וששת הנינים(צילום: רן יחזקאל)

      

     מה חושבים חבריך על הצילומים החדשים?

     "החברים שלי בגיל שהם לא מתעניינים בדברים האלה, אלא רק לאיזה רופא ללכת".

      

     וגרטי אשתך?

     "לאחר הצילומים קיבלתי ממנה שלוש נשיקות. לרוב אני מקבל נשיקה אחת פעם בשנתיים. עכשיו היא ממש התלהבה ממני".

     ______________________________________________________

      

     ואיך נראות הדירה בדיור המוגן והמלתחה של דינה גסטש בת ה-87?

     לחצו על התמונה וצפו בכל הפריטים המרהיבים (צילום: ענבל מרמרי)
     לחצו על התמונה וצפו בכל הפריטים המרהיבים (צילום: ענבל מרמרי)

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד