יפה לה: מתמודדת תחרות מלכות היופי שכבשה את המסך הקטן

רגע לפני השיחרור קיבלה רומי נסט שיחת טלפון מפתיעה. חודש אחרי היא כבר הייתה בדרכה לצילומי התוכנית "מיס מולטיברס". איך הפכה להפתעה הגדולה של ההפקה?

אביב וינברגר

|

14.11.16 | 16:24

הנציגה הישראית הראשונה בתוכנית. רומי נסט (צילום: Nancy Schoenmakers, באדיבות תחרות מיס מולטיברס)
הנציגה הישראית הראשונה בתוכנית. רומי נסט (צילום: Nancy Schoenmakers, באדיבות תחרות מיס מולטיברס)
תחרות יופי בפורמט של תוכנית ריאלטי המשודרת ברחבי ארצות הברית ודרום אמריקה (צילום: Nancy Schoenmakers, באדיבות תחרות מיס מולטיברס)
תחרות יופי בפורמט של תוכנית ריאלטי המשודרת ברחבי ארצות הברית ודרום אמריקה (צילום: Nancy Schoenmakers, באדיבות תחרות מיס מולטיברס)
הזוכה המאושרת תקבל חוזה פרסום יוקרתי וקמפיינים. רומי נסט לצילומי "מולטיבס" (צילום: Margarita SoulXRay, באדיבות תחרות מיס מולטיברס)
הזוכה המאושרת תקבל חוזה פרסום יוקרתי וקמפיינים. רומי נסט לצילומי "מולטיבס" (צילום: Margarita SoulXRay, באדיבות תחרות מיס מולטיברס)

היא לקחה חלק בתחרות מלכת היופי האחרונה ואף הגיעה ל-16 המועמדות הסופיות, בכתר היא לא זכתה בסופו של דבר, אבל ההשתתפות בתחרות העניקה לה פרס אחר, יקר מפז.

 

הכירו את רומי נסט (20), ולמה כדי להכיר אותה? כי היא בשלישיית הגמר של תוכנית הריאליטי הבין לאומית מיס מולטיברס (Miss Multiverse).

נסט היא הנציגה הישראלית הראשונה שאי פעם המשתתפת בתוכנית הזו, וכידוע - לייצג אותנו הוא לא בהכרח הדבר הכי פשוט.

 

הגיעה ל-16 המועמדות הסופיות. רומי נסט בתחרות מלכת היופי האחרונה (צילום: נוי קירילובסקי)
  הגיעה ל-16 המועמדות הסופיות. רומי נסט בתחרות מלכת היופי האחרונה(צילום: נוי קירילובסקי)

   

  כשבועיים לפני שהשתחררה מהצבא קיבלה שיחת טלפון מפתיעה מהפקת התוכנית. את האודישנים והמבחנים עברה נסט דרך הסקייפ ואת ההודעה המאושרת על שהתקבלה לתוכנית קיבלה גם כן ברשת.

   

  ה"מולטיברס", אשר נוסדה ע"י מיס הולנד לשנת 1992 לינדה גרנדיה (Linda Grandia), היא תחרות יופי המתקיימת בפורמט תוכנית ריאליטי ומשודרת ברחבי ארצות הברית ודרום אמריקה.

  בניגוד למה שאתם חושבים - עניין היופי בתחרות הזו הוא ממש לא הכל. המשתתפות נדרשות להפגין ידע כללי נרחב, כישורים חברתיים גבוהים ועמידה באתגרים ספורטיביים לא פשוטים.

   

  המשתתפות נדרשות להפגין ידע רחב וקישורים חברתיים. רומי נסט (משמאל) (צילום: באדיבות רומי נסט)
   המשתתפות נדרשות להפגין ידע רחב וקישורים חברתיים. רומי נסט (משמאל)(צילום: באדיבות רומי נסט)

    

   בתחילת התוכנית ישנן 30 נציגות מ-30 מדינות ממקומות מגוונים בעולם כגון: קאמרון, שוודיה, ברזיל, איטליה וקאזחסטן ועוד. ככל שהתוכנית מתקדמת מצטמצמת רשימת המתמודדות ל-10 ואז, בשלבים הסופיים, לשלוש.

   הזוכה המאושרת תקבל, מלבד התואר הנחשק, חוזה פרסום יוקרתי וקמפיינים מהספונסרים של התחרות, בניהם: רשת מלונות הארד רוק (Hard Rock Hotel) וחברת מכוניות היוקרה מרצדס בנץ. נסט שלנו מככבת בשלישיית הגמר ומקווה לזכות במקום הראשון.

    

   אז איך הגיבו כשגילו שהיא מישראל ומה היה הרגע הקשה שאותו היא לא תשכח? בין ימי הצילומים הארוכים והטיסות מסביב לעולם הצלחנו לתפוס את נסט לשיחת טלפון בה סיפרה את הסודות מאחורי הקלעים.

    

   איך הכל התחיל?

   "כשהשתתפתי בתחרות מלכת היופי של ישראל הייתי חיילת עדיין. שבועים לפני השחרור הגיע הטלפון מההפקה - הם נחשפו אליי דרך התחרות הישראלית ורצו להכיר אותי. ברוב המדינות יש בחינות מקדימות לפני הכניסה לתוכנית הזאת, אבל בבמקרה שלי לא הייתה. עברתי עשרות אודישנים ומבחנים דרך הסקייפ, שבסופם הגיעה הבשורה המשמחת. השתחררתי מהצבא ושלושה שבועות אחרי כבר הייתי על המטוס לאתר התיירות פונטה קאנה, הסמוך לאיים הקריביאים"

    

   "שלושה שבועות אחרי השחרור כבר הייתי על המטוס לקאריביים". רומי נסט (מימין) (צילום: באדיבות רומי נסט)
    "שלושה שבועות אחרי השחרור כבר הייתי על המטוס לקאריביים". רומי נסט (מימין)(צילום: באדיבות רומי נסט)

     

    איך הייתה ההתחלה? קיבלו אותך יפה?

    "קיבלו אותי ממש יפה, הייתי ההפתעה של ההפקה"

     

    מה זאת אומרת?

    "עד שהתחלנו לצלם ההפקה לא ידעה למה לצפות ממני, הם חשבו שכל הישראלים הם דתיים, וחשבו שתהיה לי בעיה להצטלם בבגד ים או שאגיע עם כיסוי ראש. כשהגעתי הוצפתי שאלות משאר המתמודדות על החיים בארץ, כל פעם מחדש זה מצחיק אותי - כמה אנשים מחו"ל לא מבינים מה קורה פה ולא מודעים לקדמה הטכנולוגית האדירה שיש בישראל. לא מעט אנשים עדיין בטוחים שמדינת ישראל היא מדבר ושמתניידים בו ממקום למקום על גמלים".

     

    האם הרגשת שיש איזשהן דעות קדומות לגבייך בשל היותך ישראלית?

    "ממש לא, התייחסו אלי בצורה מכבדת ויפה. כמעט ולא שאלו שאלות על נושאים פוליטיים, אבל היו מעט שאלות על המצב הביטחוני - האם יורים לארץ הרבה טילים, למשל. מה שיותר עניין את כולם לדעת זה איך החיים פה בתאכלס. איך זה שנשים עושות שירות צבאי, איך הצלחתי לשלב דוגמנות בצבא וכו'. בנוסף חידשתי להם שלא כולם במדינה דתיים אדוקים ושיש דרגות של אמונה.

    דווקא בזכות העובדה שאני הנציגה הישראלית הראשונה שאלו אותי המון שאלות ונוצרו המון מצבים בהם הפוקוס היה עלי ואפילו אנשי ההפקה התערבו בשיחות, מתוך סקרנות."

      

    מה הולך לקרות בהמשך?

    "התחלנו 30 בנות במלון מפואר בקאריביים, שם צולם חלק מהתוכנית. לקראת סוף השהות הייתה הדחה חגיגית, מפתיעה ומרגשת על ידי השופטים (ולא ע"י הקהל בבית, כמו שנהוג בדרך כלל בתוכניות ריאליטי), שאחריה נשארנו רק עשר בנות.

    המודחות חזרו לביתן, אני ושאר הנבחרות המשכנו את הצילומים בוילות יוקרתיות בלה רומנה, שבסיומם נשארנו רק שלוש מועמדות.

    היעד הבא אפוף מסתורין, מה שאני כן יודעת זה שימשיכו הצילומים ברחבי העולם ויש גם שמועות שחלק מהצילומים יתקיימו בארץ."

     

    ספרי על הרגע הכי מרגש מהשתתפותך בתוכנית?

    "היום של ההדחה הראשונה היה קשה מאוד, רוב היום היינו בחוסר וודאות של מה יקרה ומי מאיתנו הולכת הביתה.

    בחלק מהזמן לקחו לנו את הטלפונים והיינו מנותקות מהעולם לכמה שעות, ישבנו כל המתחרות וכל אחת סיפרה על עצמה, המתמודדת שאיתי בחדר סיפרה את סיפור חייה המצמרר שהיה קשה במיוחד לעיכול.

    היום הזה, הניתוק, החוסר וודאות יחד עם ווידויה של שותפתי לימד אותי המון, בעיקר להיות מאושרת בחלקי ולשמוח על מה שיש לי."

     

    הרגע הכי משמח?

    "היו שניים כאלו. הראשון, כשגיליתי שאני בטופ טן, והשני - שאני בשלישיה הסופית. מעולם לא הייתי כל כך מאושרת!"

     

    מה התוכניות ליום שאחרי?

    "השתתפותי התוכנית קצת שיבשה את התוכנית המקוריות לסיום שירותי הצבאי, שהיו לימודי משפטים והמשך קריירת הדוגמנות שלי.

    אני בטוחה שהתוכנית הזאת תפתח לי המון דלתות שאפילו לא חלמתי עליהם. אחרי התחרות אני עדיין מתכננת להירשם לתואר ראשון במשפטים, אבל אי אפשר לדעת מה יהיה."

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד