קנאה ותגובות קשות: "חושבים שאני נסיכה, אבל בלוג זו עבודה קשה"

שלוש בלוגריות מאירופה -שחקנית טלנובלות לשעבר, הקארי בראדשו של פורטוגל וסטייליסטית מובילה - בריאיון בלעדי ל-Gostyle על היופי והקושי בבלוגספירה

אירוע השקה של חברת התכשיטים מגנוליה הביא איתו לארץ אושיות אופנה ומובילות דעת קהל מפורטוגל, שהופכת אט אט למעוז פאשניסטות לא קטן. בפגישה אישית איתן אני מנסה להבין איך זה עובד, איך הן מוצאות את עצמן מוזמנות לכל מיני השקות בעולם, איך מתחזקים חיים אינטנסיביים שכאלה ולמה אחת מצליחה איפה שהשנייה נכשלת.

 

ברוכות הבאות לישראל. אז זה ביקור ראשון עבורכן?

אנה גרסיה מרטינס, בעלת הבלוג המצליח Pipoca Mais Doce: "כן. עבור כולנו זהו הביקור הראשון. מאוד התרגשנו להגיע לכאן והיה לנו שבוע מדהים ומרתק".

 

עוד בערוץ Gostyle:

 

דברו אליי, מה כי הרשים אתכן?

אנה: "היינו בירושלים, טיילנו באזור ים המלח, יפו וכמובן תל אביב. זו מדינה מדהימה. המחשבות שלי לפני הביקור היו לגמרי אחרות. כשאני בסלון צופה בחדשות, ישראל נראית מדינה מסוכנת. גיליתי שזו מדינה שארצה לחזור אליה מהר מאוד. האנשים פה הם אנשים מדהימים וחמים. מזג האוויר מושלם עבורי, אני כל כך אוהבת את הים. ביקרנו במקומות הקדושים וזה היה מרגש ביותר".

 

מימין לשמאל: אנה גרסיה מרטינס, ונסה מרטינס וג'ויס דורט על רקע ירושלים:

 

ונסה מרטינס, שחקנית לשעבר והיום אחת הדמויות המשפיעות בעולם הדיגיטלי בפורטוגל: "פורטוגל, כמו ישראל, היא מדינה מאוד קטנה. באופן כללי אני מגלה שיש דמיון רב בין שתי המדינות. לא חשבתי שזה מה שארגיש. יש פה תחושת חופש תמידית, בכל שעות היום. גם כשטיילנו בערב ראינו אנשים מבלים, וזה נותן תחושה נהדרת של שמחת חיים מאוד גדולה. בתחילת השבוע נראה כאילו כבר סוף השבוע הגיע... אווירה של חגיגה מתמשכת. אני ממש מרגישה שאני יכולה לחיות פה בלי שום בעיה".

 

אנה: "גם לדעתי ישראל ופורטוגל מאוד דומות. נראה שגם הטעם האופנתי די דומה, ולכן שמחתי לעבוד עם חברה ישראלית".

 

קארי בראדשו סטייל

אנה, את היום הבלוגרית המצליחה ביותר בפורטוגל. למה דווקא את? מה יש בבלוג שלך?

"את הבלוג פתחתי לפני 12 שנים. עבדתי באחד מהמגזינים הגדולים בפורטוגל. כעיתונאית הרגשתי שאני לא יכולה לכתוב על כל נושא שמעניין אותי, אלא על פי דרישת המערכת. חיפשתי פלטפורמה שתאפשר לי חופש כתיבה. זה היה הבלוג! התחלתי לכתוב על אופנה, סטייל וכדורגל, אהבתי הגדולה... הבלוג שלי הוא לא בלוג לייף סטייל. העובדה שהבלוג לא עוסק ביריעה הצרה של עולם אחד, אלא נוגע בכל העולמות שהם חלק מחיי, הופכת אותו למעניין יותר וכמובן שתורמת להצלחתו. אני גם חושבת שהכתיבה שלי שונה. היא משופעת בהומור ובאירוניה".

 

אנה גרסיה מרטינס:

 

וואו, 12 שנה זה הרבה.

"אין ספק שאם הייתי צריכה היום להתחיל ולכתוב בלוג זה היה קשה פי כמה וכמה. לפני 12 שנים המציאות הדיגיטלית הייתה לגמרי אחרת. כשפתחתי את הבלוג הייתי בת 22, רווקה, גרתי בליסבון ועבדתי במגזין, קארי בראדשו סטייל. היום אני נשואה, יש לי ילד וחיי שונים לגמרי. אנשים בעצם ליוו אותי מאז ועד היום והפכו לחלק מהתחנות שאותן עברתי. זה הגביר את הקשר ביני ובין הקוראים, שהתעניינו במהלך החיים שלי. הם הזדהו ולעתים לא הזדהו, אהבו ופחות אהבו, אבל נשארו נאמנים כקוראים. העובדה שאני כותבת אך ורק בפורטוגזית גם כן מייחדת אותי. אני מרגישה שרק בשפת האם שלי אני יכולה לדייק את מה שאני כותבת".

 

חיים אחרים

ונסה: "אני התחלתי את הקריירה שלי כשחקנית בכלל. התחלתי לשחק בגיל 13 בסדרות ומאוחר יותר באופרות סבון. פרצתי לתודעה כשקיבלתי תפקיד ראשי באחת מאופרות הסבון המצליחות ביותר בפורטוגל. אנשים התחילו להעריץ אותי והיה לי קהל אוהד. לפני כשנתיים הרגשתי שעידן אופרות הסבון הסתיים עבורי וחיפשתי כיווניים אחרים. ידעתי שיש לי קהל מעריצים גדול שלא רציתי להיפרד ממנו. תמיד נמשכתי ללייף סטייל. אופנה, אוכל בריא, עיצוב וסטייל תמיד היו חלק מחיי והחלטתי שאני מתחילה לכתוב בלוג.

 

ונסה מרטינס על שער Women's Health:

 

A photo posted by Solve Agency (@solveagency) on

 

"זה קרה רק לפני שנתיים, וכיום יש לי כבר כרבע מיליון עוקבים. התהליך שלי בעצם הפוך מהתהליך של אנה. לי כבר היה קהל וחיפשתי פלטפורמה. במובן מסוים זה היה קל יותר. הבלוג שלי עוסק באורח החיים שלי, כשספורט ואוכל בריא הם חלק בלתי נפרד ממנו. הבלוג ייחודי בזה שהוא מגיע לרזולוציות מאוד גבוהות של פרטים ודיטיילים. אני מאוד קוהרנטית ועובדת עם אסטרטגיה ברורה. בשביל זה אני לומדת דיגיטל מרקטינג, כדי להיות טובה יותר".

 

קשרים, צילומים ומה שביניהם

אל השיחה מצטרפת ג'ויס דורט, אושיית אופנה ואחת הסטייליסטיות המובילות בפורטוגל. "אני התחלתי לעבוד במגזינים הגדולים מגיל צעיר. ידעתי שאעסוק באופנה כל חיי היות שאִמי גם כן בתחום. תמיד נמשכתי לזה. מהר מאוד קיבלתי עבודות הפקה רציניות ורציתי למנף את הקשרים שלי בתעשייה למשהו גדול יותר. הרגשתי שחסרה חברה בפורטוגל שתאגד תחתיה את האנשים הטובים ביותר בתחום האופנה – צלמים, סטייליסטים, מעצבי שיער ומאפרים. הקמתי סוכנות בליסבון שמאגדת את אנשי התעשייה המובילים בתחומים האלה".

 

ג'ויס דורט בישראל. "ביקרנו בשוק הפשפשים ביפו וזה היה מחזה מרהיב"
  ג'ויס דורט בישראל. "ביקרנו בשוק הפשפשים ביפו וזה היה מחזה מרהיב"

   

  ונסה ואנה, שאלת "מיליון הדולר" – כמה תמונות אתן מצלמות עד שאתן מגיעות לתמונה המושלמת עבורכן?

  אנה: "אני עובדת עם צלמת מקצועית. אני בוטחת בה. היא יודעת מה המראה שאני מבקשת להשיג בתמונות וזה מקל על העניין. אם אני מפרסמת מותג מסוים, אז חשוב יותר להראות את המותג מאשר אותי. אני יכולה להגיד שהיום כבר לא נדרשים ניסיונות רבים של צילום עד שאני מגיעה לתמונה הרצויה".

  ונסה: "אני חושבת שהיחסים עם הצלם הם קריטיים. הצלם חייב להיות מישהו שאני בוטחת בו וסומכת עליו שהוא יודע מה אני רוצה. אם אתה מוצא את האדם הנכון, אז לא תזדקק להרבה תמונות. גם העובדה שאני שחקנית מאוד עוזרת לי, כך שאני רגילה לעמוד מול מצלמה".

   

  איך נראה יום העבודה שלכן?

  אנה: " היו פעמים שקיבלתי תגובות מאוד קשות עליי ואפילו על הבן שלי. אני חושבת שהרבה פעמים הדבר נובע מקנאה בהצלחה שלך. אנשים מרגישים שאני חיה בסוג של אגדה. אבל זאת ממש לא המציאות"

  ונסה: "אני אוהבת להתחיל את הבוקר באיזי. אני לא מוותרת על ארוחת בוקר ובמהלכה אני מתחילה לכתוב בבלוג. בדרך כלל אני מקבלת חבילות מהמותגים שאותם אני מפרסמת בבוקר, ואז אני מתכננת לי את היום מבחינת הצילומים. אני מקדישה שעה לעצמי בחדר הכושר, אוכלת צהריים – תמיד אוכל בריא, הרי זה אחד הנושאים שעליהם אני כותבת – ואחר הצהריים אני בדרך כלל מצלמת. יש לי צוות הפקה שכולל מאפרת ומעצב שיער. הצעד הבא מבחינתי הוא להקים סוכנות שתעסוק בתוכן".

   

  ריח חזק של זארה

  איך בלוגר יכול להישאר נאמן לעצמו ולעוקבים שלו אם הוא הופך לכלי פרסומי?

  אנה: "זה אכן לא קל. נגעת בנקודה המורכבת של התחום. העוקבים מודעים לכך שעל רוב הדברים שעליהם אני כותבת אני מקבלת תשלום או מוצרים של המותג. מבחינתי, תמיד אכתוב על מותגים שאני מאמינה בהם ובמה שהם מציעים. אני מסרבת למותגים רבים שפונים אליי אם הם לא מספיק טובים לדעתי. זה המקום שבו אני נאמנה לעצמי ומכבדת את הקוראים שלי".

   

  ג'ויס, כסטייליסטית מובילה, מה התרשמותך מהאופנה הישראלית?

  "אני חושבת שהחיבור שקיים פה, של תרבויות שונות, מזרח ומערב, הופך את העניין למרתק. ביקרנו בשוק הפשפשים ביפו וזה היה מחזה מרהיב, מאוד צבעוני. מההתרשמות שלי רוב האנשים לובשים קז'ואל – מזג האוויר מקשה על העניין והמראה די דומה לרחובות ליסבון. מה שזיהיתי זה שהרחובות מריחים ריח חזק של זארה... חחח".

   

  ונסה מרטינס בשוק הפשפשים
   ונסה מרטינס בשוק הפשפשים

    

   עם שינוי הכוחות בעולם האופנה, מה לדעתך יהיה מקומו של מעצב האופנה בעשור הקרוב?

   "מעצב האופנה ימשיך, לדעתי, להיות דומיננטי בבתי האופנה המובילים. אני חושבת שהדרישה ליצירתיות בקרב המעצבים רק תלך ותגבר. יושם דגש רב על קריאייטיב ולא רק על העיצוב עצמו".

    

   נחזור לרשת החברתית – יש גם חלק לא כל כך נעים במגע עם הקוראים?

   אנה: "ככותב אתה בעצם חושף את רוב אורח החיים שלך, ולעתים החשיפה מאוד אינטימית. ברשת ניתן לומר הכל. אתה לא חייב להזדהות ואף אחד לא רואה אותך. היו פעמים שקיבלתי תגובות מאוד קשות עליי ואפילו על הבן שלי. אני חושבת שהרבה פעמים הדבר נובע מקנאה בהצלחה שלך. אנשים מרגישים שאני חיה בסוג של אגדה. סוג של נסיכה מסיפורי דיסני. אני כל היום מקבלת מתנות וכותבת על זה. אבל זאת ממש לא המציאות. לתחזק בלוג – ושיהיה טוב – זו עבודה מסביב לשעון. לעתים אני כותבת פוסט בארבע שעות ואנשים לא מעריכים את זה. נכון שהבלוג פתח בפניי הזדמנויות שלא היו לי בעבר, כמו נסיעות, מסעדות טובות, עבודה עם מותגים חזקים, מתנות שאני מקבלת, אבל כל זה לא קורה ביום אחד, אלא זה תהליך שדורש עבודה קשה".

    

   אם אחשוב לפתוח בלוג היום, מה תציעו לי?

   ונסה ואנה משיבות יחד: "זמן פנוי והרבה סבלנות".

    

   שער מגזין Gostyle
    שער מגזין Gostyle

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד