סוכת חלום: כך תכינו קישוטים מחומרים ממוחזרים וטבעיים

שלומית תולה תפוזים מיובשים, אצטרובלים וקרושה. השנה מחליפים את נייר הקרפ בחומרים שאפשר למצוא בכל מקום (אפילו על הקרקע)

לי רותם

|

13.10.16 | 09:37

במקום שרשראות נייר, אפשר ללקט אצטרובלים שנשרו מהעץ, לצבוע אותם במגוון צבעים ולהעביר דרכם חוט (צילום: shutterstock)
במקום שרשראות נייר, אפשר ללקט אצטרובלים שנשרו מהעץ, לצבוע אותם במגוון צבעים ולהעביר דרכם חוט (צילום: shutterstock)

שרשראות משאריות בדים, מוביילים מחומרים טבעיים וציורים מעלים: מבחר בלוגרים ברשת מציעים גרסה קצת אחרת לקישוטי המסורתיים של סוכות.

 

 

מובייל עם ארומה

כשמשתמשים בחומרים עונתיים ומקומיים, אפשר לחסוך כסף וטרטורים, ולהרגיש קרובים יותר למקום ולאדמה. כדי לייצר מובייל מקסים או שרשרת לתלייה בסוכה, הצטיידו במקלות וענפים שמצאתם על הרצפה, בפירות הדר מיובשים, מקלות קינמון, עלים יבשים, חרוזי עץ וחוטים יפים וכל דבר אחר שגורם לכם לשמחה בסוכה. ריטה בראונסטין מ-Design Megillah- תולה פירות יבשים על מובייל, אבל גם שרשרת של תפוזים מיובשים תעשה את העבודה באופן מושלם וריחני. השתמשו בדמיון כדי לייצר מוביילים טבעיים וארומתיים ותוכלו גם לשלב את הילדים ביצירה.

 

 

 

 

קרושה עונתי

הבלוגרית והסרגנית אן מארי פותרת כל סוגיה בעזרת קרושה צבעוני. גם הסוכה שלכם יכולה להשתבח משמעותית עם שרשרת סתווית בכתומים וחומים, עם עלים ופטריות למכביר. הורידו את ההדרכה (בתשלום) וצרו שרשראות לפי טעמכם האישי, גם לעצמכם וגם לסוכות שתתארחו בהן. וכשהחג נגמר, תלו אותן בבית, כי הן יפהפיות.

 

שרשרת פטריות וכוכבים סרוגים (צילום: Annemarie)
  שרשרת פטריות וכוכבים סרוגים(צילום: Annemarie)

   

  שרשרת אצטרובלים

  כאמור, מה שהופך קישוט ליפהפה וגם מופלא, הוא השימוש בחומרים מקומיים ועונתיים שאפשר למצוא בכל מקום (אפילו על הקרקע). במקום שרשראות נייר שמייצרות בזבוז של נייר (אלא אם כן אתם משתמשים בנייר ממוחזר), נסו להשתמש באצטרובלים שנשרו מהעץ, שעשויים פחות או יותר מאותו חומר, בצורתו הטבעית הבלתי מעובדת. אם אתם מחפשים להוסיף קצת צבע לסוכה, טבלו את האצטרובלים בצבע ו/או בנצנצים צבעוניים ומשמחים, העבירו דרכם חוט ותוכלו להריח את הסתיו.

   

    

  ציורי עלים

  העלים מתחילים לנשור פה ושם ושווה לאסוף אותם ולהכין מהם יצירות מקסימות. אם הצלחתם לאסוף עלים בצבעים שונים ובצורות שונות, השתמשו בהם כדי לייצר אמנות חיה – ציפורים, סנאים, עצים, תפוחים, רימונים וכל העולה על רוחכם. הרגישו את רוח הסתיו מנשבת בנפשכם והצטיידו בדבק, צבעים וצאו לעבודה.

   

  שנהיה לראש יצירתי. דג מעלי סתיו (צילום: שושן דגן)
   שנהיה לראש יצירתי. דג מעלי סתיו(צילום: שושן דגן)

     

   ואם אתם אוהבים עלים מיובשים, אבל אין לכם עצים ליד הבית, נסו להשתמש בנייר או בפילטרים של קפה כדי לייצר את אותו אפקט.

   להדרכה המלאה

    

    

    

   מתנדנדים באוויר

   קישוט קל ומרשים לא פחות משרשראות נייר הוא שרשרת בד ללא תפירה: כל שתזדקקו לו הוא בדים בצבעים שונים, חבל ומספריים. ובקצרה: בחרו, גזרו, גלגלו וקשרו, והרי לכם שרשרת מקסימה שיכולה להמשיך את תפקידה גם מחוץ לסוכה.

     

    

    

   שתהיו לתפוח

   אי אפשר לחגוג את חגי תשרי בלי תפוחים. נסו את התפוח הממוחזר הזה, שמביא עמו תולעת, אבל לא אמיתית: הצטיידו בשני בקבוקי פלסטיק למחזור, קצת צבע ודבק וצאו למשימה. אם אתם מעדיפים לא לצבוע את התפוח, מלאו אותו בנייר קרפ אדום או בבד אדום ועל תשכחו להוסיף לו עלה קטן בקודקוד. שנה טובה ומתוקה!

    

    

    

   עוד רעיונות מקוריים לקישוטים לסוכה

    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד