איך לשלב אימהות עם קריירה בינ"ל? המעצבת שירלי איציק מנסה לגלות

16 שנה מאז הקימה את רובי סטאר הפכה איציק לאמא, והחליטה ללדת גם חנות-סטודיו חדשה, ולהמשיך באתגר היצירה של תכשיטים ייחודיים ונגישים. קפצנו לקבל השראה

איתי יעקב

|

26.09.16 | 10:08

שירלי איציק בחנות החדשה
"אני מתפקדת טוב במצבי לחץ, והשינוי בחיים גרם לי ללמוד לפעול אחרת". שירלי איציק (צילום: אלונה הירש)
"אני מתפקדת טוב במצבי לחץ, והשינוי בחיים גרם לי ללמוד לפעול אחרת". שירלי איציק (צילום: אלונה הירש)
"הרבה יותר מרגש בעיניי לגלות אזורים חדשים, מאשר להיכנס למתחם קיים. בעבר הייתי מנותקת מהחנות, והמהלך הנוכחי מנגיש אותי אל הלקוחות" (צילום: אלונה הירש)
"הרבה יותר מרגש בעיניי לגלות אזורים חדשים, מאשר להיכנס למתחם קיים. בעבר הייתי מנותקת מהחנות, והמהלך הנוכחי מנגיש אותי אל הלקוחות" (צילום: אלונה הירש)
"מה שיפה בעיצוב תכשיטים זאת האפשרות לקחת כל קונספט, אפל ככל שיהיה, ולהפוך אותו לתכשיט יפה". הקולקציה של רובי סטאר (צילום: נועה יפה)
"מה שיפה בעיצוב תכשיטים זאת האפשרות לקחת כל קונספט, אפל ככל שיהיה, ולהפוך אותו לתכשיט יפה". הקולקציה של רובי סטאר (צילום: נועה יפה)

על שולחן זכוכית במרכז חנות הסטודיו החדשה של המותג רובי סטאר, ניצבת שרשרת יצוקה במראה של חבל תלייה, החובקת את הצוואר ומעניקה לעונד מראה של נידון למוות. המעצבת שירלי איציק מספרת כי קולקציית Robe Tales עוצבה בהשראת ציור מהמאה ה-16 שראתה בביקור במוזיאון הלובר בפריז, ובו מופיע ישו כתלוי עם חבל לצווארו. "שמרתי את הדימוי הזה בראש, ורק כעבור מספר שנים פיתחתי אותו לקולקציה", אומרת איציק, שהקימה את רובי סטאר בשנת 2000 ומתכתבת בעבודתה עם סמלים מעולם הדת, כמו גם אלמנטים פגאניים וכאלה המגיעים מעולם ה-S&M. "מה שיפה בעיצוב תכשיטים זאת האפשרות לקחת כל קונספט, אפל ככל שיהיה, ולהפוך אותו לתכשיט יפה".

 

>> עקבו אחרינו באינסטגרם

 

"הסטודיו שלי נמצא בבלומפילד, בלב אזור של תעשייה כבדה, וכשנכנסתי להיריון החלטתי לעבור למקום שקט יותר" (צילום: אלונה הירש)
  "הסטודיו שלי נמצא בבלומפילד, בלב אזור של תעשייה כבדה, וכשנכנסתי להיריון החלטתי לעבור למקום שקט יותר"(צילום: אלונה הירש)

   

  חבלים הם מוטיב חוזר בקולקציה הנוכחית, וגם בעיצוב החנות החדשה ברחוב לילינבלום בתל אביב. כשחוצים את מפתן הדלת נתקלים במעין מזבח זכוכית המחובר אל התקרה בחבלים, אשר עוצב על ידי בעלה, האמן אלאמר ברונשטיין, 27, שלקח חלק פעיל בעיצוב החלל. מוטיב החבלים ממשיך אל שטיח קלוע הפרוש על רצפת החלל, עליו ציירה חברתה הטובה של איציק, האמנית רונית חג'ג', ואת הקטלוג צילמה חברה אחרת, האמנית נועה יפה, האחראית מזה כעשור על השפה הצילומית של המותג. איציק מציינת כי בעתיד היא מתכננת לקיים שיתופי פעולה אמנותיים עם חברים ואמנים נוספים, ומגלה כי היא שוקדת על קולקציית תכשיטים משותפת עם בן זוגה.

   

  חבלים הם מוטיב חוזר בקולקציה הנוכחית, וגם בעיצוב החנות החדשה ברחוב לילינבלום בתל אביב (צילום: נועה יפה)
   חבלים הם מוטיב חוזר בקולקציה הנוכחית, וגם בעיצוב החנות החדשה ברחוב לילינבלום בתל אביב(צילום: נועה יפה)

    

   החלל החדש מצטרף לחנות המותג בשוק הפשפשים ביפו, והוא מורכב מקומת גלריה עליונה שבה נמצא הסטודיו, בעוד שהחנות מוקמה בקומת הכניסה הפונה לרחוב. כל זה נולד בעקבות ההיריון של איציק, 35, שהוביל לחיפוש אחר לוקיישן במרכז העיר. "הסטודיו שלי נמצא בבלומפילד, בלב אזור של תעשייה כבדה, וכשנכנסתי להיריון החלטתי לעבור למקום שקט יותר. לילינבלום הוא אומנם רחוב במרכז העיר, עם תנועה גדולה של אנשים, אבל יחד עם זאת הוא גם צדדי לתעשיית האופנה. הרבה יותר מרגש בעיניי לגלות אזורים חדשים, מאשר להיכנס למתחם קיים. בעבר הייתי מנותקת מהחנות, והמהלך הנוכחי מנגיש אותי אל הלקוחות".

    

   "עוד לא עליתי על הנוסחה המדויקת איך לעשות את זה בחו"ל. יותר קל לעבוד בתוך המקום שאתה נוכח בו" (צילום: אלונה הירש)
    "עוד לא עליתי על הנוסחה המדויקת איך לעשות את זה בחו"ל. יותר קל לעבוד בתוך המקום שאתה נוכח בו"(צילום: אלונה הירש)

     

    איציק לא הסתפקה רק במעבר סטודיו. בחצי השנה האחרונה הזיזה את עצמה גם מדירתה היפה ביפו, עברה לדירה במרכז תל אביב, ויצאה לחופשת לידה ממנה שבה בחודש האחרון. בביקורנו בחנות התלוותה אליה בתה אומה בת השלושה חודשים, שצפויה ללוות אותה בעבודה בשנה הקרובה. "אני מתפקדת טוב במצבי לחץ, והשינוי בחיים גרם לי ללמוד לפעול אחרת", אומרת איציק. "אני לומדת להאט, לזקק את העשייה שלי, להיות מאוד ישירה. איך משלבים בין אימהות לקריירה? אני עוד לא יודעת לענות על זה. כרגע אני בתחילת הדרך. אבל אני מתחילה להבין מה הכרחי ומה פחות, מה חשוב, ובמה כדאי להתרכז. אין לי עודף אנרגיה לבזבז".

     

    "אני מרגישה שהשפה העיצובית שלי מתפתלת ונושקת להתפתחות שלי כאישה, כאדם" (צילום: נועה יפה)
     "אני מרגישה שהשפה העיצובית שלי מתפתלת ונושקת להתפתחות שלי כאישה, כאדם"(צילום: נועה יפה)

      

     כבר 16 שנים שאיציק סוללת את דרכה בענף התכשיטים המקומי, תחילה כמעצבת אביזרים ובהמשך בקו תכשיטי אופנה וצורפות. בחנות תוכלו למצוא גם אובייקטים משתי קבוצות שעיצבה בעבר: "פירסינג", ובה טבעות, צמידים ושרשראות קולר מכסף ופליז מצופה זהב 24 קראט; וקבוצה שנייה עם מוטיב העין, השואבת מתכשיטי הגנה מפני עין הרע. גוף העבודה המקורי הזה מייחד את המותג הן מתכשיטי אופנה בייצור המוני, והן מתכשיטי כסף וזהב של צורפים מסורתיים. "אני מרגישה שהשפה העיצובית שלי מתפתלת ונושקת להתפתחות שלי כאישה, כאדם", היא אומרת. "אני ממוקמת בין הצורפות המסורתית לבין תכשיטי אופנה ברמה גבוהה. אני נמשכת לשני העולמות ואוהבת שניתן להתחדש בתכשיט לעתים תכופות, לכן חשוב לי גם שהמחיר יהיה נגיש".

      

     "אני מאוד מאמינה בקהל המקומי" (צילום: נועה יפה)
      "אני מאוד מאמינה בקהל המקומי"(צילום: נועה יפה)

       

      בשנים האחרונות ניסית את מזלך בחו"ל. היכן את מוכרת היום?

      "אנחנו מוכרים במספר חנויות בארצות הברית ואירופה. בעבר הצגנו ביריד האופנה טרנוי ובבוטיק היוקרה הארווי ניקולס בלונדון, אבל בשנה האחרונה נכנסתי להיריון וילדתי, אז המהלכים הבינלאומיים נעצרו. זה תהליך שקורה לאט. כדי להיכנס בזה בכל הכוח צריך תקציבים מאוד גדולים, שכרגע אין לי אותם".

       

      האם זה רק עניין של כסף?

      "עוד לא עליתי על הנוסחה המדויקת איך לעשות את זה בחו"ל. יותר קל לעבוד בתוך המקום שאתה נוכח בו. הבנתי שעל אף הרשתות החברתיות, עולם האופנה עובד בצורה מאוד מסורתית. רוצים שתעשה טרייד שואו פעמיים בשנה עם שתי קולקציות חדשות, ולעמוד בלוחות זמנים נוקשים. עשיתי את זה מספר שנים, אבל צריך מערך שיגבה את זה. עכשיו כשיש לי את המערך הנכון - אני מחויבת לתינוקת שלי. אני צופה כניסה לשוק הבינלאומי בשנתיים הקרובות, אבל אני גם מסתכלת על השוק כאן. אני מאוד מאמינה בקהל המקומי".

       

      ומה גילינו בביקור בבית ובארון של לי לוי? 

      לחצו על התמונה לביקור אצל לי לוי (צילום: ענבל מרמרי)
      לחצו על התמונה לביקור אצל לי לוי (צילום: ענבל מרמרי)

       

       

       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד