עידן רול: "במה אנחנו טובים פחות מזוג סטרייטים"?

הוא דוגמן מצליח, עורך דין ובעל סטארט־אפ המעודד אורח חיים בריא, אבל הפרויקט החשוב ביותר בחייו של עידן רול הוא להפוך לאבא יחד עם בן זוגו הראל סקעת

עידן רול מצטלם ל"לאשה" צילום: ירון שרון
צילום: ירון שרון

בעוד כמה חודשים ייכנסו עידן רול (32) ובן זוגו הראל סקעת (35), לדירת פנטהאוז בת חמישה חדרים בפרויקט פארק תל־אביב בדרום העיר, שרכשו תמורת כארבעה מיליון שקלים. בינתיים הם גרים במגדל בפרויקט W, בדירה שכורה, מעוצבת ושטופת אור, באותו בניין שבו גרו עד לא מזמן חברתם הטובה בר רפאלי ובעלה עדי עזרא, שעזבו לקראת לידם בתם ("הם היו החברים היחידים שלנו פה"). רול מתכנן שגם בבית החדש שלו ושל סקעת תתרחב המשפחה.

 

"אם יכולנו לעשות פונדקאות בארץ, כבר היינו הורים, ולא רק לילד אחד", הוא אומר. "אנחנו עובדים על זה. זה תהליך ארוך ומאוד יקר, עם עלויות מטורפות של כמה מאות אלפי שקלים, אבל לא נראה לי שתהיה לנו ברירה. אנחנו מאוד רוצים את זה, הכי בעולם, ואנחנו כבר בשלים לזה".

 

עידן רול והראל סקעת. "אנחנו בשלים" (צילום: ענת מוסברג)
  עידן רול והראל סקעת. "אנחנו בשלים"(צילום: ענת מוסברג)

   

  התחלתם לחסוך לזה? 

  "כן, ואנחנו עוד בני המזל, אנחנו נצליח לגייס את הכסף ולהגיע לילד, אבל מה עם האחרים, שאין להם? את יודעת כמה זוגות הומואים לא יכולים להרשות לעצמם לעשות ילדים בסכומים האלה? כולם רוצים ילדים, כבר לא שואלים היום הומו 'אז איך תהיה לך משפחה?'".

   

  וזה מרגיז. 

  "זה מרתיח. כבר חוקקו את חוק הפונדקאות בארץ, אבל השאירו אותנו בחוץ. למה? במה אנחנו פחות טובים מזוג סטרייטים? אני אזרח במדינה, משלם מסים, רס"ן במילואים, אז מה הבעיה איתי? זה ביזיון, וכל עוד לא יפרידו דת ומדינה, אי־אפשר לעשות שום דבר. פונדקאות בארץ לא רק מוזילה עלויות, אלא מאפשרת ללוות את התהליך מתחילתו ועד סופו, ולא רק בשלט רחוק".

   

  אז למה שלא תעשו ילד עם עוד אישה בארץ? זה בטח יוזיל עלויות. 

  "הראל ואני רואים את עצמנו כמשפחה, אנחנו רוצים לגדל את הילדים שלנו בעצמנו, ואנחנו רוצים אותם איתנו כל הזמן. אם הייתה לנו חברת נפש משותפת שהייתה מעוניינת, אולי היינו שוקלים את זה, אבל רק בגלל הכסף. זה לא שיש לנו צורך שתהיה אישה באמצע".

   

  כמה ילדים אתם רוצים?

  "תלוי כמה הם יעלו (צוחק). אם היינו יכולים להרשות לעצמנו, אני מניח שהיינו עושים לפחות שלושה. אפילו ארבעה".

   

  חשבתם איפה תעשו את זה?

  "כנראה במסלול האמריקאי. המזרח הרחוק כבר די נסגר, ואנחנו גם לא ניקח ריזיקה כזו. זה לא לגמרי בטוח שם, ומדובר בדבר הכי חשוב שיש".

   

  "אין כבר ספקות לגבי הקשר" (צילום: מתוך חשבון האינסטגרם של הראל סקעת)
   "אין כבר ספקות לגבי הקשר"(צילום: מתוך חשבון האינסטגרם של הראל סקעת)

    

   היחסים שלכם עברו תהפוכות, אתה בטוח שהראל הוא האיש לעשות איתו ילד?

   "לקראת גיל 30 הבנתי, שהחיים הם כאן ועכשיו, ושאין זמן לבזבז על שטויות. נפרדנו בעבר כמה פעמים, כל אחד מאיתנו היה צריך קצת זמן לעצמו, אבל זה מאחורינו. מהפרידה האחרונה שלנו עברו שלוש שנים, הכל ממש בסדר, ואין מה לדאוג. אין לי כבר ספקות לגבי הקשר".

    

   הפרידה האחרונה נמשכה כמעט שנה. היית גם עם אחרים בתקופה הזו?

   "לא, זו לא הייתה פרידה בשביל להיות עם אחרים. בלב תמיד ידענו שנחזור. התברכתי. אחרי האהבה והניצוצות יש גם חברות, ואנחנו חברים באמת טובים. הראל נותן לי ביטחון בעולם הזה ואני יודע שאיתו אני הולך לצעוד את החיים".

    

   המשפחות כבר מכירות?

   "נו, מה? אנחנו כמעט משפחה, אנחנו בני בית אחד אצל השני. האחיות שלנו חברות - לשתיהן אגב קוראים עדי, ולשתיהן יש שני ילדים בגיל דומה. אנחנו מפגישים בין האחיינים אצלנו בבית, אבל ההורים פחות נפגשים, אין פה חתונה".

    

   תהיה חתונה?

   "לא. גם אם הייתי סטרייט לא הייתי מתחתן. אני לא כל כך חובב חתונות וגם הראל לא, אבל יהיו לנו ילדים".

    

   עידן רול. עולם המשפט תמיד עניין אותי, אבל החלטתי שלא מתאים לי יותר" (צילום: מאיר כהן )
    עידן רול. עולם המשפט תמיד עניין אותי, אבל החלטתי שלא מתאים לי יותר"(צילום: מאיר כהן )

     

    רול מחזיק בשלל תארים - דוגמן, רב סרן במילואים, עורך דין בעל תואר שני במשפטים, יזם בתחום הבריאות ובעל חברת Workit, שעוסקת בקידום בריאות בקרב עובדים.

     

    קריירת הדוגמנות שלו החלה לגמרי במקרה, כשאותר בפייסבוק. הקמפיין הראשון היה ל"דלתא", ומאז עשה קמפיינים גדולים ל"סליו", "סקופ", "אירוקה", "לי קופר", "זיפ" ועוד. במקביל גם עבד הרבה בחו"ל. "כל עבודת סמינר שלי נכתבה בעיר אחרת באירופה, במטוסים או ברכבות שנסעתי בהם בעקבות עבודות", הוא מספר. בימים אלה הוא משמש כפרזנטור של "מי עדן".

     

    תמיד היית ילד יפה?

    "ממש לא. מי יודע שהוא יפה במקום כל כך קטן כמו מבשרת? לא נתפסתי כילד יפה, כי גדלתי עם אותם אנשים מגיל אפס. לא הייתי ילד מגניב, ובתיכון אם אתה לא מגניב אתה לא נחשב יפה. רק בצבא הבנתי שאני נראה סבבה. התחילו איתי בטירוף".

     

    בנות או בנים? 

    "בנות, כמובן. בצבא נפתחו לי חיים חדשים, עולם חדש, גיליתי שאני הרבה יותר חברותי ממה שחשבתי".

     

    בסופו של דבר הפסקת לעבוד כעורך דין.

    "עולם המשפט תמיד עניין אותי, אבל מה ידעתי מהחיים שלי? חזרתי מהטיול הגדול בגיל 23 וכבר הייתי צריך לבחור מה אני רוצה להיות. השקעתי הרבה, עשיתי שני תארים, הייתי עורך דין במשרדים הכי גדולים בתל־אביב, ובסוף החלטתי שלא מתאים לי יותר".

     

    איך היו התגובות?

    "ההורים לא התלהבו, אבל שניהם יזמים באופי, אז הם פרגנו. גם אחותי הייתה עורכת דין מאוד מצליחה, שהחליטה לעזוב ולהקים עם אבא שלי מרכז גדול להתפתחות הילד ברמת החייל".

     

    מנסה לעשות טוב

    בעמוד הפייסבוק שלו רול מגדיר את עצמו: "יזם בתחום הבריאות, בלוגר, דוגמן וסתם מישהו שמנסה לעשות קצת טוב". כבר שנה הוא כותב טור בריאות קבוע ב־Ynet, ולאחרונה השיק את Workit, מיזם המציע לארגונים שירות לשילוב פעילות גופנית ותזונה נכונה במקום העבודה.

     

    בעזרת מערכת אתגרים אינטרנטית - סוג של משחק חברתי אם תרצו - שמגיעה ישירות לסמארטפונים, מקבלים העובדים כלים לשילוב הרגלים בריאים במהלך יום העבודה שלהם, לרבות תפריטים ורעיונות לשילוב תזונה בריאה באורח החיים התובעני. "מחקרים מוכיחים, שקידום הבריאות של העובדים משפיע באופן ישיר על התפקוד שלהם", מסביר רול. "אנשים יושבים שעות ממושכות במשך היום ליד המחשב, בקושי זזים, עולים במעליות, ואז הולכים למכון כושר וסובלים. למה? הרי אפשר לעשות פעילות ולשרוף אנרגיה לכל אורך היום".

     

    מאות תזונאים ורופאים, שזהו תחום עיסוקם, מרצים על תזונה וחיים בריאים. למה שנקשיב דווקא לך?

    "אני יודע שהרבה אנשים מרימים גבה ושואלים 'מי שמך לדבר על בריאות?', אבל אני מאמין, שהניסיון שלי שווה יותר מכל המאמרים התיאורטיים שנכתבו על זה. פתרונות יש בשפע, יש אלף דיאטות ואלף אימונים טרנדיים, תפתחי את האינטרנט ותקרסי מרוב מידע, אבל רוב האנשים נופלים ביכולת שלהם ליישם את זה, ולהכניס את זה לשגרת החיים המטורפת. אני יודע איך לעשות את זה".

     

    מתסכל אותך שעם כל הרזומה המפואר, בסוף מכירים אותך בתור "החבר של הראל סקעת"?

    "לא ממש. אני לא נתקל בהרבה לקוחות שאומרים לי 'אה, אתה בן הזוג של הראל סקעת'. זה יותר עניין של התקשורת. אף אחד לא יבוא לעסק שלי בגלל שאני בן הזוג של הראל סקעת".

     

    זו שאלה שמעליבה אותך?

    "לא, אבל זו שאלה מיותרת. כמו שאני אח של, או הבן של, אני גם בן זוג של. אני גאה בכל אחד מהשיוכים שלי, והכי גאה בהראל".

     

     (צילום: איתן טל)

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד