10 נשות עסקים מגלות איך הופכים לסיפור הצלחה

מתי הן החליטו שזה המקצוע שלהן לחיים? מה העצה הכי טובה שהן מעניקות ללקוחות? ואיך זה לעבוד עם חברה טובה או עם בת משפחה?

נשות העסקים שמגלות מגלות איך הופכים לסיפור הצלחה (צילום: אמיר יהל)
נשות העסקים שמגלות מגלות איך הופכים לסיפור הצלחה (צילום: אמיר יהל)

מיכל שמש-ענו

מנטורית ליחסים וזוגיות

הרגע שבו הבנת שזה המקצוע שלך לחיים?

“זה היה תהליך, לא רגע. לאחר שנים בתפקידי ניהול בכירים, ובעקבות תהליכים שעברתי בעצמי, בחרתי לעשות שינוי ופניתי לתחום האימון. באופן טבעי, התחלתי באימון בכירים, במהרה הרגשתי שהלב והשליחות האמיתית שלי מצויים בתחום הזוגיות, שהוא למעשה ה-מסע המשמעותי של חיי”.

מה ייחודי בעסק שהקמת?

“אני מאמינה שזוגיות טובה ומספקת אפשרית ומגיעה לכל מי שרוצה בכך. מצד שני, מניסיוני האישי והמקצועי, זה לא קורה מעצמו. לזוגיות נחוצים שניים, עם זאת בעיניי יש לנשים את היכולת הטבעית להוביל אותה ולכן פיתחתי מודלים ייחודיים למקרים שבהם רק האישה מגיעה לייעוץ.

בעבודתי אני מתמקדת בתחנות השונות של הזוגיות: ממציאתה ובנייתה, דרך המשברים, וגם, כשהכל בסדר, בטיפוח הקשר”.

מה הרגע שגורם לך אושר וסיפוק בעבודה?

“יש בי התרגשות גדולה ברגעים שבהם אנשים מגלים על עצמם משהו שמאפשר להם פריצת דרך ביחסים. זהו הרגע שבו הגרף משנה את הזווית".

איזה טיפ את נוהגת לתת ללקוחות שלך?

“רק כאשר את אוהבת, מקבלת ומעריכה את עצמך באופן שלם ואותנטי, תהיי מסוגלת לחוות אהבה שלמה ואינטימית עם מישהו אחר”.

מה תייעצי לאישה שחולמת על שינוי בקריירה?

“התמקדי במה שאת טובה ואוהבת, בכל השאר - היעזרי באחרים”.

לאתר

 

מיכל שמש-ענו (צילום: אמיר יהל)
  מיכל שמש-ענו (צילום: אמיר יהל)

   

  תמי חיון ורונית ים

  שותפות בסטודיו "אמן workshop" לעיצוב תכשיטים, אופנה ולייף סטייל

  הרגע שבו הבנתן שזה המקצוע שלכן לחיים?

  תמי: “באתי מבית שוחר אמנות ונמשכתי ליצירה מגיל צעיר. בגיל 16, עם תחילת לימודיי בבית הספר ויצ”ו בחיפה, קיבלתי כלים והשראה ליצירותיי במשך השנים”.

  רונית: “עשיתי דרך ארוכה בתחומים שונים ומגוונים, אך תמיד הים היה מקור המשיכה העיקרי שלי. משם התפרצה ההשראה והיצירה. הבנתי שזהו ייעודי האמיתי”.

  מה ייחודי בעסק שהקמתן?

  “כשהלקוחות מגיעים ל’אמן’ הם לא מגיעים רק עבור הקנייה אלא נמשכים לאווירה ולמקום, ונשארים כדי לשתות קפה, לספר סיפור, או לחלוק חוויה. חברויות רבות ומגוונות נוצרו בסטודיו במהלך השנים. בנוסף, הסטודיו של ‘אמן’ משמש השראה לחופש, לתרבות, אהבה לים, ולסגנונות אינסופיים. השילוב בין חומרים טבעיים למתכות יקרות כמו כסף, זהב ויהלומים מחבר בינינו ובין הגשמת חלומו של הלקוח”. 

  מה הרגע שגורם לכן אושר וסיפוק בעבודה?

  “רגעי אושר וסיפוק בעבודה מגיעים מהצוות המופלא והמגובש שעובד בסטודיו. האווירה המשפחתית והשמחה היא שמחברת את כולנו יחד עם הלקוחות שלנו. אין סוף לסיפורים ולחוויות שיש לאנשים שעונדים ולובשים את ‘אמן’. מצחיק לומר אבל כבר רואים את המותג בכל העולם. הסמלים שלנו משאירים את חותמם בכל מקום, ומחברים אנשים המזהים אחד את השני כחברים ב’משפחת אמן’”.

  מה תייעצו לאישה שחולמת על שינוי בקריירה?

  “תמצאי את מה שאת אוהבת והכי טובה בו, קחי אוויר וצאי לדרך”.

  מה מיוחד בחיבור ביניכן?

  “לפני שש שנים, בערב ראש השנה, נוצר מפגש אצל רונית בבית, ששינה את חיינו, מי שאנחנו, מי שהיינו, ומי שנהיה. הבנו שאנחנו משדרות על אותו הגל, חולמות את אותם הדברים והולכות באותו שביל של החיים. העסק מבחינתנו הוא הגשמת חלום – חלום שאין לו סוף. התחלנו לעבוד בשיתוף פעולה כמעצבות ויוצרות. החלום המשיך להתגשם על ידי הקמת קו לייף סטייל בשם Ocean Spirit. קו זה נוגע במראה, באווירה, בבית, בגינה ובריח. כך נולד המותג ‘אמן’”.

  לאתר

   

  תמי חיון ורונית ים (צילום: אמיר יהל)
   תמי חיון ורונית ים(צילום: אמיר יהל)

    

   רומי הוניג

   בעלת משרד ושותפה בחברת עורכי דין לביא & הוניג

   הרגע שבו הבנת שזה המקצוע שלך לחיים?

   “ההבנה הגיעה בדיעבד. היו לי תוכניות ללמוד ארכיטקטורה, ובזמן שהתכוננתי למבחני הקבלה נפצעתי בתאונה. לא רציתי לחכות שנה נוספת ונרשמתי במקום זאת ללימודי משפטים. הלימודים היו מרתקים, והחלטתי להמשיך במסלול שאליו ניתבו אותי החיים. כשהתחלתי לנהל תיקים עבור הלקוחות שלי ולנצח עבורם, זכיתי לראות את האושר בעיניהם. אז הבנתי שזה הייעוד שלי בחיים”.

   מה ייחודי בעסק שהקמת?

   “המשרד נחשב כמשרד בוטיק המתמחה בתביעות מול המוסד לביטוח לאומי ומימוש זכויות מול גופים נוספים. יש לי שותף – רז לביא. אנחנו עובדים ביחד מאז שנת 2003, ושיתוף הפעולה בינינו נדיר ומיוחד והוליד שותפות נפלאה. במהלך השנים, והודות לאהבה משותפת שלנו למקצוע ולתחום, פיתחנו עבודה סינרגטית שבה כל אחד עושה שימוש בחוזקות שלו והכל לטובת הצלחת לקוחותינו”.

   מה הרגע שגורם לך אושר וסיפוק בעבודה?

   “אני אוהבת את עבודתי בכל לבי. יש בי תחושה של שליחות. לכן, אין רגע יותר מאושר ומלא בסיפוק מאשר לזכות עבור לקוח שלא הצליח להתמודד עם הביורוקרטיה ועם המערכת. מתוך אמונה שעשייה תוביל לשינוי אני גם פעילה בלשכת עורכי הדין בכל מה שקשור לקידום חקיקה בכנסת לטובת זכויות הנכים. מדובר ברובד נוסף לעיסוקי, שממלא אותי בסיפוק ובמוטיבציה להמשיך ולעשות”.

   איזה טיפ את נוהגת לתת ללקוחות שלך?

   “אני מבקשת מהם לתת לי את כל המידע והמסמכים – אני אחליט מה רלוונטי. בצאתם את דלת המשרד אני מבקשת להשאיר גם את המעמסה הנפשית – אני אלחם עבורם”.

   מה תייעצי לאישה שחולמת על שינוי בקריירה?

   “תמיד אפשר למצוא תירוצים ל’למה לא’. עשי את מה שאת אוהבת ותאמיני בעצמך”. 

   לאתר

    

   רומי הוניג (צילום: אמיר יהל)
    רומי הוניג(צילום: אמיר יהל)

     

    מלני קינן ומיקי יגור

    בעלות משרד לאדריכלות פנים ועיצוב MM2Design

    הרגע שבו הבנתן שזה המקצוע שלכן לחיים?

    מלני: "נולדתי וגדלתי באנגליה. אבא שלי הוא אמן שאוהב לאסוף ריהוט ישן ולשפץ. קיבלתי המון השראה ממנו והתאהבתי בתחום".

    מיקי: "בעקבות שינויים שעברתי ורגע לפני גיל 40 הגשמתי חלום. תמיד סבבתי סביב מקצוע האדריכלות וקיוויתי לעבור לצד הצבעוני והיצירתי של הפרויקטים. האושר והסיפוק שהרגשתי בסיום הפרויקט הראשון גרמו לי להבין שזה המקצוע בשבילי, זהו הייעוד שלי בחיים".

    מה ייחודי בעסק שהקמתן?

    "יש לנו ניסיון של יותר מ-18 שנה במקצוע. לקחת את הלקוח מהמקום ה'תקוע', מהחושך, ולהוציא אותו לאור. אנחנו מכניסות אופטימיות וחדוות עשייה לתהליך כולו".

    מה הרגע שגורם לכן אושר וסיפוק בעבודה?

    "ברגע שאוהבים את מה שעושים כיף לקום בבוקר עם חיוך על הפנים וציפייה לעבודה. כל פרויקט גורם לנו אושר גדול".

    מה תייעצו לאישה שחולמת על שינוי בקריירה?

    "האמיני בעצמך וביכולות שלך! כל יום שעובר לא חוזר, ואין סיפוק גדול מלקום בבוקר ולעשות רק מה שאת אוהבת וזה אפשרי!".

    מה מיוחד בחיבור ביניכן?

    "נשמה גדולה אחת, הבנה וזריזות מחשבתית, טעם משובח, כימיה ופרגון אמיתי בין שתינו.

    האנרגיה שלנו, השותפות השלמה והמלאה בינינו וההסתכלות החיובית גורמות ללקוח להשתחרר מחששות, תסכולים וחרדות מיותרים".

    לאתר

     

    מלני קינן ומיקי יגור (צילום: אמיר יהל)
     מלני קינן ומיקי יגור(צילום: אמיר יהל)
      

      

     רותם שרביט-מרדכי ודנה מרדכי

     אחיות, מעצבות ובעלות המותג Private Closet Milano

     הרגע שבו הבנתן שזה המקצוע שלכן לחיים?

     רותם: “מאז ומעולם אהבתי אופנה וידעתי שאעסוק בתחום. אחרי חמש שנים במילאנו וסיום לימודים בבית הספר הגבוה לאופנה ‘מרנגוני’, הרגשתי שאני יוצאת לדרך המשמעותית והמרגשת שחלמתי עליה”.

     דנה: “אני בוגרת תואר LL.B במשפטים וחברה בלשכת עורכי הדין משנת 2012. מאז ההתמחות לא עסקתי במקצוע עריכת הדין אך עסקתי בתחומי משנה. כשרותם חזרה לארץ, הבנו מהר כי הקשר והאהבה שלנו אחת לשנייה ולאופנה הוא כוח עצום. בשיחה ארוכה לתוך הלילה, אחרי ארוחת שישי, השלמנו משפטים אחת של השנייה ורקמנו יחד את החלום - מותג אופנה שלנו”.

     מה ייחודי בעסק שהקמתן?

     “הקמנו בית אופנה בעל ניחוח איטלקי ובעיצוב וייצור ישראלי המציע קולקציות קפסולה ייחודיות במידות 44-34 ובסגנון אלגנטי וקלאסי. ‘פרייבט קלוזט מילאנו’ נותן מענה לנשים רבות בארץ המחפשות מראה עדכני, מודע לעצמו, מחמיא ומיטיב עם מבנה הגוף, נשים שחוגגות את הגוף שלהן וחיות אופנה”.

     מה הרגע שגורם לכן אושר וסיפוק בעבודה?

     רותם: “הרגע הזה שאני מבינה שאני חלק משמעותי בחוויות בלתי נשכחות של הלקוחות שלנו. אני מרגישה שאני עוטפת אותן, בעזרת הפריטים, באהבה, סטייל וביטחון”.

     מה תייעצו לאישה שחולמת על שינוי בקריירה?

     דנה: “אני מאמינה שלבחור בדרך שהלב מורה לך זה חשוב. אך לא פחות חשוב, לבחור בדרך הזאת כשמקבלים החלטה להשקיע בה את כל כולך ולעשות את זה על הצד הטוב ביותר”.

     מה מיוחד בחיבור ביניכן?

     “אנחנו קודם כל אחיות. זה מלווה אותנו בכל רגע ביום, בכל החלטה עסקית ומשפחתית, בדרך שבחרנו להקים את העסק המשותף שלנו ולנווט בו. מעבר לכך אנחנו משלימות אחת את השנייה. אנחנו מנצחות יחד על תהליך העיצוב ועל יצירת הקולקציה מראשיתם ועד סופם. רותם מביאה את הידע והמקצועיות, את הניחוח של איטליה והסטייל האירופי, ודנה עושה את ההתאמות לקהל היעד שלנו. בניהול העסק, דנה היא האסטרטגית, היא מובילה את המהלכים השיווקיים ואת המיזמים העסקיים. אך גם לזה רותם שותפה. אין פגישה חשובה שאנחנו לא מגיעות אליה יחד”.

     לאתר

      

     רותם שרביט-מרדכי ודנה מרדכי (צילום: אמיר יהל)
      רותם שרביט-מרדכי ודנה מרדכי (צילום: אמיר יהל)

       

      רותם אוסנברג

      מאמנת כושר ותזונה לנשים במעגלי חיים ומנחת סדנאות 

      הרגע שבו הבנת שזה המקצוע שלך לחיים?

      “אני בעלת תואר ראשון ושני בהנדסת תעשייה וניהול, ובמשך כעשר שנים עסקתי בתחום ההשכלה שלי. “לפני כחמש שנים ירדתי יותר מ-30 קילוגרם ממשקלי וסיגלתי לי אורח חיים בריא הכולל שגרת אימונים ותזונה מאוזנת. בתהליך אימוני שנמשך כשנה, עברתי שינוי עמוק במודעות הפנימית שלי והחלטתי לעזוב את מקום עבודתי ולהתמקצע בעולם הפעילות הגופנית המותאמת לגוף הנשי במחזור החיים ואימוני התזונה. היום, לאחר למידה עמוקה של התחום ועבודה עם אינספור נשים, ברור לי שזהו הייעוד של חיי”.

      מה ייחודי בעסק שהקמת?

      העסק נותן מענה שלם לנשים המבקשות לעשות שינוי בריא הכולל אימוני כושר, אימוני תזונה ושינוי מחשבתי. המענה הניתן מותאם באופן מקצועי ואישי לגיל ולצרכים הספציפיים של כל אישה בליווי צמוד, מכיל ובגובה העיניים”.

      מה הרגע שגורם לך אושר וסיפוק בעבודה?

      “אני מאמינה גדולה בשילוב ההרמוני בין נשיות לעוצמה ומאמינה שבכל אחת מאיתנו קיימות עוצמות שצריך רק למצוא את הדרך להוציאן החוצה ולגייס אותן לטובת פעולות המקדמות אותנו ותורמות לנו. את הסיפוק הגדול ביותר שלי אני שואבת מלקחת חלק בתהליכים כאלה ולצפות בתוצאות הנפלאות שלהן”.

      איזה טיפ את נוהגת לתת ללקוחות שלך?

      “תרגלו אהבה עצמית! כשיוצאים לתהליך מתוך אהבה עצמית, הוא משיג את מטרותיו באופן המדויק לנו ביותר ותוצאותיו נשמרות לאורך זמן”.

      מה תייעצי לאישה שחולמת על שינוי בקריירה?

      “לא כל הקצוות בראשך חייבות להיסגר לפני שאת עושה את הצעד. אם יש לך תשוקה אמיתית, לכי אחריה, קפצי למים. כל השאר ייפול למקומו הנכון”.

      לפייסבוק

       

      רותם אוסנברג (צילום: אמיר יהל)
       רותם אוסנברג(צילום: אמיר יהל)

        

       ליאורה ברזני

       סטייליסטית אישית

       הרגע שבו הבנת שזה המקצוע שלך לחיים?

       “שירתתי 28 שנים בצה”ל כקצינה בתחום משאבי האנוש. אחרי שנים במסגרת שבה קוד הלבוש מחייב ונוקשה, עם פרישתי חיברתי בין האהבות שלי לאופנה ולאנשים והחלטתי לבטא את החופש שלי בלבוש ולייצר סגנון משלי עם הרבה צבעים. נרשמתי לקורס סטיילינג אישי בשנקר ובמהלכו הבנתי שזה הייעוד שלי. המשכתי את הלימודים במסגרת 'סטייל גורו' כדי להתמקצע יותר והתחלתי לעבוד כסטייליסטית אישית”.

       מה ייחודי בעסק שהקמת?

       “אני מביאה את עצמי, העסק הוא מי ומה שאני. אני מכירה את כל העולמות, מהאפור הנוקשה האחיד חסר הגוון ועד עולם הסטייל, הצבע, הביטוי האישי והביטוי לחופש. אני מחוברת ומתחברת לנשים, קשובה לצרכים ויודעת לגרום לאישה להרגיש טוב עם עצמה ועם מה שהיא משדרת”.

       מה הרגע שגורם לך אושר וסיפוק בעבודה?

       “כשלקוחה מרוצה ממה שהיא רואה, שהיא אוהבת את מי שהיא ונהנית להסתכל על עצמה במראה”.

       איזה טיפ את נוהגת לתת ללקוחות שלך?

       “לנו, הנשים, יש נטייה לעסוק בחלקים שאנחנו פחות אוהבות בגוף שלנו, ואני אומרת, תתמקדי במה שאת אוהבת ותבליטי אותו. והכי חשוב תחייכי והרבה”.

       מה תייעצי לאישה שחולמת על שינוי בקריירה?

       “לכי על זה, תגשימי את החלום. אף פעם לא מאוחר. החיים הם כאן ועכשיו וצריך לעשות מה שאוהבים, בלי לחשוש”.

       לפייסבוק

        

       ליאורה ברזני (צילום: אמיר יהל)
        ליאורה ברזני(צילום: אמיר יהל)

         

         

        לורי גייזלר

        עו"ד ומגשרת, בעלת משרד המתמחה בדיני משפחה ומעמד אישי

        הרגע שבו הבנת שזה המקצוע שלך לחיים?

        “מאז ומעולם ידעתי שאני רוצה לעסוק בעריכת דין, והיה לי ברור שתחום ההתמחות שלי ישלב רגש, אנושיות, פסיכולוגיה וצדק. בתחום המעמד האישי מצאתי את כל האלמנטים האלה, שהם חלק בלתי נפרד מהאישיות שלי. אני סבורה שעורך דין העוסק בתחום שלנו לא יכול להצליח ללא התכונות האלה, מכיוון שמדובר בטיפול בתיקים משפטיים של משפחות המצויות בשעת משבר ויש לתת להן מענה גם ברובד המשפטי אבל גם באמצעות תמיכה פסיכולוגית ורגשית”.

        מה ייחודי בעסק שהקמת?

        “דבר ראשון לראות את טובת הלקוח. עבורי הלקוח הוא לא עוד תיק, הוא עולם שצריך להתייחס למורכבות הספציפית שלו ותמיד לוודא שהוא מקבל את המענה והעצה הנכונה בעיקר אם הוא מונע משיקולים רגשיים. התפקיד שלי ושל צוות המשרד הוא לדעת להבחין בין מצבים המצריכים ניתוק מן הרגש לטובת השגת האינטרסים והמטרות שישרתו את הלקוח על הצד הטוב ביותר“.

        מה הרגע שגורם לך אושר וסיפוק בעבודה?

        “אושר וסיפוק הם חלק בלתי נפרד מהצלחות, וכשאני משיגה עבור הלקוחות שלי תוצאות וזוכה לראות את החיוך על פניהם, אין מאושרת ממני. תחושת הסיפוק אדירה שכן מדובר בתהליכים שמהווים השפעה לאורך כל חייהם. זו זכות גדולה ללוות את לקוחותיי ולראות את השינוי וההתפתחות האישית שנוצרת בהם כתוצאה מהתמודדות עם משבר שממנו, בסופו של יום, הם יוצאים מחוזקים”.

        מה תייעצי לאישה שחולמת על שינוי בקריירה?

        “אני נוהגת להעסיק במשרדי מתמחים ומתמחות שהחליטו בשלב מאוחר בחייהם לעשות שינוי ולהגשים חלום. אני מאמינה שכל אדם שקיימת בו תשוקה, יצליח. אני מאמינה גם בעבודה קשה ובעשייה על הצד הטוב ביותר ומכל הלב. אין קיצורי דרך. זו דרכי, והיא שהביאה אותי להפוך לאחד מהמשרדים המובילים בתחום המעמד האישי”.

        לאתר

         

         

        לורי גייזלר (צילום: אמיר יהל)
         לורי גייזלר(צילום: אמיר יהל)

          

         קורין שפירא ובטי קומרן

         אחיות ובעלות סטודיו לעיצוב וילונות

         הרגע שבו הבנתן שזה המקצוע שלכן לחיים?

         קורין: “שתינו בתחום הטקסטיל מגיל הנעורים. כשסיימתי לימודי תואר שני הבנתי שזה הדבר שהכי מושך ומעניין אותי והתחלתי לפתח את הפלטפורמה העסקית של אבי (יבוא ושיווק בדים) לכיוון עיצוב וילונות”.

         בטי: “ממש מגיל ינקות הייתי מוקפת בבדים. אפילו בנותיי גדלות לתוך זה ורואות את עצמן מעצבות. בגיל צעיר נכנסתי לעסק המשפחתי לסייע לאבי ואחותי, וכשגיליתי את כמות האהבה המתקבלת מלקוחותינו, הבנתי שאני במקום הנכון”.

         מה ייחודי בעסק שהקמתן?

         “אנחנו מתמקדות בעשייה מתוך דיוק והנאה ולא מודאגות מהרווח הכספי שיתקבל ממנה. בשבילנו כל וילון שיוצא מהסטודיו הוא יצירת אמנות, ואנחנו מתייחסות לכל הזמנה בשיא הרצינות. גם כשהעסק גדל אנחנו עדיין מתייחסות לכל לקוח כאילו הוא חלק מהמשפחה ומרגישות שהיחס הזה חוזר אלינו”.

         מה הרגע שגורם לכן אושר וסיפוק בעבודה?

         “כשאנחנו מקבלות טלפון מלקוחות בזמן שמרכיבים בביתם וילונות והם ממש מאושרים מהתוצאה ואומרים: ‘אתן לא מאמינות איך זה שינה את הבית!’, משימתנו הושגה”.

         מה תייעצו לאישה שחולמת על שינוי בקריירה?

         “לעולם לא להישאר במקום שלא טוב לך בו. צריך לחשוב בצורה חיובית ולדעת שחריצות ודבקות במטרה, לצד עיסוק במשהו שעושה לך טוב, הם הדרך הטובה ביותר להצלחה”.

         מה מיוחד בחיבור ביניכן?

         “מכיוון שאנחנו אחיות, אנחנו יכולות להיות כנות לגמרי אחת עם השנייה. לכל אחת מאיתנו יש לקוחות משלה, אבל בהרבה מקרים אנחנו מתייעצות ומפרות זו את זו, וגם נעזרות זו בזו. אנחנו גם משתדלות להיצמד לצדדים החזקים שלנו – קורין באדמיניסטרציה וניהול שוטף ובטי באירועים חברתיים ומפגשי מעצבים”. 

         לאתר

          

         קורין שפירא ובטי קומרן (צילום: אמיר יהל)
          קורין שפירא ובטי קומרן(צילום: אמיר יהל)

           

           

          • סטיילינג: הילה ג'רבי הפקה: מיטל פרידמן

           

           

           

           
          הצג:
          אזהרה:
          פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד