"הגבות של הישראליות כהות מדי, ול-90 אחוז מהן אין קו גבות טוב"

גורו הגבות של צרפת, פלורנס טמים, מגיעה להציל את בנות ישראל מקעקועי גבות ("מכוערים!") ושאר תאונות פינצטה. רק אל תבקשו ממנה לעשות קארה דלווין

צילום: יח"צ
"לא יכולתי לדמיין שהבנות היפות פה יאהבו קעקועים מכוערים״. פלורנס טמים (צילום: בן אומנסקי)
"לא יכולתי לדמיין שהבנות היפות פה יאהבו קעקועים מכוערים״. פלורנס טמים (צילום: בן אומנסקי)

אומרים שהחיים והמוות ביד הלשון. זה נכון, אך רבות מאיתנו מכירות משפט מדויק יותר: החיים והמוות ביד הפינצטה, זו שמונחת בין אצבעותיה של מורטת הגבות. כולנו היינו שם, במקרה המצער ההוא שבו נשכבנו על מיטת המורטת ולחשנו לעברה ״תעשי לי מירי בוהדנה״. והיא עשתה, ובמשך שנה הסתובבנו בעולם כשהבעת פליאה פיקטיבית מרוחה על פנינו ועצב גדול בלִבנו. במציאות שבה שערות סוררות צומחות השכם והערב במקומות לא רצויים, קצב צמיחת הגבות מזכיר את קצב הליכתם של בני ישראל במדבר בדרך לארץ המובטחת. מי אמרה שלאלוהים אין חוש הומור?

 

ובכן, חברות, הגיעה העת לשים את מערכת היחסים המורכבת שלנו עם הגבות על השולחן, או יותר נכון על מיטת הטיפולים בנווה צדק, שם נפתח בחודש שעבר סניף ראשון לרשת הצרפתית המצליחה לעיצוב גבות וריסים - "לה בודואר". אם חשבנו תחילה שמדובר בעוד טרנד נחמד סטייל המניקור־פדיקור אקספרס, ביקור אצל פלורנס טמים, 48, גורו ביוטי בצרפת והאמזונה שעומדת מאחורי תריסר סניפים של הבוטיק היוקרתי ברחבי ארץ הבאגט, העיף לנו את הריס. ולא רק לנו: טמים הפכה לאישה שאחראית על המבט של מיטב

"היום כל הנשים רוצות גבות טבעיות עם נוכחות וכמה שפחות עיצוב. יש בנות עם גבות דקות שרוצות גבות כמו של קארה דלווין ואני מסבירה להן שזה בלתי אפשרי"

הפאשניסטות בפריז, עם שיטת עיצוב גבות שפיתחה לאחר שהבינה שגבות המעוצבות מתוך חוסר הבנה של מבנה העיניים והפנים יוצרות מפגע אנושי מחריד.

 

השיטה כוללת ציור של מסגרת הגבה הרצויה בטרם מתחילה פעולת המריטה, ואז בתהליך שנקרא "מיקרופיגמנטציה" – הדגשת תווי פנים בשיטה טבעית שאינה איפור קבוע סטנדרטי, עושים מילוי של הגבה על שטחיה החסרים בנקודות בשלושה גוונים שונים, מה שיוצר הצללה טבעית (בניגוד גמור לשיטת קיעקוע הגבות המקובלת, שבה המקעקעת יוצרת קווים המדמים שערה, והתוצאה הסופית שמתקבלת תאפשר לכן ללכת למכור שטיחים בשוקי רחוב במקסיקו).  שיטה זו דיסקרטית יותר מהאיפור הקבוע המסורתי, ואפילו משיטת השערה הידועה, שכן היא מאפשרת תוצאה טבעית שאינה נראית כמו ציור.

 

 

מדובר בשיטה שאינה פרמננטית, ובשונה מקעקועי הגבות הפופולריים מחזיקה חצי שנה בלבד. ״כשהחלטתי לפתוח סניף ראשון בתל אביב, אמרו לי שהבנות פה אוהבות קעקועי גבות מאוד חזקים, בניגוד לטבעיים שאני עושה. אבל הקטע שלי הוא, שאני לא מקשיבה לאף אחד, אני הולכת עם האינטואיציה שלי. לא יכולתי לדמיין שהבנות היפות פה יאהבו קעקועים מכוערים״, מספרת טמים לאחר שעיצבה לי את גבות חלומותיי (גילוי נאות - מעולם לא רציתי מילוי גבות מחשש שאבהיל את החברים שעוד נותרו לי, אך ברגע שהגורו נגעה בהן התמסרתי כגרופית). ״ראיתי שיש פה צורך, כמו הצורך שהיה בפריז. כשהגעתי לפה הבנתי שהישראליות לא באמת אוהבות את הקעקועים הכהים שעושים לגבות, אבל לא היו להן אופציות אחרות״.

 

אז החלטת לייבא לפה קונספט צרפתי?

״זה קונספט צרפתי, אבל לא רציתי לייעד אותו פה לצרפתיות אלא לישראליות. בגלל זה בחרתי לעבוד עם צוות ישראלי ולא צרפתי, אני רוצה להשפיע על הלייף־סטייל הישראלי. יופי הוא עניין בינלאומי, אין חוקים לישראל בנפרד ולצרפת בנפרד. נשים שמודעות לאופנה

״כשהחלטתי לפתוח סניף ראשון בתל אביב, אמרו לי שהבנות פה אוהבות קעקועי גבות מאוד חזקים, בניגוד לטבעיים שאני עושה. אבל הקטע שלי הוא, שאני לא מקשיבה לאף אחד. לא יכולתי לדמיין שהבנות היפות פה יאהבו קעקועים מכוערים״

מסתכלות על מה שקורה בעולם, אצל הכוכבות. כולן רוצות את אותו הדבר. הרשתות החברתיות חושפות את כולן לטרנדים, זה לא נכון להגיד שהצרפתיות יודעות משהו שהישראליות לא״.

 

כאמור, את ״לה בודואר״ פתחה כאן טמים לאחר שחנכה 12 סניפים ברחבי צרפת, ויש עוד שלושה סניפים צרפתיים בדרך ודיבור על פתיחת סניפים בבריטניה ובלוס אנג׳לס. ההחלטה לפתוח סניף דווקא בישראל אינה מקרית: פלורנס התחתנה לפני 16 שנים עם ויקטור טמים, יהודי צרפתי, ולפני 12 שנים החליטה להתגייר ולהתחתן איתו שוב, הפעם בפורמט דתי. ״אני מאוד אוהבת את ישראל ואף שוקלת לעשות עלייה. אומרים שקשה פה, אבל אני כל כך נהנית בכל פעם שאני באה לביקור, שממש מדגדג לי לעבור לגור פה״.

 

מה חשבת על הגבות של הישראליות?

״הגבות של הישראליות הן לטעמי כהות מדי. יש פה פחות מודעות. אף אחד בארץ לא חשב שאפשר לפתוח מקום ייעודי לתחום הזה, אבל זו נישה שמעניינת נשים רבות. בשנת 2015, למשל, הטרנד שהכי חיפשו בגוגל הוא גבות. גבות זה דבר מורכב, אסור לטעות שם. זה פיסול בשיער, זה עניין של מילימטרים, צריך להיות מאוד מדויקים. אחרי מחקר רב הבנתי שלפני שמעצבים צריך לצייר, צריך להבין מה הקו שלך. ל־90 אחוז מהנשים אין קו גבות טוב״.

 

"גבות זה ביטחון עצמי. בכוחן לגרום לך להיראות חכמה, טיפשה, צעירה, מבוגרת, שמחה, עצובה" (צילום: Gettyimages)
  "גבות זה ביטחון עצמי. בכוחן לגרום לך להיראות חכמה, טיפשה, צעירה, מבוגרת, שמחה, עצובה"(צילום: Gettyimages)

   

  "גבה טובה שווה יותר מאלף מילים"

  תנו לנו לספר לכן משהו על טמים: מדובר באישה שלא יכולה להסתובב ברחובות פריז מבלי שנשים יבקשו ממנה סלפי. זה קרה לנגד עיניי גם ברחוב שבזי עת יצאנו מהסניף. ״פלורנס!״, צעקו כמה צרפתיות חובבות שמש ישראלית כשהבינו כי האישה שיודעת מה טוב למבט חולפת מול עיניהן. ״כשהתחלתי לעצב גבות חברותיי צחקו עליי״, היא מודה. ״עד אז הייתי ביזנס וומן, אשת יחסי ציבור, ופתאום נהייתי מעצבת גבות. אפילו הבנק סירב לתת לי הלוואה בשביל לפתוח מקום, אז חברה עם חנות משקפיים הציעה לי להציב בחנות כיסא ולעצב גבות ללקוחות. באיזשהו שלב היא אמרה ׳באות יותר לקוחות לגבות שלך מאשר למשקפיים שלי׳. אז פתחתי פרופיל בפייסבוק, זה התגלגל לאתר, ואז פתחתי את סלון היופי הראשון שלי ברובע ה־16 בפריז. אני טובה בציור, עשיתי את מה שאני יודעת. ציירתי לפני שהתחלתי למרוט״.

   

  איך את מסבירה את ההיסטריה הזו סביבך וסביב הגבות?

  ״גבות זה לא רק גבות. גבות זה ביטחון עצמי. בכוחן לגרום לך להיראות חכמה, טיפשה, צעירה, מבוגרת, שמחה, עצובה. גבות מדברות, גבה טובה שווה יותר מאלף מילים!״.

   

  מה נשים רוצות מהגבות שלהן?

  "היום כל הנשים רוצות גבות טבעיות עם נוכחות וכמה שפחות עיצוב", מסבירה טמים. "יש בנות עם גבות דקות שרוצות גבות כמו של קארה דלווין ואני מסבירה להן שזה בלתי אפשרי". טמים ממליצה להתאים את הגבות לכל שלב בחייך:

  • בשנות ה־20: "אני צריכה לשכנע כל מי שרוצה גבות מלאות לא ליצור מראה מאופר מדי. אני עוצרת נשים משוגעות מלעשות טעויות, וקשה לעצור נשים צעירות. הן לא תמיד מבינות את הפער בין הפנטזיה למציאות".
  • בשנות ה־30: "אלה שנים שבהן נשים כבר עשו טעויות עם גבות, יש להן ניסיון והן רוצות לשחזר קו יפה. זה שלב מעולה למיקרופיגמנטציה (פעולת המילוי) כי זה יאפשר לגבה לצמוח באיטיות ולהשתקם. נשים בגילים אלה רוצות מראה מורם יותר. מייגן פוקס, קים קרדשיאן סטייל. אלה גילים שבהם הן כבר לא בפנטזיה, הן מכירות את עצמן״.
  • שנות ה־40 ומעלה: "פה כבר עושים אפקט שמרים את העין. הגבה מתחילה ליפול וההרמה נותנת אפקט של בוטוקס, בלי הקטע של ההבעה המופתעת. גם בגילים האלה הנשים רוצות גבות טבעיות, אף אחת כבר לא רוצה גבות דקיקות״.

   

    

  כולן רוצות קארה דלווין (צילום: Gettyimages)
   כולן רוצות קארה דלווין(צילום: Gettyimages)

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד