שלום כיתת יצירה: 27 דרכים לשדרג את הציוד לשנת הלימודים

  הורים ותלמידים יקרים, אנא הוציאו עטים, טושים, מחברות, תיקי אוכל וכל דבר אחר שמחשק לכם לעצב מחדש. גזרו, תפרו, ציירו ושמרו עד החופש הגדול הבא

  לי רותם

  |

  30.08.16 | 11:05

  מסתבכים עם עטיפת הספרים. יש לנו כמה טריקים עוקפי עטיפה (צילום: Shutterstock)
  מסתבכים עם עטיפת הספרים. יש לנו כמה טריקים עוקפי עטיפה (צילום: Shutterstock)

  תודו שחיכיתם לו כל הקיץ, ליום הראשון של הלימודים. בין אם אתם הורים או תלמידים - ציוד עם טאץ' אישי יכול לשדרג את חוויית השהייה בבית הספר ולהפוך אותה לקצת יותר נעימה. אז עם הבטחה כזו, לא תבדקו את אסופת הרעיונות הבאה?

   

   

  תיקים מתוקתקים

  לפני הכל, אין בית ספר בלי תיק גב. אמנם, בחנויות תוכלו למצוא תיקים מתיקים שונים, אבל כשהם יגיעו איתם לבית הספר  – הם יהיו בדיוק כמו כל התיקים של כל הילדים האחרים. הכינו להם תיק ייחודי רק להם, בצבעים והצורות שהם אוהבים, שהם ישמחו למלא בספרים ובעפרונות ולזרוק על הגב כל בוקר.

   

  1. אם לילדים שלכם יש חיבה מיוחדת לינשופים (ולמי אין בימים אלה) חסכו את כספכם החשוב ובמקום לקנות – תפרו להם תיק-ינשוף לפי מידותיהם.

   

   

    

  2. אם הגוזל שלכם הוא בעצם מפלצת, או חובב כאלה – שדרגו את תיק הגב שלו כך שיתאים לאישיות שלו.

    

   

  3. גם קלמרים יכולים להיות מפלצות זללניות, ושווה להתאים אחד כזה לכל מפלצת זללנית שגרה אצלכם בבית.

   

   

  A photo posted by Lia Griffith (@liagriffith) on

   

  תג לכל תיק

   

  אם הילדים מעדיפים את אותו תיק פוקימון שיש לכולם, הוסיפו להם תגי שם לתיק, כאלה שיהיה קשה להתבלבל איתם (או לקרוע בטעות).

   

  4. כמו ברוב היצירות הזריזות והחכמות, כדי לייצר את התגים הקלים והחמודים הבאים תזדקקו בעיקר לוואשי טייפ.

   

   

   

  5. אם אתם מעדיפים להדפיס במקום להדביק, תוכלו למצוא ברשת אינספור מדבקות להדפסה. עטפו אותן במדבקה שקופה, חוררו ואתם מסודרים.  נסו, למשל, את זו.

   

  6. התג הזה הוא בכל שפה שתבחרו ובכל דוגמה שתבחרו, כל מה שתזדקקו לו הוא דמיון ודיסקית כמו-צבאית ומשם היד נטויה.

   

   

  7. נסו פשוט לכתוב את השם בקוביות שבץ-נא שימנעו כל סוג של בלבול וגם יעזרו לחתני "שלום כיתה א'" ללמוד כמה דברים בסיסיים עוד לפני שהמורה נכנסת לכיתה.

   

   

   

  תיק אוכל למחשבה

  כבר דיברנו לא פעם על תיקי אוכל יצירתיים מעוררי תאבון, אבל אין זמן מושלם יותר לרענן את זיכרונכם מאשר שבוע לפני תחילת הלימודים. בין אם אתם מפנטזים על קופסת סנדוויצ'ים מפלסטיק ממוחזר, או אוהבים את האוכל שלכם בקופסת פח מפתיעה, נסו את הרעיון הבא:

   

  8. המסר הוא בלחם: הפיקו בקלות רבה"שקית" סנדוויץ' מחומר שניתן לכתוב עליו בגיר ותוכלו לשלוח את הילדים (או את עצמכם) ללימודים עם מסר חשוב על החיים, או שליף מבריק למבחן.

   

   

   

   

  מחזיקי מפתחות

   

  אם אתם שולחים את הילדים לבית הספר עם מפתח לבית, יש מאה אחוז סיכוי שהם יחזרו בלעדיו. צרפו להם מחזיק מפתחות ייחודי, שיעזור להם למצוא את המפתח בתחתית התיק, או בתחתית קופסת המציאות והאבידות בבית הספר.

   

  9. כל בר דעת יודע שנצנצים יעשו את העבודה גם בחדר חשוך. עם קצת דבק ואהבה תוכלו להפיק מחזיק מפתחות מנצנץ שאי אפשר לפספס:

   

   

   

  10. מחזיק מפתחות קצת יותר שמנמן וגדול, שאפשר למצוא גם בתוך תיק מלא ספרים. אנחנו חיבבנו את הינשופים, אבל תוכלו לחטט קצת ולמצוא דוגמאות גם לדובים, שפנים ושאר חיות היער:

   

  11. ואם אתם חושבים/חוששים שמישהו אחר עשוי למצוא את המפתחות האבודים, פשוט צרו מחזיק מפתחות מחתיכת עץ צבועה בצבע לוח-גיר, חברו אותו למפתח ורשמו את השם של הצאצא הסורר, או את הטלפון שלכם (או סתם נזיפה):

   

   

   

  סדר בבלאגן

   

  12. בימים כתיקונם שיעורי בית הם מאבק יומיומי שמוציא לכל הצדדים המעורבים את החשק לחיות. אז למה לא להפוך את פינת שיעורי הבית למקום קסום שהם ירצו לבלות בו? בין אם תהפכו את השולחן לפינת שיעורים או לפינת אמנות, שווה לעשות אותו צבעוני ומותאם לקליינט ככל הניתן.

   

   

  13. אם אתם לא זקוקים לקיר שלם מלא במדפים וכלי אחסון, אתם יכולים פשוט לתלות לוח שעם יפה, ולנעוץ תמונות, תזכורות ושאר ירקות. אם סתם שעם משעמם אתכם, עטפו אותו בכל בד שמשמח אתכם ויהיה לכם נעים להרים את העיניים מהספרים.

   

  14. ברגע שהלימודים מתחילים, צריך להחזיר את הסדר גם לחובות הבסיסיות בבית: צחצוח שיניים בבוקר, סידור המיטה, הכנת שיעורים, אחרת אתם תרדפו סביבם וסביב זמנכם כל השנה. צרו לוח גירים מסודר שיהיה כל כך חמוד עד שהילדים ירצו למלא את חובותיהם ולסמן את ההישג בעצמם.

   

   

   

  15. מחזיק עפרונות בקלסר הוא רעיון פשוט ואדיר שיבטיח שבכל קלסר תמיד יהיו לכם עפרון, עטים או כל כלי כתיבה אחר שאתם משתמשים בו באופן קבוע. כל מה שאתם זקוקים לו הוא וואשי טייפ וסכין יפני, וכמה דקות מהחיים.

   

   

   

   

  16. ואם בעפרונות עסקינן, הרי שצריך למצוא מקום להניח אותם כדי שתמיד יהיו מחודדים (כן, גם אם מדובר בכלל בעטים – כולם צריכים בית) השתמשו בג'ינס שסיים את העבודה על הישבן שלכם, וכרכו אותו סביב פחית שימורים נקיה או כלי זכוכית ממוחזר.

   

   

   

  17. ואם שעם דווקא לא משעמם אתכם, היצמדו למקורות ועטפו את כוס העפרונות בחומר טבעי ומרגיע.

   

  18. כשמוכרחים להניח את הסמאטרפון/טאבלט/לאפטופ ופשוט לכתוב בעפרון, לא עדיף שזה יהיה העפרון הכי מגניב שכתבתם בעזרתו מעולם? הצטיידו בעפרונות, נייר דבק, פטיש וחותמות אותיות ממתכת, והתחילו לשגר לעצמכם או לצאצאים את המסרים הכי חשובים. אם זה ארוך מדי, גם עפרון עם השם שלכם הוא להיט, ובוודאות יחזור איתכם הביתה.

   

   

  A photo posted by LAUREL PROW (@gohobostuff) on

   

  19. אם התגעגעתם לוואשי טייפ – אל. כרכו אותו סביב כל דבר שאתם אוהבים ויקר ללבכם, במיוחד העפרונות שלכם, והוא יעשה לכם שמח בלב גם במהלך השיעור המשעמם ביותר.

   

   

  סימן קריאה

   

  הבשורה הטובה: חוזרים לקרוא! הבשורה הרעה: הילדים שלכם יאבדו את מקומם בחוברות הלימוד והקריאה יותר פעמים מאשר הם ינסו לקום מהכסא מרוב שעמום. הפתרון: פנקו אותם בסימניות חדשות ומשמחות מכל הצבעים והמינים.

   

  20. מפלצות הקריאה: בהתאמה מוחלטת לתיק המפלצות והקלמר הזללן, גם הסימניות האלה, שמתיישבות על פינת הדף הן שובבות וצבעוניות.

   

   

   

  21. סימניות פונפון הן גם יפות, גם פרקטיות וגם יכולות להיות מאד מועילות להפגת מתחים. הילדים שלכם עלולים להתחיל לייצר כאלה במהלך השיעור במקום להקשיב למורה.

   

   

   

  22. ולבסוף, מניסיון כושל: כשלומדים למבחן מאוחר בלילה קורה שלא רק מפספסים את העמוד שאמורים להתמקד בו, אלא גם קוראים שוב ושוב את אותה שורה. סימניה עם חץ יכולה לעזור לכם למצוא בדיוק מה המילה שכבר קראתם 32 פעם כשאתם מנקרים על הדף. גאוני.

   

  נא לשפוט את הספר לפי כריכתו

   

  23. עטיפת ספרים ומחברות אולד סקול עלתה מדרגה והיום הספר המשעמם ביותר יכול להיות גם הפופולרי ביותר בתיק שלכם, אם תעטפו אותו נכון. בחרו בין נקודות מתוקות לכיס יעיל ויפה בהדרכה הבאה:

   

  24. אם יש לכם שעה קלה, צרו עטיפת מחברת מבד, והוסיפו לה כיס קטן. את העטיפה תוכלו להוריד ולהלביש על מחברת אחרת ובכיס תוכלו לשים פתק עם נושא המחברת או דגלונים.

   

  25. רעיון מדליק לכריכת מחברות ממנקי מקטרות צבעוניים. איך עושים את זה, ועוד כמה רעיונות מהממים לעטיפת מחברות:

   

   

  נכנסים לארון

   

  ולבסוף, אסור לשכוח להשקיע גם בלוקר/ארונית שמחכה בבית הספר. זה הבית שלכם מחוץ לבית, בו יגורו החפצים שלכם כל היום, וזו גם הפינה הקטנה שלכם שבה תוכלו לנשום רגע, להציץ בראי, להביט בתמונה משפחתית, או כל דבר שיזכיר לכם שיום הלימודים הזה לא ייארך לעד.

   

   26. מי שמביט בי – ראי הוא דבר חשוב בלוקר, אבל מקום עלול להיות בעיה – צרו שילוב של ראי ולוח גיר שתוכלו לכתוב עליו תזכורות בזמן שאתם קורצים לעצמכם בחיבה.

   

   

  27. מקום אחסון – לכאורה הלוקר אמור להיות מקום לאחסון ספרים וניירת, אבל למעשה הוא הופך לערימת בלאגן אחת גדולה די מהר. צרו שקיות חכמות שתוכלו להדביק בעזרת דבק או מגנט לצד הארון ויעזור לכם לעשות קצת סדר בבלאגן. כל מה שתזדקקו לו הוא שקיות יפות (זו לא סיבה לצאת לקניות! או שאולי כן?) ומגנט שתוכלו להדביק על גבן. בהצלחה!

   

   

   

   

   

   
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שלום כיתת יצירה: 27 דרכים לשדרג את הציוד לשנת הלימודים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד