מה עושים במקרה של אי-פוריות וצורך בפונדקאית או בתרומת ביצית?

קוראים לה “המחלה השקטה”, מחלת אי פוריות, שפוגעת בכ 15%- מכלל האוכלוסיה ואינה נראית לעין, אך מי שלוקה בה חש את הכאב הגדול של אי-יכולת להביא חיים חדשים לעולם

15 אחוז מהאוכלוסיה סובלים מאי-פוריות (צילום: Shutterstock)
15 אחוז מהאוכלוסיה סובלים מאי-פוריות (צילום: Shutterstock)

ב”מנור מדיקל” מציעים את הדרכים הנכונות ביותר לפתרון הבעיה ולהגשמת חלום ההורות. הכינו את החיתולים להביא חיים חדשים לעולם:

 

פונדקאות ותרומת ביצית מליגה אחרת פעמים זה פשוט לא הולך, גם כשמנסים תקופה ארוכה ונעזרים בשלל העצות, הרעיונות והדרכים. כולם מסביב הופכים להורים, ורק לכם זה לא מסתדר. חודש בחודשו, והתשובה ממשיכה להיות שלילית.

 

הגשמת חלום ההורות (צילום: Shutterstock)
  הגשמת חלום ההורות(צילום: Shutterstock)

   

  מה עושים?

  מתברר שמוקדם להרים ידיים וכדאי לדעת שקיימים פתרונות שונים לבעיה הכאובה הזאת. "ישראל נחשבת לאחת המדינות המובילות בתחום טיפולי הפוריות, מתוך הרצון הבסיסי להגביר את הילודה, ולשם כך מושקעים כספים רבים. אך לא כולם זוכים להיות הורים גם לאחר מסלול הטיפולים הראשוני. חלק מהלוקים במחלת האי פוריות נאלצים לעבור ל'שלב הבא' – שימוש בפונדקאית שתישא את העובר עבורם, או הליך של תרומת ביצית – ביצית של אישה אחרת שתופרה בזרע הבעל ותוחזר לרחם", מסביר עמי מנור, מבעלי "מנור מדיקל", חברה ישראלית שנחשבת למובילה בעולם בתחום הפונדקאות ותרומת

  ביצית. החברה הקימה רשת בינלאומית של מכונים רפואיים ברמה הגבוהה ביותר לטיפול בבעיית האי פוריות.

   

  מדובר בתהליך קשה ורגיש מכל הבחינות. בארץ ובעולם הוקמו חברות שרתמו את המצוקה האנושית העמוקה הזאת כדי לגרוף כספים אך לא תמיד עשו את הנדרש מתוך מקצועיות. "פעמים רבות הגיעו אלי זוגות שנכוו מטיפול של חברה אחרת וביקשו ממני לעזור להם לפתור את הפלונטרים שנוצרו בעקבות הטיפול הרשלני שקיבלו", הוא מספר, "ואני עשיתי תמיד כמיטב יכולתי כדי לסייע, כי אני מודע למצוקה הכבדה ולרגישות של המצב הזה".

   

  מה הופך את "מנור מדיקל" לחברה המובילה בעולם?

  "אנחנו לא מתווכים ולא סוכנים של פונדקאיות ושל תורמות ביציות", מבהיר מיד מנור. "אנו כיום הגוף היחיד בתחום הזה שמבצע בעצמו את כל התהליכים הנדרשים. כל הצוות הרפואי שלנו מורכב מרופאים ישראליים שהם מומחים מובילים בתחומם. הם מגיעים לשם כך במיוחד מישראל לתקופות קצרות, בתיאום עם העבודה הקבועה שלהם במיטב המרכזים הרפואיים בארץ.

   

  "חשוב להבין שטיפול בזוג כזה, שנע בין ייאוש לתקווה, הוא עניין אחראי ורגיש. אצלנו לא שולחים זוגות במצוקה למדינת עולם שלישי כדי שיתמודדו לבדם עם הבעיות. אנחנו, למשל, מביאים עוברים טריים לארץ ולא מפנים את הלקוחות לחו"ל כדי לעבור תהליך של החזרת עוברים. במקרה של תרומת ביצית חשוב לנו מאוד להראות לזוגות את התמונה של התורמת ולהראות שהתורמת דומה פיזית לאם המיועדת, כי הבנו שזה עניין קריטי במצבים של תרומת ביצית.

   

  אין קיצורי דרך

  "אנחנו באמת עושים הכל, ומכל הלב, כדי לסייע בהצלחת התהליך הרגיש הזה, אבל חשוב לזכור שאין קיצורי דרך ואין מקום לטעויות. אין ילד במבצע. מי שבאמת רוצה להפוך להורה, חייב לעבור את התהליך במקום המקצועי ביותר שקיים ובשום אופן לא להתפשר על מקצועיות בדרגה הגבוהה ביותר. הרי כל זוג שמגיע אלינו כבר עשה עם עצמו פשרה ענקית, כי הרי הוא נאלץ לוותר על התהליך הטבעי והרגיל של היריון ולידה. מרגע זה אין יותר פשרות. מי שמגיע אלינו מרגיש מיד את הניסיון, את הביטחון המקצועי, את האחריות.

   

  אצלנו בנוסף לטיפול הרפואי הטוב ביותר דואגים גם לתמיכה רגשית, לחיבוק, לאמפתיה, לעידוד ולהשארת התקווה שהחלום בסופו של דבר יתגשם – וזה לא פחות חשוב. "אנו עוטפים את המטופלים שלנו במקצועיות הישראלית המוכרת שלנו גם במרכזים הרפואיים שהקמנו בארצות אחרות. מתברר ששמנו הולך לפנינו, וכיום מגיעים למרכזים שלנו ברחבי העולם מטופלים מ- 17 מדינות, ביניהן אוסטרליה, אנגליה, איטליה והולנד, שסומכים עלינו ובוחרים לעבור את התהליך הזה יד ביד איתנו. גם בתחום הכלכלי אנחנו מתחשבים מאוד. יש לנו תנאי תשלום נוחים ואפשרות לסיוע כלכלי".

   

  החלום שהתגשם

  ב"מנור מדיקל" מתגאים בכמות הזוגות, כ- 180 בשנה, שהחברה מצליחה לעזור להם להגשים את החלום באמצעות פונדקאית. בנוסף החברה משמשת כנציגה מורשית של משרד הבריאות בתחום תרומת ביצית. "אנחנו מצליחים להביא כ- 500 תינוקות חדשים לעולם מדי שנה. באמצעות פונדקאות ותרומת ביצית, וזאת גאווה ישראלית גדולה ושמחה שאין לה גבול", גאה לספר עמי מנור. "אנחנו אוהבים מאוד את מה שאנחנו עושים. כל ילד שנולד בזכות הסיוע שלנו הוא, מבחינתי, נס הבריאה, עולם ומלואו".

   

  מנור מדיקל, רח' הברזל 26 , רמת החי"ל, תל אביב

  טל' ישיר מחלקת פונדקאות: 03-5477504 , אתר: www.manormedic.co.il

  טל' ישיר מחלקת תרומת ביצית: 03-5221425 , אתר: www.beizit.com

   

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד