הבחירה שלכם לקיץ: 10 האטרקציות
הכי אהובות על משפחות בישראל

מה נעשה באוגוסט: שאלנו אתכם מה האתר המועדף עליכם לבילוי משפחתי ועניתם בהמוניכם - קבלו את עשרת האתרים המובילים במשאל "האטרקציה של המדינה"

הילה יגאל-איזון

|

11.08.16 | 10:11

עשרת המקומות הראשונים בסקר "האטרקציה של המדינה"
עשרת המקומות הראשונים בסקר "האטרקציה של המדינה"
האטרקציה של המדינה: שלושת המקומות הראשונים
צילום: עמיר טרקל, אלעד הרשוקביץ, יערה פורסט תמרי, פארק המצפה התת ימי

בתחילת החופש הגדול הזמנו אתכם, בשיתוף עם אתר קינדרלנד, לבחור את אטרקציות הבילוי למשפחות שאתם הכי אוהבים. סיפרנו לכם בעמוד המיוחד הזה על 80 אטרקציות מרכזיות ואהובות במיוחד בארץ וביקשנו שתבחרו חמש מתוכן. אלפי גולשים נכנסו ובחרו והתוצאות לפניכם ומיד אחריהן, הפרשנות לתוצאות של חמישה אמהות ואבות משפיעים ברשת.

 

במקום הראשון: המצפה התת ימי
  במקום הראשון: המצפה התת ימי

   

  עשרת המקומות הראשונים:

  מקום 1: המצפה התת ימי, אילת

  בריכת כרישים חדשה עם 18 כרישי ענק, תצוגת דגים, אלמוגים, חתולי ים, צבים ועוד, ביקור במגדל המצפה, הדרכות, מופעים, האכלות ויצירה. לאתר המצפה.

   

  מקום 2: גן החיות התנ"כי, ירושלים

  התיבה של נוח מתעוררת לחיים: פילים, קופים, ג'ירפות, פינגווינים, טיגריסים, תצוגת זוחלים וחיות נוספות וגם מיצג תלת מימד ופינת ליטוף. לאתר גן החיות התנ"כי.

   

  מקום 3: הספארי, רמת גן

  מרכז זואולוגי המשתרע על פני 1,000 דונם ובו מתגוררים 1,600 בעלי חיים מכל העולם: יונקים, עופות וזוחלים. לאתר הספארי.

   

  מקום 4: קייקי כפר בלום

  מסלולי שייט במימי הירדן והחצבני, במסלול פשוט וקצר או במסלול הרפתקני יותר, פעילות אתגרית, קיר טיפוס, פארק חבלים, טיולי אופניים, ימי כיף ועוד. לאתר קייקי כפר בלום.

   

  מקום 5: סופרלנד, ראשון לציון

  פארק שעשועים ואטרקציות ענק לילדים: עשרות מתקנים חדשים, כמו שייט קונגו, רכבת הרים קומבה, רכבל, מכוניות מתנגשות, גלגל ענק ועוד. לאתר הסופרלנד.

   

  מקום 6: מדעטק, חיפה

  מוזיאון למדע, טכנולוגיה וחלל, המציג תערוכות, פעילויות והתנסויות לילדים, המלמדות על העקרונות המדעיים והטכנולוגיים בעולם - תוך כדי הפעלה בגובה העיניים. לאתר המדעטק.

   

  מקום 7: לונה פארק, תל אביב

  עשרות מתקני שעשועים והרפתקאות לכל הגילאים: קרוסלות ענק, רכבות הרים, גלגל ענק חדש, אנקונדה, מכוניות מתנגשות ועוד. לאתר הלונה פארק.

   

  מקום 8: ריף הדולפינים, אילת

  צפייה מקרוב בהאכלת הדולפינים על המזח הצף, צלילות היכרות עם דולפינים ושחיה לצד להקת דולפינים, ספא להורים וחוף מוצל וידידותי למשפחות. לאתר ריף הדולפינים.

   

  מקום 9: מוזיאון הילדים, חולון

  פעילות חווייתית ומעשירה, עם מדריכים-שחקנים, שיצאו עם הילדים להרפתקה שתגרה את סקרנותם ותלמד אותם הרבה דברים חדשים. לאתר מוזיאון הילדים.

   

  מקום 10: אתר החרמון

  ההר המושלג היחיד בישראל מזמין אתכם בימי החורף לחוויית גלישה ושלג ובימי הקיץ לנסיעה ברכבל, גלישה במזחלות אקסטרים וטיול באתר. לאתר החרמון.

   

  במקום השני: גן החיות התנ"כי
   במקום השני: גן החיות התנ"כי

    

   הזוכות הגדולות: החיות

   "התוצאות לא הפתיעו אותי. מהשיחות שאני מכירה בקבוצה שלי, נראה שזכו באמת האטרקציות הכי אהובות בארץ", אומרת אורית בלוך, אמא ל-4 ומייסדת קבוצת הפייסבוק "מה עושים בשבת?"

    

   אור ברנע: "אין שום דבר הגיוני בחיות לשם שעשוע. בעלי חיים לא צריכים להיות בכלובים ולא בלב העיר. ככה לא מלמדים אהבה או חמלה לבעלי חיים"

   מעניין לראות ששלושת המקומות הראשונים הם אתרים הקשורים לחיות: המצפה התת ימי, גן החיות התנ"כי והספארי. "אני רואה את זה הרבה בקבוצה", מסבירה אורית בלוך. "ילדים אוהבים לבוא למקומות שיש בהם חיות, כי חיות הן משהו שהם לא נחשפים אליו ביום-יום. הן מסקרנות אותם, מעניינות אותם, מראות להם צורות חיים אחרות וגם, הן מחזירות להם משהו בחזרה - איזושהי תשומת לב שחוזרת אליהם. זה גם מרכך את הילדים, במיוחד השובבים שביניהם.

    

   "אני מאוד אוהבת שבין ששת המקומות הראשונים יש רוב לאטרקציות שקשורות לטבע", אומרת לי זהר, אמא לשלושה ומייסדת קבוצת "מה עושים היום ב-4?". "זה מקסים וזה מעיד על כך שהילדים מאוד נהנים מחיבור לחיים, לטבע, לבעלי חיים והם למעשה צריכים הרבה פחות ממה שנדמה לנו כדי להנות. אני חושבת שהאטרקציות שנבחרו הן אלו שיש בהן יותר רגש ולכן אלו האטרקציות שהכי זכורות להם ונשארות בזכרון".

    

   מימין: מיה שפילמן, אורית בלוך, לי זהר ואור ברנע (צילום: אלבום פרטי, אורית פניני)
    מימין: מיה שפילמן, אורית בלוך, לי זהר ואור ברנע(צילום: אלבום פרטי, אורית פניני)

     

    "אני לא אלך לעולם עם הילדים שלי למקומות עם חיות", קובע לעומתן אור ברנע, אבא לשניים ומייסד קבוצת פאפאזון. "למרות שחלק מהמקומות האלה עושים עבודת קודש בכל מה שקשור להצלה וטיפול בחיות, אין שום דבר הגיוני בחיות לשם שעשוע. בעלי חיים לא צריכים להיות בכלובים ולא בלב העיר. ככה לא מלמדים אהבה או חמלה לבעלי חיים. שלא לדבר על פינות ליטוף, שזו ממש התעללות לשמה".

     

    טלי מאיר-צ'יזיק: "הגענו למצב שבו אנחנו לא יודעים מה לעשות עם הילדים שלנו אם אין מפעיל בן 12 שצועק 'אגדו' בסביבה והילדים שלנו לא יודעים איך להשתעמם בנחת"

    למעשה, שלושת המקומות הראשונים מוקדשים כאמור לחיות, אחריהם נמצאת אטרקציית הקייאקים של כפר בלום ואז מגיעים פארקי השעשועים - הסופרלנד במקום החמישי והלונה פארק רק במקום השביעי. "הלונה פארק יותר מיושן", מסבירה אורית בלוך. "בסופרלנד יש יותר מתקנים חדישים והמיקום שלו יותר אטרקטיבי. לא נוח להגיע למרכז תל אביב".

     

    למקום השישי הגיע המדעטק בחיפה - לא פארק שעשועים, לא מים ולא חיות. דווקא מדע. "היום הילדים מאוד חכמים", אומרת בלוך. "הם כל הזמן רוצים עוד ידע, להיחשף לעוד דברים, ללמוד, לספק את הסקרנות. במדעטק עושים ניסויים בחומרים, מתנסים. הסיבה העיקרית היא גם החורף. בקבוצה שלנו רואים באופן מובהק - שלא משנה כמה יהיה חם בחוץ - ביום שמש אנשים רוצים להיות בחוץ, בים, בבריכה, בטיולים. הם לא ילכו למוזיאון, אבל בימים של גשם הם יחפשו את המקומות כמו המדעטק".

     

    במקום השלישי: הספארי. צילום: טיבור יגר
     במקום השלישי: הספארי. צילום: טיבור יגר

      

     צפוף, עמוס ויקר

     "אנחנו באופן אישי מעדיפים פשוט לבלות בטבע, אבל כנראה שהורים וילדים מוכנים לשלם הרבה מאוד כסף ולעמוד בתורים ובצפיפות כדי להיכנס למקומות האלה", אומרת מיה שפילמן, אמא לשלושה וממנהלות אתר וקבוצת "מאמאזון". "אנחנו לא ניכנס בחום המאתגר של אוגוסט למקומות שהם עמוסים לעייפה ויקרים להחריד".

      

     "לא ניקח את הילדים שלנו למקומות שעברו את הגבול מבחינת מחיר והתמורה לא שווה את הכסף", אומרת אורית בלוך. "בקבוצה שלנו עסקנו הרבה בהורדת המחירים של אטרקציות בישראל. פשוט מצביעים אצלנו ברגליים. אם יש מקומות שמגזימים עם המחיר, חברי הקבוצה פשוט לא הולכים לשם".

      

     בקבוצת "ממים של הורים" היו מוותרים כנראה על כל האטרקציות הזוכות וגם על האחרות. "אטרקציות זה קונספט שמטמטם את הילדים, גורם להם לצפות שיפעילו אותם ועושה חור באזניים", אומרת טלי מאיר-צ'יזיק, אמא לשתיים ומנהלת בקבוצה. "זה רועש, זה המוני, זה חם, הילדים לא לומדים כלום, זה יקר, להורים אין מה לעשות שם, יש המון פירסומות לעוד ועוד דברים שצריך לשלם עליהם עוד כסף והמזנונים מלאים בחטיפים ובממתקים, שגם הם עולים פי שלוש מאשר במכולת". 

      

     "אין ספק שכל העניין עם האטרקציות איבד כל פרופורציה. נכון שנחמד מדי פעם לקפוץ לאיזה מקום בו הילדים מופעלים ולנו יש זמן לשמוע את המחשבות של עצמנו, אבל הגענו למצב שבו אנחנו לא יודעים מה לעשות עם הילדים שלנו אם אין מפעיל בן 12 שצועק 'אגדו' בסביבה והילדים שלנו לא יודעים איך להשתעמם בנחת - יכולת חשובה ביותר למוח אנושי מתפתח. ומעל כל אלה, כשאנחנו כבר מגיעים לטבע, אנחנו מצפים שאפילו שם יהיה משהו שיפעיל אותנו, מישהו שיאסוף אחרינו את הלכלוך ומישהו שיאכיל אותנו בג'אנק".

      

     איזו אטרקציה זוכה במשפחה שלכם?

     "באופן אישי אני פחות מתחברת לאטרקציות שנבחרו במקומות הראשונים. אנחנו יותר מטיילים ועושים פיקניקים בטבע, מבלים אצל חברים או אצלנו בבית", מספרת מיה שפילמן. "אם הייתי צריכה לבחור, הייתי לוקחת אותם למוזיאון הילדים או למדעטק ואם תשאלי את הילדים שלי, הם בטח יוסיפו לונה פארק. אני מחכה שהם יגדלו, כדי שאוכל לקחת אותם לטיולי קייקים ושייט אבובים על הירדן. בתור ילדה בילינו שם די הרבה וזו זכורה לי כחוויה מרגשת, כיפית ומלאת אדרנלין. בכלל, הפתיע אותי שלא מופיעים במקומות הראשונים יותר פארקי מים ובכלל, מקומות בילוי עם מים".

      

     מיה שפילמן: "אנחנו באופן אישי מעדיפים פשוט לבלות בטבע, אבל כנראה שהורים וילדים מוכנים לשלם הרבה מאוד כסף ולעמוד בתורים ובצפיפות כדי להיכנס למקומות האלה"

     "אנחנו יותר אוהבים לבלות עם משפחה וחברים בים, בהצגה, בטיולים קטנים בעיר או בפעילויות מעניינות שאנחנו מוצאים", אומרת לי זהר. "בטיולים שכוללים אטרקציות, אנחנו נוטים לבחור כאלו שקשורות לטיול בטבע או לבעלי חיים. במשפחה שלי מבחינתי היה זוכה הספארי או גן חיות אחר, במקום השני קיאקים ובמקום השלישי מוזיאון המדע, אבל מתברר שלבן שלי יש דירוג אחר: במקום הראשון קיאקים, במקום השני לונה פארק ובמקום השלישי החרמון.

      

     "אנחנו גרים בתל אביב ומאוד אוהבים את העיר. בדרך כלל נצא לים, לפארק, לשדרה ליד הבית או פשוט נבלה בבית", אומר אור ברנע. "חבל לנו שבין האטרקציות הזוכות אין יותר נציגות של העיר תל אביב. אצלנו במקום הראשון יהיה חוף גורדון, במקום השני בריכת גורדון ובמקום השלישי מוזיאון תל אביב.

      

     "אנחנו מבלים בדרך כלל בפארקים, פינות ליטוף, קטיף או ג'ימבורי לקטנים", מספרת אורית בלוך. "האתרים שזכו במקומות הראשונים אכן מדהימים לדעתנו. הם עולם ומלואו עבור ילדים, מעניינים, מספקים את הסקרנות שלהם, מפעילים את כל החושים. אלו מקומות שאליהם את הולכת עם הילדים והם לא אומרים כל רגע 'טוב, משעמם לי'. זה ממלא אותם ואלו גם מקומות שמתאימים לטווח רחב של גילאים וגם ההורים נהנים בהם. הם פונים לכל המשפחה ולכן נבחרו. היינו בהחלט בוחרים ללכת למצפה התת ימי, אבל הוא פחות נגיש לנו ולכן במקום הראשון אצלנו נמצא הספארי".

      

     צילומי סרטון וידאו: ספארי: עמיר טרקל ואלעד הרשקוביץ. גן החיות התנ"כי: יערה פורסט תמרי.

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד