שימי תבורי ויהודית באומן: "קוראים לילדים שלנו, בואו נתאחד"

הסטוץ הגורלי. המפגש המחודש. המשבר עם הילדים. וגם, אהבה גדולה וחיי מין בפריחה מחודשת. שימי ויהודית, הזוג המפתיע של השנה בראיון לא מעצורים

עושים סדר: אילן היוחסין של משפחות תבורי ובאומן
עושים סדר: אילן היוחסין של משפחות תבורי ובאומן
לאשה - שער שימי תבורי ויהודית באומן
כתבת: אורית מרלין-רוזנצוויג, צילום: שי רוזנצווייג

כאילו לא חם כאן מספיק ואין תשעים אחוזי לחות להתמודד איתם, נחת על ראשנו סיפור האהבה הבלתי צפוי בין תבורי לבאומן. הצמד הבלתי נלאה לא הפסיק לייצר כותרות: חתונת בזק בישראל, חתונה נוספת בהולנד, בדיקת אבהות מפתיעה שאישרה לדבריהם כי תבורי הוא אביה של קארין, בתה החמישית של באומן – וכמו רומיאו ויוליה בשעתם, גם אינספור מתנגדים לקשר.

 

רומיאו ויוליה 2016? שימי תבורי ויהודית באומן (צילום: דניאל קמינסקי)
  רומיאו ויוליה 2016? שימי תבורי ויהודית באומן(צילום: דניאל קמינסקי)

   

  הם נפגשו לראשונה ב־1989. תבורי זוכר את הלילה ההוא בפאב אילתי, שבו אישה יפה בשנות השלושים לחייה הביטה בו מהקהל. הוא החזיר לבאומן מבטים לוהטים. "לא חשבתי שיום אחד נהיה ביחד", עיניו נדלקות, "אבל אולי חלמתי על זה".

   

  באומן, אז כבר אם לארבעה, טוענת שבכלל לא רצתה להגיע לאותה הופעה באילת. "חברה קיבלה כרטיסים להופעה בחינם שהתקיימה שם, ואמרה לי, 'אין דבר כזה שאת לא באה איתי'. לא היה לי מה ללבוש, הייתי שלומפרית תמיד. היא אמרה, 'קחי ממני שמלה'. היא הלבישה אותי בשמלה הדוקה, פצצה, היו לי באותה תקופה מותניים צרים. נסעתי איתה".

   

  והתאהבת מיד בזמר שעמד על הבמה?

  "אני זוכרת את שימי יושב ושר, מסתכל עליי כל הלילה ואני עליו. בסוף הוא שאל אותי, 'מה את עושה אחרי ההופעה?' חשבתי שהוא מתכוון לכוס קפה, והתלהבתי. אמרתי לו, 'יש לך קול נהדר'. היססתי, אבל הוא שכנע אותי. לא ידעתי על הרקורד שלו, לא ידעתי שהיו לו כל כך הרבה נשים".

   

  איך ביליתם?

  "בשבילי זה היה לילה סוער אחד. נתתי את כל מה שיש לי. למחרת נפרדנו, שלום, נהיה בקשר. לקחתי את הטלפון שלו, אבל ברגע שגיליתי שהוא נשוי החלטתי להתנתק לגמרי מבחינה רגשית. הבנתי שיש לו משפחה, ושאני צריכה להמשיך את חיי, להיות חזקה ולא להפריע, למרות שידעתי תוך זמן קצר מה קרה בתוך הגוף שלי".

   

  אנחנו מדברות על ההיריון שבעקבותיו נולדה קארין?

  "תשמעי, ראיתי את אשתו ואת הילדים הקטנים שלו בתקשורת, ואמרתי, אני לא הולכת לצלצל אליו ולהגיד שום דבר. אני אתן לו להמשיך בחיים. לא בכיתי ולא סבלתי. לא רציתי לעשות שום סצנה. חשבתי שאולי יום אחד עוד ניפגש. פיטר, בעלי לשעבר שהוא הולנדי, ידע הכל, אבל הוא בכל זאת מילא תפקיד בחייה של קארין. היא הייתה קשורה אליו".

   

  שימי ואת מעולם לא נפגשתם שוב?

  "היינו בקשר מדי פעם לאורך השנים. ראיתי אותו ב'האח הגדול'. הוא לא השתנה בכלום. אגב, גם אני מוצצת אצבע כמוהו", היא מגחכת.

  תבורי: "זה היה פעם בשנה טלפון. היא התקשרה, או שאני התקשרתי לשאול 'מה שלומך'. האש לא כבתה, רק הייתה חלשה".

   

  באיזה שלב ידעת שקארין היא בתך?

  (מצית סיגריה) "על זה אני לא רוצה לדבר".

   

  "אני עושה את זה רק בשביל יהודית" (צילום: דניאל קמינסקי)
   "אני עושה את זה רק בשביל יהודית"(צילום: דניאל קמינסקי)
    

    

   את תבורי אין צורך להציג. הוא בן 63, זמר המחזיק ברזומה מעל ל־40 להיטים שלא נס לחם, נשוי בפעם החמישית ואב לשבעה ילדים: אלירן (32), מורה למוזיקה, מוכר בעיקר כהשראה ללהיטו של תבורי "אלירן שלי"; אריאל (30), חי בארה"ב; דניאל (29), מוזיקאי שהשתתף בעונה השביעית של "כוכב נולד", חי בארה"ב; בת־אל (25), היחידה במשפחה שלא עוסקת במוזיקה; בן־אל (24), שלצד הראפר סטטיק הפך בשנה האחרונה לאחד הזמרים המצליחים בישראל; אוראל (19), עוסק במוזיקה אלקטרונית; ואלעד (17), מתופף. ב־2009 חזר תבורי לתודעה הציבורית ב"האח הגדול VIP", והמשיך את הבאז ב־2010 עם הריאליטי "התבורי'ס", בהשתתפות הבנים המוזיקליים, שהפך בהמשך לסיבוב הופעות ואף הניב חיקוי ב"ארץ נהדרת".

    

   באומן בת 60, התפרסמה בעיקר כאמא הכל יכולה של משפחה מרובת דוגמנים, שבמהלך שנות ה־90 סוקרה בהתלהבות על ידי התקשורת: אורלי (39), אז דוגמנית מצליחה, היום נשואה לאיש עסקים, אם לשתיים ומתגוררת בלונדון; רנה (35), גם הוא דוגמן לשעבר, היום בנקאי, נשוי, אב לשתיים וחי בגרמניה; אנה (33), שהייתה הדוגמנית המוכרת ביותר במשפחה, היום נשואה לאיש עסקים, אם לשתיים, מתגוררת בישראל ונמצאת כרגע בכותרות בעקבות סרט דוקומנטרי על תהליך הגמילה שלה מכדורים; סטיבן (30), חי בהולנד, איש עסקים; קארין (27), המתמודדת בשנים האחרונות עם הפרעות אכילה קשות וחיה עם אמה; ונטלי (23), נשואה ואם לשניים, גננת בהשכלתה, חיה בישראל. בשנים האחרונות באומן עלתה שוב לכותרות, כאשר דרשה להקצות יותר מיטות בבתי החולים לטיפול באנשים עם הפרעות אכילה. לדבריה, מצבה של קארין הידרדר, היא שוקלת כעת פחות מ־30 ק"ג, ואם לא תאושפז בדחיפות היא תיאלץ להטיס אותה לקליניקה בהולנד.

    

   סיפור חייה של באומן הוא כה מסחרר, עד שהביוגרף המנוסה ביותר היה מתקשה להתמודד עימו. היא בתם של עולים מטוניס, שגדלה בנהריה במשפחה מרובת ילדים, ואת נעוריה העבירה כילדת חוץ בקיבוץ תל־יוסף. "כילדה הייתי לבד. לא היו לידי הורים, לא היה לי גב", היא נזכרת. "היופי שלי היה קללה במובן מסוים. פעם נסענו כל החבר'ה לים, והמדריך דחף את הידיים שלו אליי מתחת למים".

    

   בזמנו פורסם שאת בתו הסודית של השחקן האיטלקי מרצ'לו מסטרויאני. זה אמיתי?

   "שום דבר. אני לא הבת שלו. יש לי אבא אחד, זכרונו לברכה. תעזבי, זה הכל פליטות פה של אנשים שחשבו שיש לי גנים איטלקיים. מה שכן, אמא שלי, שגדלה באיטליה, הייתה חברה מאוד טובה של סופיה לורן".

    

   המהומה התקשורתית סביב בני הזוג הולידה שורה אינסופית של כותרות, חלקן פחות נעימות, כמו למשל הטענה כי ילדיו של תבורי שכרו בלש פרטי כדי לחקור את יחסיו עם באומן. "כל שבוע יצאה עלינו עוד ידיעה, וכל הכתבים הסתערו עלינו", משחזר תבורי. "אני לא מבין למה צריך להוציא הכל החוצה. לא אוהב את זה. אם זה היה תלוי בי, לא הייתי מוציא מילה לעיתונות. אני עושה את זה רק בשביל יהודית".

    

   הטוקבקים לא ממש מפרגנים.

   באומן: "כשבטי רוקאווי התראיינה ואמרה עליי 'חתולת רחוב', זה כל כך כאב לי. מה, את לא זוכרת את הימים שהתחננת שנשתה ביחד כוס קפה? לאן אנשים גולשים? בגלל שפתאום קיבלתי את שימי תבורי לפרומו של החיים שלי, זה כואב למישהו?".

    

   גם חלק מהילדים שלך מתנגדים לקשר.

   "אני רוצה להגיד לילדים שלי שאני אוהב אותם. אני מקווה שניפגש בקרוב ותהיה סולחה משפחתית. גם יהודית בעד. היא רוצה שלום. הלוואי שכולנו נהיה יחד סביב שולחן, והיא תהיה בראש השולחן וכולם יעשו לה כבוד. זה החלום שלי. אני בקשר טוב עם רוב הילדים שלה, גם עם הבנים שלה שגרים בחו"ל, ויש לי קשר טוב גם עם האחים שלה. אני שר להם בטלפון".

    

   מה הרגשת כשחברים התראיינו לתקשורת ואמרו, "היא כישפה אותו"?

   "זה התחיל כשאחד החברים שלי מצרפת, שהיה אמרגן שלי הרבה שנים, אמר שהיא כישפה אותי, בגלל שהפסקתי להיות איתו בקשר. מאז כל העיתונאים וכל הטלוויזיה רצו על המילה הזאת. זה הרגיז אותי מאוד, וגם יהודית נורא נפגעה. סליחה, אני שימי תבורי, אף אחד לא יכול לכשף אותי. תפסיקו עם השטויות האלה. אין מכשפות ואף אחד לא מכשף אף אחד".

    

   יהודית: "תראי, מה זה כישפה. כל אשה שתופסת גבר מוכר, יש בה משהו. אני לא בר רפאלי ולא שירלי בוגנים. אני אשה פשוטה. יש לי תווי פנים נאים כשאני מסודרת. מה שכישף אותו זה הפנימיות שלי. אנחנו יכולים לדבר כל יום במשך שעות. אני מבינה את החיים".

    

   שימי: "אני התאהבתי אהבת אמת, מותר לי. עם ישראל צריך להיות שמח בשמחתי. אנשים מחפשים אקשן ואקשן. אני מחפש שקט ושקט".

    

   גם באומן חולמת על פיוס בין המשפחות. לשם כך היא הייתה מוכנה לחתום אצל עורך דינו של תבורי, שמשון אמסלם, על מסמך שמבטל כל דרישה עתידית מצידה לבעלות על נכסיו וכספיו. "אני לא באתי בשביל הבית והכסף", היא אומרת, "הרי יכולתי לבקש מזונות כבר לפני עשרים ומשהו שנה, כמו כל ביצ'ית אחרת. אם זה מה שהייתי רוצה, למה לא עשיתי את זה אז? אני לא עושה דברים כאלה".

    

   את לא יכולה להבין את הילדים של שימי?

   "די, אני באמת לא רוצה ממנו כלום, אבל על האהבה שלי אני לא אוותר. על זה אני אלחם עד הסוף. אף אחד במדינת ישראל, גם לא המחזרות שלו, החולניות שמטרידות אותי ומאיימות עליי, לא יכול לקחת את האהבה הזאת. הלב שלי הוא עם שימי. זו לא צביעות רק בשביל המצלמות".

    

   למה הילדים שלו מתנגדים לקשר ביניכם?

   "אני חושבת שחלק מהילדים של שימי קשורים אליו ברמות לא כל כך בריאות. אני מלכתחילה הרגלתי את הילדים שלי להיות עצמאים. אצלו כל אישה שהייתה באה הביתה, זה היה רק מאהבת לשישי־שבת, וביום ראשון היא הולכת ואבא שוב איתנו. פתאום איתי זה לא קרה, ולכן הייתה הסתערות וסער"ה.

    

   אתם באמת נראים מאוד מאוהבים.

   "אני יכולה לומר לך שעד ששימי הגיע הקטע הסקסואלי אצלי נדם, כי המון זמן לא יצאתי עם גברים. לא הייתה לי אופציה ללמוד על הגוף שלי. שימי מלמד אותי לאהוב את עצמי ואת האיברים האינטימיים שלי. לא ידעתי עליהם. אני כמו בת 16, אמא'לה. אני לא מבינה מה זה. עם ההולנדי הייתי בשבע בערב נרדמת לו, והוא היה מתלונן, ופעם באלף שנה היינו עושים את זה. עם שימי גיליתי צד של הגוף שלא הכרתי, כאילו נולדתי מחדש. מה זה הדבר הזה? זה חדש לי. אבל הסקס הוא לא העיקר במערכת היחסים שלנו. זה מרגיש אבא, בית, חממה".

    

   לסיפור הזה אין עדיין הפי אנד, אבל תבורי מאמין שיהיה פיוס. "אחרי מלחמה בא שלום", הוא אומר. באומן משוכנעת שהילדים עוד יישבו יחד אצלה בליל הסדר. "אני קוראת לילדים שלנו, בואו נתאחד. אפשר גם לעשות דברים ביחד, אתם תשירו והם ידגמנו, ונעשה קליפ יחד. אני רואה את הרגעים שהוא מתגעגע אליהם ויש לו דמעות בעיניים. חבר'ה, תנו לו. תפתחו את הלב. אנחנו חיים זמנית על כדור הארץ, וכל מה שאנחנו יכולים לעשות זה רק כיף".

    

   הראיון המלא בגיליון לאשה החדש, השבוע בדוכנים

    (צילום: דניאל קמינסקי)
    (צילום: דניאל קמינסקי)

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד