ילד של אמא: הדוגמן אבירם זיו הקים חברה כדי לעזור לאמו ולקנות לה בית

עם 735 בפסיכומטרי, לימודי הנדסת חשמל, עסק משלו וקריירת דוגמנות - הצעיר הירושלמי מוכיח שגם בן למשפחה שידעה קשיים כלכליים יכול להיות סיפור הצלחה

קרן אמר שחף

|

06.07.16 | 02:12

אבירם זיו. "כשהייתי קטן, נראה לי מגניב לדגמן; עכשיו זה הפך לרלוונטי, אבל זה לא העיקר. עולם הדוגמנות יותר שטחי בהשוואה ללימודים ולעסק"
אבירם זיו. "כשהייתי קטן, נראה לי מגניב לדגמן; עכשיו זה הפך לרלוונטי, אבל זה לא העיקר. עולם הדוגמנות יותר שטחי בהשוואה ללימודים ולעסק"
"תמיד אמרו לי שאני ילד יפה, אבל לא האמנתי בזה. בתיכון הייתי שחיף וגם היה לי גשר בשיניים" (צילום: אנסטסיה שמואלוב לסוכנות הדוגמנות רוברטו)
"תמיד אמרו לי שאני ילד יפה, אבל לא האמנתי בזה. בתיכון הייתי שחיף וגם היה לי גשר בשיניים" (צילום: אנסטסיה שמואלוב לסוכנות הדוגמנות רוברטו)

אבירם זיו שמע מגיל צעיר שהוא חכם ומוכשר, אבל לא האמין בכך. "חשבתי שזה סתם משהו שאומרים לכל הילדים", הוא נזכר. "המורות היו כותבות עליי בתעודה שאני נבון ופיקח, אבל גם הייתי מפריע הרבה בשיעורים, ולפעמים היו מוציאים אותי החוצה. תמיד גם אמרו לי שאני ילד יפה, אבל לא האמנתי בזה".

 

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

 

עכשיו הוא מתחיל להבין שהמחמאות שהורעפו עליו היו מוצדקות. בבחינה הפסיכומטרית קיבל לא פחות מ-735; יש לו חברה לתרגום שהקים בעצמו; הוא גם לומד הנדסת חשמל; ואת הנתונים החיצוניים שעוררו התפעלות כבר בהיותו ילד, הוא מנצל לדוגמנות. מעל לכל הוא בן מסור לאמו, והשאיפה האמיתית שלו היא לעזור לה כלכלית. אה, ויש לו חברה. מצטערים, בנות.

 

אבירם זיו. "נתנו לי תחושה שאני יכול לעשות הכל" (צילום: שאול גולן)
  אבירם זיו. "נתנו לי תחושה שאני יכול לעשות הכל"(צילום: שאול גולן)

   

  לעזור לאנשים, לעשות טוב

   

  נקודת הפתיחה של זיו (26) לא הייתה קלה. הוריו התגרשו כשהיה בן שנתיים, ולאחר מכן הוא גדל עם אמו בירושלים. כשהיה בן שבע, התחתנה אמו בשנית ונולדו לו שתי אחיות. האם התעקשה שילמד בכיתת מצטיינים וייגש לבגרויות של חמש יחידות בפיזיקה ובמתמטיקה; הוא לא התלהב, אבל לבסוף נענה. "רציתי להיות עם החברים שלי, ולימודים לא ממש עניינו אותי באותה תקופה", הוא אומר. "אמא שלי תמיד אמרה לי שאני יכול, ובדיעבד ההתעקשות שלה פתחה בפניי הרבה דלתות".

   

  רק במהלך שירותו הצבאי ביחידה מובחרת של חיל המודיעין הבין למה אמו התעקשה שישקיע בלימודיו. באותה תקופה גם התחיל להאמין ביכולותיו. "הצבא בנה לי את הביטחון, ואז הגיעו גם הציפיות מעצמי. הרגשתי שאני צריך לעשות הכל הכי טוב שאני יכול". בין השאר, עבר קורס בערבית וסיים אותו בין המצטיינים. "שיבצו אותי בבסיס סגור ויצאתי הביתה פעם בעשרה ימים. כארבעה חודשים לפני השחרור שלי התגרשה אמא שלי בפעם השנייה, אז יצאתי לחופשה מיוחדת כדי לתמוך בה כלכלית. קשה להיות אם חד-הורית בישראל; הכל מאוד יקר".

   

  "ההורים שלי גדלו בקריית גת. אמא שלי גדלה בבית חרדי עם 11 אחים, ולהורים שלה לא הייתה אפשרות להשקיע בכל ילד, להראות לו עולם ולתת לו הכוונה. להורים שלי לא היה קל מבחינה כלכלית, אבל הם נתנו לי ערכים"

  לאחר השחרור מצה"ל עבד בתמלול עבור המשטרה ולמד לבחינה הפסיכומטרית. "תמיד הייתי תחרותי", הוא מסביר את הציון הגבוה שקיבל. "כל האנשים שהכרתי מהצבא קיבלו מעל 700, אז לא יכולתי לקבל פחות". לפני כשנתיים התחיל ללמוד הנדסת חשמל באוניברסיטת תל אביב, "כי זה נחשב לאחד המקצועות הקשים, אז חשבתי שזה מה שאני צריך לעשות". כנראה שזה לא היה מספיק קשה, כי בתום השנה הראשונה ללימודים הספיק להקים עם שותף חברה בשם 10Q, שעוסקת בתרגום ובתמלול לכל השפות. "תמיד ידעתי שאהיה עצמאי, ומרגע שפתחתי את החברה, הרגשתי שבאמת התחלתי את החיים. ההורים שלי ושל השותף שלי לא היו אנשי עסקים; עשינו הכל לבד ולמדנו ניהול עסק מאפס. אני רוצה להיות איש עסקים טוב, אבל הסיבה האמיתית שבגללה פתחתי את החברה היא שאני רוצה לקנות לאמא שלי בית".

   

  לפני מספר חודשים קיבל הצעה לדגמן מטעם סוכנות רוברטו והשיב בחיוב – ובהפתעה קלה, "כי בתיכון הייתי שחיף, וגם היה לי גשר בשיניים במשך שלוש שנים". בינתיים הוא כבר הופיע בסדרה "תאג"ד 33", שתשודר ב-yes. בין הצילומים, הלימודים והעסק שילב פעילות התנדבותית בתיכון בדרום תל אביב ועזר לאחד התלמידים אחרי שקיבל את מלגת מנהיגי שוליך, הניתנת לסטודנטים בתחומי המדעים והטכנולוגיה במטרה לטפח יזמים ומנהיגים. "אני מאוד אוהב לעזור לאנשים, לעשות טוב", הוא אומר. "זה מה שאני רוצה לעשות בחיים: להיות איש עסקים מצליח, ומשם לתרום לקהילה. אני רוצה ליצור מקומות עבודה איפה שאין - בעיירות פיתוח, למשל. אם נרים את המקומות החלשים, כל המדינה תתרומם".

   

  הוא עצמו מכיר מהבית את המקומות החלשים. "ההורים שלי גדלו בקריית גת. אמא שלי גדלה בבית חרדי עם 11 אחים, ולהורים שלה לא הייתה אפשרות להשקיע בכל ילד, להראות לו עולם ולתת לו הכוונה. להורים שלי לא היה קל מבחינה כלכלית, אבל הם נתנו לי ערכים, ואני מרגיש שכל מה שהשגתי בחיים מגיע מהמקום הזה, שכילד הם נתנו לי תחושה שאני יכול לעשות הכל".

   

  "פרסום יכול לגרום לאנשים להשתנות" (צילום: שאול גולן)
   "פרסום יכול לגרום לאנשים להשתנות"(צילום: שאול גולן)

    

   הקו האדום שלו

    

   בת זוגו היא נגה ניסים (25), סטודנטית, שאותה הכיר במהלך טיול לדרום אמריקה שערך לפני שהתחיל את לימודיו. "השגרה שלי מאוד מלחיצה, ואין לי הרבה זמן פנוי", הוא אומר. "אני תמיד עסוק בעבודה או בלימודים, ונגה משמשת גורם מייצב בחיים שלי".

    

   איזה עיסוק שלך היית רוצה להפוך לעיקרי?

   "שני הדברים שהכי חשובים לי כרגע הם החברה שפתחתי והרצון לסיים את הלימודים. כשהייתי קטן, נראה לי מגניב לדגמן; עכשיו זה הפך לרלוונטי, אבל זה לא העיקר. עולם הדוגמנות יותר שטחי בהשוואה ללימודים ולעסק. פרסום גם יכול לגרום לאנשים להשתנות, וזה הקו האדום שלי".

    

   ______________________________________________________

    

   הכירו עוד שחקן ודוגמן צעיר, שבא ממקום שונה לגמרי. הקליקו על התמונה:

    

   "אבא שלי רצה לקרוא לי סטייק". הקליקו על התמונה (צילום: gettyimages)
   "אבא שלי רצה לקרוא לי סטייק". הקליקו על התמונה (צילום: gettyimages)

    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד