טראמפ בן 70: מה גרוע יותר, שיהפוך לנשיא או שיישאר שליט האופנה?

מהתסרוקת המדוברת ועד החסות על מיס יוניברס, מהמותגים בבעלותו ועד סוכנות הדוגמניות על שמו - הרבה לפני שהתמודד על הנשיאות, היה טראמפ עריץ הסטייל

איתי יעקב

|

14.06.16 | 09:31

לפני שנכנס לפוליטיקה, הוא מיקם את עצמו כאחת הדמויות המשפיעות בתעשיית האופנה. דונלד טראמפ (צילום: Gettyimages)
לפני שנכנס לפוליטיקה, הוא מיקם את עצמו כאחת הדמויות המשפיעות בתעשיית האופנה. דונלד טראמפ (צילום: Gettyimages)
דונלנד ומלניה טראמפ, דוגמנית סלובנית לשעבר ומעצבת תכשיטים ושעונים בהווה (צילום: Gettyimages)
דונלנד ומלניה טראמפ, דוגמנית סלובנית לשעבר ומעצבת תכשיטים ושעונים בהווה (צילום: Gettyimages)
הכוכבת הגדולה של מערכת הבחירות לנשיאות ארצות הברית: רעמת השיער של טראמפ (צילום: Gettyimages)
הכוכבת הגדולה של מערכת הבחירות לנשיאות ארצות הברית: רעמת השיער של טראמפ (צילום: Gettyimages)

אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון במרוץ לנשיאות בארצות הברית, ב-8 בנובמבר ילכו אזרחי המדינה לקלפיות ויחליטו האם לתת את קולם למועמדת הדמוקרטית הילארי קלינטון או למועמד הרפובליקני דונלד טראמפ, שחוגג היום (שלישי) יומולדת 70.

 

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

 

מה שבתחילת המרוץ נראה כקוריוז פוליטי של מיליארדר משועמם, ובדיחה לא מוצלחת על חשבון אזרחי ארצות הברית, תפס תאוצה של ממש עם מאות אלפי מתפקדים המאמינים בדרכו של טראמפ, שמבקש להחזיר לאמריקאים את אמריקה. כלומר, אמריקה בלי מהגרים, ואם אפשר, אז גם ללבנים בלבד. במהלך מסע הבחירות שלו שיחרר טראמפ לא מעט הצהרות גזעניות ופוגעניות כלפי מיעוטים במדינה, מה שרק הוביל לנסיקה שלו בסקרים. ימים יגידו אם לאחר שתי קדנציות של הנשיא השחור הראשון, תצביע אמריקה למועמד כה גזעני.

 

הרבה לפני שטראמפ הפך למועמד לגיטימי לתואר נשיא ארצות הברית, הוא התפרסם בזכות עסקיו הכוללים, בין היתר, גם לא מעט עסקי אופנה ודוגמנות, ותחרויות יופי, שליוו את עשייתו העסקית משנות ה-80, ומיקמו אותו כאחת הדמויות המשפיעות בתעשיית האופנה. 

 

שיער טבעי או פאה נוכרית? (צילום: Gettyimages)
  שיער טבעי או פאה נוכרית?(צילום: Gettyimages)

   

  הפריזורה הלא ברורה

  עם למעלה מ-42 מיליון חיפושים בגוגל, אפשר להגיד שהכוכבת הגדולה של מערכת הבחירות לנשיאות 2016 היא בכלל רעמת השיער של דונלד טראמפ, שמעסיקה ללא הרף את התקשורת בשאלה הרת גורל: האם מדובר בשיער טבעי או בפאה נוכרית? ב-וניטי פייר יצרו מצגת תמונות של אבולוציית הפריזורה של טראמפ לאורך השנים, והוושינגטון פוסט הרציני הקדיש לנושא כתבה ארוכה, ובה 100 דרכים לתאר את שיערו של המועמד הרפובליקני.

   

    

  אבל השיא היה במאמר שפורסם בקיץ שעבר בעמוד הראשון של הניו יורק טיימס המשפיע, שעסק כולו בפדחתו של טראמפ וקבע כי הוא אוחז בפאה. טראמפ הנעלב החליט להוכיח לעולם ששיערו אמיתי (ובאותה הזדמנות להתנגח בניו יורק טיימס שמבקר אותו ללא הרף), ובכנס תומכים שהתקיים באוגוסט 2015 בגרינוויל שבדרום קרוליינה, העלה לבמה מתנדבת מהקהל, שהתבקשה לבדוק לו את השורשים, וזו קבעה כי אכן מדובר בשיערו הטבעי. אולי גם היא היתה שתולה.

   

  לא רק מגדלים. מותג האביזרים של איוונקה טראמפ
   לא רק מגדלים. מותג האביזרים של איוונקה טראמפ

    

   המותגים בבעלותו

   השם Trump הוא מותג הכולל מגדלי מגורים ומלונות מפוארים בניו יורק, שיקאגו, לאס וגאס, פנמה ועוד; וודקה בבקבוק מוזהב; אבל יש גם מותג בגדי גברים וחליפות הנושא את שמו, ותחרויות יופי, מיס USA ומיס יוניברס שהפכו למזוהות איתו, ומהן נפרד רק בשנה שעברה.

    

   קורא לחיזוק הכלכלה האמריקאית, אבל מייצר בסין (צילום: מתוך amazon.com)
    קורא לחיזוק הכלכלה האמריקאית, אבל מייצר בסין(צילום: מתוך amazon.com)

     

    עסקי המשפחה המסועפים כוללים גם את מותג האביזרים שמחזיקה הבת, איוונקה טראמפ, הנושא את שמה ונמכר ברחבי העולם, וגם בישראל. אחת התלונות המרכזיות שעלו נגד טראמפ במהלך מסע הבחירות נגעה בארץ הייצור של מותגי האופנה שלו ושל בתו – הלוא היא סין. מתנגדיו הפוליטיים טוענים כי מצד אחד הוא קורא לחיזוק הכלכלה האמריקאית ולהחזרת הייצור לארצות הברית, ומצד שני, את המותגים שלו עצמו הוא מייצר עם כוח עבודה זול מייד אין צ'יינה. יתרה מכך, לפני שלושה חודשים הציגו פעיליו של המועמד הדמוקרטי ברני סנדרס הוכחות לכך שגם המרצ'נדייז של מטה טראמפ במסע הבחירות, תחת הסלוגן Make America Great Again - מיוצרים בסין.

     

    שיער בלונדיני ותשוקה למותגי יוקרה. איוונה טראמפ (צילום: Gettyimages)
     שיער בלונדיני ותשוקה למותגי יוקרה. איוונה טראמפ(צילום: Gettyimages)

      

     הנשים בחייו

     בקורות החיים של כל אחת מנשותיו של טראמפ בעבר ובהווה, איוונה, מרלה ומלניה טראמפ – מופיעה אפיזודת דוגמנות כזו או אחרת. אבל יש עוד במשותף בין איוונה (67), מרלה (52), ומלניה (46), למשל, השיער הבלונדיני, או התשוקה למותגי יוקרה.

      

     דוגמנית ומנחה שותפה בטקסים מיס יוניברס ומיס אמריקה. טראמפ בחתונה עם מרלה מייפלס (צילום: Gettyimages)
      דוגמנית ומנחה שותפה בטקסים מיס יוניברס ומיס אמריקה. טראמפ בחתונה עם מרלה מייפלס(צילום: Gettyimages)

       

      חובבות שופינג. טיפאני טראמפ ומרלה מייפלס (צילום: Gettyimages)
       חובבות שופינג. טיפאני טראמפ ומרלה מייפלס(צילום: Gettyimages)

        

       מערכת היחסים הארוכה ביותר של טראמפ עד כה היתה עם איוונה זלניצ'קובה, דוגמנית צ'כית לשעבר, שהיתה נשואה לו בין השנים 1992-1977, והיא גם אם שלושת ילדיו הראשונים. בין השנים 1999-1993 היה נשוי לדוגמנית מרלה מייפלס, ממנו יש לו בת אחת, טיפאני טראמפ, שמכלה את ימיה במסעות שופינג עם אמה. מרלה אף השתלבה בעסקי הבידור של טראמפ, ובין השנים 1997-1996 היתה מנחה שותפה בטקסים מיס יוניברס ומיס אמריקה. החל מ-2005 נשוי טראמפ למלניה קנאוס, דוגמנית סלובנית לשעבר, ומעצבת תכשיטים ושעונים בהווה, המלווה אותו במראה אלגנטי במסע הבחירות הנוכחי. לשניים בן אחד משותף, ברון בן ה-10.

        

       מראה אלגנטי ההולם מסע בחירות לנשיאות. מלניה טראמפ (צילום: Gettyimages)
        מראה אלגנטי ההולם מסע בחירות לנשיאות. מלניה טראמפ(צילום: Gettyimages)

         

        מיסטר "מיס יוניברס"

        החל בשנת 1996 ועד לא מזמן החזיק טראמפ בחלק ניכר מפעילות תחרויות היופי מיס יוניברס ומיס אמריקה, יחד עם רשת הטלוויזיה NBC, אולם בשנת 2015 החליטו ב-NBC להפסיק את שיתוף הפעולה עמו, בעקבות התבטאויותיו נגד מהגרים מקסיקנים. בסופו של דבר מכר טראמפ את הזכויות לתחרויות היופי לסוכנות הטאלנטים והדוגמניות WME/IMG. הפעם האחרונה שטראמפ התבטא בנושא היה לאחר התקרית המביכה שקרתה בתחרות מיס יוניברס בדצמבר 2015, לאחר שבטעות הוכרזה מיס קולומביה כזוכה, ושתי דקות מאוחר יותר הועבר הכתר למיס פיליפינים. בראיון לתוכנית Today אמר טראמפ כי "אצלי זה לא היה קורה. צריך היה לתת לשתיהן תואר משותף".

         

        "אצלי זה לא היה קורה", אמר טראמפ על הטעות בהכרזת הזוכה בתחרות מיס יוניברס 2015 (צילום: Gettyimages)
         "אצלי זה לא היה קורה", אמר טראמפ על הטעות בהכרזת הזוכה בתחרות מיס יוניברס 2015(צילום: Gettyimages)

          

         דוגמניות בע"מ

         אפילו את משיכתו הברורה לנשים יפות שמגיעות מתחום הדוגמנות תרגם טראמפ לעסק כלכלי רווחי. בשנת 1999 הקים את סוכנות "טראמפ מודלס", המייצגת דוגמניות איקוניות מן העבר, כמו ג'רי הול ופט קליבלנד, לצד שורה של דוגמניות לא ממש מוכרות או מצליחות. לאחרונה התפרסמו ידיעות על דוגמניות שהתלוננו כי טראמפ הטריד אותן מינית, אולם הללו הוכחשו על ידי טראמפ.

          

         פרשייה נוספת התעוררה בעקבות סיפורה של הדוגמנית הג'מייקנית אלכסה פאלמר, שטענה כי הגיעה לארצות הברית לעבוד בסוכנות טראמפ על ויזה H-B1, שנגדה יצא טראמפ בקמפיין הבחירות שלו בטענה כי היא פוגעת בעובדים האמריקאים. פאלמר טענה בבית המשפט כי הסוכנות לא סיפקה לה עבודה, וההבטחות לסכומים בסך 200 אלף דולר בחוזה של שלוש שנים, הסתכמו בכמה אלפי דולרים בלבד. היא ביקשה להשתחרר מהחוזה הדרקוני, ושיאפשרו לה לעבוד בסוכנויות אחרות.

          

          
         הצג:
         אזהרה:
         פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד