יהודה לוי: "אני רואה את שלומית כאמא של הילדים שלי"

יהודה לוי רגיל להתראיין, אבל ריאיון כזה עוד לא היה לו: השבוע בגיליון "לאשה", תשעה גברים שעונים לשם יהודה לוי העבירו לו שלל שאלות שמטרידות אותם

לאשה - יהודה לוי שער לגבר

לפני 13 שנה, בתחילת שנות העשרים שלו כשיהודה לוי רק הפך לאליל נערות מצווחות, הוא הופיע על שער לגבר בפעם הראשונה. הייתה זו הפעם הראשונה גם עבורו וגם עבור מגזין "לאשה", שהחליט להציב מדי פעם דמות גברית בולטת בכריכה האחורית.

 

היום, בצילומי השער החדש שלו, כשהוא מביט בכותרת שמכריזה ש"יהודה לוי פותח את הלב", על רקע הפנים הנעריות והמגולחות זה ממש מצחיק אותו.

 

"פתחתי את הלב הרבה מאז", הוא מודה בחיוך, "זה מוזר להיות בתקשורת ולהסתכל על עצמך, כי אתה הכי מבקר את עצמך. אבל זה גם טיפול לראות אותך ככה חשוף".

 

כך או כך, הוא כבר לא מכיר משהו אחר, אנונימיות הוא בקושי מוצא גם כשמסתובב בחו"ל, שם הוא פוגש בכל מקום כמעט, ישראלי שמזהה אותו. יחד עם זאת, כשיהודה נדרש במסגרת הליהוק שלו כפרזנטור הרשמי של אופנת רנואר, להתראיין על חייו האישיים, בניגוד לכוכבים אחרים במעמדו, הוא דווקא מתמסר. "אין מתנות חינם", הוא מאשר את עסקת החבילה. "זה חלק מהעבודה, מוצר משלים - וחייבים את זה".

 

יהודה לוי. "להתראיין זה חלק מהעבודה, אין מתנות חינם" (צילום: אלון שפרנסקי)
  יהודה לוי. "להתראיין זה חלק מהעבודה, אין מתנות חינם"(צילום: אלון שפרנסקי)

   

  שנים רבות הוא מככב על המסך והבמה, בסדרות, סרטים ומופעים גדולים וכעת הוא עובד על עונה שנייה לסדרה "איש חשוב מאד" המבוססת על חייו והפכה להצלחה גדולה, הוא צפוי לשחק בסדרה חדשה שיביים מאור זגורי ועל הפרק עוד כמה פרויקטים מצולמים בפיתוח. אבל כך זה כשלצד העשייה המקצועית, מה שקורה מאחורי הקלעים מעניין את הקהל אפילו יותר, בעיקר בתחום מערכות היחסים הרומנטיות.

   

  שלומית מלכה ויהודה לוי. "אני מאוד אוהב את חברה שלי" (צילום: מתוך האינסטגרם של שלומית מלכה)
   שלומית מלכה ויהודה לוי. "אני מאוד אוהב את חברה שלי"(צילום: מתוך האינסטגרם של שלומית מלכה)

    

   בשנה וארבעה חודשים האחרונים זו הדוגמנית הבינלאומית שלומית מלכה, איתה הוא חי ולאחרונה שב איתה מביקור בניו יורק. על הסט, הוא לא היסס להצהיר "אני מאד אוהב את חברה שלי" והסכים לעשות סדר בין שמועות על פרידה לבין שמועות על התמסדות צפויה.

    

   כמה יהודה

   בגיליון המודפס איתרנו 9 גברים שנושאים את השם יהודה לוי כמראיינים אורחים, בגילאים שונים, עיסוקים שונים ומכל רחבי הארץ, את הריאיון המלא תמצאו בגיליון, לפניכם טעימה: 

    

   יהודה לוי (60), נשוי+4 מרחובות. יועץ זוגי ומגשר לגירושים (צילום: מתוך האלבום הפרטי)
    יהודה לוי (60), נשוי+4 מרחובות. יועץ זוגי ומגשר לגירושים(צילום: מתוך האלבום הפרטי)

     

    "כל הרצאה שלי אני מתחיל במשפט: 'שלום, אני יהודה לוי. אני מצטער אם ציפיתם ליהודה לוי אחר', וזה מיד מפשיר את הקרח. אני משתמש בזה בלי בושה".

     

    רציתי לשאול את יהודה: איך אתה מסביר את העובדה שלמרות שהיו לך מערכות זוגיות ארוכות בשנים, אתה עדיין רווק?

    יהודה לוי עונה: "לא חשבתי שאהיה רווק בגיל הזה, אבל לחיים יש תוכניות משלהם. אין לי הסבר, מלבד זה שכנראה לא הייתי מדויק עם עצמי. כל אחת מהאקסיות שלי מילאה תפקיד בהתפתחות שלי. אני לא טיפוס מתפשר, אני רוצה לחיות את החיים שלי עם מישהי שמשדרת באותו תדר שלי, לא בערך ולא ליד".

     

    "חשוב לי לציין, שבנות הזוג שלי לשעבר היו נפלאות ומיוחדות כל אחת בדרכה, זה לא קשור אליהן, זה קשור לחיבור שלנו ביחד, שפשוט לא צלח. מאוד רצינו, אבל זה לא קרה".

     

    אתה חושב ששלומית היא האחת?

    "כן, אני לגמרי רואה את שלומית כאמא של הילדים שלי. היא התקבלה, חחח..."

     

    אתה לא חושש מפער הגילים ביניכם?

    "חששתי מאוד בהתחלה, כי כאילו לפי הנורמה, הפרש של 14 שנה אמור להדליק נורות אדומות, אבל הבנתי שהגיל הוא לא פקטור, והדבר המהותי זה קודם כל כימיה וחיבור. אם יש את זה, אז למה לסובב את הגב? בגלל איזושהי קונספציה של נורמות, שהרבה מהן מונעות מפחד? כל עוד יש הבנה וחיבור מדויקים, זה בעיניי מה שקובע את הבחירה וההחלטה ללכת על זה".

     

    יהודה לוי (79), נשוי+3 מתל אביב, ניצול שואה, אופטומטריסט בדימוס ומוזיקאי חובב (צילום: מתוך האלבום הפרטי)
     יהודה לוי (79), נשוי+3 מתל אביב, ניצול שואה, אופטומטריסט בדימוס ומוזיקאי חובב (צילום: מתוך האלבום הפרטי)

      

     "גם אני הייתי צעיר, חתיך ודי סלב, חלק ממה שנקרא הבוהמה, ומה שיש לי להגיד ליהודה, זה שיזכור שכל הרעש מסביב לא חשוב".

      

     רציתי לשאול את יהודה: איך הסתדרת כילד עם השם יהודה?

     יהודה לוי עונה: "כילד באמת מאוד התביישתי בשם הזה, במיוחד אחרי שהגעתי לדרום אפריקה וכמעט אף אחד לא הצליח להגות אותו. זה תמיד מאוד הביך אותי, במיוחד בסביבה שבה לכולם קוראים ג׳ייסון, ריימונד, רוברט וסטיבן. להיכנס לכיתה ואז נתקעים עליי, מנסים להגיד את השם שלי ולא מצליחים... אוי! זה היה נורא בתור ילד. אבל לאט לאט התרגלו איכשהו, סידרו את זה שיהיה להם נוח עם המבטא וזה נהיה ג׳ודה".

      

     "כשחזרתי לארץ בגיל 15-14, חשבתי שאין מצב לעבור את כל זה עוד פעם. רציתי להגיד שקוראים לי ג׳ודה, אבל גיליתי פתאום שאף אחד לא עשה עניין מיהודה, אף אחד לא עיקם פרצוף ולא התעוות בניסיון לקרוא לי. זו הייתה הקלה גדולה, זה גרם לי להרגיש נוח עם שם שמלכתחילה היה נראה לי כבד, מקראי, תנ"כי וארכאי, שלא לומר הכי לא סקסי. כנראה שהייתי צריך לעבור את הסיבוב הזה בדרום אפריקה בשביל לקבל פרופורציות. "במשך השנים נאספו לי שמות חיבה מהצורך לקצר את האורך הזה של השם שלי, אז אני כבר לא עושה מזה עניין".

      

     חשבת פעם לשנות את השם כדי להצליח בחו"ל?

     "אני לא מתכוון לשנות את השם, בטח לא לצורך קריירה בחו״ל. רק זה חסר לי, עוד פיצול באישיות. שם זה דבר חיצוני, מה שעושה את השם זה הפנימיות והתוכן של האדם ולא השם שלו. הפנים מחזיק את השם ולא ההפך. אולי אסכים לשינויים מינוריים, נגיד ג׳ודה, שיהיה יותר נוח בפה. ג׳ודה במבטא אמריקאי זה כבר נשמע יותר חו"ל".

      

     חושב בכלל על קריירה הוליוודית?

     "קודם כל אני מעוניין לעשות עוד דברים פה, במדינה שלי. מפה אני יוצא לכל שוק שמציע לי עבודה. אנחנו מאוד משתפרים ומדביקים את הקצב עם שאר העולם, יש לנו מלא כישרונות, יש יוצרים חזקים, ועם התקשורת הגלובלית של ימינו אפשר להיות פה ולהיות שם במקביל ותוך כדי.

      

     "הבעיה היא אחרת, שהרבה מהכישרונות היוצרים שיש לנו פה מוותרים ונושרים, כי לא מתגמלים אותם כמו שצריך. זה כולל שחקנים, תסריטאים ובמאים, שעובדים קשה מאוד ויורקים דם, וזה מעין כדור שלג. אם אין כסף אין מספיק יצירה, אם אין מספיק יצירה, אין מספיק יוצרים, אם אין מספיק יוצרים יש יותר מקום לאינסטנט ריאליטי, כי זה יותר זול, ולכן זה נוח למקבלי ההחלטות.

      

     "חשוב לי מאוד להיות כאן ולתרום את חלקי, עד כמה שאני יכול, כי אני מאוד מאמין במעיין היצירה שיש לישראל להציע, גם ברמת ייצוא התוכן החוצה. חיבור של תוכן ותרבות זה לא פחות חשוב מהייטק. אבל ברור שאני רוצה לעשות דברים בחו״ל, כמו שהייטקיסט רוצה לקבל פנייה ממשקיעים בחו״ל, כי זה שוק גדול וכסף גדול, תפוצה אחרת".

      

     אתה חושב שתצליח שם?

     "תכלס, באתי למקצוע הזה כי ראיתי סרטים וסדרות מחו״ל כשהייתי קטן, וזה עדיין נשאר החלום שלי. נותר רק לחתום עם סוכנות כדי שישלחו לי אודישנים. אין לדעת מה יהיה. מנסים, ואם ייפול המזל יהיה מדהים ואני מאוד אשמח".

      

     • הריאיון המלא וכל התשובות של יהודה בגיליון "לאשה" החדש, השבוע בדוכנים

      

      (צילום: אלון שפרנסקי)
      (צילום: אלון שפרנסקי)

       

      >>> חבבו את "לאשה" בפייסבוק

      >>> חפשו אותנו באינסטגרם: LAISHAMAG

      >>> להורדת האפליקציה החדשה של "לאשה"  

       

       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד