אריאנה צפניוק ישראלי

מקימת "החממה לניהול נשי" – מרכז לימודי ניהול לנשים בעלות עסקים, מנהלות ויזמיות. לשעבר שותפה ומנכלי"ת "רשת סטודיו סי" ובעלים של חברת "אסיף"

מדור פרסומי

|

05.06.16 | 14:03

״אם 'מדגדג' לך בבטן, כנראה זו קריאה מדויקת עבורך, זו האינטואיציה שלך. הקשיבי לה, היפתחי, למדי והרשי לעצמך ליישם״
״אם 'מדגדג' לך בבטן, כנראה זו קריאה מדויקת עבורך, זו האינטואיציה שלך. הקשיבי לה, היפתחי, למדי והרשי לעצמך ליישם״

איך הכל התחיל?

הכל התחיל ברגע שהתחלתי להקשיב לקול הפנימי שבי. במשך שנים הייתי מנהלת בכירה, ניהלתי הרבה אנשים ואופרציות מורכבות, תמיד שדרתי שאני חזקה, נוקשה, שולטת ובטוחה. אימצתי קודים "גבריים" כדי לשרוד ולהצליח בניהול שלי. בעקבות משבר כלכלי שלאחריו הלכתי שוב לאקדמיה, ללימודי יעוץ, הבנתי שעוצמתי טמונה דווקא באינטואיציה וביכולת הנשית שלי ולא בניסיוני להראות חזקה ונוקשה בעולם העסקים.

 

במשך השנים למדתי ניהול באוניברסיטת תל אביב, בבר אילן ובמקומות נוספים. בשום מוסד לא לימדו אותי איך למנף את הקול הפנימי שלי לטובת הצלחתי כמנהלת. למעשה, הגעתי למסקנה כי זה מה שבאמת חסר לי וגם בשוק לימודי הניהול, בעקבות זאת הקמתי את "החממה".

 

מה לומדים בחממה לניהול נשי?

חלק מהקורסים אותם אני מלמדת הם קורסי ניהול פר-אקסלנס: מודלים של ניהול, סוגיות תמחור, ניהול דוחות וכיו"ב, אך כולם נלמדים מתוך פריזמה נשית מובהקת ומתוך התאמה לאישה כמנהלת, גם אם היא מפחדת לגעת במספרים או מרגישה שהיא "לא טובה בזה". אני מלמדת איך למנף את האינטואיציה ואת התכונות שנתפסות "נשיות" אצלן לכלים פרקטיים שתורמים להצלחתן. אחד הדברים שאני יותר גאה בהם, זה שכל מה שאנחנו לומדות הופך להיות מיושם, ממש מהיום למחר, בעסק או בחברה. נשים מספרות לי שכבר אחרי מפגש או שניים הן מרגישות עצמאיות וחיוניות יותר ומשנות את הגישה לעבודה שלהן. אני דוגלת ביישום – על זה אני חותמת. התכנים לא נשארים בגדר תאוריה.

 

מי הן הנשים שמגיעות לקורסים?

ל"חממה" מגיעות נשים מספקטרום רחב של תפקידים ועסקים. לעיתים הן מרגישות שמשהו חסר בניהול שלהן, או שחסר להן כלים פרקטים שמעולם לא נלמדו. משהו לא "מתיישב" להן טוב, בין מי שהן לבין מה שהעסק דורש מהן. החממה מיועדת לבעלות עסקים שחשות את "בדידותו של המנהל" ואינן מצליחות לייצר תשוקה מחודשת בעשייה. למנהלות שמרגישות שהן פועלות על "אוטומט", מרצות את הסביבה ונטולות חדוות עשייה. ליזמיות אשר לא מצליחות להוציא אל הפועל את התוכניות שלהן כי משהו חוסם אותן.

 

איפה את רואה את עצמך בעוד עשור?

מובילה את ה"ניהול הנשי". לא מדובר על Girl power ולא על קבוצת תמיכה. החממה באמת מוציאה מנהלות איכותיות ובטוחות בעצמן מבלי להתפשר על האמונות שלהן ועל מי שהן. אני רואה את עצמי מובילה את הניהול הנשי גם למגזרים היותר שמרניים וגם אל מעבר לים.

  

טלפון למרכז הזמנות ומידע: 050-3257442 או באתר .

 

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד