"את לא רוצה להתחתן? לא מפריע לך שעד היום אייל לא שלף טבעת?"

חלקן שואלות בעדינות, חלקן נוקטות בישירות נוקבת, חברות קבוצת הפייסבוק "מאמאזון" (בה חברות כמאה אלף אמהות), מראיינות את רוסלנה רודינה

לאשה - שער לאשה רוסלנה רודינה ויאן
צילום: אבי חי, עורך וידאו: ש שבתאי

בטוח שמעתם על "מאמאזון": קבוצת הפייסבוק הגדולה שחברות בה כמאה אלף אמהות. מה הן ישאלו אמא לתינוק בן שנה וחצי שטסה לחו"ל בלעדיו יותר מפעם אחת, שלפעמים ישנה איתו בדירה שהיא שוכרת עם שותפה, שמיד אחרי הלידה היה לה חשוב לחזור לכושר?  הצצה קטנה לפניכם, והריאיון המלא בגיליון החדש. 

 

שגית פאר (צילום: אלבום פרטי)
  שגית פאר(צילום: אלבום פרטי)

   

  האם היחסים בינך לבין אייל השתנו לאחר לידת יאן?

  שואלת שגית פאר (35) מקריית אתא, אמא לשלושה (שמרגישה שהיא ובעלה עדיין מאוד אוהבים, אבל רוב זמנם מוקדש לילדים).

  "הלידה חיברה בינינו עוד יותר, הרגש רק הלך והתעצם. זה גם עזר לזוגיות. את מרגישה שבן הזוג שלך מסתכל עלייך בתור אישה, בתור אמא. מכבד אותך יותר".

   

  פחות רבים על שטויות?

  "לצערי, בעניין הזה אני לא יכולה להגיד שזה שינה הרבה. אני עדיין רבה על שטויות. יש לי פיוז קצר. זה משהו שאני צריכה לטפל בו. אני יורה יורה, ואחרי זה חושבת. מה שכן, אנחנו כמובן לא רבים ליד יאן. אחרי 'הישרדות' גם אמרתי שאשתף יותר ברגשות שלי. שאם, למשל, ארגיש שאני מתגעגעת לאייל, אז בניגוד לעבר, אכתוב לו 'אני מתגעגעת אליך'. אבל חזרתי לעצמי מהר מאוד. אני עדיין אטומה".

   

  מור אוחנה (צילום: אלבום פרטי)
   מור אוחנה(צילום: אלבום פרטי)

    

   את בקשר עם חברות מהעבר, או שיצרת חברויות חדשות אחרי שהתפרסמת? ב"הישרדות" נראה היה שיותר קל לך להתחבר לבנים.

   שואלת מור אוחנה (35) מקריית מוצקין, אמא לשלושה (שלצערה לא בקשר עם אף חברת ילדות).

   "אין לי אף חברה מהתעשייה. התעשייה היא מקום מאוד צבוע בעיניי. מבחינתי סלבס זה עבודה. בזמני הפנוי אני מעדיפה להיפגש רק עם חברות הנפש שלי. יש לי חבורה בת שש בנות שהכרתי לפני שהתפרסמתי, רובן בגילי פלוס־מינוס. אחת מהן עובדת בבנק, אחת מזכירה ואחת היא ליאן פישביין, מעצבת האופנה. אין יום שאנחנו לא מדברות, ולפחות שלוש פעמים בשבוע אנחנו נפגשות.

    

   לפני שילדתי את יאן גרתי עם חברה שלי, סיוון, ברחוב ביאליק ברמת גן, ואני עדיין ממשיכה להיות שותפה שלה ולשלם שכירות על הדירה. בחדר שלי שם יש לול ליאן, ולפעמים אני נשארת לישון שם כדי לבלות עם החברות שלי או כשיש לי צילומים מוקדם בבוקר במרכז".

    

   וכשאת רבה עם אייל...

   "אני לא אכחיש. ברור שאם רבנו ובא לי להירגע, נחמד שיש לי את הפינה שלי. בדיוק כמו שמישהי אחרת רבה עם בן הזוג שלה והולכת לישון אצל ההורים. אבל זו לא הסיבה שבגללה אני ממשיכה לשמור על הדירה".

    

   מה לגבי זה שאת מתחברת יותר לבנים?

   "זה נכון, תמיד הסתדרתי יותר עם בנים. כל הזמן גברים אמרו לי 'יש לך ראש כמו של גבר'".

    

   אפרופו חברות, איך הקשר שלך עם אילנית לוי?

   "מדהים. אני לא יכולה להגיד שאנחנו חברות, אבל היא באה אלינו הביתה בערך פעמיים בשבוע לאסוף את הילדים שלה, והרבה פעמים אנחנו יושבות ומדברות. היא מטורפת על יאן. היא תמיד אומרת 'אני רק מחכה שתטוסו כדי שאוכל לחטוף אותו'. אנחנו גם מתכתבות הרבה בווטסאפ, לאו דווקא בענייני ילדים. רק עכשיו היא שאלה אותי אם אני מכירה רופא שיניים טוב בסביבה".

    

   אורלי פנחסוב (צילום: אלבום פרטי)
    אורלי פנחסוב(צילום: אלבום פרטי)

     

    את לא רוצה להתחתן? לא מפריע לך שעד היום אייל לא שלף טבעת?

    שואלת אורלי פנחסוב (26) מאור יהודה, אמא לשניים (שבעלה שלף טבעת בדיוק חצי שנה אחרי שהחלו לצאת).

    "בואי נשאיר את השאלה פתוחה: מי אמר שהוא לא שלף טבעת?"

     

    סליחה? אני מפספסת סקופ?

    "לא, לא. תרגיעי. את לא מפספסת כלום. אני לא מאמינה במוסד הנישואים, גם בגלל מה שקרה עם ההורים שלי. אבל אני חושבת שאם הקשר טוב, עדיף להשאיר אותו כמו שהוא. מה גם שאם מתחתנים ואחרי זה מתגרשים, הכל הופך מכוער יותר".

     

    את פוחדת שליאן יהיה גורל כמו שלך?

    "דווקא בגלל שההורים שלי התגרשו אני יודעת שיכולים לקרות אלף ואחד דברים. הגירושים שלהם רק חישלו אותי - אני יודעת שאוכל להתמודד עם כל מצב. אני לא אומרת שאני ואייל נישאר לנצח, אני לא אומרת שאני ואייל ניפרד. אני רק אומרת שאי אפשר לדעת כלום בחיים".

     

    איך את מתמודדת עם טוקבקים קשים ופוגעים?

    שואלת מיטל גולדמן (29) מפתח תקווה, אמא לשניים (שמעולם לא כתבה מילה רעה על אף אחד).

    "אם אנשים כותבים לי תוכן פוגעני בפייסבוק או באינסטגרם, אני חוסמת אותם. פעם הייתי עונה. הייתה ידיעה על כך שעשיתי תוספות שיער ומישהי כתבה: 'מטומטמת, למה את עושה את הדברים האלה?' עניתי לה: 'את חושבת שאת חברה שלי שאת יכולה לקרוא לי ככה? למי קראת מטומטמת?'. היא מיד התנצלה. אבל את יודעת מה הכי פגע בי? שאחרי 'הישרדות', כל הדרך לישראל, לא הפסקתי לבכות.

     

    השתוקקתי לפגוש את יאן, רציתי לקפוץ מהמטוס כדי שאוכל להגיע אליו מהר יותר. וכשראיתי אותו, מרוב שבכיתי שעות במטוס, כבר לא היו לי דמעות. ואז החמודים מ'ערב טוב עם גיא פינס' אמרו: 'איך היא לא בכתה? מה? לא כואב לה?'. איך הם בכלל מעזים לתאר מה הרגשתי? אין גבול לחוצפה".

     

    רוסלנה עם יאן בצילומי השער (צילום: שי יחזקאל)
     רוסלנה עם יאן בצילומי השער(צילום: שי יחזקאל)

      

     >>> חבבו את "לאשה" בפייסבוק

     >>> חפשו אותנו באינסטגרם: LAISHAMAG

     >>> הורידו את האפליקציה של "לאשה"  

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד