בדרך לאולימפיאדת ריו, השחיינית קרן זיבנר עוצרת לדגמן נעליים

איך משלבת אלופת הארץ בשחיית פרפר בין אימונים בווינגייט, משרה מלאה כמהנדסת בתעשיית התרופות, ודוגמנות כשליחות לשיפור דימוי הגוף של נערות בישראל

איתי יעקב

|

15.05.16 | 10:09

"בחברה מושרשת סטיגמה שלילית על נשים ספורטאיות ושחייניות בפרט". קרן זיבנר לקאפל אוף (צילום: תום מרשק)
"בחברה מושרשת סטיגמה שלילית על נשים ספורטאיות ושחייניות בפרט". קרן זיבנר לקאפל אוף (צילום: תום מרשק)
"ככל שאני יותר שרירית, חזקה וחטובה, אני יותר אוהבת את הגוף שלי". קרן זיבנר משלבת שחייה ודוגמנות (צילום: תום מרשק)
"ככל שאני יותר שרירית, חזקה וחטובה, אני יותר אוהבת את הגוף שלי". קרן זיבנר משלבת שחייה ודוגמנות (צילום: תום מרשק)
"כל עונה אנחנו מחפשים דוגמנית, ובכל פעם מחדש מגלים כי דוגמנית מפורסמת בת 24 לא מדברת אלינו או ללקוחה שלנו", אומרת שלי סתת-קומבור, מבעלי קאפל אוף (צילום: תום מרשק)
"כל עונה אנחנו מחפשים דוגמנית, ובכל פעם מחדש מגלים כי דוגמנית מפורסמת בת 24 לא מדברת אלינו או ללקוחה שלנו", אומרת שלי סתת-קומבור, מבעלי קאפל אוף (צילום: תום מרשק)

ביום שני הקרוב תצא השחיינית האולימפית קרן זיבנר לאליפות אירופה בשחייה שתתקיים בלונדון, שם תשתתף בתחרות חתירת שליחים יחד עם הנבחרת האולימפית הישראלית, אשר תקבע האם תשתתף זיבנר באולימפיאדת ריו שתתקיים באוגוסט בברזיל. "יש לנו סיכוי טוב להגיע לאולימפיאדה", אומרת זיבנר, 26, אלופת ישראל בשחיית פרפר ב-200 מ', שבחודש שעבר קבעה שיא ישראלי חדש של 2:11.59 דקות.

 

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

 

"הרבה בנות מספרות לי שהן חוששות להתאמן, כדי שהן לא ייראו גבריות" (צילום: תום מרשק)
  "הרבה בנות מספרות לי שהן חוששות להתאמן, כדי שהן לא ייראו גבריות"(צילום: תום מרשק)

   

  בין קפיצות ראש בשני אימונים יומיים ב-וינגייט לבין עבודה במשרה מלאה כמהנדסת תעשייה ומערכות בחברת ביופרמקס (המתמחה בתכנון והקמה של חדרים נקיים ומעבדות לתעשיית הפרמצבטיקה והביוטכנולוגיה) - התפנתה זיבנר (החתומה בסוכנות רפי עגיב) להצטלם לקמפיין הקיץ של מותג הנעליים קאפל אוף. הבחירה בה כפרזנטורית ממשיכה את הקו שנסלל במותג בשנתיים האחרונות - ספורטאיות מצליחות בתפקיד דוגמניות. עד כה היו אלה אלופת ישראל בסייף אביגיל אלפטוב (לימים נערת ישראל לשנת 2015), וסגנית אלופת העולם בקפיצה לרוחק וקפיצה משולשלת חנה קנייזבה-מיננקו.

   

  קבעה שיא ישראלי חדש בשחיית פרפר. זיבנר לקאפל אוף (צילום: תום מרשק)
   קבעה שיא ישראלי חדש בשחיית פרפר. זיבנר לקאפל אוף(צילום: תום מרשק)

    

   "כל עונה אנחנו מחפשים דוגמנית, ובכל פעם מחדש מגלים כי דוגמנית מפורסמת בת 24 לא מדברת אלינו או ללקוחה שלנו", אומרת שלי סתת-קומבור, מבעלי קאפל אוף. "בתפיסה שלנו, פרזנטורית זו אמירה, והבחירה בספורטאיות מצליחות עם הישגים זו אמירה חזקה. זו לא בהכרח אמירה פמיניסטית או מחנכת, אלא מודל מעורר השראה".

    

   "בתפיסה שלנו, פרזנטורית זו אמירה, והבחירה בספורטאיות מצליחות עם הישגים זו אמירה חזקה", אומרת שלי סתת-קומבור (צילום: תום מרשק)
    "בתפיסה שלנו, פרזנטורית זו אמירה, והבחירה בספורטאיות מצליחות עם הישגים זו אמירה חזקה", אומרת שלי סתת-קומבור(צילום: תום מרשק)

     

    בצילומי הקטלוג לובשת זיבנר בגדי ים שלמים, ונועלת דגמים מתוך הקולקציה החדשה לקיץ, ביניהם סנדלים עם רצועה הנכרכת סביב הקרסוליים וסוליה רחבה עם רפידה אנטומית מצופה עור, כפכפים עם חרטום שפיצי, נעליים עם מפתחי פיפ-טוטו (אצבע מציצה) וגם כאלה עם עקבים גבוהים ורחבים, מגמה שהחלה במותג בעונה הקודמת.

     

     (צילום: תום מרשק)

      

     לדברי סתת-קומבור, למרות החיבור עם פרזנטוריות מעולם הספורט, בקולקציה אין מאפיינים ספורטיביים, אך היא מתכתבת עם ערך הנוחות המעוגן במותג.

      

     החלה את קריירת השחייה התחרותית כבר בגיל 9 (צילום: תום מרשק)
      החלה את קריירת השחייה התחרותית כבר בגיל 9(צילום: תום מרשק)

       

      אם תשאלו את זיבנר על הג'וב החדש שלה כפרזנטורית, היא רואה בו לא פחות משליחות. כמי שהחלה את קריירת השחייה התחרותית כבר בגיל 9, זיבנר מעבירה הרצאות ופעילויות לילדים ובני נוער באמצעות "אתנה", המרכז לקידום ספורט נשים בישראל. "בחברה מושרשת סטיגמה שלילית על נשים ספורטאיות ושחייניות בפרט", אומרת זיבנר, "ילדות ונערות צעירות נרתעות משחייה, כי הן חוששות מדימוי גוף שלילי, ושזה 'יהרוס' את המראה שלהן. כמעט בכל הרצאה שאני מקיימת בבתי ספר ובאגודות שחייה עולה הנושא של גוף נשי שרירי. הרבה בנות מספרות לי שהן חוששות להתאמן, כדי שהן לא ייראו גבריות".

       

      "אני חושבת שגם מודל היופי הנשי בעולם האופנה השתנה, והיום גם דוגמניות כמו בר רפאלי מציגות ידיים שריריות" (צילום: תום מרשק)
       "אני חושבת שגם מודל היופי הנשי בעולם האופנה השתנה, והיום גם דוגמניות כמו בר רפאלי מציגות ידיים שריריות"(צילום: תום מרשק)

        

       ומה את עונה להן?

       "שיש המון שחייניות יפות, ויש הרבה ספורטאיות עם שרירים שאינן בהכרח גבריות. אני חושבת שגם מודל היופי הנשי בעולם האופנה השתנה, והיום גם דוגמניות כמו בר רפאלי מציגות ידיים שריריות. באופן אישי, אני מרגישה נשית וגם נראית סבבה, וככל שאני יותר שרירית, חזקה וחטובה, אני יותר אוהבת את הגוף שלי".

        

        
       הצג:
       אזהרה:
       פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד