ביקור בחדר השינה של גלית: מצאנו בארונה שמלה לבנה מוכנה לחתונה

נכנסנו לחדר הכי שמור בבית גוטמן - עם המיטה והאמבטיה המפנקות במרכזו, והארון העצום שסביבו. "מהגירושים אני מנסה לזכור רק את החלק שהתפנה לבגדים שלי". צפו

קרן נתנזון ויץ

|

21.04.16 | 09:09

בארון של גלית גוטמן
כתבת: קרן נתנזון ויץ, צילום: ירון שרון, עריכה: דפי מקל
ברוכים הבאים לגוטמן אימפריה. הכניסה לווילה בשכונת תל ברוך בצפון תל אביב (צילום: ענבל מרמרי)
ברוכים הבאים לגוטמן אימפריה. הכניסה לווילה בשכונת תל ברוך בצפון תל אביב (צילום: ענבל מרמרי)
גלית גוטמן בגינת ביתה עם שמלת ג'ינס מארונה. "למרות שאני נורא אוהבת לראות נשים אחרות שמשחקות באופנה והן אקסטרווגנטיות, אני לא רוצה להיות כזו" (צילום: ענבל מרמרי)
גלית גוטמן בגינת ביתה עם שמלת ג'ינס מארונה. "למרות שאני נורא אוהבת לראות נשים אחרות שמשחקות באופנה והן אקסטרווגנטיות, אני לא רוצה להיות כזו" (צילום: ענבל מרמרי)

כשגלית גוטמן פותחת את דלת הבית שלה בשכונת תל ברוך בצפון תל אביב, מוקפדת ומסודרת להפליא בתשע וחצי בבוקר, זה רק בגלל שהיום שלה התחיל כבר בארבע לפנות בוקר, כשהתעוררה לקראת עוד שידור בתוכנית הבוקר שהיא מגישה בקשת. למצלמות היא רגילה יותר מ 25 שנה, אבל זו הפעם הראשונה שהיא מאפשרת לתעד אותה בתוך המרחב הפרטי שלה. כמה פרטי? קודש הקודשים - חדר השינה השוכן בקומה השנייה של ביתה, ובו ממוקמים המיטה, האמבטיה המפנקת וארון בגדים לבן ועצום, בית המקדש של כל הפריטים שהכניסו אותה לפנתיאון המתלבשות הטובות בישראל.

 

מוזמנים להיכנס לביתה של גלית גוטמן (צילום: ירון שרון)
  מוזמנים להיכנס לביתה של גלית גוטמן(צילום: ירון שרון)

   

  >> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

   

  "כל הצד הזה היה שייך לזיו וכל זה היה שייך לי", היא מצביעה על הארון החולש על שני קירות שלמים בחדר, וחושפת בחיוך יתרון אחד בגירושים מאבי בנותיה, הצלם זיו קורן. "מי לא רוצה להגיע למצב שהכול תלוי בארון כמו בחנות? צריך למצוא את האור בכל מצב, אז מהגירושים אני מנסה לזכור רק את החלק הזה שהתפנה לכל התיקים, הנעליים והבגדים".

   

  השילוש הקדוש של גלית גוטמן: אמבטיה + מיטה + ארון עצום של בגדים (צילום: ירון שרון)
   השילוש הקדוש של גלית גוטמן: אמבטיה + מיטה + ארון עצום של בגדים(צילום: ירון שרון)

    

   איך היית מגדירה את הסטייל שלך?

   "אף פעם לא אהבתי שקונים לי בגדים, עד שהגיע יגאל. יש לו את הטעם הכי משובח בעולם. הוא עושה לי הפתעות, בוחר לבד ומביא דברים היסטריים, כמו למשל, תיק וינטג' של הרמס"

   "מאוד קלאסי, לא יומרני. הייתי רוצה לראות שהדברים בארון שלי רלוונטיים גם עוד 20 שנה. על זה אני מוציאה את הכסף שלי, לא על משהו לעונה אחת או שתיים, כי אני פחות באופנה שמשתנה. אני רוצה שאם אראה את התמונה מהאירוע עם מה שלבשתי אחרי חמש שנים, לא אתבאס על עצמי שנראיתי כמו קורבן אופנה. למרות שאני נורא אוהבת לראות נשים אחרות שמשחקות באופנה והן אקסטרווגנטיות, אני לא רוצה להיות כזו".

    

   את מעדיפה מעט פריטים אבל יקרים, או הרבה ובזול?

   "אם אני קונה משהו נורא יקר, אני ממש שומרת עליו והוא הולך רק לניקוי יבש. מצאתי שבסוף זה יותר משתלם, לקנות דברים יותר איכותיים ויקרים מאשר זולים, כי אני לא מתייחסת אליהם יפה".

    

   "יש לי בארון הרבה שמלות שנקראות 'שמלות מתות', כי כבר הייתי איתן באירוע, הצטלמתי, קיבלתי 'שיק', ואי אפשר ללכת איתן שוב". בשמלה של דני מזרחי (צילום: ענבל מרמרי)
    "יש לי בארון הרבה שמלות שנקראות 'שמלות מתות', כי כבר הייתי איתן באירוע, הצטלמתי, קיבלתי 'שיק', ואי אפשר ללכת איתן שוב". בשמלה של דני מזרחי(צילום: ענבל מרמרי)

     

    באופן מפתיע, לא לוקח הרבה זמן לבחור מבין עשרות הפריטים המיוחדים בארונה את אלו שהכי מייצגים אותה. גוטמן יודעת בדיוק איפה כל דבר נמצא, לאיזה בגד יש סיפור ולמי היא חייבת תודה על הלוק המגוון שלה. את הבגד הראשון שהיא שולפת עיצב חברה הקרוב, המעצב דני מזרחי, שעבורו שימשה כסוג של מוזה לאורך שנים. "זו שמלת ערב כחולה שלבשתי לטקס פרסי האופנה של השנה החולפת וזכתה לפרגונים. עבדתי על עיצוב השמלה יחד איתו, כי יש דברים שהוא תופר לי במיוחד, אז אנחנו יושבים וחושבים על זה יחד".

     

    לאן עוד תוכלי ללבוש אותה?

    "יש לי בארון הרבה שמלות שנקראות 'שמלות מתות', כי כבר הייתי איתן באירוע, הצטלמתי, קיבלתי 'שיק', ואי אפשר ללכת איתן שוב. רק אולי לאירוע משפחתי או לחו"ל. אני תמיד קוראת לכל החברות שלי להשאיל ממני שמלות לפני אירועים במקום לקנות, כי חבל".

     

    "זו פעם ראשונה בחיים שלי שאני עם מישהו שאוהב אופנה, כי עד עכשיו הייתי עם כאלו שאוהבים אופנועים" (צילום: ענת מוסברג)
     "זו פעם ראשונה בחיים שלי שאני עם מישהו שאוהב אופנה, כי עד עכשיו הייתי עם כאלו שאוהבים אופנועים"(צילום: ענת מוסברג)

      

     את גם שותפה בעיצוב שלה, וגם למדת תפירה, חשבת פעם להוציא ליין משלך?

     "אם אני קונה משהו נורא יקר, אני ממש שומרת עליו והוא הולך רק לניקוי יבש. מצאתי שבסוף זה יותר משתלם, לקנות דברים יותר איכותיים ויקרים מאשר זולים, כי אני לא מתייחסת אליהם יפה"

     "לא. למדתי תפירה כי זה מרגיע אותי. יש כאלו שאוהבים לראות טלוויזיה, אז אני צריכה למצוא דברים אחרים כדי להירגע. אני עושה תחפושות לפורים לילדות ולחברות שלהן, חברות שלא רוצות ללכת לתופרת באות אליי לתיקונים וקיצורים. אני רוצה לעשות קולקציית קפסולה, אבל אין לי זמן. אני עובדת בשעות מטורפות, יש לי שתי ילדות ואני אוהבת להיות אמא, יש לי חבר, ואני לא רוצה סתם לתת את השם שלי. זה יצטרך להיות אני מא' ועד ת'".

      

     מה הוא הפריט שאת הכי מתחרטת שרכשת?

     את מכירה את זה שאת חוסכת חוסכת ונורא רוצה לקנות משהו? אז לי היה חלום שיהיה לי מעיל אמיתי של ברברי. זה משהו שהבנות יריבו עליו אחרי שאעצום עיניים. הוא עולה מלא כסף, עבדתי נורא קשה בשבילו, ואז קניתי אותו בצבע בז', והצבע הזה כל כך לא טוב לי, טעות! אני צריכה להיות כל כך מאופרת בשביל להיראות איתו כמו שצריך, ואני לא אוהבת לשים הרבה איפור ביום יום. גם עם הבלונד זה לא עובד, אבל אני לא אתן לאף אחד לגעת בו, זה יושב לי בארון כמו משהו שצריך לזכור. בסוף חסכתי וחסכתי, וקניתי אחרי שלוש שנים אחד כזה בשחור".

      

     יש לך סטייליסט או מישהו מקצועי להתייעץ איתו?

     "ממש לא. לא מאמינה בזה, כי לפעמים זה נראה שהתחפשת למשהו אחר. אני מתחפשת בתוכנית הבוקר, מתחפשת בצילומים כדוגמנית, אבל כשאני יוצאת מהבית לאירוע מתוקשר אני רוצה להיות נטו אני".

      

     "חלמתי שיהיה לי מעיל אמיתי של ברברי. זה משהו שהבנות יריבו עליו אחרי שאעצום עיניים. עבדתי נורא קשה בשבילו, ואז קניתי אותו בצבע בז', והצבע הזה כל כך לא טוב לי, טעות!" (צילום: ענבל מרמרי)
      "חלמתי שיהיה לי מעיל אמיתי של ברברי. זה משהו שהבנות יריבו עליו אחרי שאעצום עיניים. עבדתי נורא קשה בשבילו, ואז קניתי אותו בצבע בז', והצבע הזה כל כך לא טוב לי, טעות!"(צילום: ענבל מרמרי)

       

      "אני רוצה לעשות קולקציית קפסולה, אבל אין לי זמן. אני עובדת בשעות מטורפות, יש לי שתי ילדות ואני אוהבת להיות אמא, יש לי חבר, ואני לא רוצה סתם לתת את השם שלי. זה יצטרך להיות אני מא' ועד ת'"

      אז קניין פרטי וצמוד היא לא מחזיקה, אבל בשנתיים וחצי האחרונות היא בהחלט מצאה פרטנר לחיים שחולק איתה גם את החיבה לאופנה. "אף פעם לא אהבתי שקונים לי בגדים, עד שהגיע יגאל", היא אומרת ומתמלאת בחיוך ענק כשהיא מדברת על יגאל אהובי, אספן האמנות שהפך לבן זוגה אחרי הגירושים. "יש לו את הטעם הכי משובח בעולם. הוא עושה לי הפתעות, בוחר לבד ומביא דברים היסטריים, כמו למשל, תיק וינטג' של הרמס. זו פעם ראשונה בחיים שלי שאני עם מישהו שאוהב אופנה, כי עד עכשיו הייתי עם כאלו שאוהבים אופנועים. זה מגניב, כי את הולכת לקניות ונכנסת לחנות עם מישהו שלא יושב בעצבים בצד ומשחק עם האייפון, אלא חושב מה באמת יהיה יפה, ולכן הרבה דברים אנחנו קונים ביחד".

       

      עדיין עם האטיקט. חולצה לבנה של קנזו שטרם נלבשה, כמו עוד פריטים רבים מארונה של גוטמן (צילום: ענבל מרמרי)
       עדיין עם האטיקט. חולצה לבנה של קנזו שטרם נלבשה, כמו עוד פריטים רבים מארונה של גוטמן(צילום: ענבל מרמרי)

        

       פתיחת הארונות של גוטמן היא מסע שנע בין שמלות קלילות של קרייזי ליין, חברת האופנה שעבורה היא משמשת כפרזנטורית מזה שנים, ערימות של מגפיים יקרים מבית מארק ג'ייקובס, סלין, אלכסנדר וונג, ז'יל סנדר, או אוסף תיקים עצום, שאת אחד האהובים מתוכו, של ג'וצי, קיבלה במתנה ממיקי בוגנים בתקופה שידה לא היתה משגת ("יש לי סנטימנטים אליו, כי אני לא רואה כאן תיק אלא חברות ותמיכה").

        

       במחלקת האביזרים: מתיק של גוצ'י שקיבלה במתנה ממיקי בוגנים ועד נעליים ותיקים שנבחרו בקפידה על ידי האהוב אהובי (צילום: ענבל מרמרי)
        במחלקת האביזרים: מתיק של גוצ'י שקיבלה במתנה ממיקי בוגנים ועד נעליים ותיקים שנבחרו בקפידה על ידי האהוב אהובי(צילום: ענבל מרמרי)

         

        אבל התופעה המשעשעת ביותר שחשפה לצד עשרות חולצות תלויות, כולן כמעט בגוונים מונוכרומטיים של שחור, לבן, כחול או בז', הם הפריטים הממותגים שעדיין נושאים את האטיקטים שלהם, כלומר, טרם נלבשו אפילו פעם אחת. חולצה לבנה מכופתרת של קנזו שנרכשה לפני שנתיים בבוטיק מאדאם דה פומפדור של ניקול ראידמן בכיכר המדינה, ושמלה לבנה מפוסלת של טיירי מוגלר שרק מחכה להופעה הפומבית הראשונה, הן רק חלק מהדוגמאות. "אני לובשת אותם כשמגיע הזמן שלהם", היא מסבירה, "לפעמים אני רכושנית ואומרת לעצמי - לא, זה יפה מדי, אני לא רוצה לבזבז".

         

        "אחכה שמישהו יציע לי נישואים וזו תהיה השמלה. אבל היא תהיה השמלה השנייה, כי את הראשונה דני מזרחי יעשה" (צילום: ענבל מרמרי)
         "אחכה שמישהו יציע לי נישואים וזו תהיה השמלה. אבל היא תהיה השמלה השנייה, כי את הראשונה דני מזרחי יעשה"(צילום: ענבל מרמרי)

          

         שמלה לבנה ומושקעת כזו שיושבת בהמתנה בארון, זו לגמרי הרמה להצעה.

         "אין לי לאן ללכת עם זה, בפורים האחרון חשבתי להתחפש למלכה ולשים אותה, ואז אמרתי לעצמי משוגעת לשרוף את השמלה הזו על פורים? אין מצב. אז פשוט אחכה שמישהו יציע לי נישואים וזו תהיה השמלה. אבל היא תהיה השמלה השנייה, כי את הראשונה דני מזרחי יעשה".

          

         אז את כבר לא פוסלת על הסף את האופציה הזו?

         "כרגע אני מאוהבת, אז זה לא פייר לשאול אותי את השאלות האלו".

          

         ואיך נראה יום בחיי גלית גוטמן כשהיא מצטלמת בהלבשה תחתונה?

         לחצו כאן כדי לצפות ביום הצילומים של גלית גוטמן בלנז'רי (צילום: רפאל לוי)
         לחצו כאן כדי לצפות ביום הצילומים של גלית גוטמן בלנז'רי (צילום: רפאל לוי)

          

          

          
         הצג:
         אזהרה:
         פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד