"אמא סיפרה שזו עבודה קשה, אבל אני רוצה להיות דוגמנית מפורסמת"

טליה צוקרמן עוד לא בת 13, אבל יש לה כבר בוק, סוכנת, אסטרטגיה, וכעת גם כתבה ראשונה. זה לא כי אמא שלה היא מיכאלה ברקו, אבל זה בהחלט יכול לסייע כמקפצה

איתי יעקב

|

17.04.16 | 09:54

"בערך מגיל 5 ידעתי שאני רוצה להיות דוגמנית. גדלתי לתוך זה, אז זה היה לי טבעי". טליה צוקרמן לובשת אוברול, פול & ג'ו בבוטיק נומרו 13; חולצה, סטלה מקרטני בבוטיק אגת (צילום: יניב אדרי)
"בערך מגיל 5 ידעתי שאני רוצה להיות דוגמנית. גדלתי לתוך זה, אז זה היה לי טבעי". טליה צוקרמן לובשת אוברול, פול & ג'ו בבוטיק נומרו 13; חולצה, סטלה מקרטני בבוטיק אגת (צילום: יניב אדרי)
מיכאלה ברקו על קריירת הדוגמנות של בתה: "אני מאמינה שכהורים אסור לנו להתערב ברצונות של הילדים" (צילום: יניב אדרי)
מיכאלה ברקו על קריירת הדוגמנות של בתה: "אני מאמינה שכהורים אסור לנו להתערב ברצונות של הילדים" (צילום: יניב אדרי)

רק השנה חגגה טליה צוקרמן בת מצווה עם חברים בני גילה במסיבה שהתקיימה בפארק דרום בתל אביב. כמו בנות מצווה רבות אחרות, גם היא החליטה לחגוג את המאורע ב"בוק" צילומים משלה, אלא שבמקרה שלה על המלאכה הופקד דודי חסון, מצלמי האופנה הגדולים בישראל, שצילם עד לאחרונה את אמא של טליה, דוגמנית העל מיכאלה ברקו, לקמפיין של רשת עונות.

 

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

 

ז'קט פסים, זאדיג & וולטר (צילום: יניב אדרי)
  ז'קט פסים, זאדיג & וולטר(צילום: יניב אדרי)

   

  מספר חודשים מאוחר יותר, עוד בטרם מלאו לה 13 שנים, טליה כבר עושה את צעדיה הראשונים בעולם הדוגמנות. בתם הצעירה של ברקו ואיש העסקים רון צוקרמן הוחתמה בסוכנות אלינור שחר, ואפילו הספיקה להצטלם לעבודה קטנה ראשונה, יחד עם אמה.

   

  חצאית ג'ינס וטי שירט – אמריקן וינטג'; ז'קט עור, זאדיג & וולטר (צילום: יניב אדרי)
   חצאית ג'ינס וטי שירט – אמריקן וינטג'; ז'קט עור, זאדיג & וולטר(צילום: יניב אדרי)

    

   "בערך מגיל 5 ידעתי שאני רוצה להיות דוגמנית", היא אומרת, "גדלתי לתוך זה, אז זה היה לי טבעי. הכי אני אוהבת את הצילום של אמא לשער בווג, כי היא נראית שם טבעית. אמא סיפרה לי שדוגמנות זו עבודה קשה, ושלפעמים היא היתה עובדת שעות ארוכות מהבוקר עד הלילה, אבל אני רוצה להיות דוגמנית מוערכת ומפורסמת".

    

   "הכי אני אוהבת את הצילום של אמא לשער בווג, כי היא נראית שם טבעית"
    "הכי אני אוהבת את הצילום של אמא לשער בווג, כי היא נראית שם טבעית"

     

    החברות הטובות של טליה מבית הספר כבר מעודכנות בפרטים. חלקן כבר ראו תמונות מוקדמות שלה, אחרות יגלו על העיסוק החדש שלה בהפקת האופנה הראשונה שלה, המפורסמת כאן. "התגובות מפרגנות", היא אומרת בביישנות.

     

    שמלה, זאדיג & וולטר; ז'קט צבאי, אלכסנדר וונג ברשת עמנואל (צילום: יניב אדרי)
     שמלה, זאדיג & וולטר; ז'קט צבאי, אלכסנדר וונג ברשת עמנואל(צילום: יניב אדרי)

      

     בחודש הבא היא תיסע לתחרות בצרפת עם להקת המחול של המתנ"ס בצהלה בה היא רוקדת, אבל לגבי עבודות דוגמנות בחו"ל היא עדיין חושבת שמוקדם לה מדי. "אולי עוד שנתיים, כרגע אני צעירה מדי", היא אומרת ומבהירה: "אני מאוד רוצה להיות דוגמנית, אבל זה לא בהכרח הדבר היחידי שאני אוהבת. אני רוצה גם לרקוד, להצליח וללמוד".

      

     גילה הצעיר של טליה ודאי יוסיף אש לשיח הבוער בנושא קטינות בענף הדוגמנות, שניצת מחדש עם סיפורה של סופיה מצטנר שהיתה בת 14 כשצעדה על המסלול של דיור בשמלה שקופה, או החתמתה של תותי בר בת ה-12 בסוכנות ניו אימג' של בטי רוקאווי.

      

     ז'קט ג'ינס, זאדיג & וולטר (צילום: יניב אדרי)
      ז'קט ג'ינס, זאדיג & וולטר(צילום: יניב אדרי)

      מיכאלה ברקו: "כשאני התחלתי היו הרבה דוגמניות בגיל הזה. בארץ קצת פחות מאשר בעולם, אבל זה לא היה דבר נדיר. בפעם הראשונה שטסתי לחו"ל זה היה עם מלווה, ובפעם השנייה ההורים שלי נסעו איתי. אחר כך כבר נסעתי לבד"

        

      כמי שהחלה לדגמן בעצמה בגיל 13 וחצי, ושנתיים מאוחר יותר כבר נסעה לעבוד בחו"ל, ברקו לא מוצאת את בתה צעירה מדי לעבודה. "כשאני התחלתי היו הרבה דוגמניות בגיל הזה. בארץ קצת פחות מאשר בעולם, אבל זה לא היה דבר נדיר. בפעם הראשונה שטסתי לחו"ל זה היה עם מלווה, ובפעם השנייה ההורים שלי נסעו איתי. אחר כך כבר נסעתי לבד. פעם אפילו הבאתי איתי את סבתא שלי לצילומים בסטודיו של ביל קינג (צלם אופנה אמריקאי מפורסם, א"י) בניו יורק. אנשים בסטודיו היו בהלם, אבל זה התקבל בחן. היתה אז נאיביות.

       

      "אני מאמינה שכהורים אסור לנו להתערב ברצונות של הילדים. טליה רצתה את זה כבר קודם, אבל חשבתי שזה גיל צעיר מדי. עכשיו החלטנו לנסות ולעשות את זה בהדרגתיות".

       

      "אני מאוד רוצה להיות דוגמנית, אבל זה לא בהכרח הדבר היחידי שאני אוהבת. אני רוצה גם לרקוד, להצליח וללמוד". טליה צוקרמן (צילום: יניב אדרי)
       "אני מאוד רוצה להיות דוגמנית, אבל זה לא בהכרח הדבר היחידי שאני אוהבת. אני רוצה גם לרקוד, להצליח וללמוד". טליה צוקרמן(צילום: יניב אדרי)

        

       גם הסוכנת אלינור שחר מסכימה עם רעיון ההדרגתיות: "אני חושבת שהיא עדיין צעירה, ויכולה לעשות רק דברים מסוימים, ולכן אנחנו עושים את זה בטפטופים. יש לה את הבלונד הנכון, גוון העור המדויק, והעיניים הכחולות שלה בעלות נוכחות".

        

       ויש בה משהו נוסף, את אותה פראות מתפרצת בתווי הפנים, זו שבנתה למיכאלה ברקו קריירה בינלאומית, והביאה את מגזין ווג להכתיר אותה כ"סנסציה הגדולה ביותר של היופי הנשי מאז פסעה הלנה על חומות טרויה".

        

       שמלה רקומה, רשת עמנואל (צילום: יניב אדרי)
        שמלה רקומה, רשת עמנואל (צילום: יניב אדרי)

         

        השאלה הגדולה היא האם הייחוס המשפחתי יסייע להתרוממות הקריירה של טליה או שדווקא להפך. שחר מאמינה שזה בטח לא יזיק. "בוא נגיד, שאם פיטר לינדברג (מצלמי האופנה החשובים בעולם, א"י), שאהב מאוד לצלם את מיכאלה, יחליט לסגור מעגל ולצלם גם את טליה, זו תהיה מקפצה אדירה לקריירה שלה".

         

        ברקו, מצדה, מעדיפה להשאיר את הבמה בבלעדיות לבתה. "אני לא רוצה שהיא תרגיש שהיא צריכה להוכיח את עצמה מולי", היא אומרת. "טליה הצטלמה לכתבה הזו לבד ובזכות עצמה, ואני שמחה שככה יצא".

         

        צילום: יניב אדרי

        סטיילינג: מיקי ממון לסולו

        איפור: שירלי ויינר

        שיער: יניב זאדה

         

        ואיך נראים החיים החדשים של זוכת "הדוגמניות" אלה משקאוצן?

        לחצו כאן כדי לראות איפה היא היום (צילום: nuru dorsey)
        לחצו כאן כדי לראות איפה היא היום (צילום: nuru dorsey)

         

         

         
        הצג:
        אזהרה:
        פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד