נעים להכיר, אני אהיה אשתך: סיפורי אהבה ממבט ראשון

האנשים האלו ראו את בני זוגם בתמונה באלבום, על מסך הטלוויזיה או מחלון של בניין דירות, ומיד ידעו: זה יהיה האדם שאיתו יתייצבו מתחת לחופה

שביט ויזל ואוהד בן נון. "לקחתי את סיכון וזה הסתיים בחתונה"
שביט ויזל ואוהד בן נון. "לקחתי את סיכון וזה הסתיים בחתונה"

זה קרה בפורים האחרון: שביט ויזל, דוגמנית ומלכת היופי לשנת 2010, ואוהד בן נון, איש עסקים, ניצבו מתחת לחופה באירוע נוצץ ומתוקשר במיוחד. לא ברור כמה מהאורחים שהגיעו לשמוח עם הזוג היו מודעים לסיפור ההיכרות הלא שגרתי שלהם, שהתרחש לפני שלוש שנים: ויזל החליטה שבן נון יהיה בעלה כבר ברגע הראשון שראתה אותו. הטוויסט? בן נון לא פגש אותה עדיין. למעשה, הוא כלל לא היה מודע לקיומה.

 

"ראיתי את אוהד לראשונה בתוכנית 'דה וויס'", מספרת ויזל (26), "הוא שר באודישן שלו את 'אנא אפנה' של ארז לב ארי, ומיד נשביתי. נמשכתי גם לקול שלו וגם לאישיות. העברתי את הקטע שלו כמה פעמים אחורה, כדי שאוכל לצפות בו שוב ושוב. הרגשתי שהוא נועד להיות חלק מחיי. אני לא יכולה להסביר את זה".

 

 

ויזל לא היססה לרחרח ולנסות ללקט פרטים על בן נון (30). התחקיר שלה העלה שהוא פנוי, ומכהן כאחד הבעלים של הבר התל־אביבי "אוטו דיזנגוף". "החלטתי ללכת לבר שלו", היא מספרת. "לא ידעתי אם הוא יהיה שם, אבל קיוויתי. לשמחתי ראיתי אותו שם, ואז פשוט ניגשתי ואמרתי לו: 'היי, אני לא מכירה אותך ואני לא יודעת מי אתה, אבל אני מרגישה שאתה אמור להיות חלק מחיי'. הוא היה בטוח שאני צוחקת איתו".

 

צודק. קשה להאמין שמלכת יופי פתאום תיגש ותתחיל איתך.

"הוא בכלל לא ידע מי אני. זה פשוט לא טריוויאלי שמישהי ניגשת אליך ואומרת לך דבר כזה. זה גם משהו שמאוד לא אופייני לי, אני לא ניגשת ככה סתם לאנשים, ובחיים שלי לא התחלתי לפני כן עם מישהו. אבל אחרי זה המשכנו לדבר, והשאר היסטוריה".

 

מתי סיפרת לו שבעצם נדלקת עליו עוד כשראית אותו ב"דה וויס"?

"זמן קצר אחרי שהתחלנו לצאת. לא התביישתי בזה. הוא קיבל את זה כמחמאה. לשנינו היה ברור שנועדנו להיות ביחד, ולכן זה קרה".

 

מה תגידי לנשים שרואות מישהו ומרגישות שהוא נועד להן?

"שיש גבול דק מאוד בין לעשות מעצמך צחוק לבין להיות אסרטיבית. אבל עדיין, זה לא צריך למנוע ממך להתחיל עם בחור. נכון, זה יכול להתקבל גם בדחייה, אבל זה סיכון שבהחלט שווה לקחת. הנה, עובדה: אני לקחתי את הסיכון וזה הסתיים בחתונה".

 

דקלה ויוסי גרסין. התאהבה בו בתוכנית "היורש"
  דקלה ויוסי גרסין. התאהבה בו בתוכנית "היורש"

   

  איזה קסם

  ויזל לא לבד. מסתבר שיש דבר כזה, אהבה ממבט ראשון - גם אם המבט הזה הוא דרך מסך הטלוויזיה, מסך הסמארטפון, תמונה בעיתון, או שזה אדם שראיתם ממש מרחוק והוא כלל לא מודע לקיומכם. יש אנשים שזה ממש מספיק עבורם על מנת להכריז "הוא יהיה בעלי" או "היא תהיה אשתי". במקרים מסוימים, ההכרזה הזו מתממשת במציאות.

   

  גם דקלה גרסין החליטה שאמן הטלפתיה יוני גרסין יהיה בעלה ברגע שראתה אותו לראשונה - בתוכנית הטלוויזיה "היורש" של אורי גלר. היום, עשר שנים אחרי כן, השניים נשואים והורים לשלושה: בת 5, בת 3 ובן חצי שנה.

   

  דקלה: "התאהבתי בו מהרגע הראשון. אמרתי לאבא שלי 'וואו, תראה איזה חמוד הוא'. אבא שלי אמר 'עזבי אותך חמוד, תראי איזה קטע יפה הוא עושה'"

  "צפיתי עם אבא שלי בתוכנית, ואז ראיתי את יוני", נזכרת גרסין (37), מלטשת יהלומים משערי תקווה. "התאהבתי בו מהרגע הראשון. אמרתי לאבא שלי 'וואו, תראה איזה חמוד הוא'. אבא שלי אמר 'עזבי אותך חמוד, תראי איזה קטע יפה הוא עושה'. אבל אני אמרתי: 'אבא, אני חייבת לחפש אותו בפייסבוק. הוא יהיה בעלי'. אבא שלי אמר 'עזבי אותך משטויות. נראה לך?'".

   

  גרסין לא שעתה לסקפטיות של האב, ומיהרה לחפש את אהובה המיועד ברשת החברתית. "איך שהתוכנית נגמרה הצעתי לו חברות. הוא אישר אותי, אבל אז התברר לי שהוא מאשר את כל העוקבים שלו. כתבתי לו הודעה שמאוד נהניתי לראות אותו בתוכנית ושהוא היה מדהים, אבל הוא ענה לי רק 'תודה'. המשכתי לכתוב לו עוד הודעות, אבל הוא לא ממש התייחס".

   

  גרסין לא התייאשה. "במשך חודשים ניסיתי להיפגש איתו. ראיתי בפייסבוק שלו מקומות שבהם הוא מבלה, אז הלכתי אליהם, אבל אף פעם לא יצא לי לפגוש אותו".

   

  לא חששת להיתפס כסטוקרית?

  "לא. ידעתי מה אני רוצה והייתי נחושה. לא היה לי אכפת מה אחרים יחשבו. גם העובדה שיוני צעיר ממני בשש שנים לא הפריעה לי. הרגשתי שנועדנו להיות ביחד".

   

  העזרה הגיעה ממקור בלתי צפוי. "באותה תקופה ביליתי הרבה במועדון ה'סטייג'' והייתי בקשר טוב עם היחצ"ן של המקום. הוא סיפר לי שהוא עורך מסיבת יום הולדת במועדון ומזמין אליה כל מיני סלבס, אז ביקשתי שיזמין גם את יוני. המסיבה נערכה בדיוק שנה אחרי שראיתי את יוני לראשונה בטלוויזיה. כשהוא הגיע למועדון ביקשתי מהיחצ"ן שיכיר בינינו. יוני ישר זיהה אותי ואמר 'אה, זאת את מהפייסבוק. ראיתי שכתבת לי כמה פעמים'".

   

  התחלנו לדבר והפכנו לידידים טובים. דיברנו כל הזמן בטלפון, יצאנו יחד, אבל היחסים היו אפלטוניים. כעבור חודש יוני אמר לי שהוא נוסע לצרפת לבקר את האחיות שלו שגרות שם, והציע לי להצטרף. כמובן שהסכמתי, ושם הקשר בינינו התחזק".

   

  ארבעה חודשים אחרי שהשניים שבו מצרפת, הגיעה הצעת הנישואים. "יוני הזמין את המשפחה שלי לארוחה חגיגית אצל הוריו. במהלך הארוחה, הוא פנה פתאום לאבא שלי ואמר: 'בחרתי בבת שלך לחיות עמה את שארית חיי'. ואז הוא כרע ברך והושיט לי טבעת. הייתי בהלם. ארבעה חודשים אחר כך התחתנו. אבא שלי עד היום המום מזה שבאמת התחתנתי עם יוני בסוף. הוא אומר 'כשאת מחליטה שאת רוצה משהו, שום דבר לא עוצר אותך'".

   

  מתי אמרת ליוני שהחלטת שהוא יהיה בעלך כבר כשראית אותו בטלוויזיה?

  "זמן קצר אחרי שהפכנו לזוג. הוא היה בהלם, אבל אמר 'טוב שלא הרפית'".

    

  בא לך להכיר רופא?

   

  אלכס ואירנה זגרמן. התאהב שכראה אותה בתמונה (צילום: קמליה)
   אלכס ואירנה זגרמן. התאהב שכראה אותה בתמונה(צילום: קמליה)

    

   גם מקרים שבהם גבר מכריז "היא תהיה אשתי" לא חסרים, אבל לעתים רחוקות ההכרזה הזו קורית על סמך הצצה קצרה בתמונה באלבום. זה בדיוק מה שקרה לאלכס זגרמן (44), רופא מרדים ממודיעין, שדפדף באלבום תמונות של ידידה, ראה תמונה שלה עם חברה, והחליט שהחברה הזו תהיה שלו. היום הוא והחברה מהתמונה, אירנה (41), יועצת תקשורת, נשואים והורים לשניים.

    

   "זה קרה לפני 15 שנה", מספר זגרמן, "בת זוג של חבר שלי הזמינה אליה כמה חברים. היא עבדה אז כדיילת, ובשלב מסוים הוציאה אלבומי תמונות כדי שנוכל להתרשם מהמקומות שהייתה בהם. במהלך הדפדוף נתקלתי בתמונה שלה עם דיילת שעבדה איתה. היה לה שיער בלונדיני ועיניים ירוקות, אבל מעבר לעובדה שהיא הייתה יפהפייה, הרגשתי אליה משיכה שלא יכולתי להסביר במילים. מעין תחושה חזקה שאנחנו אמורים להיות ביחד.

    

   "ביקשתי מהידידה שתנסה להכיר בינינו. היא דיברה עם אירנה, אבל היא סירבה בתוקף. למרות שהידידה ממש המליצה עליי - אמרה שאני רופא, צעיר, גבוה - אירנה לא הסכימה לצאת לבליינד דייטים".

   אבל זגרמן לא ויתר. "במשך שנה לא הרפיתי. אחת לכמה חודשים ביקשתי מהידידה שלי שתנסה לשכנע את אירנה. בסוף אירנה נשברה, אבל הסכימה רק לדאבל דייט עם הידידה והחבר שלה. הפגישה הראשונה בינינו התקיימה ב־30 במרץ 2002. ישבנו במסעדה בתל אביב, ואיך שראיתי אותה, הרגשתי בדיוק כפי שהרגשתי כשראיתי אותה לראשונה בתמונה: שנועדתי להיות איתה. חצי שנה אחר כך כבר עברנו לגור יחד, ושנה וחצי לאחר מכן התחתנו".

    

   האהבה דרך החלון

    

   דנה ואלדד וקנין. אהבה ממבט ראשון
    דנה ואלדד וקנין. אהבה ממבט ראשון
     

     

    גם דנה וקנין (34), מזכירה מבאר שבע, צפתה באלדד, גבר חלומותיה, ופנטזה שהוא יהיה בעלה. רק שהיא לא צפתה בו בטלוויזיה או בתמונה, אלא דרך החלון. היום דנה ואלדד (37), שוטר במקצועו, נשואים והורים לשניים.

     

    "כשהייתי בת 15, גרנו בקומה ראשונה בבניין דירות בבאר שבע", מספרת וקנין. "אחותי הגדולה נהגה לצאת בערבים עם חברה שלה, ולחזור הביתה לפנות בוקר. יום אחד הן סיפרו לי בהתלהבות שמדי יום, בארבע בבוקר, בחור חתיך מגיע במכונית לבנה לחניה של הבניין, נותן כמה צפירות, מישהו מהבניין שלנו יוצא, נכנס למכונית שלו, ואז הם נוסעים. הן אמרו לי: 'את חייבת לראות אותו'".

     

    אז התעוררת במיוחד בארבע בבוקר?

    "לא, פשוט לא הלכתי לישון. בארבע בבוקר השקפתי איתן מהחלון. למרות שבאותו זמן היה לי חבר, איך שראיתי את הפנים של אלדד, הזזתי את אחותי ימינה ואת החברה שמאלה, ואמרתי להן 'בנות, אל תבנו עליו. הוא

    יהיה בעלי'. הן אמרו 'עזבי אותך, יש לך חבר', אבל אני אמרתי להן 'לא אכפת לי. הוא שלי'".

     

    איך גרמת לזה לקרות?

    דנה: "איך שראיתי את הפנים של אלדד, הזזתי את אחותי ימינה ואת החברה שמאלה, ואמרתי להן 'בנות, אל תבנו עליו. הוא יהיה בעלי'. הן אמרו 'עזבי אותך, יש לך חבר', אבל אני אמרתי להן 'לא אכפת לי. הוא שלי'"

     

    "במשך חודש עשיתי מארב. בדקתי איזה שכן הוא אוסף מהבניין, תחקרתי את הילדים שלו, והם הסבירו לי שזה דוד שלהם. יום אחד ראיתי מהחלון את אלדד מגיע, מחנה את האוטו ומתחיל לשחק עם הילדים בחצר. אחי הקטן היה אז בן 10, ואמרתי לו 'בוא מהר, נרד קצת למטה להתאוורר'. התיישבתי על ספסל בחצר והתחלתי ליזום איתו שיחה. הוא סיפר לי שהוא בן 18 ובקרוב מתגייס לצנחנים. מהטייפ שלו באוטו נשמעה מוזיקה מזרחית. אמרתי לו 'איזו קלטת נחמדה. אולי תכין לי כזו?'. הייתה לי מטרה ברורה: להשיג את הטלפון שלו".

     

    והשגת?

    "לא. הוא היה מאוד קשה להשגה. הוא אמר שהוא יכין לי קלטת ויקפיץ לי אותה הביתה, ואז הוא נעלם. אני כבר הספקתי להיפרד מהחבר שלי והתבאסתי נורא. שבועיים אחר כך הוא שוב הגיע לשכונה, ואמא שלי הזמינה אותו לעלות אלינו. נתתי לו את מספר הטלפון שלי, ואז הוא שוב נעלם. אמרתי לעצמי 'טוב, הוא בטוח לא מעוניין'. בדיעבד התברר שהוא פשוט היה ביישן. חודש אחר כך הוא התקשר ושאל אם אני רוצה להיפגש. נפגשנו בתחנה המרכזית, ובאותה פגישה גם התנשקנו בפעם הראשונה. מאז דרכינו לא נפרדו".

     

    מתי סיפרת לו שהתאהבת בו כשצפית בו דרך החלון?

    "רק אחרי שנה שהיינו ביחד, וכבר היה ברור שאנחנו במערכת יחסים רצינית. זה כמובן נבע משיקולי אגו. לא רציתי שהוא יתלהב מעצמו יותר מדי".

     

    ואיך הוא הגיב?

    "הוא צחק ונורא התלהב. עד היום הוא מתלהב מזה. הוא גם יודע שאחותי נדלקה עליו בהתחלה, והרבה פעמים הוא אומר לה 'אל תשכחי שגם את רצית אותי'. לי הוא כל הזמן אומר 'יש לך מזל שנכנעתי לך' או 'אני יהלום, ואת צריכה להעריך אותי כל החיים'".

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד