מחיר הסטייל הבריטי: כמה מרוויחה יועצת האופנה של סמנתה קמרון?

סערה ציבורית בבריטניה בעקבות הגילוי כי מאחורי בגדיה של הגברת הראשונה עומדת יועצת בתשלום של מעל 286 אלף שקל בשנה – סכום שיוצא מכספי משלם המיסים

איתי יעקב

|

10.04.16 | 10:47

סמנתה ודיוויד קמרון. מעסיקה יועצת מיוחדת האחראית על הרכבת המלתחה וניהול היומן החברתי שלה (צילום: Gettyimages)
סמנתה ודיוויד קמרון. מעסיקה יועצת מיוחדת האחראית על הרכבת המלתחה וניהול היומן החברתי שלה (צילום: Gettyimages)
מאחורי בחירותיה האופנתיות עומדת רוזי לייבורן, דוגמנית לשעבר בת 28 (צילום: Gettyimages)
מאחורי בחירותיה האופנתיות עומדת רוזי לייבורן, דוגמנית לשעבר בת 28 (צילום: Gettyimages)

רשימת המתלבשים השנתית של מגזין וניטי פייר, מהרשימות המכוננות בתחום ומשאת נפשה של כל פאשניסטה מפורסמת, בחרה באוגוסט האחרון למקום הראשון והיוקרתי את סמנתה קמרון, דיירת רחוב דאונינג 10 בלונדון ואשת ראש הממשלה דיוויד קמרון. סגנון הלבוש של קמרון זכה למחמאות ולנראות גדולה במגזיני האופנה הבינלאומיים, אך כעת מתברר כי מי שעומדת מאחורי המהפך של הגברת הראשונה של בריטניה היא יועצת האופנה רוזי לייבורן, דוגמנית בעברה ונכדתו של הפוליטיקאי הבריטי לשעבר לורד אליוט, שהיא גם חברה קרובה של קייט מידלטון והנסיך וויליאם.

 

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

 

נבחרה למקום הראשון ברשימת המתלבשים של המגזין וניטי פייר. קמרון וסטפנו טונצ'י (צילום: Gettyimages)
  נבחרה למקום הראשון ברשימת המתלבשים של המגזין וניטי פייר. קמרון וסטפנו טונצ'י(צילום: Gettyimages)

   

  בתחקיר שפורסם בסוף השבוע בדיילי מייל הבריטי, התגלה כי לייבורן בת ה-28 נשכרה על ידי קמרון לסייע בהרכבת המלתחה האישית, וכן בניהול היומן החברתי שלה תחת הטייטל "יועצת מיוחדת". היא החליפה בתפקיד את הסטייליסטית הקודמת של קמרון, איזבל ספירמן, שעזבה את עבודתה לפני כשנה כדי לפתח מותג עצמאי.

   

  משלמת ליועצת האופנה 53,000 ליש"ט בשנה - פי 2 מהשכר הממוצע בבריטניה (צילום: Gettyimages)
   משלמת ליועצת האופנה 53,000 ליש"ט בשנה - פי 2 מהשכר הממוצע בבריטניה(צילום: Gettyimages)

    

   על פי הכתבה, שכרה השנתי של לייבורן עומד על 53,000 ליש"ט (286,200 שקל) – פי 2 מהשכר הממוצע בבריטניה, העומד על 26,500 ליש"ט (143,100 שקל). סכום זה מעורר כעת ביקורת ציבורית גדולה לא רק בגלל גובהו, אלא כי הוא משולם מכספי משלם המיסים הבריטי. מכיוון שבני הזוג נחשבים לעובדי מדינה, היה מתבקש כי ישלמו ליועצים אישיים מכיסם, בעוד היועצים הממשלתיים יועסקו בנושאים מדיניים ופוליטיים. בישראל טרם נחקר נושא שכרה של סנדרה רינגלר כסטייליסטית הבית של שרה נתניהו. מעניין מתי החקירות בנושא ההוצאות של בית ראש הממשלה יגיעו גם אל ארונה של הגברת הראשונה.

    

   בני הזוג קמרון סירבו להגיב בנושא (צילום: Gettyimages)
    בני הזוג קמרון סירבו להגיב בנושא(צילום: Gettyimages)

     

    אין ספק כי הבריטים אוהבים את נציגות הציבור שלהם אופנתיות וגדולות מהחיים, ע"ע הסגידה למלכה אליזבת ה-II והעיסוק הבלתי פוסק במלתחה של הנסיכה קייט מידלטון – אבל לא במחיר תשלום גבוה של מיסים, כפי שניתן ללמוד גם מהביקורת הגוברת על דיירי ארמון בקינגהאם, שצפויים לחגוג למלכה יום הולדת 90 החודש. טום ווטסון, חבר פרלמנט מטעם הלייבור, אמר כי "היהירות של דיוויד קמרון עולה למשלמי המיסים מאות אלפי ליש"ט בשנה. זה שערורייתי". בני הזוג קמרון, מצדם, סרבו להגיב בנושא.

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד