איפה היא היום: מצאנו בניו יורק את זוכת "הדוגמניות" שנעלמה מהארץ

למרות הפרסום בריאליטי ויופייה הייחודי, אלה משקאוצן החליטה לארוז ולעזוב. היום היא אלה דר, שמגיעה לעבודות דוגמנות עם בנה התינוק, כתיקון לקשר שנותק עם אמה

איתי יעקב

|

06.04.16 | 10:25

"לא רציתי את הדרך הקלה של להתחתן עם מישהו רק בשביל הכסף, כמו בנות אחרות. רציתי להשיג דברים בזכות עצמי". אלה דר (צילום: nuru dorsey)
"לא רציתי את הדרך הקלה של להתחתן עם מישהו רק בשביל הכסף, כמו בנות אחרות. רציתי להשיג דברים בזכות עצמי". אלה דר (צילום: nuru dorsey)
"איבדתי את ההשראה שלי בארץ, והרגשתי שאם אני לא עוזבת את ישראל אני מתדרדרת מטה. זה כיבה אותי" (צילום: nuru dorsey)
"איבדתי את ההשראה שלי בארץ, והרגשתי שאם אני לא עוזבת את ישראל אני מתדרדרת מטה. זה כיבה אותי" (צילום: nuru dorsey)

באפריל 2008 זכתה הדוגמנית אלה משקאוצן במקום ה-1 בעונה השלישית והאחרונה של תוכנית הריאליטי "הדוגמניות" בהנחייתה של גלית גוטמן, כשהיא גוברת על מתמודדות חזקות כמו נטלי דדון וקארין כהן. מהרגע הראשון לא ניתן היה להתעלם משיערה השחור ועיניה המלוכסנות של הדוגמנית הצעירה, אולם רק לאורך העונה נחשף גם הסיפור המשפחתי המורכב שהניע את עלילת חייה של "אלה, בת 21 מבת ים", כלשון הכתובית שהוצמדה לה.

 

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

 

"אנשים חוששים להביא ילדים לעולם, כי זה יפריע להם בחיים, אבל אני מוכיחה ההפך, ורוצה לתת השראה לנשים". אלה דר (צילום: valerie belkind)
  "אנשים חוששים להביא ילדים לעולם, כי זה יפריע להם בחיים, אבל אני מוכיחה ההפך, ורוצה לתת השראה לנשים". אלה דר(צילום: valerie belkind)

   

  כשהיא מצוידת בתואר זוכת הריאליטי ובנתונים טבעיים משובחים ונדירים למראה, הפכה משקאוצן במהירה לדוגמנית מוכרת ופעילה בענף. היא כיכבה בקמפיינים של מעצב האופנה יוסף, חברת ההלבשה התחתונה FIX והמותג שוגר דדי ואז, בלי ששמנו לב, היא פשוט נעלמה מכאן. לפני ארבע שנים ארזה מזוודה והתעופפה לניו יורק, שם היא מתגוררת ופועלת כדוגמנית, די.ג'יי, אמנית ומוזיקאית, תחת השם החדש אלה דר. "משקאוצן הוא שם ארוך וקשה לביטוי, אז בחרתי כשם במה את דר עם שני R", היא מספרת בשיחת סקייפ ממנהטן. "אין לו עבורי שום משמעות מיוחדת, זה פשוט נשמע לי מגניב".

   

  "משקאוצן הוא שם ארוך וקשה לביטוי, אז בחרתי כשם במה את דר עם שני R" (צילום: philippe regard)
   "משקאוצן הוא שם ארוך וקשה לביטוי, אז בחרתי כשם במה את דר עם שני R"(צילום: philippe regard)

    

   בשיחה קרוס אטלנטית עמה נשמעת דר בת ה-30 מעט חסרת מנוחה, ויחד עם זאת היא מצליחה לג'נגל בין המראיין מהקצה השני של העולם, לבנה אייבן בן השנתיים, אותו הביאה לעולם עם בחור אמריקאי שאיתו היא חיה ומתגוררת, על אף שהם לא בזוגיות. "אני ואבא של אייבן חברים מאוד טובים וגם חיים יחד", היא מסבירה. "זה נשמע מוזר, אבל כשהגעתי לניו יורק לא רציתי את הדרך הקלה של להתחתן עם מישהו רק בשביל הכסף, כמו בנות אחרות. רציתי להשיג דברים בזכות עצמי. מצד שני, מאוד רציתי ילד, כדי לא להיות אמא זקנה".

    

   "לא הייתי רוצה להיות הדוגמנית היפה שמתקלטת כי היא יפה" (צילום: nuru dorsey)
    "לא הייתי רוצה להיות הדוגמנית היפה שמתקלטת כי היא יפה"(צילום: nuru dorsey)

     

    מאז שעברה לעיר הגדולה הצטלמה דר, בין היתר, לקליפ של ריקי מרטין, להפקות אופנה במגזינים אל האמריקאי, קוסמופוליטן האמריקאי ולאופיסייל הספרדי, ולקמפיינים של החברות Green Pearl ו-Entrée Life Style. היא חתומה בארבע סוכנויות במנהטן, ובסוכנות יולי בישראל, ועובדת כדוגמנית בימים וכדי.ג'יי בערבים. "לא הייתי רוצה להיות הדוגמנית היפה שמתקלטת כי היא יפה", היא מבקשת להדגיש ולבדל את עצמה מהמגמה הלוהטת של העשור האחרון. "היה לי חשוב להתמקצע במיקסים לפני שהתחלתי לנגן, ויש לי גם טעם טוב במוזיקה".

     

     

    בימים אלה היא עובדת על סינגל ראשון וחולמת לפרוץ עם חומר מקורי, ובין לבין היא גם מחזיקה מצלמה ביד, ועד כה הציגה שלוש תערוכות יחיד בניו יורק. "עברתי לניו יורק כי רציתי ליצור ולהתחדש", מסבירה דר. "איבדתי את ההשראה שלי בארץ, והרגשתי שאם אני לא עוזבת את ישראל אני מידרדרת מטה. זה כיבה אותי. הגעתי למצב שחזרתי לעבוד כברמנית בחיי לילה. רציתי ניו יורק, כי שם הדברים קורים באמת".

     

    לחצו על התמונה להפקת האופנה השלמה עם אלה דר (צילום: יוני שור)
    לחצו על התמונה להפקת האופנה השלמה עם אלה דר (צילום: יוני שור)

     

    אבל ארצות הברית של דר היא לא רק המקום אליו מתנקזים האנשים שחולמים לעשות את זה בגדול – אלא גם הבית של אמה, איתה ניתקה את הקשר לפני 24 שנים. דר, בת יחידה, עלתה לישראל ממולדובה בשנת 1991 יחד עם אביה המוזיקאי מיכאל משקאוצן. האם, מצדה, היגרה לפלורידה לפני 15 שנה, ובה היא מתגוררת עד היום.

    "24 שנה היה לי חור בגוף, שהיה חסר בו משהו כל החיים, וסוף סוף השלמתי אותו. טוב או לא טוב, זה לא משנה. החלטתי להכיר את אמא שלי ולהשלים את החור הזה"

     

    עם הגעתה לניו יורק גיששה דר את הדרך לחידוש הקשר עם האישה שהעניקה לה חיים. "הבאתי אותה אליי לניו יורק לפני הלידה של אייבן. היא עזרה לי מאוד", היא מספרת לראשונה על המפגש המחודש. "הרגשתי שעכשיו כשיש לי ילד, אני צריכה לסגור את המעגל איתה.

     

    "אנחנו עדיין ביחסים טובים, אבל היא במיאמי ואני בניו יורק", היא מספרת. "המנטליות שלנו שונה, אבל יש בזה היגיון - 24 שנה כל אחת חייתה את החיים שלה - אז אי אפשר פתאום להיות משפחה. היה לי חשוב מאוד להיפגש איתה. 24 שנה היה לי חור בגוף, שהיה חסר בו משהו כל החיים, וסוף סוף השלמתי אותו. טוב או לא טוב, זה לא משנה. החלטתי להכיר את אמא שלי ולהשלים את החור הזה".

     

    "אני אמן בנשמה, לא רוצה להיות כבולה לאף אחד" (צילום: philippe regard)
     "אני אמן בנשמה, לא רוצה להיות כבולה לאף אחד"(צילום: philippe regard)

       

     דר מעדיפה לא להרחיב את הדיבור על משפחתה, אבל מוכנה להודות שהיא רוצה להרכיב סביבה תבנית משפחתית שונה מזו שגדלה לתוכה. היא חושקת בילד נוסף, אח לאייבן, ושוקלת האם לחזק את מערכת היחסים הנוכחית שלה.

      

     A photo posted by Ella Darr (@elladarr) on

      

     "לפני שלוש שנים לא הייתי מוכנה למערכת יחסים וחתונה. אבל פגשתי מישהו חמוד שהכרתי בניו יורק, והחלטנו לעשות יחד ילד שאנחנו מגדלים יחד. כרגע אני חושבת על מערכת יחסים איתו, והוא מאוד רוצה שנתחתן. אבל אני אמן בנשמה, לא רוצה להיות כבולה לאף אחד".

      

     "חייתי את החיים הקלים, חופשות בסאן בארטס, כסף טוב, דוגמנות וזה, אבל האמת היא שהשגרה הזאת הכניסה אותי לדיכאון" (צילום: טינה דוברובסקי)
      "חייתי את החיים הקלים, חופשות בסאן בארטס, כסף טוב, דוגמנות וזה, אבל האמת היא שהשגרה הזאת הכניסה אותי לדיכאון"(צילום: טינה דוברובסקי)

       

      האמהות שינתה את אורח החיים שלך?

      "כלום לא השתנה. אני עושה עם אייבן הכול. הוא טס איתי לעבודות, ומגיע איתי לכל מקום. כרגע הוא איתי בבית ועוד לא הולך לגן, אבל אני מסדרת את לוח הזמנים ככה שהכול מסתדר. אנשים חוששים להביא ילדים לעולם, כי זה יפריע להם בחיים, אבל אני מוכיחה ההפך, ורוצה לתת השראה לנשים. אני כבר חושבת על ילד נוסף, דווקא בגלל שלא גדלתי במשפחה עם אבא ואמא, חשוב לי למצות את האמהות שלי ב-100 אחוז".

       

      "אני כבר חושבת על ילד נוסף, דווקא בגלל שלא גדלתי במשפחה עם אבא ואמא, חשוב לי למצות את האמהות שלי ב-100 אחוז" (צילום: טל אבודי)
       "אני כבר חושבת על ילד נוסף, דווקא בגלל שלא גדלתי במשפחה עם אבא ואמא, חשוב לי למצות את האמהות שלי ב-100 אחוז"(צילום: טל אבודי)

        

       את נשמעת מאוד עצמאית והחלטית, אבל זה לא קשה מדי בלי עזרה?

       "אני מבינה למה אתה מתכוון. חייתי את החיים הקלים, חופשות בסאן בארטס, כסף טוב, דוגמנות וזה, אבל האמת היא שהשגרה הזאת הכניסה אותי לדיכאון. אני מאמינה שכדי ליצור אתה צריך להכניס את עצמך למצבים קשים. נראה לי שכל האמנים ככה. שואלים שאלות על העולם, וחושבים על העולם מתוך תודעה אחרת. אז אני מנסה לקחת בחיים סיכונים ללא פחד".

        

       ואיפה היא היום?

        

       לחצו כאן לסיפורה של פטיט מלר הישראלית, שהפכה לגאווה פריזאית (צילום: gettyimages)
       לחצו כאן לסיפורה של פטיט מלר הישראלית, שהפכה לגאווה פריזאית (צילום: gettyimages)

        

        

        
       הצג:
       אזהרה:
       פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד