דנה גרוצקי: "אני חושבת שאני אמא
מדהימה. אין לי רגשות אשם בכלל"

הילדה מהממת, הקריירה שועטת וגם תל אביב לא חסרה. הדבר היחיד שמצליח למרמר את דנה גרוצקי הוא השיעבוד למכונת הכביסה

דנה גרוצקי. ז'קט ג'ינס , דיזל (צילום: עידו לביא, סטיילינג: מיקי ממון ל”סולו”)
דנה גרוצקי. ז'קט ג'ינס , דיזל (צילום: עידו לביא, סטיילינג: מיקי ממון ל”סולו”)

אמהות יקרות, הסכיתו ושמעו: אותרה האם הראשונה בהיסטוריה שלא סובלת מרגשות אשם ומרגישה עם זה מצוין. שמה דנה גרוצקי, ולמרות שבראיונות טרום ופוסט לידת בתה אלכס הצהירה על היקסמות מסחררת מהסטטוס ההורי על כל היבטיו, היא טוענת שהתסמונת הכלל אימהית פסחה עליה. "אין לי רגשות אשם בכלל. אני חושבת שאני אמא מדהימה. יש לי סבלנות בארגזים. אני המון איתה וכשאני לא - היא מוקפת בחום ואהבה".

 

אחרי שנה שבה כיהנה כאם מאוהבת במשרה מלאה, גרוצקי, 30, חזרה לתת פול גז על הקריירה. בנוסף להיותה כתבת "ערב טוב עם גיא פינס" כבר שבע שנים, התחילה להגיש את המהדורה לצד פינס כמחליפתה של לירון ויצמן שהאריכה את חופשת הלידה. היא גם עובדת במערכת כאשת תוכן ובנוסף מנחה כבר שנה את גודיז, בערוץ "ענני תקשורת". היא אף לומדת בקורס לרדיו וקריינות בבית הספר "בלה בלה", "עם מרצים מדהימים, ואני כל כך נהנית מזה. רדיו זה תחום חדש שקוסם לי", והיא גם אחראית לפינת התרבות בתוכנית של אורלי וגיא בערוץ 10.

 

ז'קט ג'ינס, עדיקה, 89 שקל; טופ ג'ינס, מנגו, 130 שקל; מכנסי ג'ינס לבנים Isabel Marant, פקטורי 54, 1,290 שקל (צילום: עידו לביא, סטיילינג: מיקי ממון ל”סולו”)
  ז'קט ג'ינס, עדיקה, 89 שקל; טופ ג'ינס, מנגו, 130 שקל; מכנסי ג'ינס לבנים Isabel Marant, פקטורי 54, 1,290 שקל(צילום: עידו לביא, סטיילינג: מיקי ממון ל”סולו”)

   

  להתאוורר זה מדהים

  שלל מיזמיה והתובענות הכרוכה בהם מפתיעים, משום שאם להסתמך על ציטוטי האימהות הנלהבים שלה, היה אפשר להסיק שגרוצקי מבלה בעיקר בבית עם אלכס, או לחלופין בקבוצת הווטסאפ של המשפחתון. אלא שהיא הרפתה. "הייתי איתה בבית בלי עזרה והנקתי עד גיל שמונה חודשים. אלכס נולדה פגה והיא לא הצליחה לינוק. בחודש הראשון שאבתי מסביב לשעון ולא הסכמתי שאף אחד, כולל אבא שלה, יאכיל אותה. בסוף הצלחתי לעבור להנקה מלאה, אבל אני אמא מאוד טוטאלית והיא מאוד שלי", היא מודה. "בגיל שנה הכנסתי אותה לגן מדהים והחלטתי לחזור לעבוד. עברתי תהליך בריא מאוד של ללמוד לשחרר ושזה בסדר שיש לי את החלומות שלי". בנוסף, סימנה "וי" על טבילת האש האמיתית – צ'ק אאוט בנתב"ג עם טרולי וללא אקמולי.

   

  "הייתי במסיבת רווקות באמסטרדם, והרבה מאוד חברות שהן אמהות אמרו לי: 'מה? איך את משאירה אותה?', אבל יש לאלכס אבא כל כך מדהים, כך שבשבילי לנסוע ולהתאוורר זה מדהים. ברגע שכאמא אני שומרת על הגחלת שלי, אני גם אמא טובה יותר. כי כשאני איתה, אני לגמרי איתה, וגם אם יש 170 הודעות ווטסאפ אני לא מתייחסת".

   

  ז'קט ג'ינס, אייס קיוב, 399 שקל; מכנסי ג'ינס קצרים, אמריקן איגל 199 שקל (צילום: עידו לביא, סטיילינג: מיקי ממון ל”סולו”)
   ז'קט ג'ינס, אייס קיוב, 399 שקל; מכנסי ג'ינס קצרים, אמריקן איגל 199 שקל(צילום: עידו לביא, סטיילינג: מיקי ממון ל”סולו”)

    

   עדי אשכנזי אמרה לאחרונה בריאיון בעקבות לידת בתה השלישית שהיא לא חווה קשיי אימהות, שלהיות עייפה או שאין זמן לפילאטיס זה לא קושי. אמהות רבות יחלקו עליה, מן הסתם. מה דעתך?

   "אלכס עדיין מתעוררת פעמיים-שלוש בלילה. כבר התרגלתי לזה שאני קמה בשש בבוקר ואין לי שנ"צים ואני לא הולכת לישון לפני חצות. לפני שילדתי מאוד אהבתי לישון. אם זה הקושי? לא, זה לא קשה. אני מתפקדת סבבה ואין לי שקיות שחורות מתחת לעיניים. זאת המתנה הכי גדולה שיכולתי לקבל".

    

    

   דנה: טי שירט, Karssen, פקטורי 54, 679 שקל. דורון: חולצת דיזל, 980 שקל; מכנסי סקיני ג'ינס ארוכים, אמריקן איגל 249 שקל; מכנסי ג'ינס קצרים, אמריקן איגל, 200 שקל (צילום: עידו לביא, סטיילינג: מיקי ממון ל”סולו”)
    דנה: טי שירט, Karssen, פקטורי 54, 679 שקל. דורון: חולצת דיזל, 980 שקל; מכנסי סקיני ג'ינס ארוכים, אמריקן איגל 249 שקל; מכנסי ג'ינס קצרים, אמריקן איגל, 200 שקל(צילום: עידו לביא, סטיילינג: מיקי ממון ל”סולו”)

     

    את אמא צעירה, אבל תני טיפ לצעירות יותר. מה למדת בינתיים?

    "לא לצאת בהצהרות. הייתי בטוחה שכבר אהיה בהיריון בשלב הזה, ועכשיו אני אומרת שהכל קול. רק עכשיו אני מרגישה שחזרתי לעצמי, ומה? עכשיו שוב? כרגע אני לא ממהרת להביא עוד ילד. מאוד נהנית מהתקופה הזאת".

     

    אוברול ג'ינס, נמורו 13, 1,125 שקל; חולצת ג'ינס פרנזים, עדיקה, 89 שקל (צילום: עידו לביא, סטיילינג: מיקי ממון ל”סולו”)
     אוברול ג'ינס, נמורו 13, 1,125 שקל; חולצת ג'ינס פרנזים, עדיקה, 89 שקל(צילום: עידו לביא, סטיילינג: מיקי ממון ל”סולו”)

      

     אחרי הלידה הופעת על השער של מגזין לייף סטייל בהכרזה ששבת למשקלך הקודם בתוך חודשיים. בריאיון התייחסת לזה באופן נונשלנטי, כאילו "מה הביג דיל"?

     "אני הרי מגיעה מהיסטוריה של הפרעות אכילה וברור שהיו לי פחדים איך אני אתמודד עם זה אחרי הלידה, והפתעתי את עצמי. אני חושבת שזה בגלל שמצאתי לעצמי מקום שאני אוהבת להתאמן בו, ה'סווטשופ', שאני מתאמנת בו שנתיים (גרוצקי היא הפרזנטורית של המכון – ע"ט). אני חושבת שצריך למצוא מקום שבאמת מתחברים אליו ולהתמיד בו, סוג האימון לא משנה. השאר יבוא, כולל אכילה נכונה. יש הרבה ימים שאני יוצאת מאיזון ומתחזרת הארד קור, אבל אז מגיע יום ראשון או שני ואני מתאמנת וזאת נקודת איפוס ואני מקבלת מוטיבציה שעבדתי קשה ואני לא אדפוק עכשיו המבורגר או ארד על פיצה, אלא אוכל בריא".

      

     דנה: ז'קט ג'ינס פאצ'ים, עדיקה, 109 שקל; ז'קט ג'ינס כרוך במתן, דיזל 1,400 שקל; בגד ים ביקיני, מיסוני ל"אמור", 2,192 שקל. דורון: מכנסי ג'ינס, דיזל, 950 שקל (צילום: עידו לביא, סטיילינג: מיקי ממון ל”סולו”)
      דנה: ז'קט ג'ינס פאצ'ים, עדיקה, 109 שקל; ז'קט ג'ינס כרוך במתן, דיזל 1,400 שקל; בגד ים ביקיני, מיסוני ל"אמור", 2,192 שקל. דורון: מכנסי ג'ינס, דיזל, 950 שקל(צילום: עידו לביא, סטיילינג: מיקי ממון ל”סולו”)

       

      בנוסף, גרוצקי ומשפחתה עזבו את תל אביב לפני כמעט שנה, ולא מדובר על התברגנות סטנדרטית נוסח רמת השרון או גבעתיים, אלא על יבנה, עיר הולדתה. "גרנו ברמת גן עם שני כלבים, וכבר לא היה מקום, והמחירים בתל אביב לא שפויים לחלוטין, אז העדפנו לגור ביבנה. אנחנו שוכרים בית פרטי, ואמא שלי ואחותי פה וההורים של בעלי קרובים. זה מהמם ברמות ואני כל כך שמחה שעשינו את זה", היא מדווחת.

       

      חולצה גברית פסים עם רוכסן, דיזל, 1,100 שקל; מכנסי ג'ינס קצרים וז'קט ג'ינס, עמר יכהן ל"שנקר" (צילום: עידו לביא, סטיילינג: מיקי ממון ל”סולו”)
       חולצה גברית פסים עם רוכסן, דיזל, 1,100 שקל; מכנסי ג'ינס קצרים וז'קט ג'ינס, עמר יכהן ל"שנקר"(צילום: עידו לביא, סטיילינג: מיקי ממון ל”סולו”)

        

       בואי נדבר על אופנה וטיפוח. התחומים האלה השתנו בעקבות האימהות?

       "לא, חוץ מכמות הכביסות שאני עושה. אני כל היום מרגישה שאני בטירוף של כביסות וזה בלתי נסבל. תמיד אהבתי ללבוש ג'ינס וטי שירט, וזה מאוד נוח כאמא. אני לא נועלת ביומיום נעלי עקב, ובערב אני אוהבת להתייפייף ולצאת, ואין לך תינוק שפולט עלייך או פעוט שמורח עלייך את האוכל. אבל פשוט שחררתי, כי באמת הכל מתלכלך. אני כן אדאג להחליף חולצה אהובה לפני שאני הולכת לאסוף אותה מהגן, אבל באמת – הדבר שלמדתי זה איך להוריד כתמים בכביסה כמו שצריך, ואני עדיין לא ממש מוצלחת בזה. אני זורקת הרבה ומעבירה הלאה, אבל כפרה".

        

       שמלת סינר ג'ינס כחול, סטורי, 849 שקל; חולצת ג'ינס מכופתרת, H&M, 100 שקל (צילום: עידו לביא, סטיילינג: מיקי ממון ל”סולו”)
        שמלת סינר ג'ינס כחול, סטורי, 849 שקל; חולצת ג'ינס מכופתרת, H&M, 100 שקל(צילום: עידו לביא, סטיילינג: מיקי ממון ל”סולו”)

         

        את מהאמהות שחורשות בלילה את הרשת בחיפוש אחר בגדים שיקיים לדור ההמשך?

        "לא הזמנתי אפילו פעם אחת בגדים ב-ebay בשבילה. הייתי בטוחה שאלביש אותה תמיד בסטייל, אבל אני כמעט לא קונה לה כלום כי הסבתות לא נותנות לי צ'אנס. אין לי שום אמירה בעניין. יש להן טעם טוב, אני רק בוחרת מה היא לובשת לגן בבוקר. היא לא נסיכה קטנה, הכל בפרופורציות, רגיל ויפה. מה שכן, תמיד יש לה קוקיות. לפני שהיו לה שערות על הראש כבר תקעתי לה קוקיות ופפיונים. זאת המחלקה שלי".

         

         

        • ניתן להשיג ברשתות: דיזל, סטורי, H&M, קסטרו, אייס קיוב, אמריקן איגל, פקטורי 54, מנגו, עדיקה ובחנויות: נומרו 13 – שבזי 13, נווה צדק, תל אביב, אמור, כיכר המדינה,

        עמרי כהן - שנקר, בהזמנה אישית, 052-6916610

        • שיער: לירז אגם במוצרי “רמינגטון” איפור: אסף באבו במוצרי “מאק” דוגמנית: דנה גרוצקי ל”ייצוג 1” דוגמן: דורון מנדל ל”אלינור שחר”

         

         
        הצג:
        אזהרה:
        פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד