התינשאי לי אהובה? (כשנצליח סוף סוף לצאת מהמקום הזה)

מסעדה רומנטית? משעמם. כתובת צדפים בחול? בחייכם. קבלו את הטרנד החדש והלוהט: הצעת נישואין בחדר בריחה - ורצוי אחד כזה עם גנגסטרים או רוצח סדרתי

 (צילום: יערה פרץ, Shutterstock)

כשמתן פרץ החליט, אחרי שנה וחצי של זוגיות, להציע נישואים לבת זוגו, נחמה זבין, היה לו ברור שהוא מוותר על קלישאות כמו טבעת שמוטמנת בקינוח בסוף ארוחה במסעדה.

 

פרץ בחר באופציה מקורית: חדר בריחה. ולא סתם, אלא חדר בריחה בהשראת סדרת הגנגסטרים "אימפריית הפשע".

 

"הזמנתי את נחמה לדייט יחד עם שתי האחיות שלי", משחזר פרץ, סטודנט בן 28, "והודעתי להן שהולכים למתחם חדרי הבריחה brainit ביפו. במקביל, תיאמתי עם כל החברים שלנו שימתינו מחוץ לחדר עם בלונים ועוגות ברגע שנצא. כשנכנסנו לחדר, נחמה והאחיות שלי ניסו לפתור את החידות כמה שיותר מהר. אני דווקא ניסיתי להאט אותן – בלי שהן ישימו לב, כמובן - כדי שלא נקדים בטעות את השעה שהחברים מגיעים בה".

 

מתן פרץ ונחמה זבין (צילום: יערה פרץ)
  מתן פרץ ונחמה זבין(צילום: יערה פרץ)

   

  זבין, סטודנטית בת 26, לא חשדה בדבר. "אחרי 35 דקות של משחק, ראיתי קופסה קטנה במקום שבו איתרנו את הרמז האחרון", היא מספרת. "חשבתי שהיא חלק מהמשחק. זו הייתה המשימה האחרונה שהיה צריך לעבור כדי לצאת מהחדר. הקופסה הייתה ביד שלי, ואמרתי לכולם 'יאללה, בואו נמשיך', אבל הם לא זזו. ואז פתחתי את הקופסה, ראיתי את הטבעת ואמרתי 'אוקיי'. התרגשתי וקצת בכיתי. עמדתי להגיד 'כן', ואז מתן התחיל את הנאום שלו, ואמר שהוא רוצה להיות איתי כל החיים. ברור שאמרתי כן".

   

  פרץ: "והקטע הוא שמיד אחרי שהיא אמרה 'כן' היא האיצה בי ובאחיות שלי להשלים את החידות ולסיים את החדר בזמן״.

   

  לא חשדתי בכלום

   

  אם בשלב הזה אתם שואלים את עצמכם מה זה לעזאזל חדר בריחה, תכירו את הלהיט העולמי שנחת בישראל לפני שנה וחצי בלבד, ומאז סוחף עוד ועוד מעריצים. מדובר במשחק חברתי בהשראת משחקי מחשב ותוכניות ריאליטי, מעין שילוב של "המירוץ למיליון" ו״האח הגדול״.

   

  הרעיון: המשתתפים ננעלים בתוך חדר או מתחם של מספר חדרים, וצריכים לפתור סדרה של חידות, רמזים וצפנים - תוך פרק זמן קבוע מראש, בדרך כלל שעה. פתרתם את כל החידות בזמן הקצוב? ניצחתם במשחק. לא הצלחתם? לא נורא. אפשר לנסות שוב בחדר אחר. חדרי הבריחה מרושתים במצלמות ובמיקרופונים, ואם אתם רוצים עזרה - תוכלו לבקש אותה מאנשי הצוות, שמחוברים אליכם בכל רגע.

   

  בישראל קיימים כרגע יותר מ־70 חדרי בריחה פעילים, ובקרוב ייפתחו יותר מ־60 נוספים. השמות שלהם נעים בין "הבריחה מהכלא", "מתקפת הזומבים" ו"רוצח סדרתי", ועד ל"שוד בנק" ו"המחלקה הפסיכיאטרית". באופן מפתיע ולמרות הקונספט המאיים, הפכו חדרי הבריחה לסצנה רומנטית לוהטת - לא רק שזוגות רבים בוחרים בהם כלוקיישן נהדר לדייט, אלא שמדובר בלהיט הנוכחי בתחום הצעות הנישואים. ובמילים אחרות: אם אתם יוצאים כבר שנתיים והוא הזמין אותך לבילוי במקום שנקרא "חדרו של המרגל הסורי", את יכולה להתחיל להתרגש.

   

  חדר הבריחה "Out of the box" בתל אביב, למשל, נפתח רק לפני שנה וחודשיים - ובמהלך פרק הזמן הזה נשלפו בו לא פחות מ־15(!) טבעות אירוסים. "בערך פעם בחודש יש אצלנו הצעת נישואים", מתגאה רינה צ׳לנוב, בעלת החדר. "אנחנו יודעים על הכל מראש - הגברים מתאמים איתנו את מקום המסתור של הטבעת, ואנחנו כמובן מצלמים את כל האירוע".

   

  כל הבנות נענו בחיוב?

  "ברור. אף אחת לא אכזבה".

  גם רועי ברזיצקי, בן 26 מחולון, בחר בחדר בריחה על מנת להציע לאיריס ארדברג, 26, לבלות עמו את שארית חייה. ״חיפשתי מקום מיוחד להציע, וחבר טוב שלי שהיה בחדר בריחה שכנע אותי שזו הצעה מעניינת ומפתיעה״, הוא מספר.

   

  למה דווקא חדר בריחה? מה רע בטיסה בשמי הארץ, או סתם מסעדה עם נוף לים?

  "פסלתי מראש רעיונות בנאליים כמו טיסות, טקסי אש או שלטי ענק. חיפשתי הצעה ייחודית שאף אחד אחר לא עשה עדיין. אנחנו ביחד חמש שנים וחצי ואיריס די ציפתה ממני להציע לה כבר, ואם הייתי לוקח אותה למקום שגרתי היא מיד הייתה עולה על זה. אפקט ההפתעה והריגוש היה חשוב לי מאוד".

   

  רועי ברזיצקי ואיריס ארדברג (צילום: יערה פרץ)
   רועי ברזיצקי ואיריס ארדברג(צילום: יערה פרץ)

    

   החדר הנבחר של ברזיצקי היה "Inside out" ברעננה, והקונספט: ישיבה בבית קפה פריזאי נקטעת לטובת התגייסות לפתרון מבצע מסובך. ״קבעתי באופן

   פיקטיבי עם בן דוד שלי ובת זוגו, ודאגתי שהוא יתקשר אלינו במהלך הנסיעה למקום ויודיע שהם מבריזים", הוא מספר. "כשהגענו למקום, ניצלתי רגע שבו איריס קפצה לשירותים ונתתי את הטבעת לרונן מי־טל, בעלי החדר. הוא החביא אותה בחדר האחרון, שהוא מעין בונקר מאולתר, בתוך כספת שנפתחת לאחר פתרון החידה. כשאיריס חזרה התחלנו את המשחק. הצלחנו להתקדם למרות שהחידות היו קשות יחסית - בחלקן הצוות של המקום עזר לנו, כדי שנגיע כבר לטבעת".

    

   ארדברג: "לא חשדתי בכלום. כשהגענו לחדר האחרון ופתרנו את החידה, נפתחה הכספת ובתוכה הייתה קופסה. חשבתי שמדובר בעוד משימה, והעברתי אותה לרועי".

    

   ברזיצקי: ״החזרתי לה את הקופסה, ואמרתי לה 'תפתחי אותה'".

    

   ארדברג: ״הייתי מופתעת לגמרי. ברור ששמחתי והתרגשתי מאוד".

    

   מותק, איפה המבחנה?

   חדרי הבריחה, כאמור, הם להיט לא רק אצל זוגות שמתכננים לשבור כוס - אלא גם בקרב סינגלים שמחפשים לוקיישן לדייט שהוא לא בית הקפה או הבר השכונתי. לי תום דותן, 35, רווקה מתל אביב, יצאה לדייט ראשון בחדר בריחה אחרי שנדלקה על הקונספט. את הבחור הכירה דרך פייסבוק, והרעיון היה דווקא שלו. "הוא סיפר שהוא היה כבר בחמישה חדרי בריחה לפני כן", מספרת דותן.

    

   איך הגבת להצעה?

   "בא לי כבר להקיא מדייטים בבית קפה או בבר. זה נראה לי הרבה יותר כיף ומרגש, כי זה משהו אחר ויוצא דופן. חוץ מזה, הסיכוי ליצור אינטימיות כשעושים משהו כזה הוא גדול יותר, וגם משגיחים עלייך עם מצלמות כל הערב, אז הבחור יודע להתנהג בהתאם. ההרגשה היא כאילו אתה משתתף במשימה בתוכנית ריאליטי".

    

   בני הזוג בחרו לצאת לחדר בריחה בנושא עליסה בארץ הפלאות. "כשהגענו החדר היה עדיין תפוס, והחלטנו שבמקום לחכות ניכנס לחדר בריחה בנושא זומבים שממוקם באותו מתחם. כחובבת הסדרה 'המתים המהלכים', זה היה מושלם מבחינתי. הקונספט של החדר הוא שהעולם נהרס בעקבות נגיף שהופך אנשים לזומבים, ורק אחוז אחד מהאנושות ניצל. מדען גאון הצליח להמציא תרופה לנגיף, החביא את המבחנה עם התרופה ואז הוא מת. המשימה שלי ושל הדייט שלי הייתה למצוא את המבחנה ולהציל את העולם לפני שהזומבים יטרפו אותנו".

    

   אז איך היה?

   "היה כיף ומסעיר. היו קטעים שצחקנו, שפחדנו - זו הייתה ממש חוויה ומשהו אחר מדייט סתמי. למדתי על הבחור דברים חשובים שבכל סיטואציה אחרת היה לוקח לי המון זמן ללמוד: שהוא מאוד תחרותי, לא אוהב לבקש עזרה, עצמאי מאוד אבל יודע לשתף פעולה אם מבקשים ממנו יפה, חריף, יודע לפרגן ולתת מחמאות. אני לא רוצה לעשות יותר מדי ספוילרים, אבל לקראת הסוף היה רעש של זומבים שדופקים בדלת. אני והבחור היינו צריכים לחסום את הדלת בגופנו, והוא ניצל את ההזדמנות כדי לחבק אותי".

    

   נשמע מבטיח! אתם עדיין יחד?

   "לא. לצערי, בשיחת הטלפון לאחר הדייט גילינו שאנחנו לא מתאימים ולא נמצאים באותו שלב בחיים". נו, לפחות הם באותו שלב במשחק.

    

   5 טיפים לשולפי טבעת בחדר בריחה

   • מצאו חדר עם נושא שאתם ובן/בת זוגכם מתחברים אליו. לקבלת השראה ניתן להתעדכן באתרים ובעמודי הפייסבוק של מכורי הז'אנר, כמו www.room.run

             

   • הגיעו לבחון את החדר לפני ביצוע ההצעה, אבל אל תיחשפו מראש לכל המסלול - רק לחלק שבו אתם מחביאים את הטבעת. "הצעת הנישואים צריכה להיות כיפית לשני הצדדים, ולכן כדאי לשמור על אלמנט ההפתעה - גם עבור עצמכם", מסביר רונן מי־טל, בעלי Inside out.

    

   • שתפו את בעלי המקום בתוכניותיכם. הם מהווים חלק חשוב מההצעה, מאחר שהם אחראים להצפנת הטבעת ובמקרים מסוימים גם לנושא הצילומים. הם גם יוכלו לעדכן אתכם בצ'ופרים מיוחדים, כמו למשל מערכת שיורה קונפטי ברגע האמת.

    

   • שמרו את הטבעת למשימה האחרונה. ״לטובת המשחק וסיפור הסינדרלה - זה חייב להיות בסוף, כי זה כמו חלום", מסבירה צ׳לנוב.

    

   • לפני שאתם מחליטים לשלוף טבעת בחדר בנושא בית רדוף רוחות, שאלו את עצמכם: האם זה יתאים גם לכלה/חתן המיועדים? עם כל הכבוד למקוריות, אם בן זוגכם פחדן במיוחד, אולי כדאי לבחור בקונספט רגוע יותר.

    

   >>> חבבו את "לאשה" בפייסבוק

   >>> חפשו אותנו באינסטגרם: LAISHAMAG

   >>> להורדת האפליקציה החדשה של "לאשה"

    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד