תניה גרבר מסבירה מה בחורה כמוה עושה עם בחור כמו שי חי

רגע אחרי הפרישה מ"האח הגדול", תני מגיבה לטענות על היותה נגררת ומספרת למה לא נעלבה כשאמא של שי חי טענה שהצעת הנישואים נולדה משעמום

תניה גרבר מצטלמת לשער "לאשה"
כתבת: קרן נתנזון ויץ, צילום: שי רוזנצוייג

כשתניה גרבר נכנסה שלושה שבועות אחרי תחילת העונה של האח הגדול אל תוך הוילה, כדי לשהות שם לצד בן זוגה שי חי, עוד לא היה לה מושג איזו סערה הוא יעורר בחוץ.

 

כן, כבר בתחילת העונה, דמותו החריפה, זו שלא מחשבנת לאף אחד, עם כל האמת בפרצוף, שכללה התנהגות כריזמטית ובעייתית גם יחד - יצרה גלי תגובה בתוך הבית ומחוצה לו.

 

ועדיין, גם כשמסוקים ששלחו המעריצים חגו מלמעלה עם כרזות תמיכה, וצעקות לעברו נשמעו מעבר לחומות, היא לא דימיינה את עוצמת התגובות.

 

עכשיו, שבוע אחרי הפרישה הדרמטית של השניים, היא מגיעה לשער "לאשה", להסביר לכל המלעיזים למה היא לא האישה הקטנה, רחוקה מלהיות מוכה, לא הייתה זו שהרסה לו את הזכיה בעונה ובעיקר: שלא כל מה שרואים בטלוויזיה, זו האמת, כי לא מראים הכל. "קיבלתי שוק כשיצאתי, ממש בבום חטפתי את זה", היא העידה בעיניים טרוטות, והודתה ששניהם לא ישנו כבר כמה ימים.

 

תניה גרבר. "חטפתי את זה בבום" (צילום: יניב אדרי)
  תניה גרבר. "חטפתי את זה בבום"(צילום: יניב אדרי)

   

  למי שבמקרה היה מנותק, בחופשה על אי בודד או לא נחשף לסערה שהתחוללה אח"כ ברשתות החברתיות, בחמישי שעבר, אחרי תקופה רוויית מריבות, קללות, האשמות ופיצוצים, הגיעה הבית המפורסם בישראל לנקודת רתיחה, כששי חי החליט להרוס לאור את המיצג האמנותי שלה, בעקבות מה שהוא הגדיר כחרם מתמשך שכלל לצד התעלמות גורפת, גם יריקות על הבגדים שלהם והסתרת אוכל מפניהם.

   

  "אנחנו כל הזמן ביחד" (צילום: יניב אדרי)
   "אנחנו כל הזמן ביחד"(צילום: יניב אדרי)

    

   מאחר וכבר הוזהר בעבר לגבי התנהגותו, ברגע שעבר על חוקי הבית לא נותר לו אלא לפרוש בעצמו מהתוכנית. אחריו פרשה מיד תניה וגם חברם איציק כרסנטי.

    

   הריטיינג הרקיע ובעקבותיו גם בעולם המציאותי מעבר לגדרות הריאליטי, התגלו שני מחנות. מצד אחד אלפי מעריצים מושבעים שמכנים את עצמם "צבא האמת של שי חי", שמגלים נאמנות והזדהות עזה עם כל מהלכיו של בן זוגה, ומצד שני תגובות קשות שהאשימו אותו באלימות כלפי הסובבים ודרישה בגלל זה להדיר אותו מהשיח הציבורי והתקשורתי.

    

   על הסט תני אמנם הצטלמה לראשונה לבדה, בלי שי חי, אבל עדיין הנוכחות שלו הורגשה בכל רגע. "אני עדיין מדברת בלשון רבים, כי אנחנו כל הזמן ביחד,זה היום הראשון שהתפצלנו. קצת חסר לי בפריים את שי הולך וזורק לי הערות, אבל אני יודעת שישמח בשבילי".

    

   ביקורת עליו לא תשמעו ממנה "שי לא אלים וכשהייתה לי ביקורת אמרתי לו אותה", גם לא על הקשר ביניהם "אם אני בריב ואומרת שהוא מתעלל בי, מדינה שלמה נכנסת לזה ומכסחת את שנינו" וגם להזמנה לחתונה יש עוד זמן כי "קודם אחי מתחתן בקיץ ואז נגיע אנחנו לתכנן".

    

   במגזין המודפס תני מספרת לדינה חלוץ על הצעת הנישואין

    

   את כבר היית מחוברת לכמה אנשים שם בבית, ושוב התרחקת. את לא מסוגלת לנהל מערכות יחסים עם אנשים בלי קשר לשי?

   "מי שמחרים את בן הזוג שלי, מוזמן להחרים גם אותי. נכון שאנחנו מאוד שונים זה מזה, וראית שלא רבתי עם אף אחד, ועם זאת לא יכולתי להיות חברה שלהם כי הם החרימו את בן הזוג שלי. הייתי תקועה באמצע. אני מכירה אותם רק חודש ואני לא יודעת אם אני יכולה לסמוך עליהם, ומצד שני ישנו שי שהוא האהוב שלי, אז אין מה להשוות".

    

   הצעת הנישואים הייתה אמיתית?

   "ברור. מה נראה לך? הוא הכין לי טבעת מהממת מאיזה חוט תיל שהוא מצא שם ואפילו מצא חרוז אדום ושזר אותו. הכי התרגשתי".

    

   אבל הוא עוד נשוי!

   "זה שהוא נשוי ברבנות זה לא אומר שהוא נשוי. יש להם חוזה גירושים שאושר בבית משפט, הם סידרו את כל ענייני המזונות והסדרי הראייה, ומה שנשאר זה נטו טקס פרימיטיבי שהם צריכים לעבור כדי להיות גרושים. לי זה לא מפריע כי אני לא מאמינה בדברים האלה".

    

   הופתעת מההצעה?

   "לא הופתעתי מההצעה, הופתעתי שזה היה שם. חשדתי שזה מה שהוא הולך לעשות, מתחילת הקשר בינינו ידעתי שזה הולך לשם, כי הוא הגבר של החיים שלי".

    

   את רק בת 23, לא מלחיץ אותך לקבל בעסקת חבילה גם שני ילדים קטנים?

   "הילדים האלה הם החיים שלי, אני לא מצליחה לדמיין את הזוגיות שלנו בלעדיהם. הם גרים עם אמא שלהם אבל אנחנו רואים אותם המון. הם קשורים אליי ואני אליהם".

    

   שי כבר דיבר בתוכנית על כך שהוא בגד באשתו. זה לא מרתיע אותך?

   "לא, כי שי והיא לא בהכרח התאימו כזוג. אני לא מאמינה במשפט 'פעם בוגד תמיד בוגד', זה תלוי במערכת היחסים שהייתה לו ועד כמה היה לו טוב שם. מצד שני, זה לא אומר שהוא צדק כשהוא בגד. זה לא בסדר מה שהוא עשה".

    

   מתמזמזת בטלוויזיה

   אחרי הצעת הנישואים המפתיעה, התראיינה אמו של שי, רחל, לתוכנית של גיא פינס והוכיחה שגם היא יודעת דבר אחד או שניים על "כל האמת בפרצוף". "הצעת הנישואים לא הייתה במקום, הוא נשוי", אמרה למצלמה. "זה רק משעמום, מייאוש, מדיכאון הוא הציע. אני לא מתחברת לתניה, היא לא הטעם שלי. שני מיליון אנשים לא צריכים לראות איך היא מתמזמזת איתו בטלוויזיה".

    

   אאוץ', כאב?

   "כואב, אבל מאחורינו. אמא של שי חשבה שהיא שמעה אותי בערוץ 26 אומרת עליה שהיא פרימיטיבית. זה לא נעים. אני חייבת להגיד שאני לא זוכרת שאמרתי את זה, ואם כן יכול להיות שזה היה בצחוק. לא התכוונתי להגיד דבר כזה. היא נפגעה וזו זכותה. אני בכלל לא חושבת שהיא פרימיטיבית, זו הייתה אי הבנה. חשוב לי לציין שלפני שנכנסתי לבית, אמא שלו ואני היינו בקשר מצוין, כל הזמן מדברות בטלפון ונפגשות גם בלעדיו".

    

   את כועסת עליה?

   "אני לא כועסת עליה, כשיצאתי פתרנו את העניינים בינינו והמצב חזר לקדמותו. מבחינתי היא המשפחה שלי".

    

   הראיון המלא בגיליון "לאשה" החדש - השבוע בדוכנים 

    

   בינתיים, האם היא תצפה בתוכנית? מי היא רוצה שייקח את הגמר? מה היא הייתה עושה אחרת ומה המסר שיש לה לטוקבקיסטים בבית. צפו בראיון

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד