שאכטה ולמיטה: האם קנאביס יכול לשפר לכם את הסקס?

מריחואנה משחררת עכבות, מחזקת את האינטימיות, ויש הטוענים - לגמרי מעוררת מינית. מצד שני, ההשפעה עלולה לגרום לכם פשוט ללכת לישון

ההשפעה תלויה במינון (צילום: shutterstock)
ההשפעה תלויה במינון (צילום: shutterstock)

עם לנז'רי סקסי שהוא הזמין לך ב־ebay כבר התרגשתם, סקס אחרי דרינקים אתם עושים בסופי שבוע, וגם משתעשעים מדי פעם במשחקי תפקידים. עכשיו אתם תוהים איזה עוד גיוון יכול להשתלב בחיי המין שלכם. יש זוגות שאצלם התשובה לשאלה הזו ברורה: ג'וינט לפני הסקס.

 

 

"קנאביס מעורר אותי. אני מוסיף כוס קפה שחור, ואז אני בכלל נהנה מסקס יותר מהרגיל", מספר יואב, 40, מהנדס תוכנה שחי בזוגיות. "בת הזוג שלי גילתה עם הזמן שהאורגזמות שלה חזקות יותר אחרי ג'וינט, זה משחרר אותה. כשאתה במערכת יחסים ממושכת, אתה נהנה מהיציבות ומהביטחון, אבל גם משלם את מחיר השגרה, כי חסרים ההתלהבות והריגוש שיש בתחילת הקשר. הקנאביס עוזר לי להתרגש, ולחוות את החיבור במיטה עם עוד עומקים ורבדים".

 

בת הזוג שלך לא נעלבת מזה שאתה צריך ג'וינט כדי להתרגש מהסקס שלכם?

"זה כמו שאני אפגע מזה שהיא נהנית גם עם ויברטור. לא צריך להיעלב מזה שעזרים טקטיים תורמים לחיי המין. כשהיינו בחופשה בחו"ל לא עישנתי, כי אני לא יוצא עם קנאביס מהארץ, והסקס שלנו היה טוב גם בלי. אבל בארץ, כשאני עם, החוויה משתדרגת. אני לא טוען שג'וינט יכול להרים מהספה בני זוג שאדישים אחד לשני ולהפוך אותם לשחקני פורנו. אבל כשהסקס טוב, עם קנאביס הוא יכול להיות טוב מאוד".

 

"קנאביס משחרר אצלי עכבות ומעצורים, ומגביר לי את עוצמת האורגזמות", מודה יעל, מנהלת שיווק בת 36 מאזור הצפון, גרושה פלוס שניים. "אני משוחררת ונועזת יותר אחרי שעישנתי, והתחושות הפיזיות שלי מובהקות

יעל: "כשיש אינטראקציה נכונה עם בחור, הקנאביס יכול להעצים את החוויה ולהביא אותי למולטי־אורגזמות"

וחדות. אני אוהבת את האינטימיות והפתיחות שנוצרות אחרי שמעשנים ביחד, את הצחוקים שבאים עם זה, את התחושה שכל הגוף מרגיש שונה. אני לא קונה לעצמי קנאביס, אבל כשמציעים לי, אקח באופן מתון. אני לא אגזים, ואשמור תמיד על מידתיות - לא יותר מג'וינט אחד בערב".

 

תמיד עישנת בזמן סקס?

"התחלתי לעשן בגיל 17 והבנתי שזה גורם לי להיות מגורה יותר, אבל למדתי במהלך הזמן שגם חשוב עם מי אני מעשנת. כשהייתי נשואה היינו מעשנים יחד, אבל לנו זה לא עזר. כשהחיבור הזוגי לא טוב, הג'וינט לא יפתור את העניינים כמו קסם, אבל כשיש אינטראקציה נכונה עם בחור, הקנאביס יכול להעצים את החוויה ולהביא אותי למולטי־אורגזמות. החומר בהחלט פותח לי את הצ'אקרה. הוא עוד כלי שעוזר לי להיות מחוברת לצרכים המיניים שלי".

 

מעורר את החשק? לפעמים הוא דווקא מרדים (צילום: shutterstock)
  מעורר את החשק? לפעמים הוא דווקא מרדים(צילום: shutterstock)

   

  תירגעו, זה לא ויאגרה

  אז האם הקנאביס הוא המעורר האולטימטיבי בחדר המיטות? תלוי את מי שואלים. יש שיטענו שזהו האלמנט שיהפוך כל אקט מיני למופע של זיקוקים, ויש שיגרסו בתוקף שההפך הוא הנכון: הקנאביס מכבה את התשוקה.

   

  כך או כך, חשוב להזכיר גם כי מי שמשתמש בקנאביס לצריכה עצמית, מבצע עבירה על החוק. המציאות הזו אמנם עשויה (או עלולה) להשתנות בקרוב - בהצעת חוק שהגישה חברת הכנסת שרן השכל (ליכוד) בינואר האחרון, היא מציעה לבטל את הרישום הפלילי במקרה של שימוש בקנאביס לצריכה עצמית מעל גיל 21 - אך נכון לעכשיו, אין לדעת מה יעלה בגורל היוזמה הזו.

   

  החלטתם לעשן ג'וינט בכל זאת? כדאי להפנים את טיב ההשפעה שלו. "לא מדובר כאן בתרופה כמו ויאגרה, שגורמת להשפעה ישירה על התפקוד המיני", מסביר פרופ' רפאל משולם, מגלה ה־THC, החומר הפעיל שבקנאביס.

   

  "ההשפעה של ה־THC היא מנטלית. היא יכולה להתבטא בהורדת מפלס החרדה, בהפחתת מתח ובתחושת נינוחות ושחרור. יש אנשים שזה גורם אצלם להשתחררות מבחינה מינית".

   

  "גם קנאביס וגם סקס יושבים על אותם מנגנוני הנאה במוח, ויכולים ליצור את תחושת העונג שכמעט ואי אפשר להשיג בדרכים אחרות", אומרת ד"ר סוזי קגן, מטפלת זוגית ומשפחתית, "אבל ההשפעה של השימוש

  ד"ר סוזי קגן: "הגיע אליי זוג שכמעט ולא קיים יחסי מין, בגלל שהבעל עישן קנאביס כל יום. זמן קצר אחרי הג'וינט הוא היה נרדם"

  בקנאביס תלויה במינון. כשמדובר בכמות לא גדולה, זו יכולה להיות תוספת שעוזרת לחיזוק האינטימיות, כי בני הזוג עוברים משהו יחדיו ויוצאים מההוויה הרגילה. עצם ההתארגנות לעישון ג'וינט משותף כבר יכולה להכניס לאווירה. אבל אם מגזימים בכמות הנצרכת, זה יכול לבטל את הצורך בסקס - כי אז מי שעישן לא צריך אף אחד לידו, מספיק מעניין לו לבד. נוצרת חוויה שהיא לא בהכרח זוגית, אלא אישית".

   

  היו אצלך מטופלים שהשימוש בקנאביס פגע להם באינטימיות?

  "בהחלט. הגיעו אליי בני זוג שכמעט ולא קיימו יחסי מין, דווקא בגלל שהשימוש של הבעל בקנאביס היה יומיומי. כאיש הייטק הוא עבד מדי יום עד שעות מאוחרות, וכשהיה מגיע הביתה בערב, הוא רצה רק לעשן את הג'וינט הקבוע שלו ולהירגע על הספה. תוך זמן קצר הוא היה נרדם, בלי שאשתו הספיקה בכלל לדבר איתו. היינו צריכים לבדוק למה כשהוא מגיע הביתה הוא מיד נמלט מנטלית בעזרת הקנאביס, והאם יש דרכים אחרות שבהן הוא יכול להירגע בסוף היום, אבל גם להיות נוכח.

   

  "אצל זוג נוסף שבו טיפלתי, האישה רצתה סקס יותר מהגבר. כדי להתמודד עם זה, הם החליטו שהיא תעשן ג'וינט בערבים שבהם הוא לא מעוניין, כי זה גורם לה להתנמנם. כשיש לו חשק, היא לא מעשנת ואז יש סקס. השימוש הזה בקנאביס לא מומלץ בעיניי, כי זה לשלוט בבחורה כמו בעכבר מעבדה".

   

  בניגוד לד"ר קגן, לאורן ליבוביץ', יו"ר תנועת עלה ירוק, אין ספקות: "הקנאביס שינה לי לחלוטין את חיי המין", מתלהב ליבוביץ', רווק בן 33. "הוא מעורר תשוקה אדירה, מחדד את החושים, את המגע ואת הרגשות, מעכב שפיכה ומאפשר לסקס להימשך זמן רב יותר. הוא מעורר חיבור עם הזולת ומגביר תחושות של קרבה ואהבה. הוא אפרודיזיאק. ממש ככה".

   

  החלטתם לנסות? דאגו לעשות זאת במחיצת אנשים שאתם חשים נוחות וביטחון במחיצתם. אם אתם הורים - הקפידו לבחור בזמן שבו הילדים לא בסביבה. אם זה לא יעבוד, תמיד תוכלו לחזור ללנז'רי. 

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד