משלוח מנות מהגיהנום: אל תתנו לילד שלי צופר אויר או איכסי-פיכסי

הוא יודע שאתם רק רוצים לשמח אותו ואת ילדיו, אבל כדי לתאם ציפיות - הנה 8 דברים שעמרי אימבר חלפין, אבא לשלושה, ממש מבקש שלא תשלחו לו

עמרי אימבר חלפין פורסם: 21.03.16 10:14
רוצים לקבל את הילד שלי לשבוע, יחד עם הצופר שנתתם לו? צילום אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
רוצים לקבל את הילד שלי לשבוע, יחד עם הצופר שנתתם לו? צילום אילוסטרציה (צילום: shutterstock)

אני חושב שהגיע הזמן להגיד את זה. יש אנשים שמביאים מתנות ועושה רושם שפספסו לחלוטין את ההבנה של מה זה לגדל ילדים. או עושים לי דווקא. אחד מהשניים. בתוך קבוצת האנשים הללו מצויים ההורים שלנו, סבים וסבתות, דודים ולמרבה הפליאה, גם הורים אחרים. הורים שמכינים שקיות יומולדת במסיבות שלהם או מתנות יומולדת לילדים שלי, או, האיום הקרב ובא - משלוחי מנות.

 

ושלא תבינו לא נכון. אני לא רוצה להתלונן, וגם אף אחד לא שמע את זה ממני בכל ששת השנים האחרונות בהן אני מגדל ילדים, אבל נראה לי שהגיע הזמן לשים את זה על השולחן ולייצר מדריך לכל המתנות שאנחנו באמת סובלים מהן. בואו נקרא לזה תיאום ציפיות, כדי שאף אחד לא יעלב.

 

 

1. ג'יפה / איכסי פיכסי

כן, אתם יודעים במה מדובר. הנוזל המג'ייף שמגיע בחביות קטנות וניתן למצוא לרוב בחנויות הכל בשקל. אותו נוזל בדיוק שנשפך על השטיח או על הספה ולא ירד יותר לעולמי עד ולא יעזרו כל התפילות וחומרי הניקוי בעולם. שלא לדבר על הילדים שמנסים לשתות את זה. יש לדבר הזה גם גירסה משופרת במרקם קשיח יותר, שגם עולה יותר וגם גורמת להרבה יותר נזק.

 

ככה זה נראה. דמיינו איך זה מרגיש (צילום: עמרי אימבר)
  ככה זה נראה. דמיינו איך זה מרגיש(צילום: עמרי אימבר)

   

  2. נפצים

  אני לא בטוח אם אני צריך להסביר למה, אבל לי זה נראה די ברור. ואם לא די בסיבות המוכרות, לאחרונה יצאה יוזמה המבקשת להכחיד את המנהג הזה לטובת בנים שלנו שחזרו משדות הקרב וסובלים מהפרעה פוסט טראומטית בה כל קול נפץ זורק אותם בחזרה אל התופת שחוו. מיותר ומסוכן.

   

  3. צעצועים מרעישים

  למען האמת, אין לי בעיה עם אלו המנגנים, אבל יש צעצועים שהרעש שלהם פשוט מזעזע. כן 'מטוס שעושה במשך שעות רעשים של נחיתה ומסתובב במקום', אני מדבר אלייך. ולא רק מטוסים אשמים בעניין, גם כל צעצוע שעושה בריפיט (מהרגע שמדליקים אותו ועד שמרסקים אותו לחתיכות) רעשים של התנעה של רכב, שבירה של זכוכית (למה, למען השם?), קיטור, או כל דבר חסר מלודיה אחר שעשוי כעבור שעתיים של עינוי להביא אותנו להודות בכל דבר אפשרי.

   

  חג פורים שמח! (צילום: עמרי אימבר)
   חג פורים שמח!(צילום: עמרי אימבר)

    

   4. מתסכלי ילדים

   לפעמים הצעצוע נראה ממש אטרקטיבי על המדף, אבל יש קריטריון נוסף שכדאי לבחון וזה גיל ההתאמה למשחק. משחקים מתקדמים מדי לגיל של הילד ושאינם מותאמים לכישורים שלו, פשוט יוצרים תסכול. המתנה יכולה להיות נהדרת (ואולי אפילו לא לעשות יותר מדי רעש), אבל אם הילד לא יוכל להפעיל אותה או להרכיב אותה, זה פשוט ייצור תסכול וחבל.

    

   5. מסָכני ילדים

   יש המון צעצועים לא בטוחים בשוק, דברים שילדים עלולים להחתך מהם או להצבט מהם או מה לא. אבל מעבר לזה, יש גם צעצועים שפשוט אסור להביא לילדים בגילאים מסויימים, כמו למשל צעצועים עם חלקים קטנים לילדים בני שנתיים, שעשויים לבלוע אותם.

    

   6. אוכל גרוע

   אני לא פנאט באוכל, באמת שלא. הילדים שלי אוכלים ממתקים, אפילו יותר ממה שהייתי רוצה, אם להודות באמת. ועדיין, בכל המירוץ הזה של הכנת עשרות משלוחי מנות או שקיות יומולדת, יש לכולנו (כן, אמרתי כולנו, גם אני מבטיח להפסיק עם זה), נטייה להקפיד פחות. אז בואו נסכם את זה ככה: אין לי בעיה שהילדים יקבלו כל דבר שהייתם מוכנים שהילדים שלכם יאכלו ביום יום. כך שאם הארונות בבית שלכם עמוסים בזרחן ובבמבה מהשטחים, אתם מוזמנים להמשיך, אבל איכשהו אני בספק.

    

   7. צופר אוויר

   כן, הקטגוריה הזו נשמעת מאוד ספציפית, אבל למען האמת היא מתייחסת לכל מה שנראה או מרגיש כמו משהו שהילד יכול לחפור איתו שעות. משרוקיות, צפצפות, התוף המעצבן הזה עם שני הכדורים שנחבטים בו כשמסובבים אותו, רעשנים (רחמנא ליצלן) וצופרי אוויר. ולמקרה שלא הייתי מספיק ברור, אבא, גם צופרי אוויר. תודה.

    

   8. צעצועים לא חינוכיים

   כמו מה? אני אצא שמאלני רגע ואגיד שאני מתכוון לרובים. בחיי שאני לא מבין למה ילדים צריכים לשחק ברובים, במיוחד לאור המציאות שלנו. אנחנו כולנו יודעים שחורף 73' כבר עבר והם יפגשו איתם בוודאות בהמשך, אבל בואו ניתן להם עוד כמה שנים. אני אצא גם פמיניסט ואוסיף שכל דבר סקסיסטי שמלמד ילדות לגדול להיות ברביות בעלות דימוי גוף בעייתי ולקוי (וכנ"ל לגבי בנים), הוא בעייתי בעיני.

    

   אז לסיכום, אני רוצה להודות לכל נותני המתנות. אני יודע שאתם עושים את מה שאתם עושים כדי לשמח אותנו, ולרוב אתם עושים עבודה מצוינת, אבל בפעם הבאה שאחד הילדים שלי מקבל מכם צופר אוויר, אני מחזיר לכם את הצופר יחד עם הילד לשבוע.

    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   עמרי אימבר חלפין, בעל, אבא לשלושה ובעל העדפה ברורה להצליח לבלות עם המשפחה שלו כמה שיותר זמן מהיממה. נפרד משוק העבודה כשנולד בנו הבכור לטובת ניסיון להתאים את חיי הקריירה האישית שלו עם מסגרת הזמן המשפחתית. הנוסחא לעניין עדיין לא לגמרי ברורה, אבל היי, לפעמים זה מצליח. כיום הבעלים של "הכוורת", חברה המתמחה ביצירת פתרונות פרסום ברשתות חברתיות, תוך שימוש בכלים לא שגרתיים.