נטלי דדון: "נולדתי להיות אמא"

למה האיש שעשה לה פרפרים בבטן נפרד ממנה כשסירבה לעשות הפלה? אחרי שהסעירה את הביצה בגל שמועות, היא מספרת איך זה קרה ולמה היא פגועה מההאשמות כלפיה

לאשה - שער לאשה נטלי דדון
צילום: ליאור פז

זה התחיל כמו יום שגרתי למדי בחייה. נטלי דדון התעוררה, שתתה קפה, יצאה לפגישות, ופתאום היה רגע שבו הבינה שמאחר לה המחזור.

 

נרעשת מההבנה, היא ניגשה לקנות ערכה לבדיקת היריון, והלכה הביתה כדי לגלות אם מה שהיא חושבת שמתרחש כאן, הוא אכן אמיתי. שני הפסים על המקלון לא הותירו מקום לספק: יש היריון. הדבר הבא היה להתקשר אל הבחור שאיתו יצאה - חמישה חודשים, לפי הספירה שלה - ולדווח לו מה קורה. את התגובה שלו היא לא צפתה.

 

"את נמצאת במשך חודשים עם אדם שאת בטוחה שאת יודעת מי הוא, מאוהבת כולך", היא משחזרת, "אתם מתעוררים עם חיוך מטומטם על הפרצוף בכל בוקר, טסים יחד לברלין, נוסעים לאירוע משפחתי, את מכירה את ההורים. ואז את מסבירה לו שיש בעיה. לא נזהרנו. אנחנו בהיריון. עוד לא סיימת את המשפט וכבר אין 'אנחנו'".

  

תסבירי. 

"גיליתי שהבחור שהייתי איתו - כל כך רחוק מכל מה שחוויתי. קיבלתי לפנים את העובדה שאני לא בדיוק יודעת לקרוא נכון סיטואציות ואנשים, ושכנראה הייתי לבד בכל הפרפרים האלה. היה שם בנאדם שלא היה מוכן לשמוע בשום מצב על ההיריון. הבנתי אותו, היינו יחד בסך הכל חמישה חודשים. הבנתי גם את מי שאמר לי שאני לא נורמלית, אבל להרוג את מה שגדל בתוכי, לא בא בחשבון. כולי מחוברת ליצור הקטן. כל העולם בערך נגדי, אבל אני הבנתי שנולדתי להיות אמא, ושום הפלה לא תהיה כאן".

 

גם אם תהיי שם לגמרי לבד?

"כן, גם אם זה לבד, וגם אם זה רק אני והתינוק לכל החיים, אנחנו נוציא מזה את הכי טוב שאפשר. עם התובנה הזאת, ועם חצי לב שבור שכבר הספיק להתאחות עם כל דופק שזכיתי לראות פועם בתוך הרחם שלי, יצאתי לדרך".

 

פרזנטורית של המעצבת אבישג ארבל (צילום: דניאל קמינסקי)
  פרזנטורית של המעצבת אבישג ארבל(צילום: דניאל קמינסקי)

   

  כדי להבין מה עבר על נטלי דדון בתקופה האחרונה, שבה ירדה אל מתחת לרדאר, כדאי להתחיל עם תקציר הפרקים הקודמים: היא גדלה בקריית ביאליק, בכורה בין שלוש בנות, בת לבעליו של מסעדה ומועדון לילה ולאם שסייעה לו בעסקיו. הוריה התגרשו כשהייתה בת 12.

   

  היא הגיעה לתל אביב בגיל 25, לאחר שעזבה את החבר ואת לימודי הוראת מתמטיקה, ופנתה לעבוד בחנות בגדים וכמאפרת כלות. "השגרה הלחיצה אותי", היא משחזרת. "אמרתי לעצמי, 'זהו? מעכשיו אני הולכת לדעת מה אני עושה כל החיים?' הייתי חייבת לטלטל את המערכת ולצאת משם. יכולתי היום להיות נשואה עם כמה ילדים, לגור בקריות. זה בהחלט זורק אותי אחורה לפעמים, לחשוב 'מה אם הייתי עושה אחרת'".

   

  הקריירה שלה בדוגמנות החלה אחרי שהשתתפה בתחרות מלכות היופי ב־2002. שש שנים לאחר מכן כיכבה בריאליטי "הדוגמניות" וסיימה במקום הרביעי. בהמשך הופיעה בערוץ "ביפ"ובערוץ 24. היא עלתה שלב נוסף במדד הפרסום אחרי שכיכבה בביקיני ב"הישרדות VIP".

   

  נטלי דדון "הישרדות VIP" (צילום: ורד אדיר)
   נטלי דדון "הישרדות VIP"(צילום: ורד אדיר)

    

   אחרי שתי מערכות יחסים עם בני זוג מהקריות, היא נראתה, בין השאר, עם הזמר רותם כהן, עם איש העסקים תמיר ויצמן ועם עדי עזרא, בעלה של בר רפאלי ("איש מהמם"), ויצאה כשלוש שנים עם חמי בראל לאחר שבוטלו אירוסיו לשירלי בוגנים.

    

   ההיריון שלה התחיל, לפחות מבחינתה, כמו עוד סיפור אהבה מבטיח עם איש עסקים בן 40, גרוש ואב לבן. "יצאנו, בהתחלה זה די קרטע, אבל מבחינתי זה היה הכי פרפרים. התחלתי להיכנס לתוך זוגיות לכל דבר, למרות שלא דיברנו על ילדים ועל העתיד".

    

   כשהיא גילתה שהיא בהיריון, קבעה תור לגינקולוג. "כשיצאתי מהרופא, קיבלתי הודעה מהבחור, 'בדקת מתי לוקחים את הכדור?', הכוונה לגלולה שמפילה את ההיריון. הסברתי לו שאני לא בודקת. הוא היה בהלם. הוא חשב שזה לא עומד לדיון. באותו רגע הבנתי שאני לבד. יש סביבי זוגות הומואים, חברים שלי, שמנסים בשיניים להיות הורים, וחברות אחרי גיל 30 שהפוריות חומקת להן מבין הידיים. לא הייתי מסוגלת לזלזל בזה ולעשות הפלה".

    

   איך הסתיימו היחסים ביניכם?

   "רגע אחד הייתי מחובקת, ובשנייה אחרת נבעטתי. יכולתי להיות מתחת לפוך של אמא ולא להוציא את הראש, אבל אין מקום למסכנות. אני צריכה להיות לביאה, יש פה ילד. כשאנשים שאלו, איך את עושה לו דבר כזה, הסברתי שאני לא עושה לו שום דבר, ואני לא מסוגלת לקום ולעשות הפלה".

    

   רצית להיות אמא.

   "מהרגע שראיתי את שני הפסים על המקל, הייתי מחוברת. זו המהות של כל אישה. אין משהו בעולם שיכול לעקוף דבר כזה, גם לא הקריירה הכי מפוצצת בעולם. כן, יש רגעי שבירה כשאני נכנסת בלילה למיטה. לפעמים אני כן רוצה את ההכרה שאני סוחבת את הילד שלו. מנגד יש גם דברים טובים. אני מביאה את הילד לתוך מציאות שזה מה שהוא מכיר, ולא מפרקת לו בית באמצע החיים כמו שאני חוויתי כילדה. כיוונתי לחיי אגדה, עושר ואושר ובלה בלה בלה אבל דילגתי שלב. אני רווקה פלוס אחד".

    

   "תפלי על אוליגרך"

   בחודשים האחרונים הפך ההיריון של נטלי דדון לשיחת היום בביצה התל־אביבית. כולם רצו לדעת מי האבא של העובר שגדל בבטנה, ומה גרם לה להחליט להשאיר את ההיריון. "אני שומעת זבובים באוזן כל הזמן, 'על מי היא נפלה', 'למי היא עשתה את הילד'", היא מתרגזת, "רק המילה הזאת נוראית בעיניי, 'ליפול' על מישהו. קשה לי לשמוע את זה. אני אישה שעבדה קשה כל החיים, עזרה למשפחה שלה ודאגה בעצמה לאוכל שהיא אוכלת, ואנשים חושבים שאני מוחזקת. כאילו, אם את יפה, תיפלי על אוליגרך".

    

   יצאת עם לא מעט גברים אמידים.

   "לרותם כהן היה כסף? האמנתי באיכויות ובכישרון שלו. לא חיפשתי גבר עשיר, וגם אם יצאתי עם כזה, מעולם לא דרשתי. לא תראי אותי עושה סיבוב בכיכר המדינה עם כרטיס אשראי של החבר. קח אותי לצימר ותעשה לי הפתעות. רומנטיקה זה חשוב, ולא יהלומים...רגע, אולי כן? (צוחקת)".

    

   נשבר לך הלב?

   "אני פגועה אבל לא כועסת. מסיפור אהבה שכנראה דמיינתי, עברתי למצב שבו באותו שבוע הוא כבר חזר לאקסית שלו. לא מספיק שההורמונים שלי מקצינים הכל, הייתי צריכה לעכל פרידה. אני מרגישה שחוויתי גירושים מהירים".

    

   "קרה לי כל מה ששמעתי מחברות שהתגרשו, איך יוצא צד אחר מבנאדם שמכירים המון זמן. למזלי גיליתי בעצמי כוחות שלא ידעתי שקיימים. כמו לביאה, אמרתי, 'אני לא רוצה ממך כלום, הילד שלי ואני נסתדר'".

    

   הראיון המלא עם נטלי דדון בגיליון "לאשה" החדש. השבוע בדוכנים

    

   >>> חבבו את "לאשה" בפייסבוק

   >>> חפשו אותנו באינסטגרם: LAISHAMAG

   >>> להורדת האפליקציה של "לאשה"

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד