יוצאים מהארון: האפליקציות
שיעשו לכם סדר במלתחה

מתקשים לזכור את כל הבגדים שמסתתרים על הקולבים? רוצים לבנות מערכות לבוש ולשתף אותן עם חברים? בחרנו את האפליקציות המוצלחות לבניית "ארון וירטואלי"

איתי יעקב

|

07.04.16 | 10:00

סידור ארון ממוחשב כבר אינו מדע בדיוני (צילום: Shutterstock)
סידור ארון ממוחשב כבר אינו מדע בדיוני (צילום: Shutterstock)
בארון הביתי, מומלץ לסדר את המגירות לפי השלבים שבהם אתם מתלבשים (צילום: KLOSS ארונות)
בארון הביתי, מומלץ לסדר את המגירות לפי השלבים שבהם אתם מתלבשים (צילום: KLOSS ארונות)

בשנת 1995 היה נדמה כי העתיד כבר כאן – לפחות בכל הנודע למלתחה ולאופן שבו ייקבע המראה שלנו מדי בוקר. הנבואה, כפי שניתנה לשוטים, התגלמה בארון הבגדים הממוחשב של שר הורוביץ בסרט הקולנוע "קלולס", שממשיך להשפיע על האופנה גם היום. לפני שלכל אדם היה מחשב אישי בבית, שלא לדמיין בכלל סמארטפון עם חיבור לאינטרנט, התאים המחשב של הורוביץ מערכות לבוש בלחיצת כפתור, שילב פריטים מנצחים והתריע מלבישת אותו פריט פעמיים – טעות שהיתה עלולה לעלות להורוביץ בנידוי חברתי בתיכון היוקרתי בו למדה.

 

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

 

 

20 שנה מאז צאתו לאקרנים של "קלולס", סידור ארון ממוחשב כבר אינו מדע בדיוני: בארבע השנים האחרונות נולדו לא מעט אפליקציות לסמארטפונים המאפשרות סידור ארון דיגיטלי. האירוניה היא שכדי לתפעל את האפליקציות האלה, תצטרכו לבצע בשלב הראשון סידור ארון לא ממוחשב – כלומר, לצלם כל אחד מהפריטים ולהטעין את התמונות לאפליקציה. היתרון של אפליקציות אלה הוא בפעולות עתידיות שתבצעו, כמו בדיקה האם יש בארון בגד מסוים, התאמה של צבעים ופריטים, או ספירת מלאי של זוגות הנעליים שלכם.

 

האם כך נראה הארון שלכם? (צילום: Shutterstock)
  האם כך נראה הארון שלכם?(צילום: Shutterstock)

   

  רגע לפני שאתם מתחילים לסדר את הארון לקראת חילופי העונות וחג הפסח, מצאנו את ארבע האפליקציות הטובות והרלוונטיות ביותר. בנוסף, ליקטנו עבורכם גם כמה טיפים למי שעדיין מעדיף לסדר את הארון עם שתי ידיים ולא על מסך מגע.

   

  אפשר לתכנן מה תלבשו בכל יום בשנה הקרובה. Closet+ (צילום: מתוך closetapp.com)
   אפשר לתכנן מה תלבשו בכל יום בשנה הקרובה. Closet+(צילום: מתוך closetapp.com)

    

   Closet+

    

   מה: אפליקציה פופולארית המאפשרת לייבא תמונות של פריטי לבוש או לצלם דרכה, וליצור "ארון דיגיטלי" המחולק לקטגוריות משנה כמו מכנסיים, שמלות, נעליים, תיקים וכדומה. למקפידים, יש אפשרות להוסיף גם את צבע הבגד, המידה, תאריך הקנייה והמחיר. האפליקציה מאפשרת להרכיב מעין לוח מובנה לשבוע, חודש או אפילו שנה, למי שרוצה לתכנן מראש מה ילבש מדי יום, תוך התראות על לוקים שכבר נלבשו. לפני חופשה תוכלו לסמן באפליקציה איזה בגדים תרצו לארוז, רק חבל שאת פעולת האריזה עצמה תיאלצו לבצע בעצמכם.

   המחיר: 2.99 דולר לגרסה מלאה אך מוגבלת בשימוש, או 5.99 דולר לגרסה החופשית שתאפשר לכם שימוש ללא הגבלה.

   היתרון: סידור דיגיטלי של הארון על פי חלוקה לקטגוריות, כולל קטגוריות אישיות שתוכלו להמציא בעצמכם. למשל, תכשיטים שקיבלתי במתנה מבן/בת זוגי בלבד.

   החיסרון: זמינה רק לבעלי iPhone ו-iPad.

    

   אפליקציה שהיא רשת חברתית. Netrobe (צילום: netrobe.com)
    אפליקציה שהיא רשת חברתית. Netrobe (צילום: netrobe.com)

     

    Netrobe

      

    מה: אפליקציה שהיא רשת חברתית. Netrobe מאפשרת לכם לצלם את ארון הבגדים, לאחסן את הפריטים תחת קטגוריות (שמלות, מכנסיים, בגדי חוף ועוד), להרכיב לוקים ולשתף אותם עם חברים שהורידו גם הם את האפליקציה. תוכלו לעקוב גם אחרי היסטוריית מערכות הלבוש שהרכבתם, וכך לא לחזור על אותו לוק פעמיים.

    המחיר: חינם.

    היתרון: היכולת לשתף את המראות שיצרתם עם חברים נוספים באפליקציה. זמינה גם באנדרואיד.

    החיסרון: הרשת החברתית. את מי מעניינים הבגדים של מכרים, כשאפשר לעקוב באינסטגרם אחרי לוקים מעוררי התפעלות של בלוגריות אופנה, או סתם אחרי ביונסה ובר רפאלי?

     

    אפשר להרכיב מלתחה גם מבגדים שלא תקנו לעולם. Stylebook (צילום: מתוך stylebookapp.com)
     אפשר להרכיב מלתחה גם מבגדים שלא תקנו לעולם. Stylebook (צילום: מתוך stylebookapp.com)

      

     Stylebook

       

     מה: אפליקציה מקיפה לסידור הארון המורכבת מ-10 קטגוריות המאפשרות מגוון רחב של פעולות, כמו הרכבת מראות יומיומיים, שילוב תמונות השראה, יצירת לוח שנה של הבגדים שנלבשו, תוכנית לאריזת בגדים לחופשה ושיתוף הנתונים ברשתות החברתיות. הכוח המרכזי של האפליקציה טמון בחיבור ל-7,000 חנויות של מותגי אופנה, המאפשר לכם לבחור פריטים מתוך הקולקציה ולהרכיב ארון דמיוני מבגדים שטרם קניתם, ומכאלה שלא תקנו לעולם.

     המחיר: תשלום חודשי של 3.99 דולר.

     היתרון: האפליקציה נוחה לשימוש ומעוצבת בצורה מזמינה.

     החיסרון: באופן אישי, עודף אפשרויות מרתיע אותנו. האפליקציה עושה כל כך הרבה פעולות, שבמקום לסדר את הארון היא מבלגנת לנו את הראש. זמינה רק ללקוחות iPhone ו-iPad.

      

     הסטייליסטים נחלצים לעזרה. Pureple (צילום: pureple.com)
      הסטייליסטים נחלצים לעזרה. Pureple (צילום: pureple.com)

       

      Pureple

        

      מה: אפליקציה המאפשרת לצלם, לסדר ולהרכיב ארון וירטואלי. גם כאן אפשר לתייג את הפריטים קלנדרית, על פי שם המותג, העונה, המחיר, פריטים הזקוקים לתיקון ועוד. לצד אלה, האפליקציה מאפשרת לפנות לסטייליסטים מקצועיים (בחירה מתוך רשימת משתתפים), שיסייעו לכם בהרכבת לוקים מהיצע הפריטים שלכם.

      המחיר: האפליקציה חינמית, אך עבור שדרוגים תצטרכו לשלם סכום הנע בין 1.99 דולר ל-9.99 דולר לחודש. בנוסף, השירות של ייעוץ סטיילינג נפרד, ומחירו נע בין 25 ל-350 דולר לחודש.

      היתרון: חיבור לסטייליסטים שיציעו לכם מבט רענן על המלתחה הפרטית שלכם.

      החיסרון: גולשים באפליקציה התלוננו כי הרכבת הלוקים מסורבלת ואורכת לפעמים זמן ארוך מהמצופה.

       

      מומלץ לתלות את הקולבים בכיוון אחד (צילום: Shutterstock)
       מומלץ לתלות את הקולבים בכיוון אחד(צילום: Shutterstock)

        

       מעדיפים לסדר את הארון שלכם בלי אפליקציה?

       איגדנו עבורכם כמה טיפים חשובים מניר גולן, מנכ"ל חברת ארונות ההזזה ‪Kloss

        

       • סדרו את המגירות לפי השלבים שבהם אתם מתלבשים: הלבשה תחתונה, גרביים וגרבונים במגירות העליונות; חולצות, סוודרים ומכנסיים במגירות התחתונות.
       • תלו את הקולבים בכיוון אחד: כך תיצרו ארון מסודר, שיאפשר מעבר קל על הבגדים וידיעה מה יש בארון.
       • אחסנו את הנעליים: לניצול מקום מרבי, מומלץ לאחסן את זוגות הנעליים כאשר כל נעל פונה לכיוון הנגדי. דרך זו תחסוך לכם מקום ותאפשר ארגון של זוגות רבים יותר על כל מדף.
       • תלו חגורות מהאבזם: במקום לדחוס אותן יחד בערבוביה בתוך מגירה או קופסה, הציגו את החגורות לראווה ותלו אותן על מתלה מיוחד, על גבי ווים או מסמרים בדפנות הארון או בדלתותיו. תלייה זו לא רק הופכת את החגורות לפריט עיצוב קישוטי, אלא גם עוזרת לכם לדעת בדיוק מה יש לכם בארון, מה שקשה לזכור כאשר הן דחוסות במגירה.
       • חשבו מחוץ לקופסה: עשו שימוש בכלים יומיומיים לאחסון אביזרי אופנה כמו מעמדים משרדיים, קופסאות עוגיות מפח, כלי קרמיקה ופלסטיק, ואפילו מגשים, כדי לחסוך מקום בארון ולייצר בו סדר. עם מעט דמיון וחשיבה הם יהפכו לכלי אחסון נהדרים עבור תכשיטים, תיקים וכובעים. למשל, ניתן להשחיל צמידים בערימה על גבי מעמד למגבות נייר; לאחסן תיקים קטנים וארנקים במעמד משרדי לקלסרים; או לדפוק מסמרים או ווים קטנים בחלקם האחורי של המדפים ולתלות עליהם כובעים או צעיפים. אותו הדבר תקף גם כלפי מוצרי איפור.

        

        
       הצג:
       אזהרה:
       פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד