דודו פישר בן ה-64 התחתן עם רויטל
אליה בת ה-35 ומצפה לבן (וגם לנכד)

הוא התקרב לסיומן של של 40 שנות נישואים. היא התחתנה והתגרשה ולא האמינה באהבה. עכשיו הם אימפריה זוגית. כשהיקום רוצה לארגן לך סיפור אהבה, אין שום סיכוי שתצליח לברוח

רויטל אליה ודודו פישר. "כשראיתי אותה, מיד התאהבתי בה" (צילום: יונתן בלום)
רויטל אליה ודודו פישר. "כשראיתי אותה, מיד התאהבתי בה" (צילום: יונתן בלום)

שבועיים לפני הפגישה הגורלית בין רויטל אליה לדודו פישר, שהולידה טלנובלה של רגשות סוערים וגם חתונה והיריון, השם שלו עלה באחת הפגישות העסקיות שלה.

 

עודד פלדמן, מי שהיה מנכ"ל תיאטרון הקאמרי כשפישר הופיע שם עם "עלובי החיים", סיפר לרויטל, אז מפיקת אירועים וכוכבת דיסק מצליח לילדים ("בא לי טלי") במגזר הדתי, על החלום שלו להקים תיאטרון יהודי.

 

היא הביעה עניין להצטרף והוא אמר לה שמוכרחים להביא גם את דודו פישר, שם חם במגזר הדתי, לתיאטרון שלהם. "את מוכרחה לדבר איתו", הוא אמר לה, והיא אמרה "בסדר", אבל דבר רדף דבר ושיחת הטלפון נדחתה.

 

  

אבל כשהיקום רוצה לארגן לך סיפור אהבה, אין שום סיכוי שתצליח לברוח ממנו. וכך, שבועיים מאוחר יותר היא הגיעה למלון הדתי כינר שעל חוף הכנרת עם פעילות שהפיקה לילדים. פישר הגיע למקום כדי לתת הופעה קצרה. משם, זו הייתה רק שאלה של קצב.

 

"כשראיתי אותה, מיד התאהבתי בה", נזכר דודו פישר בחיוך, "אבל אמרתי, בוא'נה, היא ילדה, מה היא תעשה איתי? אחר כך, כשהכרתי אותה, הבנתי שבנפש היא לא בת 35, היא בת 60. אחר כך היא סיפרה לי שכל חייה היא גדלה עם מבוגרים ולא היו לה חברים בגילה".

 

רויטל, מה ידעת על דודו פישר?

"ידעתי שהוא חזן ושהוא מצליח בקלטות ילדים למגזר הדתי, אבל לא נחשפתי אליהן, כי אני אמנם מאוד אדוקה באמונה כלפי הקדוש ברוך הוא, בצורה הכי חרדית וחרדה לדבר השם, אבל אני לא נקראת חרדית ולא שייכת לשום זרם או מגזר".

 

הצעת לו לעבוד איתך?

"כשנפגשנו במלון כינר, דיברתי איתו על התיאטרון היהודי ואפילו חשבנו לשלב כוחות, ללכת על פרויקט קלטות ילדים לש"ס. המשכנו להיפגש אחרי זה, כדי לראות איך להפיק את הדברים בצורה נכונה, והפכנו לחברי נפש. פתחנו את כל מגירות הלב אחד כלפי השני בלי שום כוונה רומנטית. הוא היה איש נשוי".

 

דודו ורויטל. האהבה יכולה להיות אחרת (צילום: יונתן בלום)
  דודו ורויטל. האהבה יכולה להיות אחרת(צילום: יונתן בלום)

    

  אימפריה זוגית

  רויטל אליה ודודו פישר מעולם לא הקליטו אף קלטת ילדים יחד, וגם התיאטרון היהודי הוא עדיין רעיון שטרם הגיע לידי מימוש. במקום זה הפכו השניים לאימפריה זוגית המתרוצצת בעולם, כשחלוקת התפקידים ביניהם היא כזו: מנהלת אסרטיבית בשם רויטל, וכוכב בן 64, שמרגיש שהוא עוד לא כבש חצי מהיעדים שחלם עליהם. יחד השניים מחתימים דרכונים ומקווים לטוב, בו בזמן שהם מצפים לילד משותף.

   

  את דודו פישר אין צורך להציג: זמר, שחקן וחזן ישראלי, שאחרי שנים של קריירה כחזן אהוב בקהילות יהודיות התפרסם כשנבחר, בגיל 36, לככב על במת תיאטרון הקאמרי במחזמר "עלובי החיים" - בתפקיד ז'אן ולז'אן. תפקיד של פעם בחיים שאיתו הופיע גם על במות ברודוויי ולונדון.

   

  במשך 40 שנה היה נשוי לטובה, אם שלושת ילדיו: אופיר, 40, ממקימי עמותת "אור" שבונה יישובים בנגב ובגליל, לירן, 37, רב בישיבת נחלים, ושירלי, 30, קלינאית תקשורת.

   

  אחרי המסע ההוא חזר אל מאחורי הקלעים של המגזר הדתי וכבר שנים שהוא יוצר סדרת קלטות לילדים בשם "בגן של דודו" (עד כה יצאו 19 קלטות בסדרה), ובמקביל מופיע בעולם. בשנה הקרובה יעלה את המופע "ג'רוזלם", המיועד לקהל של נוצרים אוונגליסטים ומתקיים בעיירה ברנסון במדינת מיזורי. "זה מופע עם וידיאו וסיפורים על ירושלים", הוא מסביר. "הוא מיועד להיות עוגן בקריירה שלי, כל עוד יהיה לי קול. הם מאוד אוהבים לשמוע את הסיפור שלי, שאני נמצא כאן בעולם הזה בגלל משפחה נוצרית שהצילה את אבא שלי בשואה, ואני אומר להם תודה".

   

  רויטל אליה־פישר, 35, היא מפיקה ועיתונאית, ילידת טבריה, גרושה פעמיים ואם לשלושה (בני תשע, שבע וארבע). היא החלה את דרכה בגיל 16 כשדרנית ברדיו כנרת הטברייני, ואחרי שירות לאומי בבית אבות בירושלים, הייתה הבעלים של "רדיו באוויר", תחנת רדיו פיראטית בבירה, כתבה ל"אינדקס ירושלים" ול"כל העיר", עברה ל"מעריב", ובהמשך הקימה את "קול העם", ירחון למגזר הדתי שהופץ בצפון ובירושלים.

   

  בעקבות נישואיה בגיל 25 סגרה את הירחון. לפני כשבע שנים הייתה בצוות ההקמה של ערוץ "הידברות" הטלוויזיוני. בשנים האחרונות הייתה מפיקת אירועים ובמערכת הבחירות האחרונה קיבלה הצעה, בשל פעילותה החברתית להכרה בנפגעי הלם קרב וקשריה עם פוליטיקאים, להשתלב בפוליטיקה, ואף שובצה במקור במקום התשיעי ברשימה של משה כחלון.

   

  למה את לא חברת כנסת היום?

  "כשהחלטנו להינשא הבנתי שקריירה פוליטית זה לא רלוונטי. לא רציתי שיתחילו לשאול מי בעלי ולחקור את העניינים הפרטיים שלי. לא היה טעם שאלך לפוליטיקה ואתפטר יום אחרי כן. אולי אחזור למגרש הזה בשלב שבו יהיו לנו פחות נסיעות לחו"ל ובעלי ירגיש שהוא מיצה את הקריירה שלו לגמרי".

   

  הגיל לא מעניין

  פישר, מחויך ושמח ונראה צעיר מגילו, ואפילו מתחזק בדת ("הודות לרויטל"), מתכנן בימים אלה התרחבות של הקריירה הבינלאומית שלו. יש אפילו הצעות מברודוויי שהוא שוקל לקבל, בתנאי שלא יחייבו אותו לעבוד בשבת, 40 הופעות מתוכננות לו ברחבי העולם, כולל אוסטרליה וסינגפור, במסגרת פרויקט בינלאומי עם הרב אקשטיין וקרן "ידידות", ובני הזוג מתכננים גם כניסה אל מחזות הילדים בארץ.

    

  ובואו נחזור באמת אל ההתחלה, אל פגישות העבודה של השניים, שהפכו לשיחות נפש, ולבסוף לשיחות נפש שבהן התחילו לצוץ רגשות. "לא היה רגע אחד שבו התאהבתי בדודו", רויטל מודה. "אלה היו רגעים בתוך

  רויטל: "אף פעם לא נתתי ללב שלי להיפתח ויש גם את המגבלות של נגיעה, כי אצלי אין נגיעה לפני חתונה בגלל הדת"

  תהליך ארוך עד שגמלה בי ההחלטה לתת לקשר בינינו פתח. נורא חששתי. אני אדם חסום רגשית, תמיד דואגת להיות בשליטה עצמית. אף פעם לא נתתי ללב שלי להיפתח ויש גם את המגבלות של נגיעה, כי אצלי אין נגיעה לפני החתונה בגלל הדת. הייתה בי הסתייגות, אבל בפגישות העבודה אי אפשר היה להתנהל רגיל כי היו רגשות באוויר".

   

  פער הגילים לא הפריע לך בכלל?

  "הגיל שלו לא עניין אותי בכלל. לא ראיתי את הגיל שלו, הסביבה ראתה את הגיל, ועל זה צפצפתי. המחסום היחידי שהיה לי זו העובדה שדודו היה נשוי".

   

  התאהבות בגבר נשוי היא לרוב צרות.

  "כל הזמן עצרתי את הקשר בינינו בגלל זה. אבל ככל שהוא חשב לנסות לתקן את נישואיו, הוא הבין שאין תקנה ואין לו מה לעשות שם. כשאני הבנתי שהוא בוחן את האפשרויות ונמצא שם עד הסוף, הייתי לצדו.

  "כשדודו החליט להתגרש היה לי חשוב שזה לא יהיה קשור אליי. הוא סיפר לי על כל המורכבות של חייו, אמר שהוא מתכוון לעשות שינוי בחייו בלי שום קשר אליי. רק אז נתתי לזה לגיטימציה. לפני כן זה היה פסול בעיניי, קו אדום מוחלט. הבטחתי לו שאני כמובן אחכה לו, אבל שלא בגללי יתגרש.

  "יצא שהוא התגרש בלחץ, מרצון להיות אחרי זה, ולכן ויתר על כל מה שהוא צבר כל חייו. מאוד הערכתי אותו על זה. היום אנחנו חיים במתכונת צנועה, אין לנו עוזרות ולא בתים מפוארים, אבל אנחנו נהנים מכל רגע".

   

  מה היה בדודו שמשך אותך כל כך?

  "דודו זו האהבה הראשונה שלי וההתאהבות הראשונה. הבחירות הקודמות שלי היו מתוך שיקול של צורך בזוגיות. התפשרות. אף אחד לא הצליח לרגש אותי או לגרום לי להתגעגע אליו ולהשתוקק אליו כמו דודו. אני ממש מטורפת עליו. נרקמה בינינו חברות נפש עמוקה, דודו פתח לי את העיניים. הוא אמנם רוח מאוד צעירה, אבל הוא גם חבר שלי וגם אבא וגם אח. הוא מעורר בי מכלול של תחושות שהיו חסרות לי. אני סומכת עליו בעיניים עצומות לגמרי, כמו שלא סמכתי על אף בן אדם בעולם".

   

  דודו, איזה חיבור הצלחת למצוא עם אישה שצעירה ממך ב־30 שנה?

  "מצאתי בה את כל מה שהיה חסר לי. רוחניות, חוכמה, יופי, רוח צעירה. התאהבתי. פתאום הבנתי שעם כל זה שאני קורא לעצמי בן אדם דתי, אני בעצם לא כל כך כזה, כי עשיתי המון דברים שהם לא נכונים, אפילו דבר פשוט כמו להיכנס למסעדה לא כשרה, אבל לאכול רק סלט. היום אני לא עושה את זה כבר. רויטל עודדה אותי ללכת ללמוד יותר עם הרב יוסי גינזבורג בישיבת חב"ד. היום אנחנו לומדים תורה ביחד".

   

  איך עלה לבסוף הקשר העסקי ביניכם על פסים רומנטיים?

  דודו: "לא ניסיתי לשכנע אותה להיות איתי. זה פשוט קרה. גיליתי שהחיים יכולים להיות כל כך אחרת, ואהבה יכולה להיות כל כך אחרת. פתאום יש מישהי שאומרת לך מאה פעמים ביום שהיא אוהבת אותך. זה לא מרפה. אני לילדים שלי לא אמרתי, 'אני אוהב אותך'. הביטוי הזה לא היה בלקסיקון. מי אומר דברים כאלה היום? רויטל אומרת. עכשיו היא קנתה לי ציצית, למרות שאף פעם בחיים שלי לא הלכתי עם ציצית. כתוב עליה: 'לצדיק יסוד עולם, אוהבת אותך הכי בעולם'. עכשיו אני חייב ללכת עם זה (צוחק)".

   

  רויטל ודודו ביום חתונתם. (צילום: יונתן בלום)
   רויטל ודודו ביום חתונתם. (צילום: יונתן בלום)

    

   חתונה לא רומנטית

   דודו פישר אוהב להציג את מה שקרה לו כהתאהבות גורלית, אבל גם כצורך פנימי עמוק בשינוי שלא היה קשור רק לאהובתו הצעירה. "אני ואשתי לשעבר פשוט הגענו לסוף דרך ארוכה אחרי 40 שנה של נישואים".

    

   מה חשבו בבית על הצורך שלך בשינוי?

   "יש לי שלושה ילדים נהדרים שאני מאוד אוהב, והם אוהבים אותי, וזהו. 40 שנות נישואיי היו תהליך שבו דאגתי לילדיי עד שיצאו לעצמאות כדי שלא ייפגעו מפירוק המסגרת המשפחתית. ואכן, לאחר ששלושת ילדיי הגיעו לעצמאותם גמלה בלבי החלטה להתחיל לחיות חיים של אמת והגשמה עצמית, ולכן עזבתי את אמם. הבהרתי לילדים שלי שאני נכנס לשליש האחרון של החיים שלי, למרות שרויטל חושבת שאני רק מתחיל את החיים, ואמרתי להם, שאני רוצה עכשיו לחיות את החיים כפי שאני רוצה ולא כפי שאחרים רוצים להכתיב לי לחיות אותם. אני שמח שעשיתי את ההחלטה הזו, ובכל פעם שהילדים שואלים אותי אם אני בסדר, אני עונה: 'אני הרבה יותר מבסדר'. אולי קשה להם לשמוע, אבל בתוך תוכם אני בטוח שהם שמחים בשבילי. שלושתם בקשר איתי, אבל הם כולם צריכים לעבור תהליך, ומבחינתי זה בסדר, תגובה טבעית לעניין. הזמן יעשה את כל מה שצריך לעשות. אני לא לוחץ ולא מסתער".

    

   החתונה התקיימה בקיץ האחרון, זמן קצר אחרי שקיבל את הגט. השניים עמדו תחת חופה בנוכחותם של רב, שני עדים ומניין מתפללים מקהילת חב"ד. "זו הייתה חוויה פחות רומנטית כי עברנו תלאות בדרך לשם", מודה

   דודו: "כל פעם שהילדים שואלים אותי אם אני בסדר, אני עונה: 'הרבה יותר מבסדר'. אולי קשה להם לשמוע, אבל בתוך תוכם אני בטוח שהם שמחים בשבילי"

   רויטל. "היינו מוכנים להקריב אחד בשביל השני הכל, והיו לנו המון שעות מבחן וקשיים שעמדנו בהם והמחישו לנו כמה אנחנו אוהבים".

    

   אילו תלאות? למשל, המפגש הראשון והטעון עם הוריה של רויטל בטבריה. "אוי, זה היה נורא", צוחק דודו. "אני אמרתי לה, 'אם אני אכנס, אני חוטף מאבא שלך אגרוף. הדבר הראשון שיקרה זה שאקבל בומבה בפרצוף'".

    

   רויטל מצאה דרך מקורית להכיר להוריה את פישר: היא פשוט הנחיתה אותו בביתם בלי הודעה מוקדמת. "טיפול בהלם" קוראים לזה. "אני רציתי שזה יהיה הכי ספונטני ולא הכנתי אותם מראש. אמא שלי הייתה באמצע ניקיונות של פסח ואבא מול הטלוויזיה, ודודו נכנס איתי", היא נזכרת.

    

   "שניהם הרימו את הראש, היו בהלם, ואמרתי להם, 'אמא, אבא, תכירו את בעלי לעתיד'. אבא שלי אמר, 'נעים מאוד', ואמא מיד הלכה להחליף בגדים והגישה לו שתייה. ישבנו כמה דקות, נתנו להם לעכל את העניין וברחנו. בפגישה השנייה יצאנו איתם לארומה ולאט לאט זה הסתדר. היום הם חברים קרובים, אבל כן, בהתחלה זה היה בשבילם הלם. אבא שלי השתגע".

    

   דודו: "אבא שלה בהתחלה אמר, 'אם רויטל מגיעה עם דודו, אני לא נכנס הביתה'. היו קשיים גם אצלי וגם אצלה. העובדה שאני דודו פישר לא הקלה עליי מול ההורים שלה. הם תוניסאים, מה הם מבינים בדודו פישר? אבל המפגש הראשון עבר בסדר, למרות שפחדתי מאוד. אבא שלה אדם מאוד מיוחד".  

    

   את יודעת לסמן מתי הם קיבלו את דודו?

   רויטל: "העמדנו בפניהם עובדה: 'אנחנו מתחתנים'. הם ראו שאני באמת אוהבת אותו. דודה שלי אמרה להם גם דברים שעשו להם סוויץ'. בעלה היה אהבת חייה, חיו עשר שנות אושר ואחרי עשר שנים הפך לצמח. היא במשך שני עשורים טיפלה בו, אישה מדהימה, עד שנפטר לפני שנתיים. היא אמרה, 'אתם זוכרים כמה אני אהבתי את דוד? עשר השנים שחייתי איתו באושר היו שוות לי עד 120, תנו לה לחיות עשר או 20 שנה עם גבר שהיא אוהבת, מה אכפת לכם בן כמה הוא'".

    

   זה לא התינוק האחרון

   לאחרונה הם עזבו את דירתם השכורה ברמת אביב החדשה ועברו למושבה מגדל שליד הכנרת. הילדים של רויטל כבר לומדים שם בבתי ספר. בנה הקטן ייכנס לגן בקרוב.

    

   למה הרחקתם עד מגדל?

   רויטל: "אנחנו בתקופה של יצירה. מגדל זה מקום פסטורלי וירוק מול הכנרת לצד הר ארבל וזה נותן השראה והמון שקט, ותהיה לנו שם עזרה עם הילדים מצד ההורים שלי שגרים בטבריה. כשאנחנו טסים לחו"ל, הם יכולים להישאר עם הילדים. חיפשנו את השקט הזה".

    

   בחודש מאי הם צפויים להפוך להורים. את מין הילוד ביקשו לא לדעת. רויטל אומרת שזו לא הפעם האחרונה. "ידו עוד נטויה", היא מחייכת. "דודו רוצה יותר מילד אחד". פישר, כדאי אולי לספר, הוא כבר סבא ואף מצפה לנכד חדש במקביל לציפייה לילד משל עצמו.

    

   יש לך כוח בגילך לחתל תינוקות?

   "אני מאוד מרוגש. כשהיינו צעירים היינו עסוקים בכל כך הרבה דברים, והילדים היו עוד עיסוק. אבל כאן זה ילד שאני אצטרך להיות איתו המון. מישהו שאל אותי, 'איך זה יהיה בגיל שלך ללכת עם עגלה של תינוק?' עניתי לו,

   דודו: "מישהו שאל אותי, 'איך זה יהיה בגיל שלך ללכת עם עגלה של תינוק?' עניתי לו, 'עדיף ללכת עם עגלה מאשר עם הליכון'"

   'עדיף ללכת עם עגלה מאשר עם הליכון'".

    

   איך הילדים של דודו מתמודדים עם המחשבה שיהיה להם עוד אח או אחות בקרוב?

   רויטל: "הבת שלו והחתן שלו חיבקו ונישקו אותו כשהם שמעו שאנחנו בהיריון, איחלו לו מזל טוב בשמחה ובהתלהבות. הילדים מכבדים את אמא שלהם, ולכן הם עדיין לא מגיעים אלינו לביקור. אבל דודו הולך אליהם פעמיים בשבוע והוא בקשר יומיומי איתם".

    

   מה המסר שלכם לאחרים?

   דודו: "המון זוגות הולכים חיים שלמים בלי אהבה. אני רואה חברים שלי שממשיכים לחיות יחד בגלל כוח האינרציה, על טייס אוטומטי, למרות שכבר אין להם שום דבר במשותף. כשקורה לך דבר כזה אתה אומר, וואו, אלוהים נתן לי עוד מתנה, אהבה שאתה אוהב בכל לבבך ובכל נפשך ואתה מוכן לעשות הכל בשביל הבן אדם. זה דבר שמצעיר אותי, נותן חיות, אני מרגיש צעיר, במיטב שנותיי".

   רויטל: "לי לא היו הרבה מערכות יחסים. לא חשבתי שאמצא מישהו כמוהו. חשבתי שאהבה זה דבר שנמצא רק באגדות, ושכל הנשיקות הלוהטות האלה בסרטים, הגעגועים, הם דמיון תסריטאי. רק קריירה עניינה אותי. היום אני מרגישה סינדרלה".

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד