ותודה לדאעש: הסרטון שהציל לעומר בורשטיין את קריירת הסטנד-אפ

עומר בורשטיין מהשלישייה הקומית "בערך" מספר איך הפכו עריפות הראשים האכזריות לפרודיה שזכתה למיליוני צפיות ברשת. ומה חשבה על כך אשתו המפורסמת?

אסי גל

|

27.02.16 | 18:46

"ציפינו שהסרטון יביא לייקים, אבל לא חשבנו שיהיו כל כך הרבה". עומר בורשיין
"ציפינו שהסרטון יביא לייקים, אבל לא חשבנו שיהיו כל כך הרבה". עומר בורשיין
שלישיית "בערך": גיורא זינגר (מימין), יוסי גבני ועומר בורשטיין. למטה: הסרטון שלהם שגרף יותר מארבעה מיליון צפיות
שלישיית "בערך": גיורא זינגר (מימין), יוסי גבני ועומר בורשטיין. למטה: הסרטון שלהם שגרף יותר מארבעה מיליון צפיות

קצת משיכות של המוח לכיוון אחר - ולשלישיית "בערך" היה לוקח הרבה יותר זמן להתפרסם ממש, ואולי עד היום היא הייתה נאבקת. "היינו שלושתנו יחד בדירה באמסטרדם תחת השפעה של משני תודעה, ושם התבססה ההחלטה לעשות משהו כשלישייה", מספר עומר בורשטיין, החבר בהרכב יחד עם יוסי גבני וגיורא זינגר. "חשבנו איזה מערכון נצלם בהתחלה, זרקנו רעיונות לאוויר, והיו הרבה מטופשים. אחד שדווקא התחברנו אליו היה מערכון ששיחררנו לא מזמן, על החבר המדרדר של הגבר. מערכון חמוד, אבל לא היינו בטוחים בו והחלטנו ללכת על כיוון אחר".

 

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

 

הכיוון האחר היה ניסיון להציג את אחורי הקלעים של הסרטונים שמופצים על ידי דאעש. הסרטון דובר אנגלית ומין ג'יבריש שהוא חצי ערבית וחצי כלום, והוא לא רק זכה למיליוני צפיות, אלא גם הוביל את השלישייה לראיונות בסי.אן.אן ואפילו בעיתון סיני. "זה היה מדהים", אומר בורשטיין. "ציפינו שהסרטון יביא לייקים, ידענו שיש לו כוח, אבל לא חשבנו שיהיו כל כך הרבה. זה היה הסרטון הראשון שלנו. שמנו אותו בעמוד פייסבוק שבדיוק פתחנו ושלא היה בו כלום, ואז הוא התחיל לקבל לייקים ולרוץ".

 

פתיחה מרשימה לשלישייה. מזל שלא הלכתם על החבר המדרדר.

"בגדול, נכון. מצד שני, אולי אם קודם היה לנו עמוד פייסבוק פעיל, ואז היינו מוציאים את סרטון דעאש, יכול להיות שהיינו מגיעים אפילו ליותר צפיות. אף פעם אי אפשר לדעת איך דברים יתגלגלו".

 

סרטון החבר המדרדר של הגבר:

 

 

עומר בורשטיין. "יש אנשים שהסטנד-אפ הציל אותם מהידרדרות למקומות קשים"
  עומר בורשטיין. "יש אנשים שהסטנד-אפ הציל אותם מהידרדרות למקומות קשים"

   

  בדיחה שיש בה ערך

   

  יותר משנה אחרי שהסרטון הזה יצא, השלישייה כבר אוחזת במקבץ סרטונים נוספים וגם מעלה מופע המשלב סטנד-אפ ומערכונים. במקביל, כל אחד מהחברים ממשיך לפתח קריירת סטנד-אפ משלו. בורשטיין (36) נכנס לתחום לפני שבע שנים, כך שהוא עשה את צעדיו הראשונים על הבמה בסוף שנות ה-20 לחייו, גיל שבדרך כלל פורצים בו, או מחליטים לעשות הסבה מקצועית - "או משתגעים", הוא מוסיף. "אני מכיר לא מעט אנשים שהסטנד-אפ הציל אותם מהידרדרות למקומות קשים".

   

  ואתה, איך הגעת לסטנד-אפ בגיל מאוחר יחסית?

  "עבדתי בכל מיני עבודות עד אז. הייתי ברמן הרבה שנים, ואז התחלתי להדריך בבית ספר לברמנים. הייתי בנקודה בחיים שחשבתי לעבור להייטק או לפתוח עסק, אבל כלום לא הרגיש לי נכון. לא מצאתי את הכיוון שלי. ואז הלכתי לבמה פתוחה בקאמל קומדי קלאב, הופעתי, והיה אדיר. נתתי ארבע דקות מצוינות. חזרתי הביתה והרגשתי את האדרנלין עוד פועם בי. הבנתי שזהו זה, שזה הדבר שאני רוצה לעשות בחיים. מאז לא הפסקתי".

   

  גם ברגעי משבר, כשלא צוחקים, לא חשבת לחזור לעבודות רציניות?

  "תראה, כל אחד יודע שאם ההופעה גרועה, זה כי הקהל לא טוב", הוא צוחק, "סתם. ברור שהיו הופעות לא טובות. כבר ההופעה השנייה הייתה פחות טובה; אבל בגלל שהגעתי לזה בגיל כזה, אחרי שכבר עברתי עבודות וחיפושים עצמיים, לא נשברתי. לא היה איזה רגע של ללכת ברחוב בדמעות ולבעוט בפחי אשפה. המשכתי להיות בטוח שזה מה שאני רוצה".

   

  כיום, לדבריו, יש לו כשבע הופעות בשבוע – חלקן לבד וחלקן במסגרת השלישייה. "ההופעות של השלישייה היו בהתחלה סטנד-אפ של כל אחד מאיתנו", הוא אומר, "אבל קיבלנו פידבקים שאנשים מצפים לקטעים של שלושתנו ביחד, וזה מה שאנחנו עושים עכשיו. יש לנו קטע אלתור שבו אנחנו מעלים מהקהל מישהו או מישהי שיש להם יומולדת או משהו דומה, שואלים אותם כמה שאלות על החיים שלהם ומאלתרים על זה שיר. יש גם מערכון עם אימוג'ים, וממש עכשיו יצרנו  את הקטע הראשון שהוא ממש מערכון, עם טקסט כתוב מראש. בגדול, אנחנו רוצים לעשות מופע שהוא קרנבל, שישלב סטנד-אפ, מערכונים, קטעי אלתור וסרטונים שיוכנו במיוחד להופעה. שתהיה חוויה".

   

  ומה פשר השם המוזר שלכם, "בערך"?

  "בגדול, באותו ערב באמסטרדם זרקנו הרבה שמות, וכשהשם הזה עלה, הוא נשמע סבבה לכולם. כשקצת דיברנו עליו, הבנו שיש לו שתי משמעויות. הראשונה היא שלמרות שיש לנו הרבה בדיחות מיינסטרים, מדי פעם יש בדיחה שיש בה קצת יותר ערך. אז 'בערך' מתוך המילה 'ערך'. המשמעות השנייה היא שאנחנו לא באים לעשות סרטונים במיליון דולר: יש לנו מצלמה סבבה, כותבים מערכון, מצלמים ביומיים, עורכים ביומיים, ויאללה. ככה בערך, העיקר שיהיה מצחיק".

   

  המופע הבא של השלישייה יערך בשבת הקרובה (27.2) בבית ציוני אמריקה בתל אביב, וכל הכרטיסים אליו כבר נמכרו, מה שמעיד על התאוצה שההרכב מקבל. "האינטרנט עשה עבודה", אומר בורשטיין, "מזהים אותנו יותר ברחוב, אבל עדיין אין לנו מספיק חשיפה כדי שאשכרה יהיו הופעות ענק. החלום הוא לקבל יותר חשיפה כדי להופיע כמה שיותר".

   

  מה יביא חשיפה? טלוויזיה?

  "כן, אין מה לעשות. למרות שהאינטרנט מאפשר לכל אחד לעשות מה שבא לו ולנסות להצליח, עדיין יש כוח למדורת השבט, ואנחנו רוצים להגיע אליה".

   

  במסגרת הקריירה העצמאית שלו הוא כבר הגיעה אליה. "אני משחק בעונה הבאה של 'להיות איתה', והייתי גם בפרסומות. אני אוהב לשחק, וטלוויזיה זה חשוב, אבל אין על סטנד-אפ. המיידיות הזו של תגובה לדברים שלך והקשר הישיר עם הקהל הם הדבר הכי מדהים שיש". 

   

  בורשטיין עושה סטנד-אפ:

   

   

  להתחתן עם מצחיקנית

   

  בורשטיין נשוי זה חמש שנים לאפרת אברמוב, מצחיקנית בזכות עצמה, ולפני שנה נולד בנם הבכור. "הכרנו בסדנת אלכוהול שהעברתי", הוא מספר. "אפרת עשתה כתבה לאיזשהו עיתון, שהרעיון שלה היה שהיא תצטרף לקורס ברמנים. אני הגעתי להדריך, ולא הכרתי אותה; לא ראיתי את התוכניות שהיא הופיעה בהן, אז חשבתי שהיא תלמידה מקורס אחר שבאה להשלים שיעור. בסוף השיעור, שהיה מצחיק מאוד, היא ניגשה אליי וסיפרה לי שהיא עושה כתבה וגם שיש לה תוכנית בהוט, 'האחות הקטנה', ואם אני עושה סטנד-אפ, אולי בא לי להתארח. הסכמתי.

   

  "שעה אחרי שהסתיימה השיחה, כתבתי לה בפייסבוק שנהניתי מהשיחה ושאלתי אם היא רוצה להיפגש. עד שהיא ראתה את ההודעה שלי, היא סימסה לי שהיא נהנתה ושהיא תשמח להמשיך לדבר על צ'ייסר. יצא ששנינו התחלנו אחד עם השנייה".

   

  ואיך היו הדייטים? הרי הכוח שלך זה להצחיק, וגם היא מצחיקה.

  "כשהבחורה היא מצחיקה, צריך ממש לעבוד, אבל זה הצליח לי, כנראה. תוך שעתיים מאז שנפגשנו היה לנו דייט, ומאז אנחנו ביחד".

   

  קל יותר להתמודד עם החיים כששני הצדדים מצחיקים?

  "בטח. קח למשל את הילד שלנו, או כמו שאני קורא לו - הסיוט. אני אוהב אותו, כמובן, אבל המון פעמים, כשהוא בוכה ולא נותן לישון, אנחנו צוחקים ושואלים למה עשינו אותו בכלל, ואיזו טעות זו הייתה. יש המון רגעים בחיים שרק הומור יכול לפרק".

   

  בורשטיין ואברמוב בחתונתם. "יש רגעים שרק הומור יכול לפרק"
   בורשטיין ואברמוב בחתונתם. "יש רגעים שרק הומור יכול לפרק"

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד