למי את מוציאה עיניים? 11 נשים ששברו שיאי גינס הזויים במיוחד

מי ריסקה אבטיחים בכוח הירכיים? איזו אישה שברה הכי הרבה רעפים במכה? ומה היה כל כך דחוף למורה אמריקאית להתגלגל בחבית לתוך מפלי הניאגרה? מהדורת 2016

שברה שיא. האמריקאית קים גודמן מסוגלת להוציא את העיניים באמת, ולא רק במובן המטפורי (צילום: Guinness world record)
שברה שיא. האמריקאית קים גודמן מסוגלת להוציא את העיניים באמת, ולא רק במובן המטפורי (צילום: Guinness world record)

רוצה לעשות מיליונים? טוסי עם ג'ורג' קלוני

השחקנית סנדרה בולוק שברה את שיא ההכנסה השנתית לשחקנית: בולוק הרוויחה בשנה שהסתיימה ביוני 2014 סכום הנאמד ב־51 מיליון דולר. הלהיט הכי גדול של בולוק בתקופה זו היה סרט המדע הבדיוני שובר הקופות "כוח משיכה" לצדו של ג'ורג' קלוני, שהכניס ליוצריו 716 מיליון דולר ברחבי העולם.

 

יש לך הפסקת צהריים? תוציאי להם את העיניים

האמריקאית קים גודמן מסוגלת להוציא את העיניים באמת, ולא רק במובן המטפורי - יש לה יכולת לדחוף את עיניה החוצה מתוך ארובותיהן. בנובמבר 2007 היא הוציאה אותן למרחק של 12 מ"מ, וכך שיפרה במילימטר אחד את שיאה הקודם משנת 1998. רק שתדעו: מדידת "הוצאת העיניים" היא מדע מדויק ומתבצעת על ידי אופטומטריסט, אשר משתמש במכשיר הנקרא פרופטומטר.

 

יש לך ידיים חזקות? נפצי רעפים בערימות

ליסה דניס הבריטית ניפצה לא פחות מ־923 רעפים (שהיו מסודרים בערימות של עשרה) בתוך 60 שניות ביולי 2014. רק שני רעפים סירבו להיכנע לנחת ידה במהלך שבירת השיא. כמה חודשים קודם לכן, במרץ 2014, קבעה ליסה גם שיא לנשים בשבירה הכי מהירה של 1,000 רעפים, בזמן של 83.98 שניות. 

ליסה דניס הבריטית ניפצה 923 רעפים בתוך 60 שניות (צילום: Guinness world record)
  ליסה דניס הבריטית ניפצה 923 רעפים בתוך 60 שניות (צילום: Guinness world record)

   

  הולכת על חבל דק? הצטיידי בעקב מדויק

  כאילו שהליכה על חבל לא מספיק מסובכת, אוקסנה סרושטן מרוסיה עברה ביולי 2014 לא פחות מ־15 מטר על חבל כשהיא נועלת נעליים בעלות עקב גבוה. לאחר שהלכה הלוך ושוב לאורך החבל שאורכו 7.5 מטרים, הכפילה אוקסנה את השיא הקיים. כדי להתאזן (וכנראה גם למען הסטייל) היא החזיקה בידה מניפה.

   

  שומרת על הנעורים?סנפלינג הוא לא רק לצעירים

  ביום הולדתה ה־100, שחל ב־18 במאי 2014, ביצעה דוריס סיסילי לונג ירידת סנפלינג במורד מגדל ספינייקר בפורטסמות' שבבריטניה. גובהו של מגדל ספינייקר הוא 170 מטר, אם כי לונג ויתרה לעצמה (בכל זאת, הגיל) וירדה מגובה של 92.96 מטר בלבד. בכך היא שברה את שיא האדם הזקן ביותר שעשה סנפלינג.

   

  ההורים לא מתפקדים? גייסי לעזרתך ערפדים

  זורה בול האמריקאית היא המפתחת הכי צעירה של אפליקציית משחק לנייד. בגיל שבע היא כבר כתבה משחק שבו בלרינה מחפשת בסלון מכשיר לעיצוב ציפורניים בעודה מנסה להימלט מערפד. המשחק הושק בפברואר 2013.

   

  אולגה ליאשצ'וק מאוקראינה ריסקה שלושה אבטיחים בין הירכיים בתוך 14.65 שניות (צילום: Guinness world record)
   אולגה ליאשצ'וק מאוקראינה ריסקה שלושה אבטיחים בין הירכיים בתוך 14.65 שניות(צילום: Guinness world record)

    

   לא חוששת ליפול? עשי זאת בגדול

   ב־20 באוקטובר 1901, ביום הולדתה ה־63, המורה האמריקאית אנני אדסון טיילור הייתה האדם הראשון ששרד נפילה בתוך חבית מגובה 51 מטר לתוך מפלי הניאגרה. אף על פי שיצאה מהחבית מוכה וחבולה, היא עשתה זאת. ואל תנסו את זה בבית: בין השנים 1901 ל־1955, 15 אנשים ניסו לשחזר את השיא של אנני. חמישה מהם מתו.

    

   חייבת חיבוק? נסי בפייסבוק

   הזמרת הקולומביאנית שאקירה שברה את שיא הלייקים: היא האדם הראשון שזכה ב־100 מיליון לייקים בפייסבוק. שאקירה (בשמה המלא שאקירה מבאראק ריפול) קיבלה את הלייק ה־100 מיליון שלה בפייסבוק ב־18 ביולי 2014.

    

   רוצה לקבל הון במתנה? נסי להיוולד למשפחה הנכונה

   כריסטי וולטון, ממשפחת הבעלים של רשת וולמארט האמריקאית, היא האישה העשירה ביותר בעולם. שווי ההון שלה עמד על 41.7 מיליארד דולר נכון למרץ 2015 (על פי המגזין "פורבס"). העושר הזה מציב אותה לפני הבעלים של חברת לוריאל, ליליאן בטנקור, ששווי הונה נאמד רק ב־40.1 מיליארד דולר, המסכנה.

    

   מראווה איברהים מאוטרליה סובבה 160 חישוקי "הולה הופ" בו זמנית (צילום: Guinness world record)
    מראווה איברהים מאוטרליה סובבה 160 חישוקי "הולה הופ" בו זמנית(צילום: Guinness world record)

     

    מעוניינת לסובב ראשים? סובבי המוני חישוקים

    באפריל 2014 סובבה מראווה איברהים האוסטרלית 160 חישוקי "הולה הופ" בו זמנית. חצי שנה קודם לכן שברה איברהים שיא נוסף עם קבוצת המתעמלות שלה, של סיבוב חישוקי "הולה הופ" על ידי צוות. עשר המתעמלות סובבו בו זמנית 264 חישוקים.

     

    רוצה לחזק את השרירים? רסקי שלושה אבטיחים

    אולגה ליאשצ'וק מאוקראינה, שהחלום שלה הוא להיות האישה הכי חזקה בעולם, ריסקה ביוני 2014 לא פחות משלושה אבטיחים בין הירכיים בתוך 14.65 שניות. כאשר נשאלה מה משך אותה לשבור דווקא את השיא הזה היא ענתה: "חשבתי שזה יהיה יותר קל משיאים אחרים שדורשים כוח... אבל התברר שזה היה ממש קשה!".

     

    כריכת הספר "גינס שיאי עולם 2016"
     כריכת הספר "גינס שיאי עולם 2016"

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד